Prelistao sam silne knjige nadajuci se da ce Tajna samo zasjati medju stranicama, kao presovani listak staniola, prelistao sam zatim silne oblake, grickajuci onu sladunjavu travku koja raste jedino u podnozju Mladosti, slusao sam sta zbore Pametni, poturao ogledalce pred Opsenare, loveci Resenje u njihovim obrnutim likovima, a onda sam preplivao cak na drugu obali Cekanja, i tek otud video da su crkve mudrosti ostale tamo odakle dolazim...
Srecom njihovi vrhovi dizali su se iznad sume vremena dovoljno visoko da se po njima dalje orjentisem...
Godinama sam Mudrace lakomisleno trazio po izgledu, po dugim noktima, ili sedim bradama, a oni su mi, prewruseni u piljarice i kocijase, jos odavno negdje usput dosapnuli tri najvece mudrosti sveta...
Samo da smo mi zivi i zdravi..
Sve u svoje vreme..
Jesi ili nisi???
Ponekad je najteze raditi nesto Lako, i najkomplikovanije shvatiti nesto Jednostavno?
Procenio sam Zivot kao sto precenjuju sve i svakog, i neki misle da se nepotrebno rasipam pacajuci prevelike cene na sve strane, al ne radim to samo zato sto sam Veliki Troskadjija...
Ne, ne uvek..
Ljude kadkad precenjujem i zato sto me je sramota da imam posla samo s Jeftinima...

DODIR SVILE-Pisali su da sam zlatan...ili da sam cist sarlatan???
Djordje Balasevic