LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

[b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[

Ići dole 
AutorPoruka
Po_gresna

Po_gresna

Ženski
Broj poruka : 29
Godina : 45
Datum upisa : 08.10.2007

[b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[ Empty
PočaljiNaslov: [b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[   [b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[ Icon_minitime17/11/2007, 3:28 pm

Ne mogu da se skrasim na jednom mestu. Sredjujem ormane, za to mi ne treba koncentracija.A mozda time nesvesno zelim da napravim reda u svom zivotu.On se nije javio od juce!Mrzim kad mi cuti!Kao da pises poruke vetru, nemas utisak da negde stizu, da ih procita taj za koga su.Volim vazduh pred kisu sad mi lici na vazduh pred zaljubljivanje , pred gubljenje pameti.On je stalno na sastancima, stalno na putu uredio je zivot po svojoj meri, uziva u njemu.Ima godina...a lici na deckica, na nekog koga bih rado zagrlila, mazila , cuvala...i sad sam sama,svi su se nekud izgubili u ovo popodne , pred kisu...tako bih ga nazvala...vec koji put krecem ka telefonu ali ne.....sacekacu, javice se, mora....inace cu izludeti.Sve bih dala da me bas sad pozove i zagrli glasom....ali ne.....skupo se prodaje moja Faca.....Dobro zmaju moj, igracemo tvoju igru i videces nisam ja slab igrac, pobedicu te tvojim oruzjem

Po_gresna

Ženski
Broj poruka : 29
Godina : 45
Datum upisa : 08.10.2007

[b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[ Empty
PočaljiNaslov: Re: [b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[   [b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[ Icon_minitime17/11/2007, 3:30 pm

Nisam tvoj andjeo ali leteces samnom bas visoko

Dosla je zima,cini mi se, ranije nego prosle godine...i hladnije.
Pozavrsavala sam sve obaveze po gradu i do vecerasnjeg predavanja imam jos jaka tri sata.
Po navici vec, ulazim u McFresh.
Popicu kafu i skloniti se od vetra koji mi neverovatno samouvereno ledi kosti.
McFresh moje omiljeno mesto u gradu .U samom centru a sa strane...Da sve vidis a, tebe niko.
Toplo je.
Udobno zavaljena u crvenu koznu fotelju dok uzivam i mirisu kafe i cekam porucenu palacinku, kroz prozor posmatram polu pusti centar grada.Ni unutra nema puno ljudi i to mi savrseno odgovara.Jedino svetlo koje radi je ono sto osvetljava mural na zidu.Mobilnim pokusavam da uhvatim tu sliku, po ko zna koji put.Uvek to radim kad sam ovde i nikad mi ne uspe.
Konobar ,uz osmeh,donosi moju porciju i ja tek tad shvatam da je to prvo sto cu danas jesti, a vec je kasno popodne.
Ne osecam glad.To je dobro za moju dijetu ali, odkud to?
Savrseno sam zadovoljna sobom.Obicno nije tako, uvek sama sebi nalazim gresku a sad je nema.
„To je bas dobro“ -pomislim
Na radiju je neka sladunjava pesmica , takve obicno ne slusam ali, sad mi bas odgovara i moje misli, same krecu...
„Hej , Po_gresna!“-cujem glas u svojoj glavi
„Mmmmmm?“- odgovaram izmedju zalogaja
„...Ti krade neko misli?“
„Ne.Sto?“
„Krade, krade!Nemoj mene da lazes pa, ja sam ti.“
Dijalog se prekida i u moje misli potpuno nepozvan ulazi , kao u svoju dnevnu sobu, decak vedrog lica i nehajno razbarusene kose.
Smesi se...
„Odkud ti?Ko te zvao?Ko si?“
On cuti, toplo se smesi, seda za moj sto , i ne misli da ode.
„Kako je drzak i uporan!“
„Brisi, bre....“
On se samo jos udobnije namesta i smesi se.Predajem se, nek sedi..
„Ma sedi, sta me briga.Ako hoces mozes samnom na casove, pa kuci, naruci sta ces ali da se zna, ja ne placam tudje cehove.Samo svoj.Eh kad bolje razmislim i taj mi je prevelik. Cek, cek...o cemu sad mislim, sigurno ne na kafu i klopu.Ma biraj, ima cehova koliko hoces.“
Ne obraca on paznju na moj monolog
„Ti si neki pametan, ha?“
Uzima moju ruku, zbunjuje me, ljubi me u dlan i ustaje...
„...tako mek poljubac...“
„Lenstino jedna, sta se palis, samo zato sam dosao.Nisi napisala nista, danima....pisi!“-rece razbaruseni decak i ode...
Stvarno, ovo je mesto na kom su pocinjale mnoge moje price.
Zavrsavale su se u hotelskim sobama i kolima ali , to nije tema sad...
„Hej ti!“
„Mmm, ko je sad?“
„Ja sam bre. Ti!“-opet onaj dosadni glas, cistunac koji sve hoce da istera na videlo
„Sta je sad?“
„s kim provodis dane?“
„Sama.“
„Da li?Po_gresnaaaaaa?“
„Pa dobro, pre podne provodim s njim , pijemo kafu.“
„Zasto?“
„Sta znam...prija mi...drag je.Pitaj njega, sto dodje, odkud znam“
„Ti si ga dozvala.Dopalo mu se tvoje ludilo i guzva u glavi.Cuvaj ga, dobar je.Nemoj sve da upropastis, ko sto znas.“
„Upropastim?To je moja umetnost.Najbolja sam kad treba da se kvare odnosi sa dragim ljudima.“
„Pogledaj me.“
podizem pogled pred sebe.Opet onaj cupavi decak
„Sta opet hoces?“
„Pogledaj me bolje.“
Zadubim se u veselo lice-
“Hej , pa to si ti.“
„Jesam.Ne boj se, samo se opusti i neces nista pokvariti“
„Ko si ti meni, bre?“
„Ko sam tebi?Ne znam.Ali, nisam tvoj andjeo cuvar a, leteces samnom , bas visoko...“
Slusam ga i ne verujem
„Idem ja sad.“-rece razbaruseni, „Pozovi taxi, zakasnices na cas.“
Gledam na sat. Vreme je, kad pre...
„Konobar, naplati...“
Nazad na vrh Ići dole
http://tibi.4umer.net

[b]Nesto staro , nesto novo ,nesto plavo, nesto pozajmljeno[
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Proza-
Skoči na: