LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

pohvale i kritike

Ići dole 
AutorPoruka
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1554
Datum upisa : 27.12.2008

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime27/8/2009, 9:15 pm

Kako stojite sa primanjem pohvala , a kako sa davanjem. Da li umete da primite kritiku i kako reagujete na nju. Sta kad imate potrebu da kritikujete druge, ide li tesko, kako se osecate?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 57337
Godina : 43
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime27/8/2009, 9:23 pm

Ko i svi volim pohvalu,bilo bi licimerno da kazem da mi ne prijaju.Ali isto tako znam i da je primam..Mada moram odmah da kazem pohvale i kritike primam samo od ljudi koji su adekvatni za to.Ne volim lazne pohvale [s kojim se srecem],jer odlicno sebe poznajem i znam da li sam za to zasluzna ili ne.Ne osecam se tesko ni kada kritikujem,mada mi to nije neka zivotna praksa,]mogu da kritikujem jedino svoje dete,za to sam merodavna],vise bi kada nekog kritikujem to nazvala mozda kao neki dobronamerni savet...mozda lepse zvuci za usi.Niko u sustini [jer naravno uglavnom se radi o formiranim osobama],ne voli da mu neko drzi predavanje i da ga kritikuje.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime27/8/2009, 9:36 pm

Ja se u poslednje vreme trudim da vise hvalim ljude koje volim, naravno kad zaista mislim tako. Nekad dobre stvari kod drugih uzimamo zdravo za gotovo, a lose pojurimo da prijavimo. Ovo vazi za bas bliske ljude, kad su u pitanju poznanici retko dajem kritike jer je stvarno tesko tako formulisati da se osoba ne uvredi, a i onda ko sam ja da dajem kritike, ako me neko pita za misljenje i savet onda je to nesto drugo. KKKKKad mene kritikuju, uvek shvatam vrlo ozbiljno, mozda i previse, pa krenem da analiziram.....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime27/8/2009, 9:53 pm

Gore sam vec navela da prihvatam kritike, ako su osnovane i na mestu.
Kad pogresim prihvatim je i trudim se da se ista greska ne ponovi.
Ako je kritika neosnovana, znam vrlo dobro da branim svoje stavove
i potkrepljujem ih argumentima.Licno nisam kazem neko ko voli puno ni da hvali a ni da kudi sto bi rekao nas narod.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1088
Godina : 47
Datum upisa : 16.06.2009

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime28/8/2009, 7:15 pm

Prijaju mi pohvale,naravno.Pa kome ne prijaju.Ali sam veoma velikodusna i u davanju pohvala.Naravno,uvek od srca i osobama koje to zasluzuju.
A kritike,sve zavisi od koga dolaze.Ne dozvoljavam svakome da me casti kritikama.Ako dolaze od meni bliskih i vaznih osoba,pa naravno da prihvatam i razmisljam o njima.
A kada treba da kritikujem druge...hm..pa to radim jako retko.A onda kada uradim zavrsi se pomalo lose,tako da sam resila da vise nikoga ne kritikujem,ljudi to pogresno shvate i negativno prihvate i reaguju.
Zato,kritike jok vise.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime1/9/2009, 9:40 am

Na asertivnom treningu sam naucila da postoji vise vrsta pohvala I kritika i da nije svejedno kojim recima ih srocis. I jedna i druga mogu da budu realne i nerealne,
Npr TI SI NAJBOLJI NA SVETU- nerealna pohvala, ona doduse moze vrlo da prija, ali Bogo moj pa kak ti znas sve ljude na svetu?
JA MISLIM DA SI TI DOBAR COVEK- je recimo realna pohvala zato sto izrazava tvoje misljenje(pod uslovom da stvarno tako mislis), koje moze biti cinjenicki tacno a I ne mora ali si se bar ogranicio samo na njega.
Isto vazi I za kritike. S druge strane, poruka takodje moze da bude upucena na licnost ili na ponasanje, ovo je vrlo vazno kad su kritike u pitanju
Ako nekom kazes TI SI NESPOSOBAN uputio si kritiku na licnost, lupio si etiketu koja salje poruku –ti si takav i ne mozes ni biti drugaciji, potpuno obezvrednjivanje osobe. Ovakva kritika retko biva motivisuca, pogotovo ako je u pitanju dete, ono i samo pocinje da veruje u to i ubuduce se stalno ponasa tako.
A ako kazes NISI URADIO TO KAKO TREBA je upucena na ponasanje i ostavlja mogucnost ispravke i salje poruku- sada ne valja to sto si uradio ali ne mora da znaci da ne umes i da si nesposoban. Ova moze da motivise da se uradi bolje, pogotovo ako se konkretizuje sta tacno nije valjalo i ako se kombinuje sa pohvalom- Ja verujem da ti to mozes bolje....
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2943
Godina : 44
Datum upisa : 09.10.2007

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime3/9/2009, 10:53 am

vidi kako je ovo zanimljivo...
razmisljacu o tome, hvala
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1788
Godina : 39
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime3/9/2009, 1:48 pm

SaMar tu si totalno upravu, volim da pohvalim mada volim i da kritikujem, dobronamerno naravno ljude do kojih mi je stalo, ostale ne jer ne znam kako bi me shvatili, volim i da primam kritiku kada je dobronamerna, mislim da ne vidimo mi sebe uvek i da treba neko da nam skrene paznju ponekad, svi volimo da budemio hvaljeni naravno kada je to zato sto treba a ne zbog nekog uvlacenja.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime3/9/2009, 3:54 pm

SaMar ::
Na asertivnom treningu sam naucila da postoji vise vrsta pohvala I kritika i da nije svejedno kojim recima ih srocis. I jedna i druga mogu da budu realne i nerealne,
Npr TI SI NAJBOLJI NA SVETU- nerealna pohvala, ona doduse moze vrlo da prija, ali Bogo moj pa kak ti znas sve ljude na svetu?
JA MISLIM DA SI TI DOBAR COVEK- je recimo realna pohvala zato sto izrazava tvoje misljenje(pod uslovom da stvarno tako mislis), koje moze biti cinjenicki tacno a I ne mora ali si se bar ogranicio samo na njega.
Isto vazi I za kritike. S druge strane, poruka takodje moze da bude upucena na licnost ili na ponasanje, ovo je vrlo vazno kad su kritike u pitanju
Ako nekom kazes TI SI NESPOSOBAN uputio si kritiku na licnost, lupio si etiketu koja salje poruku –ti si takav i ne mozes ni biti drugaciji, potpuno obezvrednjivanje osobe. Ovakva kritika retko biva motivisuca, pogotovo ako je u pitanju dete, ono i samo pocinje da veruje u to i ubuduce se stalno ponasa tako.
A ako kazes NISI URADIO TO KAKO TREBA je upucena na ponasanje i ostavlja mogucnost ispravke i salje poruku- sada ne valja to sto si uradio ali ne mora da znaci da ne umes i da si nesposoban. Ova moze da motivise da se uradi bolje, pogotovo ako se konkretizuje sta tacno nije valjalo i ako se kombinuje sa pohvalom- Ja verujem da ti to mozes bolje....

опрости ако може да ми кажеш када је био тај асертивни тренинг, по мени он је веома штетан јер је амерички производ и често пута насиље над самим собом, не знам програм али имао сам прилике да слушам програме о самопоштовању, самоценењу о медитации, сублиминалним порукама, аутосугестији о асертивности и веома сам скептичан на продукт. Ми имамо Православље које је нешто сасвим друго у међуљудским односима. У асертивности се инсистира да се тражи своје што је супротно љубави, ако се то примени у односима између мушкарца и жене или у породици љубав постаје немогућа.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime3/9/2009, 8:37 pm

Najiskrenije rekla sam i gore pohvale prijaju to stoji...ali valjda sam takva osoba da nesto preterano najiskrenije niti volim da sam nesto hvaljena a ni kudjena.Nekako mi je sve jedno,malo su sva merila toliko u ovom vremenu izdeformisana da cini mi se kada najmanje treba da budem pohvaljena ja je dobijem...kada ocekujem kritiku ja dobijem pohvalu sta reci.Bez komentara ostanem jako cesto.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime20/9/2009, 12:16 am

Trenutno citam knjigu Moc Podsvesti i procitala sam jedan zanimljiv clanak i kritici.
Nastavnica u skoli mi je ispricala kako je govor koji je odrzala naisao na kritiku jednog od kolega.Napisao joj je pismo u kome je stajalo da prebrzo govori,guta reci,slabo se cuje,ima losu diskusiju,govor je,po sadrzaju,neubedljiv itd.Nastavnica se razbesnela i osetila istinsko gnusenje prema svome kriticaru.
Priznala mi je,medjutim,da je koloega bio u pravu.Najpre je reagovala vrlo detinjasto,a zatim shvatila da je pismo veoma korisno i da je upucuje na pravi put.Ne caseci ni casa,stala je da ispravlja nedostatke u svom nacinu izlaganja,upisala se na tecaj govornista na lokalnom univerzitetu.Zatim je napisala pismo kolegi u kome mu se zahvaljuje na pokazanom zanimanju i zapazanjima koja su joj omogucila da ispravi svoje greske.

Ja sam iz svega izvukla pouku da su kritike korisne.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime21/9/2009, 10:27 am

kritika kao kritika moze se izreci na vise nacina.i mislim da ljudi nerado prihvataju kritiku.
ja je prihvatam.ali mi je jako vazno ko i kako je govori.ako me kritikuje neko do koga mi nije stalo, moze samo da me razbesni.kritika koja mi je izrecena, sa dobrom namerom, u cilju mog poboljsanja, od osobe za koju znam da joj je stalo, pozitivno utice na mene.inace, svaka druga kritika mi neprija.
tako i ja kritikujem, mirno, lepo saopstim osobi ono sto nevalja, u cilju njenog unapredjenja.
da budem jasnija, posto ja ako nedam primer neshvatam ni ja sta sam napisala a ne neko drugi...ucim mog sina od 11 godina da vozi auto.i naravno da dete nezna, pa koci naglo, nepritiska kvacilo do kraja.mirnim i finim tonom ga ucim kako da to radi.s pocetka se bunio i galamio kada mu prigovaram, i kada je shvatio da je dobronamerno, sve me slusa Smile

a pohvalu prihvatam od svakog i uvek Smile
i govorim je cesce od kritike, ali samo ako to zaista mislim, i ako je zasluzena Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime22/9/2009, 2:41 am

Od ljudi ,za koje znam da to rade dobronamerno, vise volim da cujem kritiku nego da me hvale, kada me kritikuju ukazuju mi na moje greske, onda to mogu da promenim, cinim sebe boljim. Dobronamerna kritika po meni uvek je bolja od bilo koje pohvale, naravno kad smo ok raspolozeni.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime9/10/2009, 3:11 pm

Jeste li culi za sendvic kritiku, mnogo je dobra. Sustina je da minus poklopis plusevima da lakse sklizne niz grlo. Prvo das pohvalu, pa kritiku i onda predlog kako da se to popravi.
npr Ti si pametan decak, ali ovo sto si uradio je bilo nepromisljeno i neodgovorno, mislim da bi trebalo ubuduce malo vise da promislis pre nego sto nesto uradis, da ne bi upadao u nevolje.
ili
Ti si jedan od boljih radnika ali ovaj projekat nisi dobro uradio, volela bih da ga preradis.
ili
Ja volim kako se ti oblacis, ali ova kombinacija ti je ubitacna, sta kazes da uzmes u obzir neku drugu?
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime16/10/2009, 11:45 am

SaMar ::
Jeste li culi za sendvic kritiku, mnogo je dobra. Sustina je da minus poklopis plusevima da lakse sklizne niz grlo. Prvo das pohvalu, pa kritiku i onda predlog kako da se to popravi.
npr Ti si pametan decak, ali ovo sto si uradio je bilo nepromisljeno i neodgovorno, mislim da bi trebalo ubuduce malo vise da promislis pre nego sto nesto uradis, da ne bi upadao u nevolje.
ili
Ti si jedan od boljih radnika ali ovaj projekat nisi dobro uradio, volela bih da ga preradis.
ili
Ja volim kako se ti oblacis, ali ova kombinacija ti je ubitacna, sta kazes da uzmes u obzir neku drugu?
Nije lose, ovo mi se svidja, ovako je najlakse objasniti nekome gde gresi, a de se on ne naljuti, mada ja volim i cistu kritiku kada je dobronamerna naravno, i kada dolazi od prave osobe, osobe koja zna o cemu prica, u poslednje vreme mnogo kritika dobijam od onih koji i ne znaju sta treba da se uradi a znaju da kritikuju, takve kritike su tu samo da bi oni nesto rekli, i ako nemaju pojma o cemu se radi. Takve kritike me samo dobro nasmeju.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime17/10/2009, 6:36 pm

to je konstruktivna kritika. kritika radi kritike je nepozeljna.
ali radi poboljsanja, ukazivanja na gresku je pozeljna.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime17/10/2009, 10:17 pm

Upravo tako ovde bi se Bobi slozila s tobom,rekla sam vec da ne volim ni da sam nesto posebno ni kritikovana a ni hvaljena.Mada iskreno adekvatna kritika na mene jako stimulativno deluje[naravno zavisi ko je kriticar to se podrazumeva].

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime18/10/2009, 5:03 pm

Vise volim konstruktivnu kritiku nego bilo kakvu pohvalu, takodje vise volim da kritikujem one koji su mi dragi da im ukazujem na neke sitne greske,nego da ih mnogo hvalim.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 10903
Godina : 58
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime23/10/2009, 5:22 pm

Више је небитно да ли ме неко хвали или не, важно је оно што ја мислим о себи и својим успесима, падовима. Људи знају да ласкају, причају глупости, онда схватите да сте ви ви и да туђе мишљење само спутава его да се ослободи стега глупости перцепције спољашњег света.

http://poezija.darkbb.com
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime24/10/2009, 12:01 am

Masada ::
Више је небитно да ли ме неко хвали или не, важно је оно што ја мислим о себи и својим успесима, падовима. Људи знају да ласкају, причају глупости, онда схватите да сте ви ви и да туђе мишљење само спутава его да се ослободи стега глупости перцепције спољашњег света.
Ne bih se ovde bas slozio sa tobom, naravno da ima i takvih ljudi, ali mi oni uglavnom nisu bitni u zivotu, meni su bitni oni koji kada primete da kod mene nesto ne valja to i kazu, ako mi to kaze vise osoba znaci da su u pravu, ne vidimo mi sebe bas uvek sto posto objektivno, zato volim konstruktivnu kritiku, hvaljenje to je lepo, ali nepotrebno vidim po postupcima da li sam nesto dobro uradio ili ne.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime24/10/2009, 12:11 am

Kritike i pohvale su mi prijale samo u nekom periodu mladosti,sada mi zaista nije bitno toliko.Upravo kako kaze Masada ljudi su toliko dvolicni da kada treba da budem iskritikovana za nesto ja dobijem pohvalu,malo degutantno.Tako da mi je nebitna i pohvala i kritika kada nije merodavna, pricam uopsteno.Ljudi su previse neiskreni po tom pitanju.Ja sam sama sebi najbolji kriticar.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime24/10/2009, 12:19 am

Kazem ima mnogo ljudi koji jesu takvi i sto se tice njih tu bih se potpuno slozio sa tobom Beskraj, ali imam par prijatelja za koje znam da ce mi sve u lice reci, i da nece precutati moje gluposti, e od takvih volim da cujem i kritiku, nisam uvek sebi najbolji sudija.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime26/10/2009, 10:12 am

kOliko god godina da imamo, koliko god da smo zreli i samosvesni, ne mozemo se osloniti iskljucivo na svoje misljenje o sebi, jer ono je iskrivljeno, najmanje u onoj meri u kojoj je iskrivljeno i misljenje nekog drugog o nama. Zato je najrealnije uzeti sve u obzir, pa onda formirati sliku...
Svima su nam potrebne i pohvale i kritike, socijalna smo bica, nismo pustinjaci...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime27/10/2009, 11:40 am

Samar,super si to napisala.
Pa kakva bi mi to bica bila kada bi u zivotu voleli samo kritike,ili samo pohvale?
Meni je potrebno i jedno i drugo,i da dajem i da primam.Moje je hocu li ili necu prihvatiti,necije je hoce li i kako ce prihvatiti sto je od mene upuceno.
Dacujem,volim!Da kazem,pa kazem!
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime30/10/2009, 12:20 pm

Pohvale su uglavnom one koje se kazu kurtoazije radi, i takve mi bas nisu potrebne, one iskrene ok, volim da cujem, ali prave kritike, one dobronamerne, one koje ce me popraviti kao coveka do njih mi je mnogo vise stalo, te kritike mi upucuju uglavnom samo ljudi sa kojima sam mnogo dobar. Vise volim da cujem konstruktivnu kritiku, jer tu mogu nesto da promenim na bolje u mom zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime30/10/2009, 9:11 pm

Masada ::

Rekla sam gore vec sta sam mislila o pohvalama i kritikama,ali ovde imam jedan demant.Ako me neko hvali ili kritikuje,vrlo mi je bitno ko to radi.Zbog cega?Pa eto ako me pohvali neko koga iole cenim saslusacu ga,i zahvalicu mu se mozda cisto kurtoazno,ako je u pitanju kritika a kritikuje me neko ko je sasvim nebitan,necu ga ni saslusati.Okrenucu se i otici.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1307
Godina : 40
Datum upisa : 26.06.2009

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime10/1/2010, 2:49 pm

Pohvale mi prijaju,ne mogu reci da sam imuna na njih.Kritikovana jesam,ali nikada u tim kritikama nisam osporavana sto je vrlo bitna stvar.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime13/5/2010, 8:44 pm

Prava kritika je nesto drugo i takvu volim i da dobijem i da usvojim, bez obzira sto sam sama sebi sasvim solidan kriticar...Sto se tice pohvala ne menjaju mi nesto posebno zivot i na njih sam prilicno imuna.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

pohvale i kritike Empty
PočaljiNaslov: Re: pohvale i kritike   pohvale i kritike Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

pohvale i kritike
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: