LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite | 

Forum poezije na engleskom jeziku

Ići dole 
AutorPoruka
besherat

Ženski
Broj poruka : 5028
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Forum poezije na engleskom jeziku   15/12/2012, 12:18 am

Još prošle godine sam se registrovala na jedan ogroman, svjetski forum poezije, na koji sam slučajno nalećela, tražeći poeziju Arsenija Tarkovskog. Nisam bila aktivna, jer i ne vladam toliko dobro jezikom, da bih se upuštala u rasprave i diskusije, a kamoli prevodila poeziju na engleski. Ali slučajn, dojadiše mi ovi naši forumi ( ne mislim na ovaj, nego drugi sa bogomoljcima ) i prevedem nekoliko svojih jadnih pjesama. Mislila sam da ih niko nikada i neće pročitati, ali strancima se svidio moj jednostavni stih. Forum je jak, ima opštih tema, ali malo, postavlja se svoja poezija i učestvuje se u takmičenjima na zadatu temu. Naćerali su me da za samo jedno popodne napišem tri pjesme, pa kako bude. Čak sam napisala i haiku, o kojem nemam blage veze. Naučila sam i šta je Šadorma i napisala i takvu pjesmu za takmičenje. Elem, forum je težak dok se ne shvati o čemu se tu radi, imaju povlašćeni zlatni i srebrni članovi, koji mogu da kače sličice. Ja sam obični član i ne mogu da kačim svoje jednoroge, koje obožavam. Ovo sve sam napisala zato što naši forumaši imaju mnogo bolje i jače pjesme od tih stranaca, čije sam pjesme čitala, tako da ću postaviti link foruma, pa ko ima volje i želje da učestvuje, bilo bi mi drago da imam tamo nekog svog sapatnika. Very Happy

http://allpoetry.com/poems/dashboard

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   15/12/2012, 10:10 am

Jako me ponio ovaj forum, koji donosi velike izazove i koji pruža mogućnost da se svašta novo nauči. Tek sada znam da ništa ne znam. Inače o poeziji nisam znala ništa, to je bilo samo izbacivanje emocija iz sebe, ali to nije to. Na ovom forumu postoje specijalističke radionice, u kojima se uči kako napisati, baladu, sonete, akrostih, epigrame i čuvenu Šadormu, oko koje sam se sinoć o jadu zabavila dva sata. Bila je zadata tema, asocijacija oko jedne umjetničke slike američke slikarke, ali tako da bude u određenom metru Šadorme. 6 redova 3/5/3/3/7/5. Pomislila sam da je to lako, napisala začas pjesmu, kad ne lezi vraže. Ta metrika su bili, ne brojnost riječi, nego brojnost slogova. O jadu sam se zabavila, kako prepraviti pjesmu, a još ne znam koliko slogova ima koja riječ u engleskom jeziku, kao kod nas ma-ma, ali kod njih je naravo drugačije. Do pola dva sam ostala prepravljajući šest redova pjesme. Nevjerovatan izazov i moja velika sreća što sam pod stare dane naučila nešto novo. Idem i na časove kratke forme.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   15/12/2012, 9:50 pm

Evo, dobila sam bronzani trofej za jednu moju pjesmu. Prosto nisam mogla da vjerujem da ću ikada uspjeti u tome. Iako mi je engleski slab, što njima djeluje simpatično, to će mi dati volju da nastavim dalje u usavršavanju i učenju poezije.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1224
Godina : 25
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   15/12/2012, 11:40 pm

hvala ti za ovaj link , ja već imam nešto na njihovom jeziku , pa ću vjerovatno sutra pokušati!

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   15/12/2012, 11:57 pm

Ja sam noćas dobila dva bronzana i jedan zeleni,počasni trofej i evo pišem i pišem, čak i haiku na engleskom. Vrlo kreativno i primamljivo stvarno. Muž me pitao da to nisam našla ljubavnika te cijeli dan visim na netu, a ja zatrpana riječnicima, oteklog mozga. Đe me nađe? hepi
Ali ipak da dodam, naš jezik je naš jezik. Nikada se čovjek ne može izraziti na tuđem. scratch

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   16/12/2012, 12:00 pm

PlitkaPoezija ::
hvala ti za ovaj link , ja već imam nešto na njihovom jeziku , pa ću vjerovatno sutra pokušati!

Drago mi je da ima zaineresovanih za sve ovo. Evo i malih primjedbi , da se ne zeznete kao ja. Naime, nisam nikakav pjesnik i imam malo pjesama. I ja ih sve prevela i stavila na taj forum. Sada kada sam počela da učestvujem u takmičenjima, nemam šta da stavim, pa moram na živu silu da smišljam nove. Nekim čudom se strancima sviđaju, pa nemam problema s njima. Znači, stavi dvije, tri pjesme, komentariši malo na forumu, da bi te ljudi upoznali više i viđeli na koji način razmišljaš. To je ogroman forum, svjetskih razmjera, jer ima logovanih po 1500 u jednom momentu. Javljaju se, komentarišu pjesme, ti komenariši njihove, vrlo su prijatni i nisu sujetni.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

Muški

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   16/12/2012, 10:45 pm

OK , hvala ti na savjetima . Evo ja se upravo registrovah, sad još malo pravim profil , a to za pjesme ću od sutra , najvjerovatnije , jer me i konekcija večeras zeza ! Ali naravno , samo polako i oprezno . Wink

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   16/12/2012, 11:05 pm

OK , hvala ti na savjetima . Evo ja se upravo registrovah, sad još malo pravim profil , a to za pjesme ću od sutra , najvjerovatnije , jer me i konekcija večeras zeza ! Ali naravno , samo polako i oprezno . Wink
Javi mi se tamo da imam s nekim da progovorim naški, poblejah od engleskog.Muž me pitao da to nisam našla ljubavnika, jer visim cijeli dan i cijelu noć, a ja kukavica, ne dižem glave sa riječnika. I znaš koje su face tamo. Ja otvorila takmičenje i potrošila sav kredit koji sam imala. I tip, koji me i ne poznaje da mi ladno 500 bodova da mogu da nastavim da dajem bodove drugima. Onda dođe neka cura i kaže, kad daje Rodžer dajem i ja. Kad bi naši dali nešto, ha,ha? Samo ako mogu što da otmu. hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

Muški

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   17/12/2012, 8:53 pm

Hah' , nekako su ovi Ameri baš blagodarni . I ja počeh da djelim one smajliije sa bodovima , ali onda vidjeh da se troše , pa umanjih malo . Smile

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   17/12/2012, 9:59 pm

Hah' , nekako su ovi Ameri baš blagodarni . I ja počeh da djelim one smajliije sa bodovima , ali onda vidjeh da se troše , pa umanjih malo . Smile
Kad ti stisneš i odozgo stisne, zato ne cicijaši i dobit ćeš duplo. Poslušaj saru babu kad ti kaže. Ja razdjelim sve i ostanem na 17 poena i onda svi dođu, čitaju pjesme i daju mi bodovo, tako da sam opet puna " para ". mam preko 650 bodova. Daj i daće ti se. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

Muški

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   19/12/2012, 6:26 am

da , i to što kažeš !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Forum poezije na engleskom jeziku   

Nazad na vrh Ići dole

Forum poezije na engleskom jeziku
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Forum poezije na engleskom jeziku
» Dobriša Cesarić
» Pozajmljenice
» Uputstvo za postavljanje fotografija na forum
» Najbolji Spotovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Složeno na policama- piše se u temama ispod naslovne :: Net-
Skoči na: