LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Sta je vreme?

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime11/12/2009, 6:54 pm

Vreme je relativno, mozda i mi.
Vreme prolazi a podela u sate , minute i sekunde je Definicija coveka za vreme.
Ali sta je vreme tacno ???

Vreme je za nekoga krace za nekoga duze u istom momentu.
Vreme se moze promatrati i kao Dimenzija, da li je mozda vreme Most koji povezuje dve Dimenzije ???
A mozda ipak samo iluzija.
Sta je uopste vreme za vas?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime11/12/2009, 7:00 pm

Imam osecaj da vreme takvom brzinom prolazi pored mene,a ja sam samo nemi posmatrac svega toga.Gledam posmatram,i cini mi se da ono sto vreme nosi ja prosto ne mogu i nezelim da prihvatim.Mnogo toga ne mogu da dozivim u ovoj brzini vremena.Zato sada ucim da zivim u trenucima tog vremena,jer ne zelim da mi mnoge stvari prodju...i da kazem zivela sam samo zato sto mi je zivot dat.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 9:33 pm

Vrijeme je zivot...mi smo dio vremena..tako ja dozivljavam...onda dali smo dio zivota???mozda...vrijeme sta je za mene?...prolazna stvar, ako ga "koristimo"..u smislu..sjutra ce biti bolje...tesko da cemo uzivati u vremenu...vrijeme su brojevi...neki dragi datumi...satovi koji svojim kazaljkama kruze..onako sekund po sekund..a mi prema njemu planiramo neke stvari...idemo na odredjene zakazane sastanke u to "vrijeme"....cekamo vrijeme, vrijeme je i novac...o kad bi samo naucili zivjeti u vremenu sadasnjem,to bi bilo divno..malo ko to zna...vrijeme je svaki trenutak i toliko je vrijedno a toliko ga zanemarujemo...mislim da toga nismo svijesni...samim tim sto ga "trosimo" nesvjesno uzalud....i svi smo nekad rekli za neku situaciju.."samo da mi prodje vrijeme"..a nebi tako trebalo raditi,nista iz razloga,eh da prodje vrijeme...vrijeme je i noc i dan.....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 9:53 pm

Nesto sto je prolazno...sto prosto prolazi pored nas svesno ili nesvesno.Nesto sto nikada necemo moci vise da vratimo.A nismo mozda znali tada u tom trenutku u tom vremenu da ga iskoristimo na pravi nacin,ili ga uopste nismo iskoristili. Vreme dozivljavam kao proslost, sadasnjost i buducnost nastajanja i prolazenja tih dogadjaja.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 10:01 pm

vrijeme je i lijek i bol....lijeci teske situacije...koliko toliko.....boli dok traje...cak je i nemilosrdno...tece, zna covjeka i da nosi, a tome se ne treba prepustiti,treba zivjeti u vremenu...ici u koraku s njim, nikako pustiti da nas "nosi"...treba mu se prilagoditi, ali vjecno je pitanje KAKO?...mogu o vremenu pricati beskonacno cini mi se...ali "proci ce mi vrijeme"....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 10:32 pm

Nemoj puno da pricas o vremenu jer ako budes puno pricala a ne zivela vreme prodje.Ne bi se slozila da je vreme i lek i bol.Jer koliko god je vreme prolazno postoje stvari koje vreme ne moze da izleci...ostane bol ,a vreme ipak prolazi.Ja se bas puno neprilagodjavam vremenu,gledam da se ono sada prilagodi meni.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 10:35 pm

ali pametni ljudi se prilagodjavaju vremenu a oni drugi uzaludno pokusavaju da ga prilagode sebi...kao sto neko rece....prilagodi se mjestu...a ne da prilagodjavas mjesto tebi....
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 10:38 pm

mislim ovo je receno nekad davno, neko pametniji od nas, nista licno, jer i sama vise prilagodjavam sebi nego sto se ja prilagodjavam......ali...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 11:06 pm

Ne znam ko je to rekao...ali svako se prilagodjava na svoj nacin...i vremenu i mestu,i obrnuto.Nekada sam se prilagodjavala vremenu,a sada sam u zadnjih par godina okrenula neke stvari naopako u ovom vremenu...i dobro mi ide.Vreme mi ponekada dodje i za eksperimentisanje,dosadili mi sabloni. Sta je  vreme? Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime12/12/2009, 11:16 pm

Pa da...i meni isto tako....samo ja imam problem...cudna sam svakako,,,vrijeme mi fali...a kad ga imam malo vise,trazim djavola tako nekako....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime26/1/2010, 7:49 pm

Svesni postojanja vremena postajemo kada zaista naučima da gledamo u sat i očitavamo koliko je sati. Tada ono za nas počinje da postoji. Pojam protoka vremena je relativan u smislu doživljenog, viđenog, iščekivanog i trenutnog.Svidja mi se kako je Andric to lepo rekao

"Vreme je za mene najveće čudo.
Poimanje vremena, upotreba vremena, osećanje vremena, sve su to za mene prave zagonetke, koje se postavljaju preda mnom svakodnevno.
U svako doba dana i noći, u snu i na javi, osećam vreme kao elemenat, blag i koristan ili štetan i razoran, kao što čovek oseća vazduh, vatru vodu.Gušim se nedostatkom vremena ili osećam kako me žeže i satire, ili plivam u njemu sa osećajem božanske lakoće. I u svakom trenutku znam da je vreme jedna bolna iluzija, da je, u stvari, broj suđenih otkucaja našeg bila i da drukčije i ne postoji. Pre prvog otkucaja, kao i iza poslednjeg, proteže se u nedogled večnost našeg nepostojanja, neosvetljena, neshvatljiva i neizreciva a prisutna u svakoj našoj misli, u dahu, reči i zalogaju... "

Ivo Andrić

Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 491
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime27/1/2010, 9:25 pm

Kad imam vremena napretek, dosadno mi je. Medjutim, uvek nadjem nesto za raditi... Kad vremena nemam, onda zuuurim i stignem ili ne stignem uraditi sta sam naumila
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
lucija

lucija

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime29/1/2010, 8:37 pm

vrijeme je novac..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime6/2/2010, 3:14 pm

Znaci razmisljam o ovom pitanju i pitam se Da li je vreme samo mera za bilo kakvo trajanje ili samo kontinuirano prolazenje postojanja, a sto mu dodje jedno te isto?Ne znam koliko se slazete ovde samnom,ali tako nekako je otprilike.

Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime9/2/2010, 11:06 am

Beskraj, vidim vrzmaju nam se slične stvari po glavi ovih dana
Evo prenosim sa bloga moje razmišljanje o tome

Šta je vreme?
Autor bealiever | 9 Feb, 2010

Vreme... nanovo se vraća taj termin, smišljen od strane "sveznajućeg" homosapiensa, ili bolje reći homoludensa, nagoni na razmišljanje, preispitivanje... Da li vreme uopšte postoji? Nešto što je sam čovek, u svojoj malenkosti i potrebi da sebi objasni izvesne promene, naturio čitavom svom rodu. Sekunda, minut, sat, dan, mesec, godina... ograničavajući faktori koji sužavaju vidike, mogućnosti. Kako samo često čujemo i od samih sebe, "nemam vremena", "vreme će zalečiti, izlečiti...", "vreme je krivo za sve", "vreme je uz nas".....
Vreme? Ne. Mi smo ti koji kontrolišu svoju svest, mi smo ti koji su/nisu sposobni da organizuju svoj raspored, emocije, unutrašnje nemire. Mi smo ti koji smo zaslužni i isto tako krivi za ono što nam se dešava, ne tako osuđivano i uzdizano VREME. To je tek puka reč za prolaznost koju prosto ne možemo da svarimo i preformulišemo na neki drugi, efikasniji način. Postoje oni koji će reći, vreme nam omogućava da znamo gde smo u smislu, rođendana, godišnjica, raznih događaja... Opet, niko ne razmišlja o prostoru, o onoj drugoj, trećoj dimenziji i samom preklapanju istih.
Sta je  vreme? Time-machine-wp
Jeste li se ikada zapitali dok gledate u to veličanstveno Sunce, šta vidite? Vidimo ono što se dešavalo pre nekih osam i po minuta. Zaključak? Pa mi već živimo u prošlosti... Posmatrate zvezde? Pa većina njih više i ne postoji, to je samo trag nečega što beše... trag u vremenu ili trag prošlosti, a opet naša sadašnjost. Neodoljevam a da vas ne zapitam, a šta to mi živimo, ka čemu idemo? Mi smo već za nekoga prošlost u našoj jurnjavi za budućnošću, a opet smo tu vezani omčom prostora, svi na ovoj planeti.
Sta je  vreme? Time
Zaista, postoji toliko tema za koje će većina priznati da ih ne razume, ali vreme je jedino koje nas navodi na osećaj da ga u potpunosti razumemo, sve do trenutka kada nas neko pita "Molim Vas, objasnite mi šta je to vreme?". Čisto naučno-filozofsko pitanje.

Odakle potiče ideja da vreme predstavlja pravolinijsko kretanje mereno tim malim opšte, prekopotrebnim časovnicima, kalendarima? Naša, moderna civilizacija dopustila je da ova predstava zavlada našim životima kao nužnost mišljenja, postojanja. Šta je sa primitivnijim rasama? Kakav je njihov pojam o vremenu? Kako su na vreme gledale drevne civilizacije? Rekoh, moderna civilizacija vreme "posmatra" kao pravolinijsko kretanje, ali još pre dva-tri vek, većina civilizacija smatrala je da je vreme ciklične prirode.

Od svih civilizacija, može se reći da su Maje bile najopsednutije pojmom vremena. Kalendari Majinih sveštenika su se razlikovali od današnjih. Naučnici kažu da su čak i tačniji za jedan dan u deset hiljada godina od ovih današnjih. Po čemu se to meri?

Sam čovek poseduje svest o razlici između prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Razmišljanje nametnuto iz čiste prolaznosti živog bića. Rađanje, trajanje, nestajanje. Neumoljivi tok vremena.
Sta je  vreme? Time-flies-clock-10-11-2006
Uravo nadvladavanje prirodne težnje čoveka da živi u konstantnoj sadašnjosti, odvojila ga je od životije. Plemena su opstala kao zajednice zahvaljujući razvijenom osećaju ritma. Opet, vremenski cikus. Vreme za lov, vreme za setvu, žetvu... vreme za žrtve bogovima.

Prvi kalendari su prvenstveno povezani sa religijom, jer su se odigravanja žrtvovanja i raznih svetkovina u tačno određeno vreme pokazali veoma bitnim. Stari Koldeni, tj, kasni Vavilonjani smatrali su da na sva dešavanja na Zemlji utiču zvezde. Na osnovu njihovih pogleda na odnos astronomija-vreme, a posredstvom Hebreja, pratimo poreklo naše sedmodnevne nedelje, koja je u bliskoj vezi sa Suncem (Sun-day), Mesecom (Moon-day) i još pet planeta koje su otkrili.

Sta je  vreme? Time

Jedna od posledica naučne revolucije iz semnaestog veka je i ideja o vremenu, koja je pobudila svest filozofa i navela ih da prouče prirodu i ulogu ove "zamisli".Centralnu ulogu u ovim tumačenjima mao je filozof Imanuel Kant. Upravo Knt je zaključio da je vreme jedan od oblika naše "intuicije". Po Kantu, vreme ne predstavlja svojstvo spoljnih objekata, već samo subjektivnog uma, koji je svestan tih istih objekata....

Filozofi, naučnici i mnogi drugi proučavali su, istraživali, definisali vreme. To rade i danas. Nama ostaje da se vrtimo na mebijusovoj traci još neko vreme, izgubljeni ili ne, tu smo.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime9/2/2010, 11:42 am

Ja vrijeme shvatam na potpuno drugačiji način, nego što je uobičajeno prihvatljivo. Naime, banalizujem taj pojam do te mjere, da mi vrijeme služi samo kao orjentir , koji služi ljudima da usklade sopstvene košmarne živote ( odlazak na posao, u školu ). Bez toga bi bio još veći haos. Vrijeme mi služi za to i samo za to. Kod mene je vrijeme toliko relativan pojam, da mi se čini da mi je djetinjstvo bilo prije nekih 1000 godina. Znači, moj subjektivni osjećaj vremena je jako promjenljiv. U skladu sa takvim razmišljanjem, osjećam da mi je um star 2000 godina, a da mi je duša dječija. U gornjoj rečenici prva premisa automatski isključuje drugu i nema logike, ali je kod mene tako. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime16/4/2010, 8:30 pm

Vreme u opste prihvacenom smislu je najobicinija ljudska konstrukcija.
Inace sasvim nepoznata kategorija za ljudski rod.Zato je najbolje ponasati se kao da ne postoji.Nije bitno koliko je vremena proslo vec kako smo ga proveli.
Nazad na vrh Ići dole
hermina

hermina

Ženski
Broj poruka : 55
Humor : sta je to?
Datum upisa : 13.08.2009

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime17/4/2010, 11:41 pm

a mene je oduvijek zanimalo da li je vrijeme odredjeno prostorom ili je prostor odredjen vremenom...e aj sad da mi neko objasni???
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime21/4/2010, 7:54 pm

Простор је одређен временом, оним временом које смо ми одредили и тако га рачунамо. Негде, у васељени, негде далеко од нас, можда постоји неко друго, паралелно време, простор, где живимо, можда боље, лошије, можда смо нека друга бића. Бајка, па шта, лепо је веровати у сан.

https://poezija.darkbb.com
hermina

hermina

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 12:10 am

a ako je prostor odredjen vremenom, a vrijeme relativno, onda je i prostor relativan i sve moze biti a ne mora.....mada ja mislim da je u nasem svijetu i vrijeme odredjeno necim, al jos ne shvatih cime....
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 12:24 am

Ja uopšte ne vezujem vrijeme i prostor.Meni su to dvije potpuno različite kategorije. scratch

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 12:25 am

I da kada sam bila klinka, često sam u šali voljela da kažem, izgubljena sam u vremenu i u prostoru. E, to je bilo mnogo nezgodno. sad sam se pohvatala i u vremenu i u prostoru. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
hermina

hermina

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 12:32 am

Sta je  vreme? Affraid Sta je  vreme? Affraid Sta je  vreme? Affraid blago tebi, ja sam jos uvijek izgubljena, al sve se nadam da cu se pronaci... Sta je  vreme? Lol

Vrijeme i prostor jesu razlicite kategorije, slazem se al su povezane i uslovljene na neki nacin...put do Marsa...svjetlosne godine...za bilo koje racunanje potrebno je ili vrijeme ili prostor....

Ma ne slusaj mene ja u ove kasne sate volim da razmisljam Sta je  vreme? Icon_pale
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 12:36 am

Uf, ako budeš puno razmišljala, od spavanja ništa. Very Happy

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:20 am

Kada bi smo mislili da nista nije sigurno i da je sve neodredjeno ,ne bismo spavali mirno,eto ja tako razmisljam i patim od nesanice:)
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:24 am

Sigurno je ( valjda ) da postojimo u ovom vremenu i sada i to je dovoljno za početak.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:28 am

Da,mada se i to moze zakomplikovati:)
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:31 am

He, he, samo ako voliš da komplikuješ. Ja sve shvatam jednostavno i mogu ti reći da sam se spasila. Kao mlada sam mislila, a kako to Svemir? A kako to Bog? A kako? Milion kako, a nigdje odgovora. Skoncentriši se na svoju dušu, postavi je u pravom vremenu i doživjet ćeš sklad. Lako reći, malo teže učiniti, ali se voljom sve može.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:36 am

O pa imam utisak, po tvojim postovima,nekako mi delujes vrlo spokojno.To je sigurno bilo tesko postici ,zato sto si osoba koja je razmatrala vecna pitanja bez odgovora,kako li se desio taj prelaz...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:38 am

E, jako teško i burno mogu ti reći, kao što si ti sada u najvećoj buri, mali jedrenjak, koji nosi vjetar. Tako je i mene bacala bura ovamo, onamo, dok nisam sama stala na kraj toj buri i bacila sidro. E, to sidro se zove prekaljeno životom. Duplo sam starija od tebe i smiraj je donijelo vrijeme, ali eto, možemo se naći u istom vremenu i u istim burama, ti sa 20, a ja sa 43 godine. Zar ne? lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:40 am

Smile Naravno,bas si me prijatno iznenadila veceras.Pozdravljam te do sledece diskusije...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:48 am

I ja tebe draga, malo si požurila ispred vremena, sa onim brisanjem, možda sam i ja doprinjela tome, pa ti se ovim putem izvinjavam. Vrijeme riješi sve kao što vidiš. hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime22/4/2010, 1:57 am

Ne,ne,ok je,ne ocekujem ja uvek pozitivne reakcije na ono sto pisem,brisanje je nastupilo jer sam resila da izvesno vreme ne objavljujem nigde svoje radove iz licnih razloga,to je sve,nisam ti to zamerila,da jesam rekla bih ti.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime29/4/2010, 8:33 am

Opet mi se nametnulo raymišljanje o vremenu. Baš sinoć sam pomislila, kada mi je sve o.k. i kad nema nekih većih briga, vrijeme mi naprosto leti. Potpuno drugačija stvar je sa situacijama, kada nešto iščekujem, kada neizvjesnost duži dane kao godine. Onda vrijeme mili kao puž. Baš je vrijeme, po meni, definitivno relativan pojam.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime3/5/2010, 12:37 am

Sta mislite sta znaci kada neko kaze, izgubio se u vremenu?
Kakav to smisao ima?Stalno sam se tome pitala.

Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime29/7/2012, 5:52 pm

mislim da izgubiti vreme znači propustiti priliku.. to je neki raspored prioriteta
ako smo u određenom intervalu činili ono što nam je bitno nismo izgubili vreme, ako smo činili što je bitno drugima a ne nama samima - to je za nas izgubljeno vreme...

a šta je vreme..?
ne znam
još jedna iluzija?
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Godina : 28
Datum upisa : 25.07.2012

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime29/7/2012, 9:23 pm

za mene je vrijeme sve ono što teče , a nije tečnost

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime29/7/2012, 9:47 pm

nešto što se nikad ne vraća ...
Nazad na vrh Ići dole
Demonchild

Demonchild

Ženski
Broj poruka : 240
Godina : 34
Datum upisa : 07.08.2013

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime8/8/2013, 10:47 pm

time is blink of the eye!beat of the heart...in one second all life is passing by...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Sta je  vreme? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vreme?   Sta je  vreme? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Sta je vreme?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: