LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 57337
Godina : 43
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Empty
PočaljiNaslov: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime25/12/2009, 7:30 pm

Ja sam povremeno sklona tome ali pravdam to mojom bujnom mastom sto znaci,biti mastovit nije uvek vrlina.Desava mi se nekada da citam i procitam nesto izmedju redova...i da to ustvari stvori kod mene crv sumnje.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded

Poslednji izmenio Beskraj dana 25/12/2009, 7:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 18928
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime25/12/2009, 7:39 pm

Ja imam jako razvijenu intuiciju, da predosetim stvari koje ce doci i to uvek bude tako, ali to ipak nije dobro jer sa druge strane uvodi me u preteranu sumnjicavost, mada dosta puta i tu budem u pravu ... mozda bi ipak bilo bolje da nema toga...

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1788
Godina : 39
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime26/12/2009, 12:58 am

Nisam sumnjicava osoba, uglavnom vidim samo ono sto postoji, ali da se razumemo nisam ni lakoveran. Naravno mislim da mi je intuicija jaca strana, nekako osetim kada treba da sumnjam u nesto ili nekoga.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime28/12/2009, 10:44 pm

Kada dodjem u situaciju da posumnjam,ja moram odmah stvari da dovedem na cisto...do kraja.Ne mogu i ne volim da zivim sa crvom sumnje.Volim otvorenih karata da igram...sumnja zna da jede dusu...da te proganja ...da te muci.S time netreba ziveti.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 5014
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime2/1/2010, 12:33 am

Nisam sumnjičava nikada . Samo kad nešto stvarno vidim onda to i rješavam, a sumnjičavost koju ljudi pokazuju prema drugima, govori o njihovim sopstvenim slabostima i nesigurnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime3/1/2010, 8:45 pm

Beskraj ::
Ja sam povremeno sklona tome ali pravdam to mojom bujnom mastom sto znaci,biti mastovit nije uvek vrlina.Desava mi se nekada da citam i procitam nesto izmedju redova...i da to ustvari stvori kod mene crv sumnje.

Ovde izgleda moram da demantujem samu sebe,desava mi se da sam sumnjicava,i milsim da to nije moja bujna masta,jednostavno ljudi daju nekog povoda,procita se nesto izmedju redova i dobije se slika.E sada koliko je ta slika ispravna ili iskrivljena sve zavisi od iskrenosti coveka kada ga pitate.S obzirom da nisam ljubitelj crva,iskreno volim u zivotu da igram sa otvorenim kartama.Ako sumnjam pitam da znam na cemu sam,ne volim previse da lutam i da razbijam glavu da li je ili nije.Sumnja razdire i ubija dusu.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime11/1/2010, 7:41 pm

Mislim da sumnja poprilicno razara mozak i zdrav razum. Ona tera ljude da se ponasaju nenormalno i da poremete ustaljeni zivot na koji su navikli. Kada im se poremeti ustaljeni zivot na koji su navikli, nisu vise sposobni da rezonuju prikladno svojoj situaciji i padaju u paranoju, sto dovodi do teskih tipova licnosti. Na svaku naznaku sumnje bi trebalo sistematicki i konkretno delovati, pokusavajuci da je otklonimo. Ukoliko se ne uspe, treba pobeci od date situacije i precrtati je u svom zivotu, da ne bi opet stvarala nedoumice i vracala coveka na staru, neresenu zagonetku.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime1/3/2010, 5:11 pm

Nisam po prirodi sumnjicava,jer sam vidovita tako da mogu da vidim i ono u sta sumnjam. Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 348
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime1/3/2010, 9:10 pm

Imam moci za takvim stvarima.Ugrozene su jedino paranojom da ce se i obiistiniti
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime28/3/2010, 7:34 pm

Obicno me osecaj ne vara.Koliko god druga strana mislila mozda da sam blesava po prirodi. Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški
Broj poruka : 1599
Godina : 51
Datum upisa : 10.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime18/4/2010, 5:08 pm

Very Happy Da bi neko bio sumnjičav, nije dovoljno samo biti sumnjičav, po prirodi. Život kakav živimo značajno tome doprinosi. Živimo u nesigurnom svetu, punom nerazumevanja, sebičnosti, podvala, prevara, a sve je manje dobronamernih ljudi. "Zahvaljujući" takvom okruženju, razvio sam odbrambeni mehanizam, postao sam malo sumnjičaviji no obično. Valjda poučen nekim ranijim, lošim iskustvom. To ne znači da sam rezervisan prema svakome ali je sada nekom potrebno malo više truda da bi tu moju sumnjičavost sveo na neku razumnu meru. Kažem, na razumnu meru zato što je ona potrebna, zbog neke dodatne opreznosti, koja ne sme otići u ekstrem. Moguće je da sumnjičavost, u nekoj situaciji zamagli nečiju dobru nameru ali to ne povlači neke ozbiljne posledice.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1912
Godina : 64
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime18/4/2010, 5:40 pm

Sumnjičavost je sasvim normalna pojava,naročito kod ljudi
koji su imali neprijatna iskustva.Donekle,ona može ispuniti
svoju "odbrmabenu" funkciju,ali u suštini(a tu pre svega mislim
na ljubav i prijateljstvo)ona nas ne može zaštititi.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 18928
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime18/4/2010, 5:56 pm

Ne sumnjam bez razloga, kod mene se ti signali uklljuce kad osetim nesto.

PočaljiNaslov: Re: Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?   Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Sumnjicavost , Jeste li skloni tome da vidite nesto sto ne postoji?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: