LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Trenutno čitam

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Trenutno čitam - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime23/2/2012, 5:02 pm

Ovih dana sam pročitala par dobrih knjiga. Prvo Lajoša Zilahija " Kad duša zamire ", iako sam ga čitala kao klinka, sreća kod as starih je da zaboravljamo, pa mi ovo dođe kao novo djelo. Uzela sam i " Ararat " opet novo djelo. Very Happy .E, pročitala sam Dušana Gojkova " Slepi putnik " kratke crtice s putovanja, simpatično, lagano. Onda Džon Fante : " Snovi sa Bunker Hilla " i ova knjiga mi se baš sviđela. Dalje, Jovica Aćin : " Duge senke kratkih senki " isto dobra knjiga i na kraju danas Miroslav Egerić : " Proplanci i magnoveja " za koju ću da stavim i malo duži komentar, jer me oduševila.

U mnoštvu knjiga gradske biblioteke u Beranama, privukao me naslov knjige “ Proplanci i magnovenja „. Misleći da se radi o romanu, bila sam još prijatnije iznenađena, kada sam već na prvim stranicama shvatila da se radi o književnoj kritici, ali kakvoj? Pisanoj tečnim jezikom, prirodno, iskreno, otvoreno, koncizno, bez suvoparnih fraza, koje karakterišu djela književne kritike, dr. Miroslav Egerić daje suštinu, kada govori o piscima , koje je izabrao za svoju analizu. I to me fasciniralo i ponijelo da knjigu pročitam u jednom dahu. Koristeći citate Isidore Sekulić, koja je nenadmašna u književnoj kritici, ( a bojim se da je to malo poznato u širokoj javnosti ), poetskim jezikom je ispisao stranice ove jedinstvene knjige i na kraju sam shvatila da i nisam pogriješila. Zapravo, liričnim prikazima misaonih puteva naših poznatih pisaca, napisao je – roman.Što se mene tiče, sve najpozitivnije kritike upućujem njemu kao piscu i kritičaru.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
marcela

marcela

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 51
Datum upisa : 05.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime10/3/2012, 7:46 pm

Trenutno čitam - Page 4 Alef-paulo-koeljo

Алеф го означува враќањето на Коелјо кон своите почетоци. Во искрена и изненадувачки лична приказна што плени уште од првата страница, тој ни открива како сериозната криза во верата го тера да се впушти во потрага по патот до духовно обновување и развој.

За да се доближи повторно до Бога, решава одново да почне да патува, да експериментира, да се поврзува со луѓето и со светот. На ова извонредно и преобразувачко патување со Транссибирската железница ќе ја сретне Хилал, жената што ја сакал пред 5 века - средба што ќе го одведе на мистичен времеплов во потрага по себеси. Низ патувањето, Коелјо постепено излегува од изолацијата, се ослободува од егото и гордоста и се отвора за пријателството, љубовта, и верата.

Алеф е средба со нашите стравови и гревови; потрага по љубов и прошка, и храброст за соочување со неизбежните предизвици на животот.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime14/3/2012, 10:40 pm

Federiko Moća - Želim te Smile
Nazad na vrh Ići dole
marcela

marcela

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/3/2012, 9:06 am

Ричард Бах
ЛЕТ НАД ОБЛАЦИТЕ
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/3/2012, 11:04 am

Živko Čingo : " Paskvelija ", fenomenalne pripovijetke makedonskog pisca, baš su me oduševile.

Boris Piljnjak : " Gola godina ". Knjiga ovog ruskog pisca mi se baš sviđela i pored zbrkanih misli, događaja, hronološkog i svakog poremećaja redosljeda radnje. Što bi rekli " ima nešto ".

Dragomir Ćulafić : " Neko drugi " satirično, crnohumorni roman, koji je napisao žitelj sjevernog dijela Crne Gore, u kojem i sama živim, tako da mogu odlično da razumijem sve ono o čemu on govori u ovom romanu. Odlična knjiga.

Miomir Daničin : " Uzalud zovem taxi ". Zbirka poezije, mog sugrašanina , beranca, malo ko tradiktornog u razmišljanju, kao i u ponašanju, kako u pjesmama, tako i u životu, ali tuga za prerano izgubljenom majkom, objašnjava sve njegove emotivne nedosljednosti, misaone nedovršenosti, lutanja i samovanja, odbacivanja i uzimanja ljudskih ispruženih ruku, da li prijateljskih ili neprijateljskih, on se plaši i da provjeri. Poezija pisana dušom, samim tim je i dobra poezija.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Moon Child

Ženski
Broj poruka : 151
Datum upisa : 03.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/3/2012, 6:59 pm

"dnevnik 1991-1993"-Carls Bukovski
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime16/3/2012, 3:49 pm

Pročitala dvije knjige moje sugrađanke dr. Slavice Knežević : " Sklonište " i " Kupačice ". Kao i uvijek, Slavica piše samo ono što živi, ništa više i ništa manje od toga. A u pisanju je istinita, otvorena, nema dvoličnosti i uljepšavanja likova i njihovih karaktera, iako su to članovi njene porodice, ona ih slika onakve kakvijesu. S obzirom, da je ovo mali grad i da se svi manje više poznajemo, ne u dušu, nego u prolazu, interesantna je knjiga " Kupačice " koja otkriva intime nekih dama koje poznajem. Very Happy

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 7816
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime21/3/2012, 12:07 pm

Biblija otrovne masline
od Barbare Kingsolover,
snazna prica o grehu i skupljenju...

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime22/3/2012, 1:14 pm

Pročitala sam knjigu eseja Svetozara Brkića : " Svetla lovina " i mogu reći da sam oduševljena načinom na koji je prikazao poznate pjesnike i pisce 19 i 20 vijeka. Posebno je lijepo obradio moje omiljene pjesnike, Thomasa Delana i W.B. Yejtsa.

Napokon sam se dočepala i knjige Žarka Lauševića : " Godina prođe, dan nikad "i čitanje je još u toku. O tome ću imati sigurno mnogo više da kažem kada je pročitam cijelu.

Leonard Cohen

Poslednji put izmenio besherat dana 24/3/2012, 7:40 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
marcela

marcela

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime22/3/2012, 3:11 pm

Trenutno čitam - Page 4 524499_380079692011530_100000285087219_1384846_133045074_n
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime24/3/2012, 9:03 am

Kratke priče Vuka Rasa: " Čestice ". Nisu loše. Uporedo čitam i " Metro " Milana Oklopdžića.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime30/3/2012, 7:33 pm

Tomas Man: " Doktor Faustus ". I ne sviđa mi se toliko , koliko je favorizuju, mada je nisam završila još.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
marcela

marcela

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime30/3/2012, 8:46 pm

Ledena princeza - Kamila Lekberj
Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški
Broj poruka : 858
Godina : 52
Datum upisa : 10.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime3/4/2012, 12:17 pm

Very Happy Haruki Murakami - 1Q84, treći deo...
Nazad na vrh Ići dole
marcela

marcela

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime3/4/2012, 4:12 pm

Lav Africki - Amin Maalouf
Nazad na vrh Ići dole
Desert Thorn

Desert Thorn

Muški
Broj poruka : 110
Godina : 33
Datum upisa : 01.08.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime4/4/2012, 6:45 pm

Smrt Ivana Iljiča - Tolstoj
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime4/4/2012, 10:24 pm

Beleznica-Nikolas Sparks
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 5067
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime4/4/2012, 11:35 pm

,, Dve devojčice u plavom,, - Meri Higins Klark

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime11/4/2012, 9:17 am

Trenutno čitam - Page 4 Dejujpqi8j
Nazad na vrh Ići dole
Nella_broken_hart

Nella_broken_hart

Ženski
Broj poruka : 434
Godina : 28
Datum upisa : 05.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime3/7/2012, 1:54 am

Ernest Hemingway "Sunce se ponovo radja"
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime30/7/2012, 10:52 pm

"Priče o običnom ludilu" - Čarls Bukovski

po drugi put , ali ovog puta s olovkom , tražim tu nekakve mudrosti , među svim tim kratkim pričama punim pića , žena , seksa ... možda i još koječeg , ali to je sve u drugom planu , u prvi plan su stavljeni životi ljudi sa dna (pa šta god mi smatrali tim dnom) ,a to se meni jako sviđa i baš zato i volim Bukovskog ( i zbog njegove sjajne poezije , dakako) !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime30/7/2012, 11:07 pm

,,Miris kiše na Balkanu,, - Gordana Kuić

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Nepopravljivi Sanjar

Nepopravljivi Sanjar

Muški
Broj poruka : 2429
Godina : 43
Datum upisa : 22.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime31/7/2012, 3:57 am

Žorže Amado "Mrtvo More"

Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime3/8/2012, 5:30 pm

Dostojevski "Bele noci"
Nazad na vrh Ići dole
Desert Thorn

Desert Thorn

Muški

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/8/2012, 10:02 am

U potrazi sa izgubljenim vremenom, Prust.
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 7816
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/8/2012, 12:25 pm

Kejti Vikman, Vrata krletke

CECILIJA

Ženski
Broj poruka : 4326
Godina : 63
Humor : Smej se i kad ti se plače, samo tako ćeš ulepšati i drugima dan.
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/8/2012, 7:18 pm

"SNEŽNI ČOVEK" Dejvid Albahari
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime20/8/2012, 9:43 pm

"Moral i politika" od sjajnog Alber Kamija !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime23/8/2012, 6:10 pm

Gospodar prstenova - Prstenova družina (J. R. R. Tolkien)
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime13/9/2012, 6:22 pm

Eduard Merike: " Mocartovo putovanje u Prag ".

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime22/9/2012, 12:01 am

Andjela Cuvara od Koelja.

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime26/9/2012, 9:52 am

Svašta nešto, ali nije vrijedno pomena, loše sam odabrala u biblioteci.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime6/10/2012, 6:32 pm

Very Happy Trenutno sam u fazi čitanja japanske literature. Na dnevnom redu je Ozaki Kohio - Pozlaćenje demona...
Nazad na vrh Ići dole
Tool

Tool

Ženski
Broj poruka : 422
Datum upisa : 25.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime25/10/2012, 9:20 am

''Rani jadi'' Danilo Kis
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com/
Marea

Marea

Broj poruka : 43
Datum upisa : 19.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime25/10/2012, 10:04 am

Karma pesante- Daria Bignardi, u poslednje vrijeme zanimljivo mi da citam na stranom jeziku. I zanimljivo je to sto tad i razmisljas na tom jeziku. Kao da putujes kroz nepoznate gradove.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime14/11/2012, 11:32 pm

Zivot i prikljucenija - Dositej Obradovic, ubijam se za fax, zanimljiva knjiga ali jezik ubija u pojam... ni flojdi ne smiruju zivce..

Una questione privata - Beppe Fenoglio, isto za fax, ne znam ima li prevod na neki od nasih jezika... Koncepcija knjige je odlicna, pitanje je samo koliko cu moci uzivati s obzirom na moj krnji italijanski i silovanje rijecnika ;]

Kada se ovoga rijesim ide nesto za gustanje Smile) Igra staklenih perli ili Rosshalde od cika Hessea Smile)
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/11/2012, 12:00 am

Ponovo..mislim po treci put ,, Dervis i smrt,, Mese Selimovica...

Svaki put je razlicito dozivim. Bice da ima veze sa mojim godinama i zreloscu.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Tool

Tool

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/11/2012, 2:29 pm

''Roman o preljubi'' Isidora Bjelica
Nazad na vrh Ići dole
VILA-VESTICA

VILA-VESTICA

Ženski
Broj poruka : 150
Godina : 46
Humor : a zivot je tako kratak...
Datum upisa : 05.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime15/11/2012, 2:37 pm

NASLIKANI POLJUBAC od Elizabet Hiki
Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime16/11/2012, 7:50 pm

Very Happy Dž. D. Selindžer - Lovac u žitu...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime22/11/2012, 3:48 pm

Đampa Lahiri " Imenjak ". Indijska spisateljica, moderni roman, a ja nisam ljubitelj modernog romana, ali vidjet ćemo kako će da ide. Prije dva dana sam batalila Maria Vergasa Ljosu i njegove " Don Rigobertove bilježnice ". Erotski roman, pa ko voli neka čita. Ja ne volem definitivno. Very Happy

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
VILA-VESTICA

VILA-VESTICA

Ženski
Broj poruka : 150
Godina : 46
Humor : a zivot je tako kratak...
Datum upisa : 05.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime22/11/2012, 4:02 pm

GOSPODARICA ZACINA Cita Banerdzi
Nazad na vrh Ići dole
Desert Thorn

Desert Thorn

Muški

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime27/11/2012, 11:15 am

Mučnina - Sartr, i neočekivano dosta je dobar.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime27/11/2012, 4:11 pm

Svašta odjednom. Volim ja to tako. " Poeziju " Tina Ujevića, roman Radomira Smiljanića : " Neko je oklevetao Hegela " , a za vikend sam pripremila Vladana Desnicu : " Proljeće Ivana Galeba ". Ima je ćerka za lektiru, a ja volim da pročitam sve novitete, koje su napokon uveli u školskoj lektiri.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Nepopravljivi Sanjar

Nepopravljivi Sanjar

Muški
Broj poruka : 2429
Godina : 43
Datum upisa : 22.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime27/11/2012, 4:32 pm

Zenon Kosidovski "Kad je Sunce bilo Bog".
Sadržaj knjige nije uglavnom nešto novo za mene, ali zanimljivo mi je da čitam to na srpskom.
http://www.tvorac-grada.com/knjige/scribd/kadjesuncebilobog.html

Sayonara

Muški

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime28/11/2012, 6:39 pm

Very Happy Nordijska hepi književnost, Per Petešun - Kleta reko vremena...
Nazad na vrh Ići dole
Moon Child

Moon Child

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime1/12/2012, 1:33 am

high fidelity-nik hornbi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime5/12/2012, 10:12 pm

„Američki derviš“ Ajada Aktara

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Tool

Tool

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime8/12/2012, 11:21 am

''Osmica'' Ketrin Nevil
Nazad na vrh Ići dole
Sayonara

Sayonara

Muški

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime10/12/2012, 7:30 pm

Very Happy Henrik Ibzen - Lutkina kuća...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Trenutno čitam   Trenutno čitam - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Trenutno čitam
Nazad na vrh 
Strana 4 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Nešto kao zabava- piše se u temama ispod naslovne :: Pričaonica-
Skoči na: