LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Omiljene knjige

Ići dole 
AutorPoruka
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime22/3/2008, 5:18 pm

Mislim da se čovek može upoznati i po tome kakve knjige čita...
Ja obožavam da čitam Koelja...

Mada ima još dobrih pisaca, koje rado čitam ali Koelju se stalno vraćam.
Alhemičar je neprevazidjena, najjednostavnija, najkompleksnija i najsadržanija knjiga koju sam ikada pročitala...sve u jednoj knjizi.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime17/4/2008, 10:25 am

hepi Iskreno preporučujem: Prolecne vode (Turgenjev)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime30/5/2008, 7:26 pm

Ja volim da čitam...sve što mi dođe pod ruku...preporučila bih...
Oskar Vajld..."Slika Dorjana Greja"

Vajldov roman "Slika Dorijana Greja" pojavio se 1890.g. Ovo delo (u kojem je tadasnja citalacka publika trazila senzacije izvesnog tajnog culnog otkrica) sadrzi "smesu najlepsih stranica koje su napisane o mladosti i jednostavnih opisa niskih zakutaka londonskog zivota povezanih u jednu ljubavnu pricu, po cestom obicaju engleskih novelista. Tri glavna junaka samo su tri obrazine Vajldove: lord koji duhovito prezire sve, slikar koji ocajno voli sve sto je lepo i mladic koji se strmoglavljuje u uzivanje, trazeci u njemu da odgonetne tajnu zivota".
Gost
Gost

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime4/9/2008, 9:02 pm

Volim da čitam,kad imam vremene čitam, sve što mi dođe pod ruku,od klasike,belatristike,pustolovne,duhovne...ipak bih izdvojila Andrića...sva djela...ja se njemu vraćam...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime18/3/2009, 11:50 pm

Novi Zavjet
Fjodor Dostojevski " Braca Karamazovi "
Herman Hese " Stepski vuk "
Mesa Selimovic " Tvrdjava "
Senkjevic " Quo vadis?"
Alberto Moravia " Prezir "
Erih Maria Remark " Tri ratna druga "
Herman Hese " Igra staklenih perli "
Viktor Igo " Jadnici "
Nikolaj Velimirovic " Besjede pod gorom "
Ovo su samo neka od mojih omiljenih djela.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9740
Godina : 58
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime31/5/2009, 12:22 pm

Procitajte Remarka ponovo, nesto sam trayio ovih dana i video koliko sam zaboravio

https://poezija.darkbb.com
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime31/5/2009, 6:16 pm

Šantić, Jesenjin, Tolstoj, Andrić.... ima dosta pisaca koji okupiraju moje slobodno vreme.
Ovoga puta, preporučujem vam novo izdanje zbirke pesama Alekse Šantića, pod nazivom "O bore stari", koje je priredio moj poznanik, inače pesnik iz Trebinja, Novica Telebak- Teni.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime18/6/2009, 7:33 pm

Zauvek volim te,- Gijom Muso
Carica Orhideja, -Anci Min
Mali Princ,- Egziperi
Tri metra iznad neba,- Federiko Moca

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime23/6/2009, 12:47 pm

[quote="BOBI-BO"]Mislim da se čovek može upoznati i po tome kakve knjige čita...
Ja obožavam da čitam Koelja.
hepi quote]
Nisam nikad cula za Koelja. Mozda se drugacije pise na Engleskom i zato ne znam. Konstatacija da se covek moze upoznati po tome kakve knjige cita, ne bih rekla da je tacna.

Za mene, Dostojevski je uvek bio i ostao prvi. Citam, povremeno, ponovo neke od njegovih romana i prica. Na zalost, nemam sve na srpskom u Australiji,osim 4 knjige, sto sam donela iz zavicaja. Na Engleskom nikada nece biti snazno ni autenticno kao sto je na nasem jeziku koji je slican ruskom. Volim Tolstoja, Turgenjeva, uglavnom, ono sto me odusevljavalo, i na neki nacin, oblikovalo moju dusu i karakter. To su sve ruski klasici. Masada me podsetio na Remarka...Ne bih da ga citam ponovo. Ne znam zasto. Mozda gresim. Davno sam ga citala.

Od nasih, imam jednu knjigu od Laze Lazarevica. Volim opis Srbije i obicaja u neka davna vremena. Volim Boru Stankovica, a od pesnika, Desanku Maksimovic, najvise. Njene pesme su deo mene, mojih osecanja i moje duse...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime23/6/2009, 5:40 pm

BOBI-BO ::
Mislim da se čovek može upoznati i po tome kakve knjige čita...
Ja obožavam da čitam Koelja...

Mada ima još dobrih pisaca, koje rado čitam ali Koelju se stalno vraćam.
Alhemičar je neprevazidjena, najjednostavnija, najkompleksnija i najsadržanija knjiga koju sam ikada pročitala...sve u jednoj knjizi.

Ni ja se sa ovim ne bi uopste slozila draga moja...to je kao da si rekla vidi coveka kako je obucen pa ces sve znati o njemu.Ne moze se covek upoznati preko knjige i sta cita.Ja licno citala sam Koelja...ali nemam neko visoko misljenje o njegovom pisanju,njega kada citam kao da sam uzela ljubavni roman.On meni sluzi samo za odmaranje mozga.Licno moje misljenje.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime18/8/2009, 8:53 pm

Lovac na zmajeve - Haled Hoseini prelepa knjiga.Preporucila bi je zaista svima upravo sam je zavrsila.

Nazad na vrh Ići dole
Lazarus

Lazarus

Muški
Broj poruka : 89
Godina : 47
Datum upisa : 01.09.2009

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime4/9/2009, 10:28 pm

Горан Петровић - Опсада Цркве Светог Спаса
Иво Андрић - Проклета Авлија
Салман Ружди - Сатански Стихови
Паоло Коељо - Пета Гора
Милорад Павић - Предео Сликан Чајем................................
............................................................све је амо ствар укуса, а књига има толико...толико добрих и толико бољих!

lol!
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime9/4/2010, 1:45 am

Mali princ
Igra anđela
Čudnovato putovanje Nilsa Holgersona
"Sanja" Momina,naročito...jednostavna, a istinita "vrlo"...otud je i sličica moja
Čarobni breg
Moja legendarna devojka

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime20/4/2010, 3:14 am

Franc Kafka (sve)
Fascinira me apsurd i cesto se osecam kao da sam junak u njegovom romanu .
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime4/5/2010, 5:40 pm

Opet čitam "Despot i žrtva"-Dobrilo Nenadić
Pre neki dan se pomenulo ime Irina i setih se knjige.
Inače, sećam se u tragovima i bojim se da mnoge knjige koje sam pročitala
bih trebala ponovo!

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
Skarlet

Skarlet

Broj poruka : 0
Datum upisa : 25.11.2010

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime26/11/2010, 3:50 pm

"Samo dela ljubavi ostaju" Vladeta Jerotić

"Božanska i ljudska mudrost u Davidovim psalmima" Vladeta Jerotić

"Mali Princ" Antoan de Sent Egziperi

Tri knjige kojima se uvek vraćam. Moji najbolji prijatelji Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime5/11/2011, 12:20 pm

Jadi mladog Vertera - Gete
Stranac - Alber Kami
Bice i nistavilo - Zan Pol Sartr
Bez izlaza - Zan Pol Sartr
Proces - Franc Kafka
Zlocin i kazna - Dostojevski
Rat i mir - Lav Tolstoj
Hamlet - Sekspir
Stepski vuk - Herman Hese
Ex ponto - Ivo Andric
Nazad na vrh Ići dole
Nepopravljivi Sanjar

Nepopravljivi Sanjar

Muški
Broj poruka : 2429
Datum upisa : 22.10.2011

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime10/12/2011, 2:31 pm

Moj omiljeni autor je Ivan Jefremov (1907 - 1972), ruski pisac, naucnik, osnivac nauke "tafonomije" (grana paleontologije). Osim toga on je osnivac i najveliki predstavnik ruske naucne fantasticne literature.
Najpoznati fantasticni rad Jefremova je "Maglina Andromede" ("Туманность Андромеды", 1957). Roman je preveden na skoro sve znacajnije jezike sveta. Radnja romana odigrava se posle 3000. godine. Zemlja je tada izbavljena od uzasa gladi, zaraznih bolesti, spasena od nestasice goriva, od prevremene starosti i smrti. Covecanstvo je prodrlo u svemir i naselilo mnoga nebeska tela nase galaksije, obrazovavsi tako ujedinjenu zajednicu ljudi pod nazivom "Veliki Obruc".
Covecanstvo u romanu Jefremova nisu samo ljudi na Zemlji, vec i svi nosioci viseg razuma u Vasioni. Ni vreme, ni prostor, ni vecni mrak, ni kosmicka studen, ne mogu spreciti ljude da ustanove veze i izmenjuju znanja s bracom po misli.
Istoricar i arheolog Veda Kong, koja je nekada volela "zvezdoplovca" Erga Noora, komandira kosmickog broda "Tantra", za vreme njegovog odsustva zavolela je sefa stanica Velikog Obruca, Dar Vetra, ali ona se nije predala novom osecanju, jer se "zvezdoplovac" nije vratio sa putovanja. Erg Noor i njegova saputnica, Niza Krit, "osudjuju" sebe na novo dobrovoljno izgnanstvo - novu dugogodisnju ekspediciju.
Ljudima ere Velikog Obruca nisu svojstveni sujeta, zavist i egoizam i otuda proisticu svi njihovi postupci i uzajani odnosi.
Jefremov dokazuje da na svim naselenjim svetovima, razdvojenim cudovisnim bezdanima prostranstva i vremena, borba razumnih bica za slobodu tela i duha mora dovesti do priblizno adekvatnih rezultata. Svako covecanstvo koje je tehnicki doraslo do raseljavanja u Kosmos, mora stajati na visokom stupnju moralnog i socijalnog razvitka.
Takodje Ivan Jefremov je napisao nastavljanje "Magline Andromede" - roman-upozorenje "Sat Bika" ("Час Быка", 1967), avanturni roman "Ostrica Britve" ("Лезвие Бритвы", 1962), gde size se razvije u Indiji, istorijski roman "Atinska Tais" ("Таис Афинская", 1973) o poznatoj drevnoj heteri.

Omiljene knjige Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljene knjige   Omiljene knjige Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Omiljene knjige
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Složeno na policama- piše se u temama ispod naslovne :: Veliki pisci-
Skoči na: