LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

 

 Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic

Ići dole 
5 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/3/2011, 8:04 pm

Okovani su svi moji snovi koje sam skupljala i u kojima sam se budila nasmejana.Da skupljala sam ih u svakom novom jutru.U njima sam se spasavala od tuge,snovi su mi brisali suze...a onda jedne jesenje noci.Ti mrkli surovi oblace okovase mi zauvek snove,vezase ih u lance i zauvek podjose.Iz tisine si mi srce izvadio,sve uspomene otkucao i kroz fijuk vetra sve moje snove poneo sa sobom.Sada lutam,trazim molim da mi se vrati ono sto je moje,da vise ne zavijaju sirene u mojoj glavi.Hocu svoje snove nazad,jer to je moje najvece bogatstvo.Hocu samo ono sto je moje.Hocu da ih obucem na sebi,kao najlepsu cvetnu haljinu,hocu da se ujutru probudim ponovo sa onim osmehom...hocu ali ne mogu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/3/2011, 8:05 pm

Srela sam je na jednom putu,putu dvoumljenja.Prosla je kroz moj zivot i pretvorila se u nevidljivu cesticu.Ta povrsina je jednoga dana pretocena u proslost nazvanom tuga.I ne znam da li me je u toj proslosti prevarilo vreme,da li se mozda iskralo ali i danas mogu da cujem ispovest svoje duse.Ona kad tad ispliva na toj nekoj povrsini.Koliko god da su mi snovi gusti i uvijeni u paprat koje ih guse,ja se borim snjima u svim ovim kosmarnim nocima I moram da se smesim dok gledam darove ovozemaljske i celicim se da bi u nekim trenucima mogla da prevazidjem i samu sebe. Da nadvladam svu onu bol,tugu,gorcinu i cemer natalozen svih ovih godina.Moram da skupim tu toplinu.Ceka me raskrsce...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/3/2011, 8:05 pm

Mnogo sam knjiga procitala,koliko god da su mi neke tesko padala zavrsavala sam ih sve do samog kraja.Neke sam citala u jednom dahi.Ali ovu zadnju,otvaram zatvaram i stalno vracam na jedno te isto mesto.Vracam se samo koricama i pocetku.Njen sadrzaj me buni,buni me neizvesnost a kraj ne zelim ni da znam.Shvatam da se u njoj samo napisana rec javlja ,koja je spletena slutnjom,da u njoj svako svoj zivot zivi.Ponovo je uzimam u ruke pokusavam bar da je otvorim,oduzila mi se noc i potajno se nadam stavljajuci je ispod jastuka da junacima ove knjige ipak predstoji neka nada.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime15/3/2011, 8:06 pm

Pronadji je jutros posle ove kise,i ne cekaj da prestane vetar da duva.Pozuri,pokusaj da pronadjes ono sto je jos ostalo.Ono sto se jos moze spasiti.Barem onaj trag svetlosti sto se nekada zvao ljubav.Onaj tracak jos neugasle nade koja tinja.Pronadji je ako uspes,i cuti ne progovaraj nista.Pusti da sve ono sto znas ne znas,pricaj joj samo o onoj tisini ispod jastuka koju si jutros sa sobom poneo.O nekom tragu mesecevom koji si znao po njenom telu ostaviti.Pricaj joj da je ona ono parce neba samo za tebe u kome trazis i pronalazis mir.Probaj.Ako na kraju ipak od nje cujes onu rec kraj,znaj da i u njemu ona cuje tvoje ime koje odzvanja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:18 pm

Da, od mene si ti napravio tu ledenu pokretnu masu.Koju vise niko nikada nije uspeo da otopi.Napravio si od mene lednik.Srce mi zaledio,oci zatvorio,i usta zauvek zacepio.Nekada sam bila tako topla,nezna,srecna i nasmejana.Nekada...a onda si se pojavio sa buketom najlepsih laznih ruza.A ja sam ti verovala ne videci trnje.Pojavio si se sa osmehom koji me je zaveo a ja sam mu poverovala.Pojavio si se sa najtoplijim rukama koje su me cvrsto drzale.Iz tih ruku sam ispala,onog trenutka kada si otisao.Moji prsti su ostali zaledjeni,ostavio si za sobom udubljenje i jednu veliku vecnu prazninu.Iza sebe si i dan danas ostavio jednu santu leda koja se krece nepoznatim ivicama.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:18 pm

Koju ljubavnu pricu da ti ispricam.Onu prvu koja se pamti i dan danas.One u sredini koje peku,bole i koje sam davno sve zakopala sa sobom.Ili onu ljubavnu pricu pepeljuge i njene bele vencanice.Hoces li mozda ovu zadnju...gresnu.Koju u paklu i grehu volim.Ne volim ljubavne price,zato necu ni o jednoj pricati,pisacu o njima.Kada sam raspolozena,mozda kada sam tuzna...ili kada mi se onaj kofer svih onih spakovanih snova ponovo otvori.Ovako, svaku od njih cu svojom tisinom da volim.Jer koliko kod da su prolazne one su trajale,i jos uvek traju svaka na svoj nacin u nekom mom uzdahu.Kada pisem o njima pomalo sam rastrzana,jer je valjda proslo toliko vremena,mojih poroka ali bez obzira na sve ne zelim da ih ubijam.Poklanjam im svoje cutanje.Jer u tom cutanju svim mojim ljubavima sam ona lepota koju samo verni sluga moze da cuva,
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:19 pm

Jos uvek cujem onu skrpu u usima,i vidim...secam se onog lica andjela.Andjela kojega vise nema.U usima mi je skrpia guma...haos i nemir i sve one sakrivene karte te noci.Sakrivene boje u kojima je neko polozio glavu igrajuci glava ili pismo.Zato vise ne verujem sudbini,jer ona mi je odnela ponela sve ono sto mi je bilo sudjeno,sto mi je bilo voljeno.Moja knjiga je knjiga slucajnosti,tek neko napisano slovo koje vise niko nece primetiti.Jer ja tako zelim posle svega.Posle svih onih neprospavanih noci,posle svih onih naklona i posle svih onih prkosa u meni.U mojim grudima sada bije samo zar i sve one zveri koje vise ne zelim i ne mogu da ukrotim.Pustila sam ih da mi telom liju.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:19 pm

Nikla je sa prvim vesnikom jednog proleca.Ona kapljica srece koja je mene stalno zaobilazila.Uspela je ta mala sreca da mi ulepsa trenetutke,da na pocetku su to bili trenuci,kasnije dani a onda i godine.Moj zivot je poceo da poprima neke sasvim druge boje.Kazu posle tolikih kisa i vetra takve boje su neminovnost.Uspela sam da ih vidim,da ih osetim...Digla sam i ja glavu prema suncu,prevazisla samu sebe.Otvorila svoje srce i u njemu pustila tebe.Pustila te da usetas,a onda te pustila da se tu i nastanis.Sada si moj podstanar.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:20 pm

Gledam ih,posmatram.Glave suncokreta, visoko uzdignute kao da ce plavetnilo neba dodirnuti.Njihovo uzdizanje, tiho,kao lahor vetra koji se osecao toga jutra.Tako su ponosne i gorde bile dok su plesale i pevusile,dok su se kupale u prvim zracima sunca.Tom razdraganom plesu i zito boje zlata se pridruzilo.Sve se pomeralo i njihalo u ritmu muzike.Samo negde u daljini cuo se ptica poj.Pozornica se polako zatvarala.Duboki naklon,zavese se spustaju.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:20 pm

Ne verujem nesto previse sudbinskom naklonu.Jer moja sudbina nije napisano slovo,ono mora negde nekuda da bude primeceno.A onda shvatis da polazes glavu ispod jedne cizme,teske prasnjave i prljave od blata.I da ispod nje si spreman da ostavis svu dobrotu ovoga sveta.Spreman si zarad nekih stvari da zaboravis dusu,osmeh.Da ostavis srce na nekom krilu bozanskom i da se predas djavolu crnom.Secam se tako mi je neko govorio,a ja ga previse nisam razumela.Jer su njegovi dodiri koje sam mogla da osetim bili Bogom dani.A on mi je govorio da je u zivotu samo neko ko je bio oznacen ili neoznacen u svom postojanju.Govorio mi je,secam se i dan danas njegovih reci i istu onu tezinu osecam u ocima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 7:20 pm

Celija gde opijeni hir skuplja ono sitno trunje,gde si negde nekada mozda nekome ostavio odsev u srcu.Spleo si u njoj svoj sopstveno cvor.Na ogoljenom dlanu oziljak.Prizivas bliznje,sahranjujes samoga sebe.Tisina...mrak u glavi sopstveno ludilo.Ti sa mislima svojim kosmarnim.I pitas se da li je ova samoca veca od samog dna mora,sidro te vuce na sopstvenom kopnu,vuce za kosu,za ruke.Vuce te suvise duboko.Jeyikom duse jedino jos mozes okupati svoju dusu.Da li je gresna ili nije dusa tvoja,pitanje je sad.Cekanje to je jedino sto je ostalo sad.
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa


Ženski
Broj poruka : 3997
Location : u jutrima koja sanjare...
Datum upisa : 25.08.2010

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 10:01 pm

Beskraj ::
Celija gde opijeni hir skuplja ono sitno trunje,gde si negde nekada mozda nekome ostavio odsev u srcu.Spleo si u njoj svoj sopstveno cvor.Na ogoljenom dlanu oziljak.Prizivas bliznje,sahranjujes samoga sebe.Tisina...mrak u glavi sopstveno ludilo.Ti sa mislima svojim kosmarnim.I pitas se da li je ova samoca veca od samog dna mora,sidro te vuce na sopstvenom kopnu,vuce za kosu,za ruke.Vuce te suvise duboko.Jeyikom duse jedino jos mozes okupati svoju dusu.Da li je gresna ili nije dusa tvoja,pitanje je sad.Cekanje to je jedino sto je ostalo sad.


Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Zz2aqx9splu6sxw13q-1
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime16/3/2011, 10:05 pm

Hvala ti draga moja,da si me pitala sta da izaberes mislim da bi bila sigurna da bi to bilo bas ovaj odgovor na jedno pitanje.Hvala ti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime17/3/2011, 7:17 pm

Zapisujem onaj san kojeg se secam kao kroz magle .Gazim kroz gustu noc nepoznatog.Samo papir po kome pisem je ona svetla tacka.Polako suza klizi,kotrlja se po njemu i mastilo od penkala ostavlja trag necega sto trazim.Sta trazim u svojim sopstvenim kosmarima.Mozda neku melodiju kojoj ne znam ni pocetak,mozda.Ali u tom snu znala sam joj kraj.Upravo tog kraja se secam.Njega hocu da zabelezim,jer polako po mene dolazi ona neman koja ce mi ponovo zapusiti usi i zatvoriti oci.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime17/3/2011, 7:17 pm

U jednim zenicama htela sam da pronadjem dugu.Zelela sam da je vidim,zelela sam sebe da slazem u onome sto sam htela da vidim.Ali nisam pronasla.U njima sam samo pronasla noc,dugu predugu.U njima sam pronasla varku,bol i utvaru svaki put kada bi me pogledale te oci.Nigde iz njih nije izbijao zrak niti sam mogla u njima da procitam neku nadu.U tim zenicama sam samo pronasla zid,i vrata koja su i dan danas ostala zakljucana.Sta se krilo iza njih ni dan danas nisam saznala.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime17/3/2011, 7:17 pm

Ostace u meni neke stvari koje se nikada ne mogu izbrisati.Ostace toliko necije neznosti koje su bile miljima daleke.Ostace...Kako cu ih iz sebe iskidati kada su one pune tuge i bola.Zalivam ih svako jutro,i gusim se u njima.I shvatam da sam toliko malena na ovome svetu da neke stvari promenim,i onda se mirim.Kidam svoju haljinu na komade,oci su mi i ove noci unezverene.Trazim te pogledom i pitam svoje srce ustreptelo kuda me ono vodi?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime18/3/2011, 7:56 pm

Zakoracila sam na prostirku od snova.Neznu,svilenu koja me je polako uljuljkivala u san.Svilena nezna vrtlog zaborava.Polako sam tonula u njoj.Sve dublje i dublje,prosto nisam zelela da se probudim.Jer sam u njoj pronasla sve moje snove iscekivanja.Videla i dodirnula magiju jednoga lika.Prosto me opila muzika tog utesnog nokturna.Svi zanosi i patnja kao da je odneto jednim zamahom ruke.Osecam miris srece,koja mi odnosi miris bola.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime18/3/2011, 7:56 pm

Stavljala sam je na lice svakoga jutra,dok sam ispijala svoju jutarnju kafu.Obavezno prvo je isla podloga pa puder.Volela sam taj jutarnji ceromonijal Dok se kafa polako hladila,i mirisala kroz celu kucu,razmisljala sam sta da obucem tog jutra.Hoce li mu se dopasti bas ta haljina.Obicna zenska posla.Ma izabracu ovu crvenu,i onako volim tu boju.Slagace mi se uz boju karmina.Polako dok sam obuvala svoje cipelice i ispijala svoj zadnji gutalj kafe sat me je polako opominjao da je vreme za polazak.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime18/3/2011, 7:56 pm

Imala sam je negde u glavi...ne u srcu.Veliku osvetu koju sam plela paukovim nitima.Plela sam je i kada sam bila spremna za nju,bilo je kasno.Borila sam se svo vreme i vikala na samu sebe.Jer to sto je mene bolelo to je bila samo moja i moja...i nicija krivica.Zato sam sada rodjena u nekom drugom coveku.Crna,bez duse,krojim sama sebi sudbinu koja nikome srecu nije donela.Od sebe sam stvorila ono sto nikada nisam volela.Ne biram vise puteve,sve pred sobom sahranjujem.Kruta i ledena vizionar koji u dusi boluje svaki dan.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime18/3/2011, 7:56 pm

Kada posle toliko godina ljubavi,jedne veceri shvatite da je sve bilo uzalus.Da ste se toliko trudili da razumete nerazumno,da svatite neshvaceno.Da ste hteli da sacuvate nesto sto se nije moglo sacuvati.Polako se okrecete iza sebe i vidite samo sebe porazenog u ogledalu.Nemate snage vise da se borite,da nosite toliki teret na vasa nejaka ledja.Da su vam sva jutra sve tamnija i tamnija,da se rusi kula iz koje ste hteli da sagradite grad.Okrecete se i vidite samo rusevine.Rusevine svoga doma,sebe kao coveka...i svoje duse.Sreca ostala je u celoj prici samo nada koja je mrka i surova.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime18/3/2011, 7:57 pm

Koliko puta sam je samo otvorila,zatvorila.Pa ponovo otvorila.Nista u njoj nisam razumela.Ali prosto sam sebe terala da tu knjigu procitam do kraja.Nije me zanimao ni pocetak,ni razrada zanimalo me je samo da stignem do tog poslednjeg dela.U njemu se nalazila odgonetka onoga sto je mene interesovalo.Odgonetka rebusa.Da bi stigla do nje morala sam prvo da prodjem sve one oziljke,da saznam tajnu,zatim da skupim snove.Da otvorim vrata,da se pronadjem ponovo u onom zaboravljenom snu,da izadjem iz tame,pa ponovo da udjem u nju.Boze koje mucenje.I stizem do samog zadnjeg lista.Pronalazim odgovor...ali taj odgovor moram u sebi naci.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:40 am

Kako je bilo lepo to moje detinjstvo na seluJesenja jutra na Moravi.Berba grozdja,i deciji smeh.Nikada necu zaboraviti ona rumena praskozorja,i spavanja na slamarici.Mi deca smo voleli da na njoj spavamo.Bez obzira sto je bila neudobna,ali nama nije smetalo.Svakog jutra budio nas je lavez psa iz komsiluka.Prvi cuperci dima pozdravljali su novi dan.Pomoravlje...stidljivo se budilo dok se iz kuhinje mogao naslutiti miris toplih krofni koje je baka spremala za dorucak.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:41 am

Junski dan.Topao,i suncem okupan.Slavuji pevaju.Bulke svoje crvene glave probijaju u galopu.Topao vetar duva sa severa.Uzela sam veliko vedro sa bunara i napunila ga vodom.Bilo je tesko nositi ga svakoga jutra tim dugackim stepenicama,dok se hladna voda svuda okolo prosipala.Voda je bila studena,iz daljine se cula zvona iz obliznje crkve. Jutra su ovde bila carobna,kada mozes da cujes sum svakog lista i trave.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:41 am

Bio je moj vitez neznog srca,- stitonosa.Rodjen da u srcu crta,pesme da pise.Vecito vatren moj ideolog svetla.Verovala sam njegovoj moci govora.Jer bio je baklja moje nerazumne svetlosti.Svojim stitom me je branio od svih ponora.Melanholik bez utehe.Docekivala sam ga i pratila na svako odrediste rasirenih ruku,svaki blagoslov je imao osim tog poslednjeg puta.Lice sam mu pomilovala blizinom,i svoju suzu zauvek oznacila na tom njegovom poslednjem putu.Putu bez povratka.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:41 am

Pero i mastionica.Trag i beleg u samo jednoj niti.U tim pokretima gde sam zapisivala svoja slova,reci i misli je bila moja bit.Moj prostor dodira oka.Reci sam iznosila dahom,a bespuce me je vodilo na put.Samo u tom tragu nigde nisam zurila,jer svaki trag je na nekoga i na nesto licilo.Nepoznata kretanja uma su me vodila na najudaljenija mesta,gde nikada nije bilo mrtvog vremena i uzasa a znala sam sta me ceka.Dah koji stoji iza zamisljenog brega.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:41 am

Zvuk,nesto nepovratno.Cujem ga danas,cucu ga sutra i u njemu ozivljavam uspomene.U njemu putujem kroz izmaglicu secanja.U trenucima mogu da osetim,da cujem kako munje sevaju,gromovi pucaju.Dok mi telo groznica trese.U tom zvuku su neka nasa najvrednija osecanja.Neka nedorecena saputanja,muzika utesnog nokturna.Zanos i patnja jednog dragog lika,dok uspomene polako otkucavaju svoje poslednje sate.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:42 am

spucale usne,ugraviran prsten,lik vec pomalo izbledeo iz secanja.Lica ne pamtim reci kao svaki ubod noza pamtim.Sve one pretnje polako zaboravljam i umirujem svoju savest.Svaki krik je bio krik gonitelja,dok sam skupljala ruke i u muku cutala.Reci su me proganjale,krvarila je svaka rana kao da je ziva i na nju bacena so.Sve sam to zapisivala u svaku poru bez suza i pitala se hoce li svemu ovome doci kraj.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 10:42 am

Preskociti ga ili ostati zauvek zatvoren iza tih zidina.Zid koji me cuva od svih zla,preskociti ga mozda dotaknuti slobodu.Ostacu zatvorena,donela sam odluku tama i mrtvilo umesto sunca.Izmedju tog zida memla,vec je odavno omekla,grizu me kosti ali sam se vec na to navikla.Sve te mine i jauci su za mene blazene note.Uzivam u ovim trenucima jer za bolje ne znam,jer za to bolje nemam hrabrosti.Ostajem jer ja sam neponovljiva robinja koja pokusava da spozna kap pouke,pokusava da dodirne bar jedan bedem.Pokusava,ali su joj zelje slabe.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 6:44 pm

Cesto samu sebe priupitam posle zavrseno dana.Zasto mi je to potrebno.Smeh kada mi nije do njega,publika koja mi se divi i aplaudira na svakom koraku.Uzdasi i divljenje posle svakog koraka.Teatralni nastup,a onda sve se zavrsava kada se zavese spuste i kada ostanem sama.Sama izmedju svetlosti i tame.Zjapi mrak,samo onaj divlji cvet vise nije nasmejan,nije bahat i ponosan.Jos jedna opticka varka na kraju zavrsenog dana.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 6:44 pm

Moje male sarene emocije.Kliker,mali stakleni duginih boja.Kao i tvoje oci.Secam se ucio si me ovom igrom.Nikada je nisam mogla shvatiti,a ti se toliko nervirao.Meni u stvari nije ni bila toliko bitna igra koliko mi je bilo bitno da sam samo sto bliza tebi.Ali ti to nisi nikada razumeo..Secam se da si me jednom prilikom tako povukao za moje kikice da su mi suze krenule od bola.Nisam plakala,stiskala sam zube i sve sam trpela zbog tebe.U svojoj beloj haljinici trpela sam i prasinu,i svu tu zemlju samo da se samnom igras.Onoga dana kada sam naucila zauvek si otisao iz moga grada.Jos uvek cuvam onaj kliker koji si mi poklonio,jer ti je uvek donosio srecu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 6:44 pm

Cesto mi se desava da u snovima vidim sliku svoje proslosti,iluzije koje nisam smela da dozvolim da budu varke.Zarobljena u lancima svojih misli moja se dusa lomila bespucem.A onda ona nebeska zvezda na horizontu,dala mi je sjaj plamena baklje.Pokazala mi izlaz iz lavirinta.Kula od iluzija se zauvek srusila,njeno paperjasto carstvo zauvek je nestalo.Ponovo sam slobodna.Sama ali srecna.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 6:45 pm

O svemu sam govorila na samo jedan jedini nacin.Govorila sam i o onom trenu,i o onoj neizvesnosti i svoj onoj udaljenosti.Ali nikada nisam o onome sto mi je stalno secanje mutilo,o onom crvu sumnje koje me proganja i dan danas.O onoj ljubavi koju nikada nismo progovorili,o onom nerodjenom detetu koje sam ostavila.Nemam vremena da raspirujem plamen,nemam vremena da se osvrcem i vracam.Nemam kada vise da usvajam zapovesti nove.Tuzna sam,pomalo se stidim jer u meni sve grmi i nista ne oprastam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 6:45 pm

Izvezena tisina jos jedne noci koja ostaje iza mene.Kao tetovaza tvoga daha,koju mogu da prepoznam, mogu da osetim na svome vratu.U tim izvezenim nitima placem,smejem se i skidam svoj obruc koji razbacujem svuda oko sebe.Stavljam ga jedino onda kada bas moram,onda kada me dzelat ponovo pozove na gubiliste.Ovako dok me ne pozove ja putujem barem snovima,jurim kolima munje i pokusavam da u tim trenucima dozivim draz strepnje i tajne.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime20/3/2011, 6:45 pm

Pojavila se ta varalica kada sam se najmanje nadala,kada je nisam ocekivala cak je i i nisam zvala.Nije mi bila potrebna jer moje srce je bilo puno tuge i bola.Bila sam tako gola i bosa i svaka rec izgovorena je vise licila na gusenje.A onda u ocima varalice osetila sam nesto sto do tada nisam.Da mogu da verujem,mada nisam htela.Zelela sam da verujem jer su moja osecanja vec bila obnevidela.Odrekla sam se svega,pruzila sam mu ruku i prvi put pustila da me povede nekim novim lavirintima ne ocekujuci previse sem nesavrsenog trajanja.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 7:26 am

Noc.Kada zelja prigrli skut,i kada posle napornog dana u pesmi pronalazis utociste.Nalazis misao koja te polako vodi u onu mirnu ravnicu snova.Zelis da odgodis svitanje,zelis srecu da osetis.A noc,sta je noc?Ona plodna njiva,koja ceka neko novo radjanje,mozda novo umiranje...mozda.Noc.Kada pronalazis ono pravo lice dana,kada odbacujes sa sebe svu laz,nesrecu i skidas masku sa zeljom da budes drugaciji.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 7:26 am

Zasto me ponovo podsecas na ona vremena koja su prosla,na ono sve sto je sada tako daleko od mene.Zar moram ponovo da se vracam na pocetak.Na sav onaj moj nagomilani nemir,na sve one prekrivene izazove i na onu sablast koja je vrebala i prizeljkivala svaki prohtev srca moga.Ruzne slutnje stizu,a ja zelim da gledam ocima sanjara,nemam vise vremena da ulepsavam zivot ovom svetu,hocu da i meni neko nesto ulepsa.Hocu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 7:26 am

Pundravci,moja omiljena rec.Cesto je spominjem u nekom svom zargonu kada mi prosto ne daju mira da sedim,ne daju mira da se skoncentrisem kada prosto nemogu da mirujem.Oni su sastavni deo moga zivota,prosto sam sa njima negde sjedinjena,niti oni mogu bez mene niti ja bez njih.Kada se nakupe bas u nekoj velikoj kolicini gledam da ih malo raspodelim,znaju nekada da budu jako dosadni i jako naporni.Tada odlazim obavezno na trcanje,ili prosto poskidam sve ciste zavese po kuci i uzmem da ih perem.Tada se oni izgleda preplase od mene i prosto se razbeze kud koji.Naravno to kratko traje,evo ih ponovo vec sledeceg jutra.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 7:27 am

Postojanje u ime zivota koje polako prolazi pored nas.Da li se uopste za tim postojanjem i prolaznoscu trebamo uopste okretati.Ili ici napred,ne razmislajti kakva su svitanja nekada bila,ne misliti o bolovima koji su kao stena.Krpiti rane i sve bolno seci,seci do samog korena.Tesko mi je o tome i da razmisljam.Vise ne mogu da biram puteve,oni su mene izabrali,ali zato mogu da probam da izaberem srecu.Pokusacu da krenem u lov za njom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 7:27 am

Neki san davno nanesene slike.Slike koje se i dan danas ispasta.Ni ta noc nam nije bila naklonjena,jos uvek zbog nje ispastam.A toliko toga za tvog zivota ne stigosmo jedno drugome da kazemo.Slavili smo to tvoje poslednje vece i tvoj odlazak,sampanjac i pampur koji je odleteo u vis.Tuzno secanje i misao sumorna koja me je dotakla.Sada u mojoj sobi je sve po starom,puno knjiga i slika i onaj pampur koji sam uhvatila one davne noci i na njemu urezala slovo tvoga imena.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 7:27 am

Skupljam svoje snove koje su prerusene u tajnu.Skupljam u ovom osuncanom jutru.Nesmem da sacekam mrak,jer zelim da se u novom mraku probudim pored tebe,bez suvisnih uspomena,bez tajni bez oziljaka.Hocu da stobom vidim zvezde kao rubine,da osetim sve one granice culnosti pomalo zaspale.Zelim da osetim svoj krvotok koji menja ritam.Zato moram da pozurim da sa osmehom uplovim u nasu mirnu luku.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 6:05 pm

Zastrasujuce je to sto svako jutro svice neka nova zora,ali nijedna zora nije kao ona kada sam bila rodjena.Sto su u mome gradu neki drugi ljudi cije likove vise ne prepoznajem.Sto je sve sivo,i surovo.Nema osmeha samo memla koja polako nagriza svaku kost.Moj grad je postao geografija nemira,nekih cudnih likova,prah sa cadjavim ramom.Rase ljudi koji imaju samo nijansu pokreta.Osecam se kao stranac,koji vise nema ni svoju kucu,ni svoje svitanje...samo je ostalo srce koje gori i boli.Zelim da odem odavde jednom zauvek.Ovo vise nije moj grad,strah me je.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 6:06 pm

Posmatram zivot kao vreme koje polako prolazi.Prvo sam o njemu dugo mislila a onda sam krenula da ga zivim.Ugao iz kojeg sam ga posmatrala dugo prilicno me je gusio.Morala sam da u tom prostoru neka vrata zauvek zalupim,neka nova ponovo otvorim,a neka zauvek zakljucam.Moj svet nije vise samo zaboravljeni list biblije,koliko god polako silazila ja vise u njemu ne tonem.Lance sam poskidala,svod nebeski je topliji i obecala sam samoj sebi da cu zauvek biti srecna.Da vise nikada necu biti sama jer ruka koja mi je pruzena,cvrsto je drzim i vise nista nije po starom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 6:06 pm

Moje oprecno misljenje stalno me je dovodilo u sukob sa ljudima koji nisu mogli da sagledaju i shvate stvari koje sam htela da im predocim.Naravno da nikada nisam imala potrebu da to misljenje namecem i da na bilo koji nacin nekoga u to ubedjujem.Ali prosto sam volela da me drugi saslusaju.Kao sto sam i ja oduvek volela da cujem i onu drugu stranu.Misljena razlicita u stvari postoje mozda da bi se sagledala i sopstvena greska,ali malo ko to uopste razume.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 6:06 pm

Trotoari, oni klizavi po kojima sam volela najvise da hodam bosa.Gde su mi gorele usne,dok si me ljubio a meni se svaki put od tvog poljupca vrtelo u glavi.Tu sam ispijala svaku kap,sa tvojih usana i saputala tvoje ime.Na njima sam saznavala stihove koje si me opisivao,pre nego sto bi osetila tvoje ruke...tvoj dodir.I prepustala sam se onako bez maske hraneci se tvojim recima.Da, ti si bio moj gospodar srca,ja sam bila tvoj gonitelj putenosti.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime21/3/2011, 6:06 pm

Jos jedna metafora vapaja.Prva pomisao na vranu.Crna pticurina ,koja utire put naklonucu.I meni je mnoge puteve utrla kada je uzimala danak svojmi krestanjem.
Pojavljivala se u tisini,dolazila je nepzvana,nadobudna i sirova.Dolazila je da mi bude svaki put vesnik neceg loseg.Dolazila i ostajala.Ostavljala je plac,i bezala u oblak nedorecenog.Svaki put kada je videla da gledam onim ocima decijim pojavljivala se kao najgora gatara i satirala me u svakoj nadi.Pratila me je do ruba mog sopstvenog nagona za samounistenjem.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime22/3/2011, 7:21 am

Kada spomenem rec PUSTINJA,necu i ne mogu da ti izgovorim ime.Jer ako ga izgovorim to ime je puno tuge i bola.Za mene je bio oaza mira,isto tako ta pustinja za mene je bila haos u samoj psihi.Neka nova planeta.San sanjan ali nikada dosanjan.Svoje oziljke je umotavao u tajne,dok sam se ja u svakoj noci budila.Nisam imala hrabrosti poci za tobom...poci sa tobom.A nista o tebi nisam znala.Strepila sam nad sudbinom pustinjskog ratnika,zebnjom ga cuvala od ponora.I svaku noc se molila.Sve do jednog dana kada sam saznala za njegov neobelezeni dom vecnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime22/3/2011, 7:22 am

Ratnik ne moze biti svako,mada se mnogi predstavljaju da jesu.Moj ratnik je davno izgubio svoj pogled,na zgaristu gnezda svoju dusu je prodao djavolu i nikada se nije molio.Nadu nikada nije imao,i ako ju je nekada imao ona je bila mrka i surova.Svako jutro mu je bilo ugaseno svitanje.na rukama je imao krvave oznake a puteni raj mu je bio u samrtnickom vrtu.Volela sam tog surovog ratnika kome sam bila vestica,koju je pustio u svoj svet umirujuceg meteza.Jer nije mogao da odoli andjeoskom pogledu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime22/3/2011, 7:22 am

Secam se da sam zelela da se probudim iz plavog sna.Da mogu na talasima koji imaju ukus soli da ostavim tebi na usnama.Zelela sam...A onda su ostala samo secanja.Probudila sam se iz tog sna.I bas kada sam htela da se nasmejem.otisao si polako necujno.Secam se bila sam dostojanstvena.Ako u ljubavi uopste postoji ta rec,ja sam je ispostovala.Rekla sam vec sto puta,tu ljubav sam platila svakim cehom ovoga svoga zivota.Ali nisi znao da se nisam ni jednom okrenulla kada si otisao.Znala sam da se takva sreca koju sam imala s tobom meni vise nikada nece vratiti.Sakrila sam suze,ali moje srce to nije znalo.Zauzdala sam mrznju prema svakoj ljubavi,ostala hladna,i preselila se u neka druga vremena.Tu sam zauvek ostala zarobljena u uspomeni secanja.Ostala bi i dan danas,da sanjam na tvojim usnama da nisam sebe jednog proleca ubedila da osim tuge za mene postoji i radost.Tog proleca sam skinula tugu,skinula svu onu crninu sto sam nosila na dusi i sve uspomene istopila na plamenu svece.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime22/3/2011, 7:22 am

Dolazis dokon da me molis i cvilis kao pseto da te volim i da ti oprostim stvari koje su neoprostive.Dolazis uvek tisinom,bled i banalan sa praznim recima.Pokusavas da ostanes znajuci da sam ja tvoja najveca opasnost.Da sam tvoja najveca osveta koju ces imati u zivotu.sve to znas ali ti i dalje dolazis.Sada ti kazem putnice,jer vise mi nisi drag okoncaj ovaj svoj maleni zivot jednom zauvek.Bolje da ga okoncas ti po svom sopstvenom scenariju nego da ti ga ja izreziram.Ne verujes mi.Obecavam ti sa ovom maskom koju na licu nosim postacu tvoj javni kosmar.Postacu neko ko ce ti srce izvaditi i besnim psima baciti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj


Ženski
Broj poruka : 21506
Godina : 47
Location : Na pola puta sreci
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime22/3/2011, 7:22 am

Igra uznemirena pustos,koja polako mami zaborav.Nudi nam se neko novo sutra u ceznji.U tom novom sutra drhti ponoc koja je nemirna.Samo iza neke daljine tiho se cuju praporci radosti.Igraju se moje kljucale zelje,dok se vatra polako rasplamsava.Sigurna sam da pepela nema vise.Zelja je jaca,osecam volju u ovom novom jutru.Osecam i cujem kako vetar peva dok inje polako dogoreva na krugovima raskrsca gde upravo stojim.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic   Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Odgovori na pitanja-Mirjana Vujicic
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Nemam vise vremena...-Mirjana Vujicic
» Nemir-Mirjana Vujicic
» Iluzija bljeska-Mirjana Vujicic
» Dnevnik izgubljenog prolaznika-Mirjana Vujicic
» Ljubav, strast i greh-Mirjana Vujicic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: