LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic

Ići dole 
+10
tisina snega
Najda M.
tanjasmu1
besherat
cat09
ladykatarina
vučko
smesko zz ds1989
Ellen
wild
14 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime27/12/2013, 10:35 pm

Jao draga moja Tea,sve  ja  to znam sto si mi napisala.I svako jutro izgovaram toliko pametnih reci,ali moje ludo srce u toku dana sve te pametne reci zaboravi i pocne da luduje kao sto ume.Salim se malo i ja,znam sve ce proci...i ta bol i to cekanje...i ono sto nam ostane ipak jeste ono lepo sto smo svi doziveli.Naravno da sam srecna jer umem da volim...i nije mi zao ovolike boli jer kako umem cesto da kazem znam,da sam ziva.Hvala ti na divnim recima,i na jos divnijoj fotografiji.Ljubim ja tebe do beskraja.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime27/12/2013, 10:39 pm

Hvala i tebi sto si i ti meni osmeh izmamila, jer takvu sam te navikla  hepi hepi 
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime5/1/2014, 6:34 pm

Pokusacu da budem onaj grozni egocentrik kako si me cesto nazivao,i da dam sebi za pravo da mislim u tvoje ime.Znas,bez imalo lazne skromnosti sigurna sam da te niko nikada nije umeo voleti ovako kao ja.Cak sam sigurna da te takvog kakav jesi sa svim svojim manama i vrlinama niko nikada nije umeo ni prihvatiti,niti ce moci.Volela sam te nevino,cisto,iskreno i strasno.Koliko god da si zena imao pre mene,i koliko god ih imao posle mene, onu strast koju osecas pri samoj pomisli na moje usne,moje ruke...moja bedra...na moje sve nikada te nece napustiti.Miris moje koze svuda je po tebi,jos uvek mozes da me osetis u svojim nozdravama.Tako da taj ludi egocentrik koga si nazivao od prvog dana,nije stigla mozda da ti kaze da te voli vise od same sebe.Da su joj po prvi put bili bitniji tvoji osecaji, a ne njeni...sve joj je bilo bitnije od nje same.I tvoj osmeh,i tvoja bora na celu,i tvoj bes i ljutnja,cak su tvoji problemi svi bili veci nego njeni.Ali...ti to nisi shvatio.Sada ovo rasparcano srce mi je slab protivnik,vise ne zeli da te trazi,vise te ne doziva.Izgleda se neko nase novo sutra zauvek izgubilo u mracnim ulicama tvoga srca.To sto sam samo bila svoja,nije bio razlog da me kao papir izguzvas i odbacis,jer samo takva sam i mogla da budem samo tvoja.Zasto je sve bilo tako tesko?Bila sam tvoja potreba,tvoj san,tvoja prica koja je zelela da se zavrsi kao najlepsa bajka?Zasto? Zasto si  ostao na svojoj obali inata,sa tim glupim ponosom,verovatno pricajuci samom sebi kako nisam imala hrabrosti da te ispratim.Sada dok drzim u svojim rukama nasu rusevinu ljubavi,znam da nisam ljuta,ali vise te ne gledam srcem...moje oci imaju neki drugi sjaj.Tisina je ponovo moje novo utociste.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1460183_10201107894875604_514318467_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime8/1/2014, 3:21 pm

Znao sam…takve se ljubavi dogode ili ne dogode…
ja sam imao srecu da osetim sta znaci voleti…
prilicno kasno ako cemo suditi po plasticnoj kartici, koju zovu licna karta…kao da je bitno sta pise na jednom parcetu papira …
nije to ni vazno u celoj prici…vec to da sam voleo…
onako izistinski…po cemu sam to zakljucio?…
pa,recimo…zaplakao sam zbog nje…ja??...
uh.da me cuju moji ortaci…pa dushu bi mi vadili danima…
neka mala da mi pomera svetove??...ma daj, ta se jos nije rodila…izgleda da jeste…
banula je onako iznenada…istumbala mi raspored…
ne stana…vec prioriteta u srcu…praveci prostor za sebe…
htela je tu i da ostane..hteo sam i ja…ali se ujedno i uplasio…nisam mogao da skapiram, koliko joj znacim…
lakse je bilo da verujem da se folira…
mucio sam je sumnjama…radio sve ono sto sam znao da je nervira…ustvari,stare navike je tesko promeniti…
testirao sam njenu strpljivost do granice pucanja…i puklo je…povukla se onako tiho …kao sto je u moj zivot i usetala…
''ipak nisam bio zreo, da se nekom nesebicno dam''
Meseceva kci

Zasto sam bas ovaj tekst morala da pronadjem i da ga procitam...zasto kada mi tako dobro ide ovo zaboravljanje.Cak sam i ponosna na sebe kako uspevam u svemu tome.Po ko zna koji put jebeno lazem sebe,dok mi se reka suza sliva niz lice.Lazem sebe kako divno zivim bez tebe,kako te se vise i ne secam jer tako hocu,kako izbegavam svaku  nasu ulicu,svako mesto u ovom Beogradu gde su nasi koraci prosli.Previse je secanja,previse je dogadjanja i mesta ostalo iza nas.Pokusavam da svaku pesmu koju si mi poslao kada cujem potrcim i da je iskljucim,rukama usi pokrivam da ne cujem tvoj glas koji pevusi,tvoj osmeh i cesto namrgodjen lik da ne vidim...pokusavam...da lazem sebe kako mi sjajno ide.Sinoc dok sam prolazila Adom glavu sam okrenula da se ne setim provedenog leta sa tobom
okretala sam,ali da li sam mogla da shvatim da mi je srce sasvim drugaciju poruku slalo.Jebeno srce,koje bi najradije iscupala i bacila ti pred noge jer meni vise nicemu ne sluzi.Volim te jos uvek,da...volim te onako najvise pitajuci se da li moze vise?A ti,kukavice,covece bez hrabrosti sve si hteo ali nista nisi umeo.Poverovala sam ti da postoji sudbina,u koju nikada nisam verovala...poverovala sam ti jednom kada sam zaista u tvome oku videla suzu koju nikada nisi pustio,misleci da se zaista takve ljubavi dogadjaju samo drugima.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 601718_519652218108511_1851505357_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime21/1/2014, 9:48 pm

U sustini mi nismo imali nikakvih problema,a u stvari nijedan razgovor nismo mogli poceti a da se nije zavrsio   sa problemom.Ubedjena sam da se volimo kao sto nikada nikoga nismo tako  u zivotu voleli,mnogi bi nam na toj ljubavi pozavideli a isto tako mnogi bi  se takve ljubavi odrekli.Tesko je to recima opisati,to se samo moze doziveti. Ljubav-jedno bez drugoga ne mozemo,a jedno sa drugim ne smemo.Ponekada znamo da budemo opasni jedno po  drugo...ponekada  se moramo odvojiti ...ponekada  zabolimo u samo srce ono sto najvise volimo.A ja,kao ja.Brbljiva,nasmejana,brzopleta,ti mudar,odmeren stalozen.I tu nastaje problem ti zivot mislis,ja ga zivim.U meni stalno vulkan radi,strpljenje pokusavam negde na dlanu da skupim,i ono izgubljeno tlo  da vratim.Ali zato umem ljubav pokazati,umem je sacuvati,umem tako cudesno voleti,ali ti mi  ne dozvoljavas da ti taj uzviseni osecaj pokazem.Stalno ga kvaris,svojim recima,svojim pridikama,svojim -mislima.Neeeeee,moja ljubav se prema tebi meri svakim otkucajem moga srca.Kakva god da sam sigurna sam da zasluzujem svu neznost ovoga sveta.Jer samo sa tobom zelim  srecu .Hocu budna da sanjam.Da te slusam dok pricas,da se nadam i verujem.Krivudava linija zivota postoji,da bi nam ponekada pokazala da mozemo da budemo popustljivi,da zivot nisu samo pravila,da ne postoje samo figure koje su crne i bele,da postoje i neke druge boje.Jer nase se duse u stvari hrane onim sto nas veseli,zato pusti me da te nasmejem,pusti me jer sam tebe zavolela vise od svega.I nikada ne dozvoli  da razocarenje otvori oci,i zatvoti srce.I sada dok ovo pisem,mislim na tebe...cutim...premisljam...prsatam...oprastam sve,cekam...dolazim,jer te volim.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 298309_512660735442368_295547803_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime31/1/2014, 8:54 pm

Nisam ti stigla reci,a znam da znas...znam da znas da se jako dobro poznajemo.Znam te kako dises,kada si ljut,kada si srecan,sve znam o tebi.Ali da li ti znas da o tebi malo ko zna,jer u sustini covek se ne poznaje po onome sto pokazuje nego prema onome sto  dokazuje.Da li je uopste bitno to koliko si i visok?Koja ti je boja ociju...mozda koliko si tezak,ili sta imas veceras na sebi.Ne,to je tako  nebitno.Bitno je ono sto sam ponela tvoje,tvoj miris koji uvek nosim na svojoj kozi,tvoj glas koji me prati gde god da se okrenem,tvoje reci koje osecam i sada u vazduhu jer su izgovorene samo za mene.A ti i dalje budi ratnik koji se branis od samoga sebe,ne dozvoli slucajno da ti oklop padne i da se mozda razgolitis i da ponekada pokazes i onaj lepsi deo lica.Zasto seces samoga sebe na komade,na delice,jer u sustini meni je sve jasno.To lice za mene nije potrebno.Po ko zna koji put sa ivice planine klikces,padas i poleces.Ne vidim te ali te osecam..osecam te,zato budi samnom ono sto jesi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime1/2/2014, 12:12 pm

Citat :




(в плеере: музыка С.В. Рахманинов, вокал Sarah Brightman - Нежность беспредельна)






Здесь будет располагаться

Nisam ti stigla reci,

a znam da znas...

znam da znas da se jako dobro poznajemo.

Znam te kako dises,

kada si ljut,

kada si srecan,

sve znam o tebi.

Ali da li ti znas da o tebi malo ko zna,

jer u sustini covek se ne poznaje po onome sto pokazuje

nego prema onome sto 

dokazuje.

Da li je uopste bitno to koliko si i visok?

Koja ti je boja ociju...

mozda koliko si tezak,

ili sta imas veceras na sebi.

Ne,to je tako  nebitno.

Bitno je ono sto sam ponela tvoje,

tvoj miris koji uvek nosim na svojoj kozi,

tvoj glas koji me prati gde god da se okrenem,

tvoje reci koje osecam i sada u vazduhu

jer su izgovorene samo za mene.


A ti i dalje budi ratnik koji se branis od samoga sebe,


ne dozvoli slucajno da ti oklop padne


i da se mozda razgolitis


i da ponekada pokazes i onaj lepsi deo lica.


Zasto seces samoga sebe na komade,na delice,

jer u sustini meni je sve jasno.


To lice za mene nije potrebno.


Po ko zna koji put sa ivice planine klikces,

padas i poleces.

Ne vidim te ali te osecam..

osecam te,zato budi samnom ono sto jesi.



Mirjana Vujicic




Рамочки от АНГЕЛИКИ
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime5/2/2014, 1:33 pm

Prozori tvojih pogleda

Imam dovoljno snage da iznesem svaku tvoju kaznu,tvoj prekor,svaku tvoju grubu rec...ima jos toliko  mesta da sav teret iznesem na svojim ledjima,i necu se saviti.Ne smem,moram da prihvatim sve bez previse reci.Mnogo veci padovi su me lomili,a nisam bezala,nisam odlazila...ostajala sam i dalje se borila.Prozori tvojih pogleda su citav moj svet,jer ti si krojen bas po mojoj meri.Sigurna sam da si ti moj najbolji izbor,moja nezna zakrpa i tako komplikovani model.Koliko god da sam ljuta,razocarana...ja te volim,jer ti si moja najlepsa boja u spektru svih boja.I dalje se borim za nas.Koliko god da ne razumem vise ni jednu tvoju odluku.Borim se,za onu svetiljku nade u mracnoj ulici tvoga srca.Ne gasi je...jer sat zivota otkucava svakodnevno i nece cekati nikoga od nas.Probaj da me razumes,zivi...nemoj samo da dises.Udahni ovu ljubav.Prigrli me.osmehni se...potrebni smo jedno drugome.Vrati mi osmeh na lice,poljubi me...Ne odustaj.Jer ja u dzepu ne nosim izgovore i obecanja.Bori se da me zadrzis,i pronadjes pravi izbor ove nase price.
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 221676_463632387042824_1458521223_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime3/3/2014, 9:45 pm

sve godine koje su ti urezivale bore

Toliko toga sam pozelela,toliko toga sam planirala...toliko sam verovala,ne znajuci da svaki korak je bio uzaludan,bio prazan i pogresan.Ne krivim nikoga,to je moj izbor,jos jedan pokusaj da se nadmecem sa zivotom.Da se poigram sa njim i da mu prkosim.Pitajuci samu sebe:" kako se nisam do sada umorila od svih laznih osmeha",koje sam danima stavljala pred svaki izlazak.Zavaravam sebe,da mi je to sudbina,da mi je tako zapisano,zadrzavajuci stvari koje nisam mogla da zadrzim.Lagajuci samu sebe,da lose stvari ipak na kraju moraju da izadju na dobro.A jos jedan dan prolazi bez tebe,nema te...zatvaram oci i znam da sve godine koje su ti urezivale bore okrecu jos jednu stranicu zivota.Jos jedan list se okrece.Samoca i velika gorcina nas deli.Po prvi put ne zelim da znam sta si zapisao,ne zelim da provirim u deo zivota tvoje nove ispisane stranice.Umorna sam od  tuge,od bola od toga da si  pored mene tu,a vise me ne prepoznajes.Umorna sam od pitanja : " Kako si,jesi li dobro?"Kada oboje znamo kako sam.Izvini sto sam pogresno mislila,sto sam pozelela da me cvrsto drzis za ruku i da me nikada ne ispustis.Izvini...Nastavicu tamo gde sam i stala,razgovor sa svojom sopstvenom dusom u tisini svoga kovcega uspomena,koracajuci stazama secanja.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime15/3/2014, 9:45 pm

Pokusavala je da dodje do reci.Pokusavala je da mu prenese ljubav,prvo postupcima pa onda recima.Pokusavala je da dopre do njegovog srca...Ne pricajuci mu koliko je vec umorna,porazena.Pokusavala da kupi vreme,a u stvari ni sama nije znala koliko je tapkala u mestu.Po prvi put su joj sitnice bile vazne tako velike, i primecivala ih.Zivela je za njih.Za mrvu ljubavi i malo paznje.Da li je to bila njena najveca greska? Mozda je trebala biti ponosnija,tvrdoglavija...bezobraznija.Mozda nije trebala pokazivati koliko joj je znacio?Mozda???Ali to vec ne bi bila ona.Sve one osecaje ponizenosti, podsmeha i bola savladace .Ide joj ,uspece  da ih zaboravi.Potrebno  je vreme.Poverovala mu je,prevarila se.Kaznila je samu sebe,sada vise ne pokusava da dodje do reci  jer te reci vise nemaju nikakvog smisla.Ne dopiru do nje...samo praznina.







Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1238241_331134073689301_676758508_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime8/5/2014, 10:04 pm

Dokle vise prebiranja po leprsavim uspomenama?Dokle vise zavaravanja?Uljuljkivanja i verovanja.Kome?Zasta?Najbolje je sve zaboraviti,kao da nista nije bilo,kao da se nista nije desilo.A onda nadoilaze pitanje,kako?Prestala sam da se smejem,sve u nadi da mozda jednom ako te vidim taj isti osmeh ponovo tebi udelim.Mozda ako jednom dodjes...A onda se setim tako cesto tvojih reci,cemu proslost dozivati,nama potrebe u njoj ziveti.A ja se jos uvek ne osudjujem novi korak da napravim.Ne usudjujem se da se tebe odreknem i u mislima.Zavaravam sebe...Da mi je dobro,a nista dobro nije.Ponovo sam na onoj raskrsnici proslosti i buducnosti gde si me upoznao i ostavio.Trazim nacin,kako sve ovo da prezivim bez tebe a nailazim samo na izgovore.Verovala sam ti previse,tu sam  pogresila, tu sam samu sebe izdala.Jer sam ti poverovala,da si poseban i bitan.Dok si mi donosio svakim danom zaborav.Jos uvek se secam nase neznosti,to se ne moze izbrisati ne moze se zaboravit.Pamtim svaki tvoj pogled,tvoj osmeh,pamtim sve reci.cak i luk tvoje obrve.Zeljna sam te ostala.Ali isto tako ne mogu da zaboravim,da kada si mi bio potreban i kada si mogao da budes pored mene ti si izabrao svoj put.Teatar secanja ovaj put ostavljam da bude onakav kakav jeste,scenario ne pokusavam vise da ispravljam.Valjda nam je tako zapisano.Zelim ti puno srece.Izabrao si opciju u koju si  verovao.




Poslednji izmenio Beskraj dana 16/11/2014, 8:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime15/5/2014, 2:36 pm

Postacu svetlost

Po ko zna koji put ponavljam sebi,ono sto znam.Zivot nema svoju reprizu,i sve je prolazno.Ostaju secanja koja vremenom izblede.Ostaju slike,i tragovi koje se trudimo da negde zadrzimo.Ostaju nam pesme i price koje zapisujemo,zeleci da bar u njima postanemo svetlost koju mozda nismo uspeli obasjati  u necijim  ocima ili necijem pogledu.Ne zelim da napravim korak unazad,koliko god da me noge nose.Moram da istrajem u tome,zbog tebe,zbog sebe zbog nas.Tako je vise nebitno ko sam sada ja?Kako sam?Da li sam bolja,lepsa ili toplija?Jer prizvuk zelja vise nije prisutan.Mozda jednoga dana,kada pobedimo vreme,snove i zelje.Kada pobedimo sami sebe,nase senke se spoje tamo gde sam te prvi put ugledala,tamo gde si me prvi put pogledao u oci.Tamo gde smo se prvi put poljubili.Do tada pusti neka se sve ove kise ispadaju.Pusti neka ovo prolece prodje bez nas.Pokusaj da me sacuvas kao svoju ceznjivu noc ispod svoga jastuka.A ja cu cuvati sve nase uspomene kroz svoje zatvorene prozore, u ovom hodu vremena.Gde ipak nema nas.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1797576_726263810729382_8025293607018690013_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime23/5/2014, 9:50 pm

Sada posle tolikog  vremena bez tebe,pojavis se niotkuda tiho...onako kako me grli sva tisina ovoga sveta .Nisam te zvala,dosao si ne pitajuci se kako provodim sve ovo vreme bez tebe?Koliko me svaki put zabole tvoje reci,koliko me boli ton tvoga glasa,koliko mi se steze grlo na svaku izgovorenu rec.Kako bas tad,osetim toliku nemoc,toliko podrhtavanje svoga tela a reci cute.Polako zatvaram oci,odlazim sa tobom na sva ona mesta koja ne zelim da zaboravim.Cvrsto te grlim,i bojim se da ne nestanes.Padam i ustajem,i opet se bojim da te ne izgubim u tom mastanju.Jer nasa ljubav je bila nesto veliko,nesto neodoljivo...nesto sto se ne zaboravlja.Otvaram oci,suza nema...bez obzira sto si mi sve dane pretvorio u noci.Hladno mi je...samo osecam hladnocu posle tebe.Hladnocu oko srca koja seje samo patnju i tugu.Nemocna sam,jer reci me izdaju u svim mojim nemirima  zelja.




Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1476420_617419414971220_1772044778_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime31/5/2014, 12:56 pm

Ljudi mi jako zameraju na mojoj logici razmisljanja  prihvatanja samih ljudi.Te iste  ljude koje jako volim,koje povrsno poznajem,koje sam upoznala u prolazu prihvatam takvi kakvi jesu.Sa svim svojim vrlinama i manama.Svi dobro znamo da je vrline jako lako prihvatiti i zavoleti,a sta cemo sa onim manje lepsim stvarima?Zar treba coveka odbaciti zato sto nije savrsen?Podjimo prvo sami od sebe?Barem ja tako radim.Kada spoznate sami sebe i kada shvatite sa koliko mana i nesavrsenstvazivite, mnogo lakse ce vam biti prihvatanje same okoline.Kada kazem ljudi-moram da dam objasnjenje mislim na sve one koji su prosli kroz moj zivot.Prijatelji,poznanivi,prolaznici,ljubavi i najrodjeniji.Nikada nimome ledja nisam okrenula ako sami nisu pozeleli da odu  iz samo svojih poznatih razloga.Nikada nikoga nisam zaustavljala,jer po meni cim su odlazili znaci nisu ni trebali da ostanu u mome zivotu.Svako trazi i pronalazi svoj ispravan put.Mozete o meni misliti sta god hocete,i da sam luda i da sam glupa,mozda da sam iskoriscena.Ali to sam ja i nemam nameru nikome da se pravdam nizbogcega ili da budem drugacija zato sto sam svesna da sam mozda cak i protiv same sebe ponekada bila.Ovo pisanje me je nateralo mozda bas zbog poslednjeg iskustva jedne meni jako drage osobe.Njene reci mi jos uvek paraju usi,ali ne zameram joj nista.Znam da u trenucima ljudska glupost nema granice.I da je ponekada jezik brzi od mozga.Ne zameram nikome nista dok god mogu da osetim to srce u njihovim grudima.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10339708_739113706111059_6754078636491253071_n
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime31/5/2014, 7:56 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10168108_724480980907665_6610276645194142939_n_zps75389263


Kao i uvek u tvojim dnevnicima covek jednostavno pronadje
odgovore na svoja pitanja... cak i kad nas ljudi iskoriste mi smo jos uvek mi...
Hvala na ovom divnom tekstu...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime31/5/2014, 9:17 pm

Hvala tebi draga moja Rosice na svakom ulasku u moj kutak. Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 590247 
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime22/6/2014, 9:53 pm

Nemoj od mene  traziti da ti pricam o sebi.Nemoj me na to terati.Pusti me da o sebi cutim,da sve ono sto je iza mene nosim onako kako umem i kako sam umela do sada.Nemoj previse grebati po mojim ledjima...znas da sam ti uvek govorila,upoznaj me onakvu kakva sam stobom.Danas,juce,sutra.Voli me onakvu kakva sam sada.Jer nikada u tisini nisam zivela,nikada tisinu nisam upoznala,niti spoznala.Da li sam previse od tebe trazila?Izgleda jesam.Jer ponovo se navikavam na sebe.To sto sam ti svaki put govorila sam dobro sam, nije mi nista, nije ti nikada bilo dovoljno.Moja proslost i moji oziljci su bili kamen spoticanja,da gledamo napred.Koliko god da sam bila jaka,koliko god da sam zelela da uspemo,polomio si me...ispustio si me kao kap vode na  dlana.Nisi mi dozvolio nikada da budem ono sto jesam iznutra.Slomio si me,poklekla sam,vratio  si me ponovo na pocetak odakle sam dosla.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10488396_749351675087262_4750499275334151192_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime5/8/2014, 12:39 pm

Jedna od najtuznijih jeseni u mome zivotu.Tako smo blizu a u stvari nikada dalji nismo bili. Jedno drugome nikada potrebniji.Kotac sudbine se jos jednom okrece ,jos jednom nam je pokazao da neke stvari koliko god smo pomerali,odlagali nismo mogli vise da odlozimo.Svako u svom gradu,sa svojim mislima.Koliko puta sam samo pomislila,sta radi?Mada sam znala.O cemu misli?...i sta ga sve ceka.U mojoj glavi kao i uvek hiljadu pitanja.Da li sam puno trazila?Da li sam dovoljno davala?I da li sam trebala onoga dana kada si trazio da te gledam u oci,spustim pogled i zauvek nestanem.Mrzim jesen,mrzim opalo lisce,i sve one moje i tvoje neprospavane noci.Noci kada sam osecala tvoje ruke na svome vratu,noci kada je telo gorelo bez dodira koje se nicim nije moglo nahraniti.Ponovo smo se negde nasli,ponovo negde izmedju jave i sna.Samo sto smo sada jedno drugom ponovo tako daleki,u nekim svojim svetovima gde samo gromovi tisine nalaze uzdah svega onoga sto je iza nas.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1098340_722637084425388_5961571042864381955_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime11/8/2014, 9:58 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10550848_911492642200053_8251397150431822250_n

Cesto sam se pitala,otkuda ti kod mene?Znas i sam da u sudbinu nikada nisam nesto preterano verovala.Koliko god si mi  teorema o svemu tome iznosio,samo sam se smejala..Odgovor na ovo pitanje ni dan danas nisam dobila.Dok ovo pisem razmisljam o nasem susretu i sigurna sam da smo se trazili.Da,trazio si me ovakvu kakva sam.Nasmejana,brbljiva ponekada malo odsutna ali uvek tvoja.Trazila sam te i ja u tim tvojim ocima koje volim najvise na svetu.Jer u njima sam se ogledala.U njima sam se onoga dana trazila i pronasla.Nisam ni bila svesna tog trena i svoje promene.Nisam znala da sam se toliko menjala..Od samo jednog dodira,naucila sam pored tebe pricati,slusati naucila sam se tako obicnim stvarima radovati i primecivati .Tamo gde su nam se srele misli,tu su nam se i spojila tela.Ono pitanje sa pocetka otkud ti kod mene,sve vise i vise je bledelo.Nisam ga vise postavljala ni sebi.Sada posle tolikog vremena,ko zna mozda prodjemo jedno pored drugog i da se dodirnemo ali se ne vidimo.Ne zelim da verujem da nas je vreme toliko promenilo i udaljilo.Ne zelim da slusam glupe izgovore.Zelim samo da te pitam ako se ikada sretnemo:Da li jos uvek volis po kisi da me ljubis?Da mi sklanjas onaj nespretni pramen sa cela  i da mi brojis uzdahe pomesane sa svim onim strasnim nocima.Da li me jos uvek volis?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime24/8/2014, 2:42 pm

Kamo srece da te nikada nisam srela,pomislim ponekada.A onda prodrmama glavom i kazem,ne nije to greska.Kako bi spoznala sta je ljubav?Kako bi znala sta je sreca?I kako bi upoznala svoju tugu sa kojom se nikada do sada nisam druzila.Slezem ramenima,i sama odgovaram na postavljena pitanja.Usudila sam se da te zavolim,i tu sam sama kriva,nisi me terao.Samo se pitam po ko zna koji put zasto do svega sto sam zelela stici,probati morala sam da idem onim tezim putem?Zasto mi nikada nista u zivotu nije lako palo.I dalje koracam necujno po svojim sopstvenim mislima.Tvoji dodiri jos uvek zive u meni i po meni.Nedam te zaboravu,jer cu postati jos usamljenija,jos bezosecajnija...postacu nesto sto ne zelim da budem.I dalje nikome ne pricam o tebi,cuvam te samo za sebe.Onako sebicno u svom svetu tisine.Ne zelim biti prepreka na tvom putu srece,ako ti se pojavi.Samo mi javi,jer cu ja i dalje traziti u tudjim ocima samo tvoje,i dalje cu ostati ona tvdoglava devojcica koja je umela po hiljadu puta da ti kaze da te voli,gurajuci ti u svaki dzep snove koje ti nisi umeo da shvatis.Ostacu i dalje ona koja kada se naljutis ume najlepse da te voli.Ostacu zauvek tvoja.


Poslednji izmenio Beskraj dana 16/11/2014, 8:26 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime30/8/2014, 5:36 pm

Znam da nisam sjajna,daleko od toga da sam savrsena.Imam hiljadu manu,da li treba da ti ih nabrajam ili si ih vec do sada sve uocio.Iskreno nisam se ni trudila  da ih sakrijem,kazu ako zavolis ono sto je lose,umeces da uzivas u onome sto je dobro.Mislila sam i ja tako. Sada mi je zao sto ti mozda nisam ispricala sve o sebi,sto sam ti dozvoljavala da me upoznajes postepeno...dan po dan,mesecima.Prodje i godina.Trebala sam te pustiti da odes,da odes sto dalje od mene.Ali da li je odlazak zaista odlazak i iz srca?Da li sam te i da si otisao mogla otkinuti od sebe?Da li sam te smela pozeleti pored sebe-onako zauvek?Da li sam na to pitanje ikada imala pravo?Znam,rekao bi zasto lupam glavu sama,i gde si ti u svemu tome.Zasto,stalno donosim odluke mimo tebe?Zasto?Zasto?I po hiljadu puta moje jedno zato.Zato da bi te zastitila od sebe,od doticanja bez dodira,od poljubaca bez ljubljenja od ove tisine koja ponekada prica i vise nego sto treba.Ne zelim vise da mi kroz prste gledas,ne zelim da svaka moja rec bude greska,ne zelim da svaki moj korak zaustavljas pred vratima...ne zelim vise nikoga na dusi.Dosta je bilo.Hocu nekog koga cu nositi u srcu,hocu da prespavam u necijim grudima.Hocu da ova bol prestane i da budem srecna.

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1546052_546101825519412_8825094192250561737_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime21/9/2014, 9:10 pm

Nemoj me veceras nista pitati,nisam raspolozena.Mozda cu ti reci nesto sto ne mislim,nesto sto ne zelis cuti...nesto sto ne bi izgovorilila.Sa tobom sam naucila da je par gutljaja srece posle toga mnogo tuge.Sa tobom sam naucila sta je bol .Sa tobom sam naucila ono sto nikada nisam.Da ljubav ume da zaboli.Uvek sam govorila jebes tu ljubav,ako boli.To onda nije ljubav.Ili barem u mojoj definiciji je nema.To sto sam  ponekada zelela da se ususkam ispod tvoje ruke i sanjam nas san,izgleda je bila moja greska,moja iluzija...ili mozda ti imas bolji naziv za to,sta sam ja htela.A onda kao i uvek naviru  pitanja.Ko sam ti ja  sve ovo vreme?Jesam li  ikada bila to nesto sto sam trebala biti?U sustini ja sam neko kome je i tvoje malo bilo uvek veliko.Neko kome je zaista bilo potrebno malo,da napravi nesto veliko.Izgleda sam opet negde pogresila,mozda te nisam dobro procenila.Izgleda da sam trazila previse.Na kraju krajeva, nisam ja jedina ,koja ima nekoga, koga nema…


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10671420_938960119453305_466634578723126738_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime19/10/2014, 7:19 pm

Za sebe mogu reci da sam zesci kuler za mnoge ljudske gluposti.Trudim se da mi mnoge stvari na jedno uvo udju a na drugo izadju.Trudim se da ne cujem,ono sto mi se ne slusa i da ne vidim ono sto mi se ne svidja.Na taj nacin pokusavam sebe da sacuvam  u ovom ludom i bezlicnom svetu.Ali ovo je prevrsilo svaku meru dobrog ukusa.Pojedinci,koji mi cak i nisu u prijateljima,a ima ih i u prijateljima trpim vec danima,mesecima godinama.Da bi na kraju sto meni nije svojstveno eksplodirala.I sada vas pitam: "'Da li je izgled najbitnija stvar u zivotu?'"Zasto vas to pitam?Razumem ja da ljudska radoznalost nema granica,razumem ljubopitljivost i znatizelju.Razumem cak i nerazumne stvari.Ali ono sto ne razumem i sto ne zelim da razumem je ljudski bezobrazluk,i provokaciju.Zasto sve ovo pisem?Pa pisem zato sto je mnogima vaznije kako izgledam?Da li   je moje dete lepo na mene?Zasto umesto ovih plavusa na profilu ne okacim jednom svoju sliku?E,sada cu vam reci.Dete nije lepo na mene.Predpostavljam da lici na neku komsinicu iz moje zgrade,ili iz susednog ulaza.Kako izgledam?Pa reci cu vam i to.Mnogo grozno.Hocete detalje?Ruzna sam,[tako kazu],debela.brkata i imam bradu.Pa?To je moj problem.Takva sam i jako se dobro osecam u svojoj kozi.Ko me zna,voli me takvu.Zasto ne stavljam svoju sliku na profilu?Pa upravo zbog toga da vas ne bi plasila.Znam kako ste strasljivi i plasljivi,kao sto su i mnogima takvi zivoti.A onda je sto bi nas narod rekao dara prevsila svaku meru.Poruka u inboksu da se kitim tudjim detetom.Dragi moji prijatelji i koji me znate a i vi koji me ne znate.Reci cu vam,moja privatnost je moja stvar.Na svom zidu ne kacim nedeljne ruckove,slave,preslave i ostali cirkus.Ne kacim svog muza,tatu mamu i ostalu rodbinu.Ne slikam po stanu fotelje,orane i ostale rekvizite ,stepenice ni wc skoljku.Ne pricam o pameti svoga deteta,niti slikam njene ocene i diplome.Ponekada stavim njenu fotografiju ,jer ona je moj najveci ponos.Da bi na kraju koja to nista ne radim dosla u problem da se kitim tudjim detetom.Jos cu na kraju da dokazujem i majcinstvo.Ne,nisam u soku,cak nisam ni povredjena koliko mi se bljuje od svega.Uspeli su pojedinci da me bas iznerviraju,a taj luksuz sebi vise ne mogu da dozvolim.Tacnije necu.Stavljam tacku na ovo pisanje.A svima kojima je moj izgled najbitnija stvar ovde,moze slobodno da me izbrise.Ja vas necu brisati,i ubedjivati da treba da ostanete moji poznanici jer cete sami to uraditi posle nekog vremena kao sto su mnogi i pre vas to uradili.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 67203_957862864229697_7725424715441496092_n


Poslednji izmenio Beskraj dana 19/10/2014, 9:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime19/10/2014, 7:32 pm


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1625736_10152274320657526_84849353_n_zps06d2f056

Bas zato sto ne poistovecujes svoje pisanje sa privatnim zivotom
i cuvas svoju privatnost imas moju najvecu podrsku...i svaka ti cast sto
nisi  iskoraknula iz okvira sebe da bi nekome dokazivala  ko si hepi  
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime19/10/2014, 8:51 pm

Hvala draga moja Rosice hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime16/11/2014, 8:26 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10486055_817571584931937_1094221170981860767_n
Ono sto sada osecam prema tebi,nikada neces saznati.Dovoljno je to sto znas  da se nasa ljubav polako izmrvila.Onako trunka po trunku ...Vise nemam hrabrosti,nemam snage da pruzim neki novi korak koji vise ne znam gde ce me odvesti.Pokusala sam da napravim za nas neki novi svet.Trudila sam se...trudio si se i ti.Ali moja krila su uvek bivala przo pokosena,moje obale su bile sve udaljenije.Ne krivim te nizasta.Jer samo sam ja kriva sto sam ti dozvolila da listas stranice moje duse,ja sam kriva sto sam se stalno stobom nadmudrivala...ako treba i za ono sto nisam kriva preuzimam krivicu.Sada kada su prosli svi trenuci srece,premotavam nas film secanja.Setim se svih onih silnih zagrljaja,u kojima sam se topila.Smeskam se...i sigurna sam da je ovo jedini film koji se nije  zavrsio sa tuznim krajem.Jer svaki put te ispratim sa osmehom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime11/1/2015, 2:08 pm

Postoje osobe u nasim zivotima i kada zauvek  odu od nas, u nasim secanjima i uspomenama ostaju duboko u nama. Ti tragovi su neizbrisivi.Ovo je najtuzniji Bozic za mene,izgubila sam nekoga ko je proveo ceo zivot samnom.Moju najdrazu Nanu.Osobu koja me je naucila prvim koracima,prvim recima,prvim pesmama i pricama.Neko ko me je cuvao i kome sam sada sa ovoliko godina zahvalna na svim mudrim savetima.Ona nije bila obicna zena ni sa svojih 93 godina.Zena borac koja se do zadnjeg dana nije dala,cak i ako nije mogla ona je morala,kojoj je mozak cak i ako je bila svesna da se oprasta od svih nas radio trista na sat Nije nikada bolovala,umrla je od starosti.Svakim danom se susila kao biljka.Polako je nestajala.Svega je bila svesna bez obzira na sve. Uvek je kada sam odlazila od nje govorila Miki,jesi li gladna?Nemoj da ides tako kasno mrak je.Takva je bila prema svima Brizna,nezna i puna paznje.Kako mi unuci tako i njeni praunuci su prosli kroz sve ono sto smo i mi prolazili.Ucila ih je pesmicama koje je nama pevusila.Price koje je nama pricala,cak je moja Ana i prve korake sa njom napravila.Njene krofne,strudle,pogace i kiflice jos uvek mi mirisu.Njen topli zagrljaj i pogled svaki put kada bi se rastajala od nje osecam.Svi su je u kraju od onih najmladjih pa do onih najstarijih znali kao Nanu.Jer je zaista to bila svima.Otisla je zauvek, nisam stigla da joj jos toliko toga kazem,mada ona i bez previse price uvek je razumela moje cutanje u pogledu.Razumele smo se nas dve.Ostavila je iza sebe petoro unuka,ali znala sam uvek da sam ja bila neko koga je izdvajala.Mozda joj nikada nisam rekla koliko je volim,i koliki mi je uzor bila u zivotu.Ali sam zato gledala da joj to uvek svojom paznjom i dolaskom pokazem.Velika praznina je u meni i celoga zivota nedostajace mi njena ljubav koja me je pratila kuda god da sam krenula.Moj jucerasnji odlazak kod mojih mi je pao najteze do sada.Prazan svetlarnik,prazna njena fotelja,njen krevet raspremljen.Sve je na svome mestu samo nje nema.Sve je kao sto je bilo a u stvari nista nije.Niti ce biti.


Poslednji izmenio Beskraj dana 11/1/2015, 5:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime11/1/2015, 3:37 pm


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 LicaoDeTango_Rosas_zps2c575899


Draga Mirjana, delim sa tobom bol, znam kako je izgubiti nanu,
mi smo nasu nanu zvali dada...kad je otisla dugo sam tugovala...
Znam nije ovde mesto da ti ista od ovoga napisem, ali zelim
da znas, kad odu nasi voljeni od nas, oni delice sebe ostave u nama
da nas greju i da nam i dalje budu podrska u svemu...
Tvoja nana sada odmara na nekom lepsem mestu ali ce uvek biti
uz vas, svoje unuke i praunuke, bice tu i da tuguje sa vama
kad je vama tesko, i da se raduje sa vama kad se vi radujete....

Ljubim te i grlim draga Mirjana:(



Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime11/1/2015, 5:41 pm

Hvala ti draga moja Rosice. Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 590247
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime31/1/2015, 9:42 pm

Najiskrenije ne znam kako  da zapocnem ovo pisanje.Citam je vec dugo,imam osecaj da se poznajemo godinama a nismo se cak ni upoznale.Nismo puno ni reci izmenile medjusobno.A osecam je kao da se znamo.Necu  je imenovati,imena ponekada nisu ni bitna,bitno je sta se kaze,bitna su dela i to sto nosis u sebi.Boze toliko mi je draga ta osoba,valjda zbog toga sto nema dlake na jeziku,sto je borac,ume da se uhvati u kostac sa ovim jebenim zivotom  .Cak i njeno psovanje ide uz nju,njoj to prosto stoji.Ona je za mene dama mnogo vece od svih dama koje sam upoznala u svom zivotu,jedna pametna zena koja u svom svojem bolu ume da se raduje i tuguje sa svim ljudima ovoga sveta.Mozda ce se neko pitati,sta je to toliko ostavilo utisak na mene vezano za nju?Pre svega to su njene zivopisne kolumne koje svaki put kada procitam ostave me da razmisljam.Kroz to njeno istinito pisanje koje nikada nije bilo uvijeno u masnicu sve vise i vise sam je upoznavala.Necu ovde nabrajati sve njene vrline koje ima na pretek ali morala sam da je u svom zivotu izdvojim kao jednu dragu osobu upravo zbog toga sto je danas jako velika retkost upoznati pre svega nekoga ko je covek,a ona to jeste.Divna majka,borac koja svoj zivot gura napred visoko podignute glave,veliki radnik,pravicna osoba i na kraju jedna krhka zena koja sve to ume tako stoicki da iznese.Mozda da je sretnije vreme o ovome ne bi ni pisala,jer sam takvih osoba jako puno poznavala.Sada su na zalost dosla neka zalosna vremena da se divimo stvarima,ljudima i nekim gestovima koji prosto izumiru.Za mene biti čovek znači prvo pogledati svoje mane i vrline, pa tek onda tuđe.
Biti čovek znači i truditi se pomoći drugome u nevolji, a ne odbacivati ljude bez imalo razumevanja.Jednom recju divim ti se sto u danasnjem vremenu toliko se izdvajas u svoj ovoj sivoj masi,divim ti se sto nisi bez obzira na sve kako te je i koliko zivot sibao potonula,divim ti se na tolikoj snazi i volji koju si uspela toliko puta da uneses u meni.Divim ti se sto si istinski borac za pravdu i sto te taj vedar duh nikada nije napustio.



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 10891807_849060248449737_7676380885644778553_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime25/3/2015, 8:55 pm

Hiljadu nasih problema odvelo nas je cas na jednu,cas na drugu stranu.Bacalo nas je gde god stigne.Prosli smo u tom vremenu toliko toga lepog,a i onog loseg.Nekih stvari i ne zelim da se secam,ne zato sto sam ih zaboravila nego zato sto sam ih izbrisala.Ti si onaj koji pamti sve,neko ko nista ne brise,neko ko i kada ne zelim da se setim,podseti me.I jos uvek trajemo u tom cekanju,iscekivanju,nadanju i lutanjima.Trazili smo se u tom nemanju,hvatali smo se za slamku svega onoga sto smo imali zajedno.Hvatali za ono zrno spasa,koje niko ne bi razumeo niti trazio.Jer ti si me nauci da i tezi nacin moze ponekada da bude lepsi,naucio si me sreci,naucio si me kako ponovo otvoriti srce.I sada kada nisi pored mene,umem da te dodirnem.Umem da te osetim,bez ijednog dodira,mogu da cujem tvoj uzdah nedostajanja...mogu da te volim kao prvoga dana.Jer nasa se srca razumeju,ja sam te birala
pravog po svojoj meri.
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 1512287_1443344099238385_9073201476330356481_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime23/10/2015, 8:15 pm

Zovem te...ne znam ni sama zasto?Zbog cega?Ne zelim o sebi nista da pricam,ne zelim o meni vise nista da znas.Onda,zbog cega te zovem?Mozda da ti cujem  glas,da znam da li si dobro.Skupljam hrabrost,po ko zna koji put  svih ovih meseci, svih ovih dana...skupljam.Zvoni  telefon,javljas se, isti onaj osecaj budis u meni.Podrhtavam...kako da definisem ovu ludu drhtavicu?Tacnije i ne zelim da je definisem,osecam samo da mi prija.Tvoje halo,sa one druge strane i moj glupavi pocetak razgovora.Znam rekla sam da sam te sanjala,sve sam izmislila...bas sve,mislim da si i ti to shvatio.Ne zameri mi sto me toliko dugo nije bilo,ne zameri mi sto jedino ja umem tako cudno da volim,jer jedino je vazno da si ti dobro,mada ti nisam poverovala.Cutis ti,cutim ja...cutimo oboje i znam da se savrseno u tome razumemo.I nije mi zao sto sam ponovo otvorila vrata koja su samo bila odskrinuta,i sto sam se prisetila svih tih lepih uspomena.Ne,nemojte misliti da sam budala koja zivi od lepih trenutaka,to zaista nisam jer on nije moja proslost,on nije moja bol,on je samo neko ko postoji i ko me podseca da sam jos uvek ziva.On je   neko ko ce se   uvek pamti   i koji se nikada nece zaboraviti.
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 12122494_747801102016149_4249049923367374864_n
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime30/8/2018, 9:02 pm

Covek koliko god da ima godina na neke boli nikada nece biti spreman.Pogotovu sto ja nikada nisam mogla da zamislim da ce moj zivot uopste postojati bez nje-moje najvoljenije majke.Cak ni posle ovih tuznih sest meseci nisam sposobna da izgovorim preko svojim usta da nje nema.Bol je svakim danom sve jaca i jaca ne popusta.U jutarnjim trenucima kada se probudim i vidim sa slike njen najmiliji lik pomislim da ja sve ovo sanjam,da mi se desavaju ruzni snovi.Kosmari...Ali ne...to nije san,to je ono sto ja zovem bolna realnost.Skrivam po ko zna koji put suze koje mi naviru na oci,koje i ne kontrolisem,skrivam ih pred svima jer svoju bol ne zelim da delim cak ni sa svojim najblizim.To je ono sto je moje.Dragi moj mamicak totalno sam izgubljena,prazna i ljuta na ovaj zivot.Mogli smo se jos mnogo vremena druziti,mogla si mi jos toliko poljubaca i neznosti dati.Mogla si me jos uvek tako lepo savetovati...Nedostajes mi.Sutra bi bio tvoj dan,tvoj rodjendan.Znam da ga nikada nisi nesto posebno volela,ali volela si razlog da nas sve skupis oko stola i da sa srecom i toplinom podelimo taj lepi trenutak.Koga cu ja sutra nazvati?Koga cu zagliti i poljubiti?I ko ce mi reci hvala mila moja.Nikog.Sve me podseca natebe,muzika koju si volela da slusas i pevusis,knjige koje si volela da citas,ukrstenice koje si volela da radis,nase setnje i tvoj pogled koji je uvek znao kako se ja osecam i da li mi je sve uredu kod kuce.Sve si razumela bez previse reci.Verovatno cu vremenom nauciti da se nosim sa emocijama ali ova bol koju osecam svakodnevno mi uzima snagu.Jer moja snaga si bila ti .Tvoj glas,pogled pokret.Tvoja bezuslovna ljubav.Znam da nista novo necu reci,ali majka je najdragoceniji poklon,i svi oni koji je imaju neka su srecni.Posvetite svaki trenutak koji imate sa njom.Nemoj da vam bude zao i da nemate vremena.Jer upravo sam ja sa mojom mamom sve to radila .Hvala ti na svemu,jer ovakva sam osoba postala zahvaljujuci tebi.Hvala ti sto sam te imala i sto si bila najveci zivotni borac koga sam upoznala,hvala ti na svim onim divnim uspomenama koje mi naviru svakodnevno i koje mi lece dusu.Hvala ti na ogromnoj ljubavi i sreci koju si uvek oko sebe pruzala.Hvala ti sto mogu tvoje prisustvo da osetim i sada kada te nema,jer ti si ona najsjajnija zvezda na nebu koja uvek bdije nadamnom.Volim te moja makice.
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime31/8/2018, 1:36 am

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Izlozb10

Draga moja, srecan rodjendan tvojoj mami,jel ja verujem, nasi koji su otisli
vide nas i cuju, grle nas i cuvaju, raduju se i placu sa nama...i ljube nas
dok spavamo...njena neznost, sada je tvoja neznost, sad si ti ona, i imas svoju Anu,
mama si jedne prelepe devojcice...cuvaj je i pazi kao sto je tvoja mama tebe,
budi joj i mama , i drug, i oslonac....
Sve drugo sto bih ti rekla, da ce biti lakse, da ce bol proci, ne bi bila istina,
nista ne prolazi samo naucimo sa tim da zivimo, i povremeno primetimo, da u
mnogim stvarima licimo na svoje mame....
Cutim sa tobom u tvojoj tisini bola drago Mirce  Sad  
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime8/9/2018, 9:58 pm

Hvala draga moja Rosice,na divnim recima. hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime3/11/2018, 9:06 pm

Kako objasniti ljudima da ne volis svoj rodjendan ? Prvo kao u pesmi Colinoj,nikada nisam volela cak ni kao dete te silne pozdrave,cestitke,ljubljenja i pogotovo ona cupanja za usi.Sto se tice poklona volela sam da ih otvaram,volela sam uvek onaj suskavi ukrasni papir i silne masnice da odvijam i skidam.I uvek sam se radovala svakoj cokoladi.Nisu u pitanju godine,odmah da se ogradim ali tu vrstu guzve i taj centar paznje nikada mi nije prijao.Verujem da ljudima zvucim cudno,kada o tome otvoreno pricam,ali to sam ja.Moje godine zaista nemaju veze sa duhom i sa svim onim sto nosim u sebi.Bez obzira na sve kada se malo  vratim unazad,koliko god da su prilicno slike vec izbledele secam se svakog svog rodjendana.Od onih sa najlepsim sendvicima koje je pravio tata,maminim kiflicama,kasnije onih sa zurkama i prvim picima naravno obaveznim tortama i duvanja u svecice.I kasnije onih sa vecerama,ruckovima.Secam se i poklona.Neke ploce i dan danas imam,bombonjere,cokolade,ramovi za slike...solje,i ostalih dzidza bidza.Ali ides dalje i svake godine dodajes po jednu.Nizes ih kao biser na ogrlici.Tako da svakog tog 4.novembra navucem onaj blentavi osmeh na lice,i sa strpljenjem  odigram ulogu koja mi je data.Kazu ljudi da se cesas tamo gde te svrbi,veruje da je tako ali ovaj put moram da kazem a da ne budem pogresno shvacena,nije starost ono sto me plasi,vec sva secanja koja se bude svaki put kada slegne sva ta prasina.Secanje na sve one ljude koje vise nikada nisam srela,jer su nam se putevi razisli,na mnoge dogadjaje koji se vise nikada ne mogu ponoviti,na miris e svih onih proteklih godina koje sve vise i vise oseacm a od kojih sam tako daleko.Ono sto volim posle svog rodjendana jeste,kada se sklupcam sa svojim silnim foto albumima i slikama i posmatram svoj blentav osmeh,gledam i smejem se garderobi tog vremena,punoj trpezi i prisecam se svih ljudi koji su obelezili zajedno samnom taj dan.Lepe su uspomene.Dakle tu sam gde sam.Tako da me svaka godina samo natera da se saberem i osvrnem da vidim gde sam i kuda dalje.


Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Foto-a10
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime4/11/2018, 1:16 am



Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Buket-10

Za tvoj divan dan kog ne volis hepi
Srecana ti rodjendan draga Mirjana hepi

p.s. I  ja imama jedan isti takav blentav osmeh hepi


Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime4/11/2018, 8:47 am

Hvala draga moja imenjakinjo. Very Happy hepi
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime4/11/2018, 10:41 pm

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Chokla_625277a_64417282
Sve najljepse! hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime16/11/2018, 12:34 pm

Hvala draga moja Tea. hepi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic   Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic
Nazad na vrh 
Strana 10 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic
» Iluzija bljeska-Mirjana Vujicic
» Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic
» Ljubav, strast i greh-Mirjana Vujicic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: