LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja

Ići dole 
AutorPoruka
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 6897
Datum upisa : 12.10.2010

Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Empty
PočaljiNaslov: Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja   Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Icon_minitime17/12/2011, 9:52 pm

Nekoliko puta smo pročitala ovu knjigu, ispovest ljudi različitih profesionalnih opredeljenja, ophrvanih raznim životnim problemima, različitih životnih dobi, oba pola...

Ispovesti su stizale u ordinaciju u glavnom putem pisama, a autor je nastojao , koliko se to moglo u području ove materije, da daje objašnjenja i uputstva, komentare i pouke na takav način da bude i poučno, savetodavno ali i da materiju može da razume običan čovek.
Autor je nastojao da obuhvati najčešće slućajeve iz prakse ( mada ni jedan slučaj nije isti). Sve praktične slučajeve obradio je u obliku pitanja i odgovora, s tim što svako pitanje nosi inicijale klijenata, ali su inicijali fiktivni, ne odnose se ni na koju konkretnu ličnost.

Reč je o knjizi autora Tomislava Kronje , ,, Dnevnik jednog psihijatra,,- nekadašnjeg načelnika Instituta za mentalno zdravlje i zdravstveno prosvećivanje VMA.

U našoj zemlji, i ako se trudimo da sustignemo zapad, i dalje je tabu tema - neuropsihijatrija, kao i posete ordinacija ovih stručnjaka.Ljudska psiha je suptilna, osetljiva, centralni nervni sistem - najosetljiviji od svih drugih ljudskih organa, pa je potrebno psihu negovati, ako naidjemo na nerešiv problem, konsultovati psihijatra...No, kod nas je to i dalje pod lupom javnosti i nekakva sramota...
Ni potpuno zdravim ljudima , ne bi škodili povremeni razgovori sa ovim stručnjacima.

Otuda...ja poželeh da podelim sa vama odlomke iz ove knjige...

Znači...,,ispovesti,, pacijenata...i odgovore psihijatra...
Videćete...ima poučnih stvari prilično...

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja   Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Icon_minitime17/12/2011, 10:14 pm

Obmane čula

Već tri godine čujem glasove koji ne postoje. Ti glasovi govore suprotno mojim mislima. Kakva je to bolest ?

T.J.

Odgovor :

pojava da čovek čuje glasove, a da nema objektivnih izvora glasa, naziva se halucinacija. To je patološka pojava. Halucinacije se mogu javiti kod raznih duševnih oboljenja i različitog su porekla.Najčešće se halucinacije - posebno slušne - pojavljuju kod shizofrenije. Slušne halucinacije najčešće se javljaju u elementarnom obliku (tzv. akoazmi ) , kad čovek čuje šumove, zvonjenje, pucketanje, grebanje i slično, kao i u obliku glasova. Glasovi mogu dolaziti iz neposredne okoline , ali i iz tela samog bolesnika. Glasovi mogu biti prijatni za bolesnika, ali i neprijatni, preteći, pa i imperativni, što nekad navodi onog koji ih čuje da bude agresivan prema drugome ili sebi.
Pošto su halucinacije bolesni simptom, neophodno je javiti se psihijatru, koji jedini u ovoj situaciji može pomoći.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1224
Godina : 27
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja   Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Icon_minitime29/7/2012, 11:39 am

Interesuje me , da li neko zna može li se gdje na netu naći ova knjiga , ili bar ostali odlomci iz nje , jer me jako zanima , a i u najužoj je sferi mojih interesovanja ???

Hvala unaprijed bilo kome ko da bilo kakvu informaciju !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja   Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Icon_minitime29/7/2012, 12:32 pm

PlitkaPoezija ::
Interesuje me , da li neko zna može li se gdje na netu naći ova knjiga , ili bar ostali odlomci iz nje , jer me jako zanima , a i u najužoj je sferi mojih interesovanja ???

Hvala unaprijed bilo kome ko da bilo kakvu informaciju !

Za net ne znam....ja je imam u kućnoj biblioteci , jer mi je otac po struci psiholog.
No...ne stižem da ubacim još neki tekst...a ima ih dosta i svi su vezani za iskustva dr Kronje iz njegove dugogodišnje psihijatrijske prakse.
Evo...obećavam...čim nadjem vremena urediću još koji post.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1224
Godina : 27
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja   Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Icon_minitime30/7/2012, 3:05 pm

Hvala , svakako . Samo sam pitao ukoliko znate , jer nisam želio da vas zamaram sa prepisivanjem iz knjige na forum . Mislio sam da niste to možda našli negdje na ovoj globalnoj internet mreži .

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja   Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Dnevnik jednog psihijatra - T. Kronja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: