LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 57337
Godina : 43
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Empty
PočaljiNaslov: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo ''ono nesto''?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime20/5/2009, 7:41 pm

Svaka osoba je lepa na svoj jedinstven način... Koliko doista i kada verujemo u to? Ima li zapravo u svima nama ona iskrica koja će nekoga ocarati?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime20/5/2009, 7:46 pm

Lepota je u oku posmatraca.

Nisu svi ljudi lepi kao sto nisu svi ni dobri,ni posteni,ni karakterni i sl.Ono sto je vazno je da je covek lep koliko je sposoban da svoje unutrasnje bice izrazi kroz svoje lice,pokrete,telo.

Ne postoji jasna definicija lepote pa ono sto je nekom lepo drugom nije i obrnuto.Koliko puta smo se nasli u drustvu gde nam neko na prvi pogled privuce paznju lepotom,ali kad se malo duze zadrzimo u razgovoru neko sasvim drugi nametne se harizmom i lepotom duha i odjednom ga vidimo kao mnogo lepsu osobu od onog prvog.Barem je kod mene tako.
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 840
Godina : 42
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime24/5/2009, 12:04 am

Lepota je u duši čoveka.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 10903
Godina : 58
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime24/5/2009, 9:43 am

U nama, negde postoji lepota ali i njena suprotnost, postoji dobro i zlo, ljustura spoljasnjosti vene sa godinama i na posletku ostajemo mi kao mi nepozvani i nespremni da se uvek suocimo sa sobom i usavrsavamo se. Valjda tako kratko i zivimo, mozda su sile neba, zemlje i digle ruke od nas jer smo nesposobni ponekad da vidimo ono tako vidljivo ?

http://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime24/5/2009, 1:22 pm

bealiever ::
Lepota je u duši čoveka.

Po meni postoje ljudi koji su lepi i manje lepi...Ali postoje i oni koji su ruzni,koji na licu imaju previse nepravilnosti...

Ali ipak smatram da svakog coveka cini lepim ona unutrasnja lepota i iskra u ocima.I sa ovim gore bi se slozila.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 10903
Godina : 58
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime24/5/2009, 6:06 pm

Problem je u percepciji, niko nikoga ne vidi isto tako da gledajuci lepotu necijeg lica propustimo da vidimo kako necije srce kuca, zato, treba prvo traziti ono lepo i dobro u ljudima. Kod pasa i macaka prvo osetimo vernost i neku privrzenost ruci koja ih hrani a spoljasnost nije ni vazna jer toliko ima copavih, slepih, ruznih zivotinja da na to i ne obracamo paznju ponekad.

http://poezija.darkbb.com
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2943
Godina : 44
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime24/5/2009, 11:35 pm

i ja se uzdam u "ono nesto".
obicno lepi ljudi imaju svoju lepotu, a oni manje lepi imaju nesto dublje...nesto nevidljivo spolja.
e, a da li tu spada ono kada se upoznajes sa nekim, nikada pre tu osobu nisi video i cuo nista o njoj, i osetis onu neku netrpeljivost da ti se gadi da mu ruku pruzis? ili da ti je simpaticna ta osoba da nemozes oci da odvojis od nje? a da fizicki izgled nema veze sa tim...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 5014
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime24/5/2009, 11:56 pm

Meni su lijepi ljudi, oni kojima je dusa lijepa, a to se odlicno vidi na licu. Tu nikada ne grijesim , a znam dosta "naizgled lijepih ljudi", ali im dusa ocrtava nesto ruzno , sto odmah primjetim i nikada mi ne mogu biti lijepi. Znaci, po meni je to cisto subjektivni osjecaj.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime25/5/2009, 1:00 pm

evo citam sta se pisalo na ovu temu...a nocas sam i razmisljala o tome. mislim da nisam dobro napisala...nemislim tako. jer meni su svi u mom okruzenju lepi. i ko nije, meni jeste.nekako se covek navikne na tudje face, pa i one ruzne postaju lepe.
a nemislim da su bas svi u mojoj okolini glupavi. i jeste Besherat...dusa se ogleda na licu, u ocima...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime15/6/2009, 7:01 pm

Lepota je vrlo bitna.Ja licno volim da gledam lepe ljude,lepe stvari,ambijent...Naravno,to nije ono presudno,ali lepota me u onom najsirem smislu reci,kao i uostalom mislim sve ljude,ocarava i pobudjuje pozitivna i plemenita osecanja.Bar na mene takav utisak to ostavlja.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 535
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime17/8/2009, 12:21 pm

Lepo se spoznaje tek u kontrastu sa ružnim. Stoga estetika od svog postanka raspravlja o međusobnoj uslovljenosti ružnog i lepog. Prateći tu raspravu, Umberto Eko prikazuje svu složenost pojma ružnog: vezu ružnog i mudrosti u liku Sokrata, svetost ružnog i veličinu muka u Hristovoj patnji i primerima hrišćanskih svetaca, zdravorazumski Avgustinov stav po kome ništa stvoreno nije apsolutno ružno, suštinsku ružnoću modernog sveta i njegove mašinske mehanike. Eko uspeva da čisto estetsku raspravu o ružnom proširi na sve oblasti ljudskog života tako što razmatra i raznovrsne ideološke slike ružnog: večito poistovećivanje ružnog sa zlom u religioznoj literaturi od Svetog Pisma do Uismansa; ružnoću patnje u modernim totalitarističkim sistemima kroz slike Kafkinih oniričkih fantazija, alegorije Džordža Orvela, istraživanja Mišela Fukoa i Žorža Bataja; pronalaženje ružnog u drugim civilizacijama od renesansnih susreta sa kolonizovanim narodima do moderne fašističke ideologije kroz raznovrsne primere – od Šekspirovih divljaka do Musolinijevih i Hitlerovih Jevreja. Eko ne zaboravlja ni zabavni vid ružnog: karikaturu, koja počinje Homerovim Tersitom a završava holivudskim filmom dvadesetog veka; komički roman u kome blista Rableov svet divova; narodnu kulturu i njene opscene šale, pesme i skaske koje utiču na veliki broj umetnika – od Getea i Gogolja u književnosti do Brojgela Starijeg i Hijeronima Boša u slikarstvu.
Bogatstvo materijala unetog u ovu studiju prevazilazi čak i „Istoriju lepote“: tu su primeri skulpture od antičkih silena do Dišanovih readymade predmeta, slikarstvo od Pompeje i Herkulanuma do Džeksona Poloka i Endija Vorhola. Najvažnija odlika je svakako detaljno prikazivanje najmodernijih umetničkih formi – instalacija, fotografije, moderne SF i horor književnosti, savremenog filma – čime Eko bira da svojim autoritetom u estetske rasprave uvede umetnike poput Vilijama Gibsona i Stivena Kinga. Eko nam pokazuje da moderna estetika ne kaska za događajima u svetu umetnosti: ružnoća je dominantna estetska si la modernog sveta, te je neophodno što brže obraditi čak i njene pojave u masovnoj umetnosti (Marilyn Manson, Pink Flamingoes). Do dvadesetog veka nije napisana ni jedna opširna estetika ružnog, mada se o ružnom itekako raspravljalo. Do Umberta Eka nijedna estetika ružnog nije pokrila toliko prostora i toliko raznih vidova umetnosti. Eko nam i ovde, kao i u „Istoriji lepote“, pokazuje zašto je trenutno najveći živi estetičar i jedna od najbitnijih mislioca kasnog dvadesetog veka: donoseći nam najmodernije primere, obrađujući veoma kontrovezne teme i obraćajući se širokoj publici nadasve zanimljivim jezikom, on pokazuje da estetika nije arhivska već veoma savremena disciplina koja danas ne pripada samo eliti već svakom od nas kao „biću kulture“. Najzad, stil i jezik „Istorije ružnoće“ pokazuju kako je čitati Ekove estetske rasprave barem isto toliko zanimljivo kao i čitati njegove bestselere.
Najnovija knjiga italijanskog filosofa i pisca Umberta Eka na neki način je nastavak njegove ranije knjige Istorija lepote (2004) tako da se doima kao drugi tom istog dela. Obe knjige su pisane po istom obrascu, bogato su ilustrovane i štampane na finoj hartiji, u čvrstom povezu sa zaštitnim omotom. Iako je u evropskoj tradiciji daleko više bilo govora o lepoti, kojoj se i u svakodnevnom životu a ne samo u umetnosti i filosofiji poklanjala veća pažnja.

Ne postoji ružan čovek, možda naše oči samo drugačije vide.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1788
Godina : 39
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime17/8/2009, 1:58 pm

Fizicka lepota se uglavnom izgubi sa godinama tako da ljude ne delim na lepe i ruzne nego na dobre i lose, stav, pozitivna energija, gledanje na zivot veselo to je nesto sto mi je bitno, takve ljude volim da vidim u mom okruzenju, dzaba ljudima sva fizicka lepota ako nemaju dusu, ako su losi.Pozitivna osoba cak i ako ima neku fizicku manu uvek mi je lepsa nego ona namrgodjena pa makar ona imala andjeoski izgled.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime17/8/2009, 4:26 pm

Lepota izvire iz coveka.
Zrači li osoba pozitivnom energijom, mislima... ima li stav o sebi kao o vrednom , lepom , jedinstvenom biću, tako će ga i o okolina doživljavati...

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime19/8/2009, 7:11 pm

Lepota je kada prelecete pogledom, i onda vam se na necemu taj pogled zadrzi. I onda ste u stanju da stalno gledate u to nesto (nekog) i da uvek vidite nesto novo i drugacije.
Lepe su one stvari ili oni ljudi koje/i izvlace lepe emocije iz nas.Za mene je to lepota.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1088
Godina : 47
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime19/8/2009, 7:59 pm

Meni pogled stalno leti ka necijim ocima.I tamo se zadrzi.I svaki put tako...I ne,nije to samo lepota necijih ociju,to je ono sto izvire iz njih...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime19/8/2009, 8:05 pm

Sneki ::
Meni pogled stalno leti ka necijim ocima.I tamo se zadrzi.I svaki put tako...I ne,nije to samo lepota necijih ociju,to je ono sto izvire iz njih...

Da draga moja nekada je ono sto izvite iz necijih ociju[toplina, neznost]ono sto je i najlepse na nekome.Tu se slazem u potpunosti stobom.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime21/8/2009, 12:51 am

Slozio bih se sa vas dve, ne kaze se dzabe oci su ogledalo duse.U ocima neke osobe mogu svasta da procitam.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1088
Godina : 47
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime21/8/2009, 3:07 pm

Kod mene vazi ono;"daj mi oci da ti vidim dusu" .
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 348
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime23/8/2009, 8:06 am

Meni jesu ali ja vec jesam slucaj:)
U svakom coveku,zivom bicu,
nadjem lepo i opravdanje.
Onda prastam ujede,lecim rane i prelazim isti put poverenja.
Nisam glupa,i vrlo sam intuitivna....
Badava!
Jednom bot,zauvek bot!
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime23/8/2009, 1:19 pm

dolazim do zakljucka da i ruzni ljudi mogu imati nesto lepo u sebi, nesto sto ih cini lepima.
setila sam se necega, moja cerka kada je bila mala, muz od mog brata je doveo devojku. svima nam se dopala, nekako je plenila svojom lepotom, pricom svemu.svidela nam se...ali posle mozda sat vremena razgovora, meni je nekako to njeno ponasanje postalo strasno vestacko. imala sam utisak da laze. nepoznajem zenu, nisam je nikada ni upoznala, jednostavno nisam imala zelju. pored svoje privlacnosti, imala je neko da kazem zlo, u sebi zbog koga sam stvarno izbegavala da vodim moju decu u njenu blizinu. da li sam imala pravo neznam. nisam je upoznala stvarno. i kada su oni otisli, pitala sam moju cerku, koja je tada imala 7 godina, jel joj nova straina lepa. i na moje veliko zaprepascenje, mala je rekla da je grozna i da joj se nesvidja. da je ruzna. ali kazem, zaista je lepa osoba. prvo sam posumnjala u ukus moje cerke ali mi je posle palo na pamet da dete negleda spoljasnju lepotu, vec ono cime neko zraci. intuitivnija je od mene ocigledno.
da ne spominjem da je ta zena odvukla svog muza od svoje porodice, da se on godinama nejavlja nikome, a ranije nije bilo dana da nas nenazove, da nedodje bar u par meseci jednom na par dana i to...da svoju mamu nije obisao, niti joj se javio godinama....
jeste mi vazno u zivotu da se druzim sa lepim ljudima, ali lepim iznutra.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime23/8/2009, 4:17 pm

Volim kada su ljudi veseli, kada zrace pozitivnom energijom, kada na zivot gledaju sa veselije strane, fizicka lepota uglavnom prodje sa vremenom, ono unutra nas ostaje zauvek.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime17/10/2009, 10:42 pm

Vidim svi smo se uglavnom slozili oko toga da je lepota u dusi,u osmehu...u harizmi ili vec ne znam cemu.Ali najiskreniji svi volimo pored sebe lepo...ili da pogledamo ako nista ono sto je lepo.Pogotovu muskarci,lepo lice,lepe noge ili vec ne znam sta.Mada ni mi zene nismo bas imune na tu lepotu.Sta sad?

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 4:54 pm

To sto se okrenemo za necim lepim to je samo trenutak, mnogo puta sretnem nesto sto je lepo, pocnem da pricam sa istim, a ono nema nista u glavi, Dzaba sva lepota ako nema mozga i pozitivne energije.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:09 pm

Pa dobro to si u pravu,ali kazem svi pricamo i okrecemo se za lepim...a trazimo srce i dusu...naravno i to nesto u glavi.Cesto ponekada taj trenutak i pozelimo pored sebe,ajde budimo malo iskreni.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:12 pm

Naravno, ali ako nema nista u glavi i dusi onda mi ne treba sem za razonodu, ja sam ovde totalno iskren.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:19 pm

Pa ako nema bas nista ni u glavi ni u dusi,sta ce ti i za razonodu kada moras da joj ti udahnes dusu,a da bi se sa takvom jel razonodio moras sve da joj kazes...zar to nije malo gubljenje vremena.Najiskrenije.Lepota je diskutabilna stvar.Sirok pojam.Ono sto je za mene fizicki lepo mozda za drugoga je ruzno,isto tako ono sto mene zanima sta je u necijoj glavi,prici drugoga mozda to ne zanima,moze da misli da je glupost.Sve zavisi od osobe do osobe.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:24 pm

Znas ima mnogo lepih zena sa kojima ne moze da se prica, od zena cujem da ima i nas muskaraca koji sem sto su lepi ne mogu da sastave dve reci kako treba, sa takvima sem razonode (sexa), ne mogu da imam nista. Naravno pricam o zenama da se razumemo. Ono sto nose u sebi mnogo mi je bitnije od fizicke lepote.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:28 pm

Cekaj pa dok vodis ljubav valjda moras nesto i da pricas,neces valjda sve vreme provesti u cutanju.Sta ces sa tako ogranicenom osobom da pricas ako ona nema nijednu temu.Malo neprijatna situacija.Smesko proslo je vreme lepo i glupo,sve vise je lepih i pametnih zena,ali bez srca i bez duse.Sta cemo sada.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:34 pm

Dok vodim ljubav, ne pricam mnogo hepi , ove pametne a bez srca i duse, te su najkomplikovanije, moze da se prica sa njima, to je dobro,ali misle samo na sebe. Takve me privlace uvek pokusam da ih prevaspitam barem malo hepi.Ako je osoba bez duse onda je to nesto sto brzo ostavljam ta ne zna sta znaci ljubav i mnogo je hladna.Naravno uvek ostaju i one lepe i sa dusom to trazim. Fizicka lepota je prolazna tako da mi je to mnogo manje bitno da se razumemo.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:48 pm

Ha...ha...ha...volim jako osobe koje vole uvek da prevaspitavaju druge,ali imaju problem da prevaspitaju sebe.Sta ima u tome lose sto misli neko na sebe,pa necu valjda ja licno da mislim na nekoga drugog.Ja sam najbitnija pa svi ostali.Te pametne bez srca i duse...a jos ako poseduju i fizicku lepotu veruj mi da su najbolji rebus.Samo one ne vole prevaspitavanje i vaspitavanje...s njima treba neka druga metoda.Ali s tom metodom se ili rodis ili ne.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:52 pm

Naravno da pokusavam da prevaspitam i sebe ako treba, odnosno pokusavam da svoje mane ispravljam, ne znam o kom metodu pricas. A sve se mogu prevaspitati ako zele, ako se zaljube.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 5:58 pm

Eto mene nemoze niko da prevaspitava jer ja vise nisam dete,mogu da se korigujem u nekim stvarima i to ako hocu.A ljubav,daj o cemu ti pricas...to najmanje moze da utice na neke metode prevaspitanja.Barem kod mene.Prihvati me i voli me takvu kakva jesam,samo me nemenjaj.Ako me promenis promenio si i moju ljubav.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 6:01 pm

Korigovanje, prevaspitavanje na to sam i mislio, ako su lepe i pametne a bez duse i srca, onda moram da ih opustim, da ne misle mnogo nego da se prepuste osecanjima, takve se uglavnom plase svojih osecanja. Naravno da je najbolje kada se moze voleti neko onakav kakav je.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 6:05 pm

Smesko lepo si rekao ono na kraju,i toga se drzi.Ako volis nekoga voli ga takav kakav jeste,neispravljaj nista.To sto ces ti nekoga opustiti,ne znaci da ces mu udahnuti dusu i srce.Veruj mi.Mozda mozes svojom ljubavlju da joj preneses tog neceg svojeg, a ona to da oseti.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 6:08 pm

Naravno i ovde smo se slozili, najbolje je voleti nekoga onakav kakav je.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 6:13 pm

Bravo jos jednu temu mozemo da stavimo pod kljuc,jer smo posle dugacke rasprave stigli do konacnog resenja.Ako ovako nastavimo administrator moze da stavi kljuc na forum.Ajde da se onda negde isvadjamo da bi forum mogao da zivi. Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime18/10/2009, 6:14 pm

Naravno, necemo da gasimo forum. cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 535
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime19/10/2009, 9:01 am

Mislim da jesu svi ljudi lepi, svako na svoj način. A "ono nešto" - pa evo primera
Barbara Strejsend njen nos je njeno "ono nešto" što joj daje poseban šarm i posebnost (to je što se tiče fizičkog izgleda), takodje Isidora Bjelica koja čak može da se tretira u ružne žene... ali kad progovori sa njom govori i njena aura koja joj daje posebnu draž i privlačnost. Neki ljudi prosto plene sa tim "ono nešto".
Moj glas ide u korpu Sirana de Beržeraka.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime22/10/2009, 6:15 pm

joj joj sta se meni desava...
imam lepog komsiju. joj kako je zgodan...ma strava. lep ko lutka. ma svi se okrecu za njim kada prodje. olicenje boga Apolona...
vec samui sebe hvatam kako virim na vrata kada ce da prodje koliko volim da ga vidim. probijam muzu usi vise o komsiji kako je zgodan.
i danas...evo sada je bio da ga sisam...i pili smo kafu i bili sami u salonu...i jos uvek sam potpuno sokirana. toliko mi ne ide pod kapu da je to strasno. po meni, on je toliko glupav da sam mislila da cu da siznem.pa totalno razocarenje. nepada mi na pamet vise da virim kada prolazi.toliko glupe price ima, toliko mi je zamorno bilo da ga slusam, toliko me iscrpio da je to strasno. jos dolazim sebi...
mislim da cu sa njim da ostanem samo komsija sa zdravo zdravo i gotovo...
ja sa svakim imam sta da pricam ali ovo...uhh
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime22/10/2009, 7:07 pm

a to sam mu vec rekla da komsija lep...i zgodan. pa sad ko je lepsi neznam...ali komsija je bas ono vrh.
ali ja vise njegovu lepotu nemogu da vidim od toga koliki je smor...koliko je glupav i koliko iscrpljuje...
moj muz je lepsi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 18928
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime22/10/2009, 7:10 pm

па јесте, баш лепо што си дошла до тог закључка Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_smile

lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Godina : 46
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime22/10/2009, 7:43 pm

Ma ljudi..Ma Bobi prije svega...e ovako...ja sam stvarno i lijepa i pametna Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? 817300 ..i sto me svaki muskarac u mom zivotu VOLIO...ono pravo..VOLIO...i danas dan sam to "ptvrdila"...al...ja...znate sta mi se desilo.. a propo..IZGLEDA..LJEPOTE..ITD.jednog dana...mene SASVIM SLUCAJNO...OOOODDDUSSSEVIIII osoba koja nema veze sa muskarcima koje ja i skoro svaka zena "gleda"..ZGOOODAN..mislim na taj neki prvi kontakt..osoba je fizicki izgled..mislim nema veze sa ljepotom..nit je visok nit je gradjen itd...al sto je osoba PERFEKTNA...ljudi vjeruj te mi da ja nisam mogla da vjerujem..a kako se tek ljubio..to je za pricu..a ostalo to je za legendu..a pamet..a smijeh sa njim nikad necu zaboraviti.. i danas dan se cujemo...i vjeruj te nije mi svejedno,,,,pozelim ga...al vidim da nisam samo ja...vidim da i mnoge druge lijepe zene ga "prate"...A LIJEP NIJE...e sad sta je???...ma ima nesto...toliko j sarmantan da je to neopisivo.,ma LJEPSI JE OD NAJLJEPSEG...poput Pikasa...
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime22/10/2009, 9:02 pm

joj sada sam se setila jednog mog kuma...sto ti kazes...nije ni lep ni zgodan ni visok...ma na prvi pogled...nula.
i redovno je zbario najlepse zene. i sadasnja zena mu lepotica. ma stvarno lepotica...a on...nista. ali kada sedne u drustvo, kada progovori...ma sve blenemo, zinemo i netrepcemo.

ali moj komsija je stvarno zgoooooooooodan. ramena woooooooooow...sve. ali...stvarno nemam zelju da vise pijem kafu sa njim.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime22/10/2009, 11:48 pm

daklem...muskarci gledaju u zeninu lepotu a mi zene gledamo u musku pamet...
bar ja tako mislim
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime23/10/2009, 12:08 am

Vas dve cete sada lepo u kantu,komsija zgodan ali glup, e hvala Bogu da ima i takvih, ja se ubi sa ovim zgodnim i glupim zenama, da vidite da ima i nas takvih, a i kako nam je sa takvim osobama. Naravno da je bitna harizma, da ima nesto u sebi, neku pozitivnu energiju ta osoba, onda fizicki izgled nije bitan, ako pleni sve oko sebe, ako ima smisla za humor onda je sve kako treba.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 23/10/2009, 12:15 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime23/10/2009, 11:10 pm

pa ta harizma i jeste ono nesto. moze neko biti mister universum ako nema ono nesto...dzaba mu sve.
a humor...i to je diskutabilno...sto za nekoga jeste humor, za drugog nije.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime23/10/2009, 11:49 pm

Naravno, sto se tice humora tu je sve pojedinacno, mada ima ljudi koji znas, plene svojim humorom, jednostavno spremni su na salu uvek, i uglavnom su svima interesantni i smesni, takvi su najbolji veruj mi, a takvi i osvajaju najbolje zene, nije bitan izgled nego koliko smo puni zivota, koliko smo blesavi na neki svoj nacin, zanimljivi drugima, a ne samo umisljeni i tmurni.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime25/10/2009, 10:37 pm

e bas tako...lepo je videti osmeh na nekome. i ruzno lice sa osmehom je lepse Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime28/12/2009, 11:18 pm

Meni licno nije toliko bitna i kao sto sam gore vec negde napisala nisu svi ljudi lepi...lepota ,verovatno u pocetku u tom nekom prvom susretu nam je bitna posle nam lagano postaje mnogo bitnija ona duhovna,jar kad vec volimo nekoga vise nam nije vazno da li je jos uvek lep ili ne(Sto se lepote tice iskustvo mi govori 3 stvari:
-Upadljivo lepi ljudi su cesto nesretni ako su lepi i iznutra jer svi gledaju samo njihovu spoljasnjost .-Upadljivo ruzni ljudi su retko plemeniti i dobri(mada ima izuzetaka,naravno) sto zbog kompleksa,sto zbog ljubomore prema ostalima ili sto su ljuti na Boga sto ih je obelezio.Licno,klonim se ruznih ljudi.
-I za kraj jedan citat koji se potvrdio u praksi mnogo puta-"Lepota se nalazi u ocima onog koji gleda"(Nije lepo sto je drugima lepo,lepo je ono sto se TEBI svidja).

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime28/12/2009, 11:21 pm

Beskraj ::
Meni licno nije toliko bitna ali...,verovatno u pocetku u tom nekom prvom susretu posle nam lagano postaje mnogo bitnija ona duhovna,jar kad vec volimo nekoga vise nam nije vazno da li je jos uvek lep ili ne(Sto se lepote tice iskustvo mi govori 3 stvari:
-Upadljivo lepi ljudi su cesto nesretni ako su lepi i iznutra jer svi gledaju samo njihovu spoljasnjost .-Upadljivo ruzni ljudi su retko plemeniti i dobri(mada ima izuzetaka,naravno) sto zbog kompleksa,sto zbog ljubomore prema ostalima ili sto su ljuti na Boga sto ih je obelezio.Licno,klonim se ruznih ljudi.
-I za kraj jedan citat koji se potvrdio u praksi mnogo puta-"Lepota se nalazi u ocima onog koji gleda"(Nije lepo sto je drugima lepo,lepo je ono sto se TEBI svidja).
Slozio bis se sa poslednjom konstatacijom, odnosno citatom, nije svakome ista stvar lepa. Ukusi su razliciti.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?   Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Jesu li svi ljudi lepi?, Sta je zapravo 'ono nesto'?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: