LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Poezija i Kritika

Ići dole 
+3
Masada
Beskraj
PiPi
7 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime11/10/2010, 5:28 pm

I ja to rekoh.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime11/10/2010, 5:37 pm

Midji, nemoj da se stresas, koliko sam razumela djavolko je prepustio temu pipiju Very Happy

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika


Ženski
Broj poruka : 1169
Godina : 49
Location : Beograd
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime11/10/2010, 5:46 pm

Ja se stresla od nove teme! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime11/10/2010, 5:50 pm

I ja ali cu pokusati Very Happy

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime11/10/2010, 9:01 pm

Dragi moji sudionici u temi „poezija i kritika“ ideja same teme je kao što i riječi kažu poezija i kritika, misao vodilja mi je bila družiti se, pisati, razmjenjivati komentare, i na kraju krajeva razmišljati i voljeti poeziju, dakako da ovo nije natjecanje za milion dolara, napravili smo male probleme oko toga tko će zadati temu…koje riječi idu koje ne idu…sami smo sebe zbunjivali…
No nitko ne može reći da se u ovih dva tjedna (dvije pjesme)nije primijetio napredak kod nekih sudionika, naprotiv, napredak je vrlo uočljiv…zašto je taj napredak vidljiv, pa upravo radi toga što se osjeća neki natjecateljski duh, što si dok pišeš svjestan da će to netko ocijeniti, netko će razmišljati o tvojoj pjesmi, na kraju i sam ćeš morati odgovoriti, zašto i kako si napisao stihove.
Odmah u početku bilo je spomena kako su favoriti Masada, vučko, PiPi, al kao što se do sada vidjelo nije to baš tako…već u startu nas je Tea potpuno iznenadila, u drugom krugu za većinu je Masada ponovo omanuo, iako ja ne dijelim to mišljenje s većinom, napisao sam u komentaru zašto…mislim da će i ubuduće biti tako, oscilacije će biti puno veće nego li to možemo zamisliti.
Mislim da ne trebamo praviti problem oko toga tko će i kada zadavati koju temu, to nije problem, a što se tiče natjecateljskog duha, ne tinja li on u svakom od nas, pišemo da bi nekoga zadivili, da s nekim podijelimo svoje emocije, svoja razmišljanja…
Svatko je dobro došao u ovu temu i svatko može pisati, no mislim da se ja niti itko od vas ne treba osjećati loše što je oduvijek bilo i bit će onih koji pišu loše. Zar bih ja trebao pisati neke loše stihove tako da se netko ne bi osjećao ugroženim i manje vrijednim ili ne znam ti ja što već…
Spominjete stalno midjiku i njenu tremu, i ona to sama spominje…pa nije li velika čas za nju kada može pisati o istoj temi kao Masada, vučko ili Pipi, za koje ona misli da su odlični pjesnici…nije li za nju velika čast to što će ti pjesnici o njenoj pjesmi napisati svoje mišljenje…nije li velika čast za mene kada će o mojoj pjesmi napisati nekoliko rečenica vučko il Masada…baš kao i da će o toj pjesmi komentar napisati midjika,Tea il Beskraj…svejedno tko već…Skromnost je vrlina, al ne kada se glumi il pretjeruje s tim…
Svatko mora biti svjestan svojih mogućnosti…a one koji se trude dosegnuti više od toga dakako da treba cijeniti …
Moram još dodati i to da sam nekoliko puta napisao kako sam uvjeren da svima koristi onaj famozni „kratki sadržaj“ vlastito viđenje pjesme, Beskraj je u tome vidjela nešto preteče, nešto loše, ma ne znam već što…dakako da nije niti pokušala nešto napisati, pitam se zašto iako znam odgovor na to pitanje…još uvijek tvrdim da je „buntovnik BEZ razloga“…al dobro Beskraj je priča za sebe….a ovo ovdje nije mjesto niti vrijeme za Beskraj….

U nastavku vam donosim moj prijedlog kako sam zamišljao ovu temu, tekstovi su napisani u prijašnje dvije teme i ovdje ih samo kopiram….

……………….
Zadana tema

Tema-Smrt
Reci;ljubav,oluja i srce: i jedna od tri ponudjenih(telo.ruza i zvono.)

……………

Naš uradak s osvrtom na vlastitu pjesmu..

Mogu li ti oprostiti…


Mogu li ti oprostiti tišinu;
beskonačnu minutu tvoje šutnje
u kojoj mukom govoriš istinu
i hraniš, gladne uzavrele sumnje?

Kol`ko oprosta treba bol, uistinu,
prije nego li nestane sjećanje,
imam li ja u sebi tu vrlinu
ljudskosti, koja se zove praštanje.

Dovijeka, za tren tvoje slabosti;
sad mi ostaje da iskreno žalim
čekajući tvoju riječ „oprosti“,

il` da te nježno ko nekad zagrlim
na usne položim trag odanosti,
oprosti što ti praštam: Ja te volim!


Tema praštanja po meni je vrlo komplicirana, samo značenje te riječi, postupci onoga tko mora i onoga tko traži oprost u mnogome ovise upravo jedno o drugome. Upravo u ljubavi taj moment praštanja je jedan od najbolnijih događaja koje čovjek može doživjeti, lako je reći oprosti i lako je reći oprošteno ti je, a jeli uistinu to tako?
Samo oni koji znaju praštati, znaju kako je to uistinu od Boga darovan dar.

Pišući ovaj sonet, namjera mi je bila opisati ne samo onog tko traži oprost, već i onoga tko prašta, jer nije isto biti u prilici tražiti ili dati oprost.

Sumnja je mnogo puta ona iskra koja rasplamsava tijek događaja koji u konačnici dovode do trenutka „ oprosta“, a često ju pokreću događaji koji nisu ona svakodnevna rutina, promjena ponašanja, jednostavno osoba nije kakva je nekad bila…Kao početak soneta stoga uzimam nedostatak komunikacije između dvoje ljudi, tišinu, koja se ponekad čini jednostavno beskonačnom.

U drugoj strofi sam pokušao dočarati nanesenu bol i koliko će ona trajati ne nađemo li snagu za oprost. Poveo sam se s činjenicom da praštanje uvijek boli, no ne oprostiti nekome koga voliš boli mnogo više i traje mnogo duže, dok traju sjećanja.

Treća strofa govori upravo to da ne oprostimo li voljenoj osobi, zauvijek ćemo žaliti, radi samo jednog kratkog trenutka slabosti. Ovdje sam još pokušao dočarati i to da je ponekad onom tko voli vrlo teško tražiti oprost, upravo radi te ljubavi i osjećaja krivnje.

Posljednja strofa je trenutak praštanja i razlozi koji tomu vode; misao vodilja je spremnost na praštanje, ako smo spremni oprostiti voljenoj osobi onda joj u tome trebamo i pomoći, a ne samo čekati da ona traži oprost, jer ponekad je takav osjećaj neizdrživ…Veličina i ljepota praštanja je upravo u tom prvom koraku i sigurno je jedna od najvećih ljudskih vrlina.

………………..
Komentar; ovako je sve pregledno i nema onih preskakanja, kada svi objavimo pjesme…napišemo nekoliko rečenica utisaka za svakog ponaosob i onda to objavim….poslje toga možemo komentirati i razmjenjivati mišljenja…


PiPi,
Ova Pipijeva pesma me je bas dotakla.
Bila sam u njoj i ja inace tako pesme dozivim.
Ako ne uspem u nju da provirim, ne udjem u nju,
onda i nije nesto sto zavredjuje paznju...

Masada,
Masadina pesma je odlicna, ali sto rece Tea "ja bih
plakala". I ja bih...Masada ima dobre pesme, ovu sam
u strahu procitala i pretrcala, inace ih dugo citam
i vracam im se...tema je cudo i to kako je dozivljavamo.

Tea,
Teina pesma je cista petica, ali meni se dopada i ona
druga Tea. Koliko ja znam ovo je domaci zadatak,
ali nekad te lepse osetim dok pises u zadacima, eto, kontra
kako je Bes rekla, ali valjda svi drugacije dozivimo dok citamo.

Beskraj,
Beskraj, divno. Mogla bi od ove pesme da napises jos par dobrih,
iskoristivsi toliko lepih stihova iz ove pesme.
Kad volis, volis i umes to da preneses pesmom.

Vučko,
Vucko, ti uvek iznenadis, mada su meni sve tvoje pesme nezne i
uvek im se vracam..Tuzna je jer se u njoj nazire odlazak...i
velicina tvoje duse.

………………….
Na kraju ocjena dojmova, isto tako lijepo i pregledno…


Ovakav je raspored mojih dojmova;

Masada
Vučko
Beskraj
Tea
Midjika

………………….


Osmijeh vam ostavljam...PiPi

P.S. volio bih čuti i vaše mišljenje o svemu ovome...
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 9:15 pm

Нека остане ово да не претрпавам форум без везе. Дај правила па ко хоће нека пише ко неће има сто других тема.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 9:41 pm

Hvala Masada!!

Sada je sasvim svejedno tko će zadati temu i riječi...tko prvi (djevojci) njegova je...Smile



Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 9:50 pm

Тачно, мада, могао сам да подметем ногу па би девојци први дошао, тотално је свеједно, забавља ме овај мали ексеримент. Чисто да видим како ће успети.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 10:54 pm

Ona i Ti


Dok su ti oči sjale,
ona je tiho krvarila,
gluh si bio kad te je zvala
a bilo je dana kad si ju zvao, mala.

Riječi ti poput noževa,
u njenim osjetilima,
a ona je samo htjela da pjeva
tebi, meni, da pjeva svima.

Sada je za sve kasno,
ona je bila, kažem bila, plaha
a ti si riječi izgovarao glasno,
u veličini svojoj bez predaha.

........................................
ovo je pjesma za NAS........
........................................
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 11:27 pm

PiPi ::
Hvala Masada!!

Sada je sasvim svejedno tko će zadati temu i riječi...tko prvi (djevojci) njegova je...Smile




Evo ja cu prva. Ja mislim da treba da nastavimo tamo gde smo stali, Beskraj je zadala temu i neka ostane ista, sad hoce li ona ucestvovati ili ne njena je volja. PiPi molim te da budes jasan, da li su ova tvoja pravila jedno moranje ili slobodno ko zeli. Ja sam shvatila da nije nista sto se mora, ko zeli da opise svoju pesmu neka opise, ko ne zeli ne mora.Meni je stvarno zao da propadne ova tema jer smo bili poceli lepo da se druzimo, pa je iz ove teme proizasla i ona Masadina tako da bi se fino upotpunjavali. Hajde da vas zamolim da nastavimo gde smo stali a tema ostaje ista kao sto je Beskraj zadala, ok.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”


Poslednji izmenio Tea dana 13/10/2010, 8:29 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime12/10/2010, 11:40 pm

Beskraj ::
Tema-Smrt

reci;ljubav,oluja i srce.

i jedna od tri ponudjenih-telo.ruza i zvono.



Evo ovako je pravilno i necemo vise o ovome, ok!

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime16/10/2010, 5:48 pm

O, smrti…

Tema-Smrt
reci;ljubav,oluja i srce----tijelo.ruža i zvono.



Ti bi htjela da ti pričam o smrti;
Oh, zar vonj da podarim nosnicama,
oku ono što ne može gledati
il uhu plač, svih živih nad mrtvima.

Ne, ja ću kroz huk oluja voljeti,
i smrti neće biti na usnama,
dok je tebe i ja ću postojati,
jer naša ljubav je život u nama.

Nije li smrt, ljubav što slama srce,
praznina koja ispunjava biće,
bol živućih što svakom grči lice.

Oh, ima li o smrti misli veće,
rođenjem i smrt raste nemilice;
nama, put je to do božanske kuće.




Svatko od nas je smrt doživio na sebi svojstven način, razmišljajući o temi i pjesmi koju ću napisati…Mogao sam, pisati o smrti bliske osobe, napisati pjesmu s posvetom…al nekako mi to nije bilo dovoljno, smrt je mnogo više od toga…s tom mišlju krenuo sam slagati ovakve stihove…

Prva strofa; misao te strofe je dočarati istinsko ono ljudsko viđenje smrti kroz naša osjetila…nos, oko, uho.

Druga strofa; ponovo ona ljudska narav…ne volimo govoriti o smrti, draže nam je voljeti, živjeti, i ponekad naša razočarenja i bol uspoređivati upravo sa smrču, znate ono…ako te ne poljubim umrijet ću…na tragu tih razmišljanja, pišem o ljubavi i kažem ljubav je život u nama…

Treća strofa; dok sam u prvoj strofi opisao smrt onako kako ju vidimo i osjetimo u tjelesnom obliku, u ovoj strofi pišem o smrti na duševnoj razini…pa kažem, smrt je ljubav koja nam ranjava srce, praznina, nemoć, tuga koja se gomila u nama , ponekad i preko granica naše izdržljivost, što na žalost ponekad završi kao tjelesna smrt…

Četvrta strofa; nezaobilazni aspekt smrti je i ono duhovno viđenje smrti, pa kažem, ima li misli veće od toga da smo sa samim rođenjem predodređeni za smrt i jedan novi i ljepši početak pod okriljem dragog nam Boga.

Osmijeh ostavljam …PiPi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime16/10/2010, 7:11 pm

Tema-Smrt
reci;ljubav,oluja i srce----tijelo.ruža i zvono.

Moram priznati, jako teska tema jer ja volim da se uzivim u to sto pisem a sa ovim se suocimo samo jednom u zivotu. Dugo sam razmisljala o cemu pisati da se uklopi sa recima koje su zadate i na kraju sam se odlucila pisati o samoj prirodi smtri i susretu duse sa njom. Tri slike sam opisala, kao prvu uzela sam najavu smrti. Mnogo puta smo culi u zivotu da je neko imao predosecaj pred samu smrt, jednostavno oseti da je kraj i tada uzima zelju na ovom svetu. U drugoj slici sam opisala sam dodir sa smrcu i borbu za poslednji dah. Treca slika je ono sto se desava posle te borbe, ostaje tisina i mir. Razmisljala sam o onome sto je Beskraj mislila dok je zadala ovu temu, da opisemo nesto sto je umrlo ali ipak u nama zivi jos, pa sam za takvo nesto videla Masadinu temu kao pogodniju, i na kraju se ipak odlucila da ovde govorim o samoj smrti.

Susret sa smrti

U najavi susreta duse sa smrcu
koja ce joj oduzeti sve najmilije
svjesna koliko voli zivot i sve sto je okruzuje,
u srcu poslednju zelju krije
i sav bi svijet u jednu cashu ljubavi da popije.
U casu dolaska smrti hladan dah bije,
hukom vetra olujnog srce ce da pokosi
u kome se dusa treperava krije,
Prestravljeno bolom telo patnje podnosi
koje nikad osetilo nije
Na samrtnom odru deo po deo odnosi
neumitna smrt dosla je po svoje
dusu trazi iz utrobe bolne.
Silno gonjena haljinu je skinula,
staru barku napustila, kojom je vodjena
i sa kojom je citav zivot plovila,
tu na obali reke i krenula oslobodjena.
Mirni izraz lica, poslednji uzdah i kraj,
njena sjena je otisla sa tihim sumom vjetra
i opalim liscem,svoj poslednji ples zaigrala.

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime16/10/2010, 9:51 pm

Hvala svima koji su se odazvali i odvažili objaviti pjesme...mogu vas sve nabrojati poimence...Tea...; dugačak popis...nema što...

Zahvalu šaljem i onima koji nisu objavili svoje pjesme, možda je tako i bolje...
Posebice bih se zahvalio Beskraj i Masadi koji su svojim postovima od ove teme napravili cirkus, a sada ju bojkotiraju...tako da je ova tema propala...

Osmijeh vam ostavljam....do neke nove teme....PiPi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^


Broj poruka : 331
Datum upisa : 23.04.2008

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime16/10/2010, 10:39 pm

Tea ::
Beskraj ::
Tema-Smrt

reci;ljubav,oluja i srce.

i jedna od tri ponudjenih-telo.ruza i zvono.



Evo ovako je pravilno i necemo vise o ovome, ok!




ps;Ovo sam videla tek sada...mislim shvatila da je ovo tema i da su ono reci .
Da li je kasno da se "umetnem"?Smile
Posle me ocrnite kolko hocete al bih da probam.
Ako sam nesto pobrkala,vratite me na pravi put:)
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea


Ženski
Broj poruka : 3247
Location : Sweden
Datum upisa : 20.07.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime16/10/2010, 10:42 pm

Sto se mene tice slobodno se "umetni" Very Happy

____________________________________________
“I was born with an enormous need for affection, and a terrible need to give it.”
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime16/10/2010, 10:49 pm

PipI zasto je tema propala,i sam si onog dana rekao da imam toliko tema za pisanje
i da se moje neprisustvo otprilike nece ni osetiti.Mozda dragi moj prijatelju nemam puno toga u zivotu,mozda nisam ni neki pisac ali imam principe i drzim se onoga sto kazem.Tako da nisam ja ta koja je bojkotovalo ovo, nego tvoji komentari koji su onoga dana malo vecu cenu po mene imali.
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^


Broj poruka : 331
Datum upisa : 23.04.2008

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime17/10/2010, 10:25 am

Tema-Smrt
reci;ljubav,oluja i srce----tijelo.ruža i zvono.




Odavno lezim tamo
U planini gde stado pase
Livade mirisu
Vile se s kosama igraju
I za ljudima uzdisu

Odavno lezim tamo
Gde pcele s medom
Cvetove hrane
I Ljubav svoju
Nektarom brane

Mislima plutam
I duhom lutam
Dok oci tvoje
U izmaglici nazirem

Oci srne il` deteta
Na bol moju lice
Toliko toga znaju i zele
Da pripovedaju
I postanu deo ove price

Misao mi kleta
U zdenac uranja
Dok ruka tvoja mije me
Smiljem i bosiljem
Koprivom i divljom nanom

Suzama kupas
Sva jutra svoja

Oluja ti je srce odnela
Planinska praskozorja
Bolom obojila
Dok lezim tamo
Zakopana






ps:Imam pesmu.Kakva je u vasim ocima ne znam?
Raspalite affraid
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 7:31 pm

Значи Пипи ти нећеш да се удостојиш да бар Теину И песму од Љубичасте коментаришеш ? Ок, тражио си своју тему, добио је, ја се повуко, Бес се повукла и сада смо ти опет ми криви ? Шт би ваше велисходство даље желело ?

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
PiPi

PiPi


Muški
Broj poruka : 322
Datum upisa : 18.09.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 8:04 pm

Što da ti kažem...ja nisam tražio da se netko povlaći...al još uvijem tvrdim da je beskraj uz tvoju pomoć, upropastila ovu temu. Bio bi grijeh tvrditi da je nešto bilo s namjerom, vjerujem da nije, al eto ispalo je tako kako je ispalo...tema je skomirana...naravno da se i ja osjećam više nego odgovoran za takvu situaciju jer sam pokušavao svoju ideju provesti u djelo...

ljubičastonebo sam obavjestio putem PM. da mi je jako žao što se nije prije javila s pjesmom...
isto tako sam joj rekao da napuštam tu temu, no zanima li ju moje viđenje njene pjesme, napisat ću joj komenta...

Žao mi je Masada za ovu temu i mislim da nema potreba da dalje zaoštravamo situaciju, bilo je što je bilo...idemo dalje...

Osmijeh ti ostavljam....PiPi
Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 8:23 pm

Po meni ne moze nista da se tvrdi dok se ne dokaze.Drugo meni nicija pomoc nije potrebna da bi donela odluku bilo ispravna ili neispravna.Sto znaci da sam punoletna i da nema potrebe da me niko jel drzi za ruku dok prelazim ulicu.To sto Masada nije pisao na ovoj tvojoj temi ne znam,i neulazi u to.Znam zasto ja nisam pisala i zasto nikada ne bi pisala.Meni PiPi nista nije tesko ako treba iskopiracu tvoje citate upucene meni onoga dana.Mislim da sam sasvim dovoljno rekla.Da imam jos nesto da dodam,veliki broj tema ja sam ovde otvorila i gledam da ih odrzavam da li sama ili uz pomoc clanova koje to interesuje.[Jer naravno nemaju svi ista interesovanja kao ja,]Pa mi nije jasna jedna stvar kako ti nisi sposoban jednu jedinu temu da odrzis?Nego se odmah povlacis.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 8:51 pm

Прочитај Пипи прва два поста на предходној страни па онда причај о завери. Пртера га мало. Ја никоме нисам бранио да пише овде, ти треба да размислиш зашто је тема мало замрла.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^


Broj poruka : 331
Datum upisa : 23.04.2008

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 11:39 pm

Ne pratim grupacije,vec kreativnot kao i ucesce na bilo kom forumu na kome sam prisutna.
Ne dozivljavam nista licno i ne ulazim u replike.Ovo sam shvatila kao izazov u zelji da se razvije diskusija koja bi dala izvesne rezultate i pojedincu i forumu.
Nisam prepotentna,ne smatram se uzvisenom pesnikinjom,pisem "ono sto volim-vidim-osecam"...
Vasi stihovi na mene deluju ;ovako-onako-nikako-nekako....



PS;Ne vidim razlog da se ovo prekine?!
Postavite to isto [promenite mesto].Mogucih tema neka bude 5.Nema ljutnje i svako ce imati inspiraciju.
Postavljaci su dobrovoljci....npr.
Progledala sam ovom zutom bojom,sada mogu da pratim i nastavke...
Pozdrav i da znate ,pesme se ne odricem,....ove pesme se ne odricem:)*
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada


Muški
Broj poruka : 9706
Godina : 62
Location : Zemun
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 11:52 pm

Нема Групације Љубичаста, Пипи је тражио тему па је хтео и сам да је води, тако је и урађено. Сада нека се потруди да је одржи. Има доста тема, неке се месецима не помену а онда заживе, инспирација тера на писање, коме падне на памет нека предложи нову или већ, овде то није био проблем.

____________________________________________
Kuda tako žurno ti ratniče hodiš ?
Ka sudbini !
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com
vučko

vučko


Muški
Broj poruka : 1373
Godina : 69
Location : Beograd
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime18/10/2010, 11:56 pm

Što se mene tiče svaka tema mi je prihvatljiva
dok ne izgubi svoj smisao,a to je pisanje pesama.
Sve što pređe u bilo kakvu polemiku ili svađu,a koja
nema za cilj da eventualno oplemeni naše pisanje
biće uskraćeno za moje prisustvo ma kakvo ono bilo.
Ne vidim razloga za gašenje ove teme ako se ona vrati
svojoj prvobitnoj nameni.Ne ulazim uopšte u to kako je
i zašto sve ovo dobilo neki drugi tok od željenog niti ko
je i kada to započeo.Jednostavno me ne zanima.
Ako se možemo vratiti osnovnoj ideji koja je ovde
zamišljena rado ću pisati,ako ne biće mi žao.
Svakoj temi prilazim sa ozbiljnošću i predanošću,
pa se ipak nadam da se taj ton koji je prisutan i kod
ostalih može vratiti i nastaviti pisanje sa istim onim
žarom koji se pojavio na početku stvaranja ove zamisli.


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Poezija i Kritika - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Poezija i Kritika   Poezija i Kritika - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Poezija i Kritika
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» kritika kritike
» Masada - kritika poezije
» Beskraj - kritika poezije
» midjika - kritika poezije
» PiPi - kritika poezije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Razgovor o autorskim delima članova-
Skoči na: