LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Buducnost ili proslost

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Buducnost ili proslost Empty
PočaljiNaslov: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 10:37 pm

Sta bi vise voleli?
Da pamtite proslost, ili da mozete da gledate u buducnost?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 10:38 pm

Da pamtim sve lose udarce i lepe dodire proslosti,
jer samo tako mogu biti spremna na neizvesnost buducnosti!

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 10:44 pm

Ja ću ti Beskraj, negdje između tvoja dva pojma, tj. zadržat ću se u sadašnjosti. Na prošlost rijetko kad gledam, ali kad gledam to je obično sa sjetom. Najčešće se sjetim srećnog i presrećnog djetinjstva. Budućnost me malo plaši, jer sam umorna od života, a čeka me još puno zadataka koje treba završiti. Sve u svemu, mnogo se ne opterećujem, ispisujem sopstvenu sudbinu onako kako moram.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 10:52 pm

besherat,nema sadasnjosti.Budi konkretna.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 10:55 pm

Pa ja ti rekoh, prošlost sa sjetom, a budućnost gledam sa strahom.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 11:06 pm

Budimo hrabri,pustimo proslost setimo je se rado ili ne? Neka je neka ostane tamo gde je,pa ne kazu uzalud da nije dobro prizivati duhove proslosti,ali nemojmo zavirivati u buducnost neka ide nekim svojim tokom uticimo na nju koliko mozemo.Da li mi uopste mozemo i imamo uticaja na tu buducnost.Besherat zasto gledas na nju sa strahom?

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 11:09 pm

Beskraj ::
Budimo hrabri,pustimo proslost setimo je se rado ili ne? Neka je neka ostane tamo gde je,pa ne kazu uzalud da nije dobro prizivati duhove proslosti,ali nemojmo zavirivati u buducnost neka ide nekim svojim tokom uticimo na nju koliko mozemo.Da li mi uopste mozemo i imamo uticaja na tu buducnost.Besherat zasto gledas na nju sa strahom?

Zbog đece i njihove sudbine strepim. Zato sam ti i rekla da se držim sadašnjosti. Od prošlosti nemam neke vajde, a u budućnost neću da zalazim. I ti si u drugom postu rekla isto.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 11:10 pm

Bez proslosti nema ni buducnosti...
Cuvam uspomene secanje na poslost... Cesto su to sitnice detalji koje bi neki odavno bacili ali svi ti detalji imaju neki deo neko znacenje moje proslosti.
Ali zivim za sutra jer svako sutra je vec deo danasnje buducnosti...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime30/12/2009, 11:31 pm

Proslost...pa tu je oko mene..ne mogu od nje pobeci,a i necu.Neka je,ne zivim od nje ali moje drage osobe su zivele tamo negde u proslosti a ja zelim da ih imam u srcu u sadasnjosti i buducnosti.,zauvek...
Dakle,pamtim proslost i ako me boli,zivim u sadasnjosti,nisam neko ko mnogo gleda u buducnost.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime31/12/2009, 12:10 am

besherat ::
Beskraj ::

Zbog đece i njihove sudbine strepim. Zato sam ti i rekla da se držim sadašnjosti. Od prošlosti nemam neke vajde, a u budućnost neću da zalazim. I ti si u drugom postu rekla isto.

Jesam zato sam te i pitala.Jer nisam neko ko je previse strasljiv,ali buducnost upravo njihova me zaista plasi.Ne zelim ni da mislim nesto previse unapred,ali i to ce brzo doci.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime4/1/2010, 2:21 pm

Proslost je nesto sto sam prosao, da volim da sevratim po neke lepe uspomene tamo, a buducnost je neminovnost, svakim svojim postupkom, sebi gradimo neku drugaciju buducnost, ipak buducnost je nesto sto donosi sve i svasta, zato je nekako vise volim, ko zna sta ce sve doneti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime6/1/2010, 3:58 pm

SenkeNoci ::
Bez proslosti nema ni buducnosti...
Cuvam uspomene secanje na poslost... Cesto su to sitnice detalji koje bi neki odavno bacili ali svi ti detalji imaju neki deo neko znacenje moje proslosti.
Ali zivim za sutra jer svako sutra je vec deo danasnje buducnosti...

Upravo tako bez proslosti nema ni buducnosti.Secanja ostaju u nama koliko god ih potiskivali i gurali negde od sebe.Uspomene i sitnice bacam jer jednostavno ono sto je bilo neponovilo se,ono sto je proslo iza mene je.Ne želim da vidim budućnost, plašim se šta bih tamo videla. Zato, ja živim u sadašnjosti.Zivim samo u danu u kome sam.A sutra je vec za sutra.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 10:15 am

Proslost...ostavljam zivotu...a svi cvetovi buducnosti su u semenu sadasnjosti...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 10:58 am

lucija ::
Proslost...ostavljam zivotu...a svi cvetovi buducnosti su u semenu sadasnjosti...
Složio bih se sa misliocem iznad mene... hepi
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 11:50 am

Poljoprivreda je čudo, nešto posiješ u prošlosti, a nikne u budućnosti, zar ne? hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:00 pm

a ne besherat, sto si posijao u proslosti, posijao si, a u buducnosti nikne, ono sto posijes sad.... Buducnost ili proslost Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:09 pm

Ima i takvog sjemena..Posiju naši preci a mi žanjemo njihove plodove... cheers
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:17 pm

a ne, ja poljoprivredu bas i ne poznajem, pa ne nastavljam...vec krenem sama, ali ne sa paprikama vec sa cvijecem... Buducnost ili proslost Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:20 pm

a ne, ja poljoprivredu bas i ne poznajem, pa ne nastavljam...vec krenem sama, ali ne sa paprikama vec sa cvijecem... Buducnost ili proslost Icon_smile
E vidiš,tu ne treba poznavanje poljoprivrede...Ako ti je neki čukun,čukun đed sijao cvijeće,ti ćeš i dan danas osjećati miris tog cvijeća...Ali ako je sijao drače,osjećećeš bodlje..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:24 pm

a ne moram tako, mogu sve da "srusim"..i novo napravim...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:43 pm

a ne moram tako, mogu sve da "srusim"..i novo napravim...
Moš ono što si ti sagradila..Al ono što je neko drugi gradio,e to nemoš da srušiš...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:47 pm

ne mogu da srusim, ali ne moram i da nastavim...mogu izpocetka...moje da gradim...ako mi se ne svidja vec postojece...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:50 pm

ne mogu da srusim, ali ne moram i da nastavim...mogu izpocetka...moje da gradim...ako mi se ne svidja vec postojece...
Ne pričam od kućama,imanjima i tako tome..Pričam o postupcima... hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime17/2/2010, 1:52 pm

Buducnost ili proslost 817300 dzoni sta ti je, pa ne pricam ni ja o kucama, i imanjima...vec bas upravo o postupcima...
Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 491
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime21/2/2010, 9:30 pm

Buducnost je neizvesna, a proslost je vec bila. Znaci, manimo proslost, hrabro napred! Buducnost ili proslost Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime21/2/2010, 9:44 pm

U proslost ne treba da se vracamo, u buducnost treba da gledamo i da zivimo u sadasnjosti.
Mnogi od nas su jos uvek u proslosti, a neki pa vec u buducnosti... I tako zanemaruju sadasnjost....
Ali od sadasnjice nam zavisi buducnost, u zivotu nema preskakanja.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime22/2/2010, 9:47 pm

Kao sto je rekao Partrijarh Pavle "Ne postoji juce i sutra. Postoji samo danas."

Nazad na vrh Ići dole
cernodrimski

cernodrimski

Muški
Broj poruka : 34
Godina : 56
Datum upisa : 18.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime25/2/2010, 5:01 pm

пошто минато познајем,говорим за себе,хтео би знати будучност,тако бар лакше би се приремио за ударац кои би задао живот,овако кат те тресне од земље,требати некад пуно времена да залечиш ране,значи боље је знати будочност,али одбрану базирати на прошлост.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nikodin.hit.bg
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime8/10/2010, 11:03 pm

Sobzirom da zivim u Srbiji-buducnost je svetla tacka.
Jasno je sve!

Mnogi ljudi u mojoj okolini stalno govore:
-Samo napred,nama nazad- Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime15/7/2011, 11:04 pm

Zivot e ono sto sad zivis

a sve ostalo sto si preziveo je iza tebe...i tu treba i da ostane...jer
ako se stalno vracas unazad - nikad neces stici napred...nikad neces
stici nigde.

Nazad na vrh Ići dole
Nella_broken_hart

Nella_broken_hart

Ženski
Broj poruka : 434
Godina : 28
Datum upisa : 05.07.2011

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime26/7/2011, 12:10 am

Po mom mislenju buducnost ipak ima nekih svojih prednosti...Jer evo sada od kako su nastali kompjuteri i razni aparati sve je manje dece na ulici...Evo kazem iz licnog iskustva...Mene malo buducnost plasi jer kako je krenulo na kraju kako i po filmovima prave mislim kako je tehnologija napredovala ljude ce da zaene roboti koji razmisljaju sojom glavom...Neznam po mom misljenju nekako se,kako meni moji pricali,bolje zivelo...Bilo je vise izlazaka..Nije bilo toliko nasilja i nekako drustvo je drugacije bilo...Ja sad kao neka klinka tu pisem ali eto iz iskustva kazem da po pricama mojih bolje je bilo pre...Sada covek samo strepi da mu se ne dogodi nesto lose...Cim se stupi na ulici strahuje se za svoj zivot...Mislim tako je nekako moje razmisljanje....
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime29/7/2012, 5:12 pm

iz prošlosti već pamtim dosta toga...volela bih da neke tužne slike izbrišem ali ne mogu.vreme ima tu milost da ublažava bolna sećanja ali ih ne poništava.
volela bih da mogu da znam smer i energiju budućnosti ili neke kardinalne stvari da saznam na vreme pre nego mi promene život...
kako ne kontrolišem prošlost tako nemam ni dodir sa budućim
najveća sreća bi bila da mogu da upravljam sadašnjim trenutkom ali i on je uslovljen prošlim a namenjen budućem...
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea

Broj poruka : 43
Datum upisa : 19.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime27/9/2012, 6:30 pm

Proslost vise ne postoji, bila je i nema je vise, buducnost takodje ne postoji, ne znamo ni jedan njen korak unaprijed. Jedino sto nam treba jeste sadasnjost.
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Godina : 28
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime27/9/2012, 9:30 pm

A šta je to sadašnjost ?! Samo tren i eto . Ona je već postala prošlost svakom mojom prošlom riječju napisanom . Zar ne ?

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Marea

Marea

Broj poruka : 43
Datum upisa : 19.09.2012

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime2/10/2012, 12:20 am

Jeste, ali u tom trenu nadji osecaj postojanja. Nije jednostavno zivjeti sada bas u ovom trenu, ali je cini mi se jedina istina. Navikli smo da razmisljamo o proslosti i planiramo o buducnosti i tako smo izgubili ovo sada.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 5067
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime2/10/2012, 1:07 am

Prošlost...Prihvatam je samo kao osvrt i prisećanje na neke lepe trenutke i dogadjaje. Ono ružno trudim se da zaboravim (priznajem teško je) ili potisnem jako, jako duboko, jer to smatram unosom negativne energije.
Preterano maštanje o budućnosti lako predje granicu i postane iluzija. Budućnost da- u smislu planiranja nekih potencijalnih ostvarivih namera i ciljeva.
Treba živeti sada, i danas...Pogotovo ako preživiš neke trenutke koji su bili sama granica izmedju postojanja i smrti.
Dakle....,,Dobro jutro danas i sada. Ako nam se posreći, vidimo se sutra,, ....

Najda M.

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Tool

Tool

Ženski
Broj poruka : 422
Datum upisa : 25.10.2012

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime28/10/2012, 9:37 pm

Uvek se opredeljujem za budućnost.
Svi kao da žive u prošlosti.Samo pričaju kako je pre bilo bolje,šta su radili itd.Stvarno mi je muka više od tih priča.Dosta mi je prošlog vremena-živim za budućnost
Nazad na vrh Ići dole
https://poezija.darkbb.com/
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Buducnost ili proslost   Buducnost ili proslost Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Buducnost ili proslost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: