LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Ženski
Broj poruka : 57638
Godina : 42
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 9:14 pm

Ne ukalapati se u okolinu, naići na nerazumevanje okoline samo što ste negde u svom svetu, gde vam je dobro, uz to imate maštu i kreativnost, znači li da ste Vi ludi, ili ste možda genije?

Šta mislite o ovoj temi?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 9:17 pm

Običaj je zavidljivaca da bolje od sebe prozovu ludima.To sam sijaset puta osetila na svojoj kozi. Ali, biti poseban i svoj je nesto sto ja jako cenim kod ljudi.
Nisam za "klise" i oponasanje drugih, vec za originalnost koja ce se uklapati u okruzenje.

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Ženski
Broj poruka : 18958
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 9:40 pm

Свако од нас има потребу да се понекад повуче у свој свет и за мене је то сасвим нормално. То не би уопште значило да смо другачији од других јер сваки човеј је јединка за себе, кажу колико људи, толико ћуди. Не мора да значи ни да је човек геније јер није свако рођен да буде геније.

Ženski
Broj poruka : 5025
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 9:47 pm

Pa ne mora biti ni lud , ni genijalac. Svi mi imamo svoje svjetove, koje neko razumije, a većina ne, i svi smo u neku ruku polunormalni ili poluludi, kako li već. Barem tako ja samu sebe definišem. Ne opterećujem se nekim klasifikacijama. Onakva sam kakava sam , a neko me prihvati, neko me nikako ne razumije, nekome sam antipatična. Sve zavisi od svijeta posmatrača i koliko se naši svjetovi susreću ili razdvajaju. Ja obožavam svoj svijet u kojem živim, i ljude koji razumiju i žive u mom svijetu. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Godina : 45
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 9:52 pm

i jedno i drugo...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 10:04 pm

Ne treba svaku različitost nazivati genijalnošću. Znam da bi to mnogi voljeli, ali nije to baš tako. Za genijalnost je potrebno mnogo više. Evo svi mi ovdje, koji se krećemo na forumu smo prosječni, nema genijalaca nikakvih. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 10:13 pm

slazem se ne trebamo mi nazvati sebe, nista ni genijalnost ni ludilo, to trebaju drugi ne samo reci, vec to se zna vidi i jednostavno bez ikakvog nazivanja to jesi ili nisi...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 10:19 pm

besherat ::
Ne treba svaku različitost nazivati genijalnošću. Znam da bi to mnogi voljeli, ali nije to baš tako. Za genijalnost je potrebno mnogo više. Evo svi mi ovdje, koji se krećemo na forumu smo prosječni, nema genijalaca nikakvih. lol!

Sta pricas ja sam u svom ludilu genijalac.Zar to nisam mali milion puta dokazala.Izmedju genijalnosti i ludila je jako mala granica,

Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 10:25 pm

ma nema tu granica... sve je to sloboda... i ludilo i genijalnost...
Nazad na vrh Ići dole
cat09

Ženski
Broj poruka : 281
Humor : branim se osmehom...
Datum upisa : 18.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 11:30 pm

Prvo treba definisati pojam ludila. Ludilo podrazumeva sve ono što "nije normalno" i što odudara od okoline. Prema toj definiciji, ja jesam luda.
A genije nisam, to znam.

Poslednji izmenio cat09 dana 26/2/2010, 11:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 11:30 pm

Beskraj ::
besherat ::

Sta pricas ja sam u svom ludilu genijalac.Zar to nisam mali milion puta dokazala.Izmedju genijalnosti i ludila je jako mala granica,

hepi Samo se ti nadaj da si genijalna. Nema ovdje na forum ni jednog genijalca. Svi smo obični, pa sad pukni od muke. hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 11:32 pm

cat09 ::
Prvo treba definisati pojam ludila. Ludilo podrazumeva sve ono što "nije normalno" i što odudara od okoline. Prema toj definiciji, ja jesam luda.
A genije nisam, to znam.

hepi I tebi isto. Nisi luda, skroz si normalna, šta ti hvali, života ti? Za ludilo i genijalnost treba mnogo više. Pa nešto i ne čeznem ni za jednim, ni za drugim.
hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 11:37 pm

Ja sam samo rekla da sam u svom ludilu genijalna.I nemoj da mi se plazis i da me pljujes.I ja nisam nijedan na ovom i bilo kom forumu ja sam savrsena u svojoj nesavrsenosti.Luda u svojoj genijalnosti...

Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 11:41 pm

Imaš samo jednu titulu na forumu Beskraj, a to je najtvrdoglavija si, ali mislim da nećeš biti tom titulom zadovoljna , ako ti se ne udjeli i ona o savršenosti. E, đe mi je Ellen da te oplete noćas? hepi hepi hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   26/2/2010, 11:45 pm

Kako si grozna...mrzim te.Pa sa Ellen necu da ulazim u rasprave da mi admin.ne bi skakao po grbaci,jer imam osecaj da je ona zasticena u svakom pogledu.A taman sam se ulogorila ovde i ne bi da bas pakujem kofere.Ne imam dve titule,Beskrajna sam i nema kraja u svojoj tvrdglavosti.Ali u svoj toj svojoj tvrdoglavosti sam uvek u pravu jer iznosim samo cinjenicna stanja,onakva kakva jesu.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   27/2/2010, 12:01 am

hepi 1

Nepopravljiva- još jedna titula. hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   27/2/2010, 12:07 am

Ti mi izgleda sve najgore titule udeli.Da li cu ja nekada doziveti da mene moja draga besherat pohvali u necemu. I da mi cestita na svemu,i kaze Beskraj ti si savrsenstvo nad savrsenstvima.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   27/2/2010, 12:14 am

Pa družit ćemo se ovdje valjda do kraja života, ali to za savršenstvo ćeš samo sanjati svih tih narednih godina. hepi Možda si malo luda, ništa posebno, genijalna nisi ni malo. hepi Nisam ni ja da te utješim odmah. hepi Ćerat ćemo se vala. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   27/2/2010, 12:18 am

Samo ti misli da ja nisam savrsena,ali kada bi me samo jednom upoznala u reali shvatila bi svu moju savrsenost. Nisam luda skroz na skroz...ali kazem ti imam pozitivnog ludila na pretek.Ajde uredu nisam genije...ali dobro ima neke stvari koje genijalno radim .

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   28/2/2010, 9:08 pm

Svi ljudi su obični ljudi. Neobični ljudi su oni koji to znaju.
Žilbert K. Česterton
Lepo rece covek a ja se tako pronadjoh u ovoj misli.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

Broj poruka : 348
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 8:59 pm

Biti razlicit u necemu u odnosu na okolinu,ne znaci posebnost,jos manje genijalnost.
Moze da znaci,komplex,fobicnost,ekcentricnost ili strah od sebe samog.
Genijalnost se [meni bar]dokazuje na drugi nacin,intelektom i delima koje jos niko pre ni posle necega,nije stvopri na isti nacin
Slican sene racuna!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 9:10 pm

Ljubicastonebo zasto stalno generalizujes stvari.Prvio ne slazem se stobom,znam toliko ljudi koji su toliko razliciti od same uobicajene okoline,a uopste nemaju problem poremecaja koje si ti navela.Niti su iskompleksirani,cak naprotiv jako su sigurni u sebe,nemaju problem fobicnosti.A to sto su egocentricni mislim da u tome nema nista lose.Genijalnost...treba razgraniciti o kojim genijalnostima pricamo.Da li je genijalac samo intelektualac?

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 9:28 pm

Treci put citam,sopstveni post i ne uvideh gde sam pogresila ili generalizovala,sopstveni nacin razmisljanja?
tema je ;genijalnost ili ludilo?
Blago meni da recimo [kako ti kazes]generalizujem,pa mnogo primera stavim u kontekst genijalnosti ili ludila.
Cak ni u knjizi "Tragedija genija"ne s kapirah da je to moguce?!
mislim,da te iritira moj nacin razmisljanja,to je vec STAV!Ja ga postujem iz razloga sto volim diskusije ane jednoumlje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 9:37 pm

Ne bas naprotiv lose si protumacila sve,ne iritira me tvoj nacin razmisljanja vec mi se jako dopada.I postujem tvoj stav,ali imam svoje vidjenje stvari.Sto se tice generalizacije,citala sam neke tvoje postove pa sam na konto toga i rekla.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 9:42 pm

Da i ja tvoje takodje.Verovatno,medjusobna privlacnost u smislu razlicitosti u nacinima razmisljanja.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 10895
Godina : 57
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 9:48 pm

Јесмо различити од околине, јемо луди и генијални, не иде једно без другог. Треба сагледати прво околину и који сој људи нас окружује. Да би нешто створио што други мало или ретко стварају мораш поседовати дозу лудила инаће сви би били исти.

http://poezija.darkbb.com
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 9:49 pm

^ljubicastonebo^ ::
Da i ja tvoje takodje.Verovatno,medjusobna privlacnost u smislu razlicitosti u nacinima razmisljanja.

Da upravo tako ovo si lepo rekla.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 10:06 pm

Masada ::
Јесмо различити од околине, јемо луди и генијални, не иде једно без другог. Треба сагледати прво околину и који сој људи нас окружује. Да би нешто створио што други мало или ретко стварају мораш поседовати дозу лудила инаће сви би били исти.

Slazem se.Postajemo kontabilni na sebi razlicite nacine,sto je u filozofiji ili psihologiji,skoro kao :kamen mudrosti!

ps.Imati sopstveni stav[makar i kontraindikovan u odnosu na okolinu,individue ili grupe,prerasta u prvi cin genijalnosti.
Ako takav stav [postane stav za opste dobro]onda se genijalnost potvrdjuje ili priznaje.
Najveca tragedija genija jeste ,upravo tanka linija ludila i zdravog razuma.I sto se na zalost manifestuje padavicom ,bolescu koju su zdravstveni radnici proglasili bolescu genija.
Na jednom seminaru,posvecenom mom najdrazem knjizevnom liku Dostojevskom,bilo je reci i o tome.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator

Muški
Broj poruka : 10895
Godina : 57
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 10:14 pm

Ма генијални секу себи уши, ставе цев двоцевке у уста, обесе се у хотелу. Притисак не може свако да поднесе. Сликаш, пишеш, околина те гледа ко луду, касније не обрачаш пажњу на то, живиш у свом универзуму и дишеш пуним плучима.

http://poezija.darkbb.com
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   1/3/2010, 10:25 pm

Masada sada ga preterujes,upoznala sam par genija koji resavaju to na jedan sasvim moderniji nacin.Ovo o cemu ti pises to su praistotijske metode.Oni kada se nasmrkaju jos bolje pisu,i jos bolje slikaju. jos su genijalniji u tom svom svetu ludila.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   2/3/2010, 6:27 pm

Pravi genije jeste cudak i u vecini slucaja lud
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   2/3/2010, 6:32 pm

Znaci hoces da kazes granica izmedju ludila i genijalnosti je tanka.Kako onda mozemo pravim imenom to nazvati.Tu granicu.Ako ona uopste ima ime.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   2/3/2010, 7:01 pm

genijalno ludilo....
Nazad na vrh Ići dole
hermina

Ženski
Broj poruka : 57
Godina : 41
Humor : sta je to?
Datum upisa : 13.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   7/3/2010, 7:24 pm

da li sam ja luda...?
Da jesi, ali svaki ludjak je bar poseban, lud na svoj nacin...
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 936
Godina : 29
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 3:47 am

ne razumem tu kategorizaciju,ludilo vs. genijalnost,sta uopste znaci ludilo i da li je to nuzno negativna klasifikacija,ako je "ludilo" klinicka slika nekog oboljenja.Drugo kako mi mozemo zakljuciti ko je od psihickih bolesnika genijalan a ko ne,otkud nam uopste ideja da ludilo iskljucuje genijalnost.Verovatno bi najpravilnija podela bila:
psihicki poremeceni pojedinci koji su genijalni
psihicki zdravi pojedinci koji su genijalni
i ostatak sveta
prosecni psihicki zdravi
prosecni psihicki poremeceni
i oni ispod proseka dakle mentalna retardacija.
Vrlo kompleksna tema,uostalom ko smo mi da procenjujemo afinitete,kada nam je poimanje relativizovano,cak i sama genijalnost je sumnjiva,ono sto je meni genijalno ,vama moze biti recimo potpuno neprivlacno,odbojno ili kako god....
...........
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski
Broj poruka : 1512
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 8:36 am

sve se slažem ti Crni sanjaču
ali to što je sve relativno ne znači da treba da ćutimo i ugušimo se u opštem neznanju...eto mi ovde iznosimo razna mišljenja pa se priključi, udri gde je najtanje i tako...Ko smo mi da pričamo ovo ili ono? Pa ljudi smo tek, koji blage veze nemaju al volee da pričaju
Nazad na vrh Ići dole
vučko

Muški
Broj poruka : 1915
Godina : 63
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 10:39 am

Ma,ko sam ja da se svrstavam u redove genijalnih umova,
ili ne daj Bože da ih nazivam ludacima,u bilo kom smislu.
Oni su u odnosu na nas obične smrtnike,na zastrašujućim visinama,
smrtonosnim čak.
Naš krajnji domet,naša gornja granica jeste patos đonova
na njihovim"planinarskim cipelama" koje su dostupne našem pogledu.
Mi koji smo smogli snage da se popnemo na brdašce sa kojeg
prepoznajemo njihove đonove možemo samo sa strahopoštovanjem
i divljenjem da gledamo u pravcu smrtonosnih visina.
Možemo ih nazreti,ali daleko od toga da možemo dokučiti.
Možda nam taj planinar spusti uže.Hoćemo li imati hrabrosti?
Možemo li preko svojih mogućnosti?Snage?
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 11:06 am

mislis da ce nas to sto pricamo o tome udaljiti od opsteg neznanja?nisam ni rekla da treba da cutimo,da to mislim ne bih ni komentarisala samo sam htela da naglasim cestu ljudsku sklonost apsolutizovanja ovakvih pojmova i slicnih,a nista u ovom univerzumu za ljudski mozak nije apsolutno..
Nazad na vrh Ići dole
vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 11:26 am

Lepo rečeno Blackdreamer.Toliko smo mali u svom neznanju,
da ga i ne primećujemo.Čak se usuđujemo da sebe ili nekoga drugog
svrstavamo u rzličite kategorije,pa i u kategoriju genijalnosti,genijalne ludosti
i ludosti same.To je odveć'hrabro za moj ukus ili bi to neko nazvao
nepromišljenošću.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 12:45 pm

Pa da vucko ja sam generalno skepticna prema tome sto su ljudi skloni da postavljaju sebe kao meru svih stvari,to je tako naivno,sve su to puke pretpostavke.Sto naravno ne znaci da ne bi trebalo diskutovati i imati stav povodom necega,ali ja sam protiv ljudske dogmatske ubedjenosti u izvesne teze,to mi deluje tako naivno.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:09 pm

A zar ovde neko govori u apsolutnim terminima ili dogmama, ja nisam primetila. Tema uopšte nije nepromišljeno ili naivno postavljena. Postoje razne analize genijalnih umova koje govore u prilog tome da visoka inteligencija često ide rame uz rame sa psihičkim pormećajima.
a to što pričamo o tome neće nas udaljiti od opšteg neznanja, ali će nam dati iliuziju da ipak nešto shvatamo...a priznaćete, ta iluzija nam je itekako potrebna da bismo ostali normalni
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:10 pm

a sta znaci biti normalan:)?
Nazad na vrh Ići dole
vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:13 pm

To je potpuno tačno.
Ljudi su skloni da postave sebe kao meru svih stvari,
što i proističe iz njihove dogmatske ubeđenosti,
bez mogućnosti gledanja šire slike,naročito kada je u
pitanju ljudski um,koji je tako neistarženi univerzum
i koji još toliko nepoznanica nosi...
Nemam ništa protiv diskusije,ali imam protiv onih mišljenja
koja tako olako postavljaju dijagnoze ,i spreman sam da uđem
u svaku diskusiju i sučeljavanje sa takvim mišljnjima-stavovima.
Znam da se mnogi neće složiti sa nama.
Utoliko bolje.Ja im stojim na raspolaganju,u svojoj dobronamernosti.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:27 pm

Ya mene normalan znači ostati u kontaktu sa stvarnošću. Jer mislim da ako bih stalno dumala o tome kako je sve relativno, kako se ništa ne može dokazati, kako je svet naša iluzija itd...pa lepo bih od muke verovatno stvorila svoj mikrosvet u kom bi lepo sve imalo smisla, ali samo za mene..a ovo već liči na patologiju

I ja sam protiv postavljanja dijagnoza van ordinacije, a o terminima možemo naširoko..ovaj ludak se ni meni ne dopada...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:30 pm

http://www.tvwww.tv/node/64

Sta li njihove komsije misle o njima
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:41 pm

Hm ti hoces da kazes da bi trebalo da verujem da je opste prihvacena stvarnost stvarna ?
Pa vidis postoje ljudi koji sebe ubedjuju u to,postoje ljudi koji su odlepili jer su svesni da je mozda sve iluzija i postoje ljudi koji su svesni da je mozda sve iluzija, prihvate to ,misle o tome i imaju snage da zive sa tim.Ne vidim problem cak i ako je sve iluzija,zasto bi me to uznemiravalo.Pa nismo mi centar univerzuma pa da nase istine budu a priori tacne.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:50 pm

Čovek je stvorio ovaj svet pun kategorizacija zašto? Iz neznanja? Ne, već da bi se lakše snalazio u njemu. Bez toga ovo bi sve bio jedan veliki haos.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:51 pm

Tačno je da su kroz istoriju čovekovog postjanja
mnoge "stvari dokazane",ali je isto tako tačno da je ogorman broj,
tih konačnih istina,pobijen nekim drugi dokazima,
i tako u nedogled.Čovek je taj koji stvara iluziju o svetu
oko sebe, u sebi ili svetu uopšte,o životu i.t.d.
Možda mi u stvari odavno ne postojimo,
možda smo odraz nekog davno nestalog života.
Možda smo klonovi nekog pređašnjeg postojanja,
što u stvari pokazuje da mi u stvari nismo stvarno mi.
Možda mi i živimo u svom mikrosvetu,a da nismo svesni toga.
Nazad na vrh Ići dole
M&D

Ženski
Broj poruka : 164
Datum upisa : 12.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:53 pm

Beskraj ::
Ne ukalapati se u okolinu, naići na nerazumevanje okoline samo što ste negde u svom svetu, gde vam je dobro, uz to imate maštu i kreativnost, znači li da ste Vi ludi, ili ste možda genije?

Šta mislite o ovoj temi?

ne nemislim da sam luda i ne,nemislim da sam genije smao sam stvorila svoj svijet u kojem nedam da me iko povrijedi,stvorila sma zid oko sebe,ima vrata na koja ulaze smao oni koje ja pustim,i kazem kad me pitaju gdje zivis "negdje imanedju jave i sna...u svom svijetu"
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   16/4/2010, 1:57 pm

Možda, Vučko, možda...ja ne kažem da nije tako.
Možda smo svi mi ustvari leptiri
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?   

Nazad na vrh Ići dole

Različitost od okoline- Ludilo ili Genijalnost?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: