LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

Duša iza rešetaka,u tamnici ...

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 57337
Godina : 43
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Duša iza rešetaka,u tamnici ... Empty
PočaljiNaslov: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime15/5/2009, 6:01 pm

Postoje stvari koje ne priznajemo ni sebi,a kamoli drugima-ponekad je čak reč o tek nekim sitnicama-i one nam vremenom okuju dušu.
Iza koliko rešetaka je vaša duša?Čime ste je utamničili?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime15/5/2009, 6:05 pm

Često se uljuljkamo u svakodnevicu, misleći da nam je lepo. Jeste lepo, ali može da bude još lepše...
Raditi na sebi... Voleti beskompromisno, davati sebe bez zadrške, oplemenjivati dušu.
Neki od nas u strahu od promena ''tamniče'', žive u zlatnim kavezima. To nije rešenje. Ja znam da to nije resenje...Kasnije je sve teže razmicati rešetke, ključevi za "želim" često leže negde neupotrebljeni jer smo ih stavili na "sigurno mesto", a zaboravili smo i gde je to...
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1554
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime16/5/2009, 10:54 am

cesto imam utisak da sam uhvacena u paukovoj mrezi koju sam sama predano istkala da sacuvam sebe od zivota. Tesko je razaznati da li su kocenja nesto sto nas cuva od bola ili nasa podsvest koja nam govori da ne treba da idemo tim putem, jer je drugi bolji za nas. Mislim da je nas najveci zatvor nasa neiskrenost prema sebi, nemogucnost da otkrijemo autenticne zelje, mimo "trebalo bi" "ocekuje se" "bili bi lepo"
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 5014
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime18/5/2009, 7:58 am

Utamnicila sam sebe u maloj sredini, medju ljudima toliko uskogrudim, da me bole njihove sitnicavosti, lazi, nesigurnosti, kompleksi, nedostatak interesovanja za bilo sta normalno, sto nije ispredanje prica tudjih zivota. Srecom, moze mi biti da se distanciram od njih, da zivim u svom svijetu ispunjenom razgovorima sa meni dragim osobama, knjigama, muzikom, filmovima.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime6/9/2009, 7:37 pm

Neki od nas u strahu od promena ''tamniče'', žive u zlatnim kavezima. To nije rešenje. Upravo bi to bio moj odgovor na ovo pitanje...nije resenje,ali ako problem nema adekvatno resenje,onda jel zivi u tom kavezu.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 441
Godina : 58
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime6/9/2009, 7:54 pm

Ma sta rekli, najteze je raditi na sebi. Ja sam se ususkala u svoj mali svet. Ne bojim se promena, ali ih nesto bas i ne zelim zeljno. Bas kao sto Besherat kaze, ljudi su postali uskogrudi,sitnicavi, puni lazi kompleksa. I to nije samo u malim sredinama, vec i u velikim. Niko nikoga vise ne postuje, ne ceni,retko se srece osmeh i srdacnost. Zato mnogo puta kazem...Ne treba mi niko...ja to samo kazem, ponekad pomislim ali tako ne mislim... Smile Sta li sam sada rekla...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime24/1/2010, 6:45 pm

Kada sam dobro raščlanila sve sitnice,ipak sam se godinama zivljenja ,otarasila jedne od njih.Ipak sam danas uspela da ''presečem'' jednu od ''rešetaka'' kojima sam okružila sopstvenu dušu.
Postoje stvari koje ne priznajemo ni sebi,a kamoli drugima-ponekad je čak reč o tek nekim sitnicama-i one nam vremenom okuju dušu.
Iza koliko rešetaka je vaša duša?Čime ste je utamničili? Ponekada samoj sebi postavljam ovo pitanje.Postavljam imam odgovor ali mi fale kljucevi.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Izumi

Izumi

Ženski
Broj poruka : 13
Godina : 36
Datum upisa : 09.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime19/2/2010, 10:08 am

Promena je osnov rasta i razvoja. Bez nje, zaglavili bi se u zabokrecini.
Evo jedne Magritove slike koja me asocira na utamnicenu dusu.
Duša iza rešetaka,u tamnici ... Kavez

Veoma lepo je ilustruju i Bergmanove reci: Ti si svoj sopstveni neprijatelj i tamnicar. Ustani iz svoje tamnice.
Bices zacudjen kad primetis da te niko u tome ne sprecava. Nemoj da se
plasis. Stvarnost izvan tvoje celije nikad nije toliko strasna kao
tvoja strava unutra, u zatvorenoj, mracnoj sobi.

Ili: Jedno od najvecih cuda sveta je pogled duse, koja sedi u zatvoru a u rukama drzi kljuc.
Rumi
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 5014
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime19/2/2010, 11:53 am

Izumi ::

Veoma lepo je ilustruju i Bergmanove reci: Ti si svoj sopstveni neprijatelj i tamnicar. Ustani iz svoje tamnice.

Ili: Jedno od najvecih cuda sveta je pogled duse, koja sedi u zatvoru a u rukama drzi kljuc.
Rumi

Nedostajala mi je tvoja senzibilna duša. Volim da čitam tvoje postove. Drago mi je da si ovdje.
hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Izumi

Izumi

Ženski
Broj poruka : 13
Godina : 36
Datum upisa : 09.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime19/2/2010, 4:20 pm

Hvala Besherat. Duša iza rešetaka,u tamnici ... 917238
Bas ovih dana mnogo razmisljam o tome kako je u stvari tesko prihvatiti da je sve promenjivo, a samim tim i prolazno. Da ce ono sto upravo posedujemo i volimo jednom nestati, da ce ova lazna sigurnost ispariti i da cemo se zateci sasvim izgubljeni. Svako od nas je doziveo takve sudbonosne trenutke kad nam izmice tlo pod nogama.
I kad prodju, nekako se naviknemo na novonastalu situaciju i ponovo se ususkavamo u laznu sigurnost.
Tesko je odoleti tome i prihvatiti slobodu, uz koju nuzno ide i neizvesnost. Ali ko zna kakva se sve vrata otvaraju kad skupimo snagu i izletimo iz kaveza koji u stvari i ne postoji.
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 348
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime8/10/2010, 3:11 pm

besherat ::
Izumi ::

Rumi

Nedostajala mi je tvoja senzibilna duša. Volim da čitam tvoje postove. Drago mi je da si ovdje.
hepi

Divna slika.
Mene asocira na coveka koji svoju dusu muci :[golub unutra]
I golub spolja]!
Svoju nisam zarobila ali sve drugo nisam prozivela,na nacin koji bi me usrecio.
Jos vise postujem u sebi dar da mi je ostala ;cista,lepa i neukaljana pred naletima bure i vetrova.....

Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 11046
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Duša iza rešetaka,u tamnici ...   Duša iza rešetaka,u tamnici ... Icon_minitime13/11/2010, 12:17 am