LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Šta je bol?

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Šta je bol? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:03 pm

džoni azra ::
Bol može biti kreativna snaga čovjeka,izražena u najljepšim stihovima,napisanim pokretačkom snagom boli...Ist otako ,bol može biti najrazornija tvar čovjekove psihe,i najmračnija pokretačka sila zolična nad samim sobom ,i čovječanstvom...

Moze da bude kreativna Dzoni ako se radi o nekom psihickom bolu to da...ali u fizickom nikako.Jer kada mene nesto licno fizicki zaboli nije mi nidocega,jednostavno nema inspiracije.Ovo prvo si u pravu psihicka bol posle nekog perioda zaista u kreativnom smislu moze da napravi cudo,

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:03 pm

Beskraj ::
Šta je bol? - Page 2 Lol Predajem se...jer bi mogla do sutra da ti iznosim netacnost tvoje teorije o sivoj masi u glavi.Nisi u pravu jer ako nesto ne mogu da registrujem u svojoj glavi onda to za mene nije bol i samim tim ne pridajem joj nikakvu vaznost.

Сама си рекла, не придајеш важност, међутим када би водила рачуна о свакој секунди времена осетила би је.

https://poezija.darkbb.com
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:10 pm

Masada ::
Врати Клунија, уплаши ме hepi
Ovaj mi trenutno daje isnpiraciju za pisanje...A i nekako mi je ljepši od Klunija... hepi
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:11 pm

Vrati Klunija on je coek moga zivota.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:12 pm

Šta je bol? - Page 2 Lol Predajem se...jer bi mogla do sutra da ti iznosim netacnost tvoje teorije o sivoj masi u glavi.Nisi u pravu jer ako nesto ne mogu da registrujem u svojoj glavi onda to za mene nije bol i samim tim ne pridajem joj nikakvu vaznost.

Сама си рекла, не придајеш важност, међутим када би водила рачуна о свакој секунди времена осетила би је.

Cekaj a da li mozemo dnevno da vodimo i pridajemo vaznosti o svakoj sekundi vremena koju ne refleksujemo.Mislim i da hocemo prosto to je nemoguce.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:13 pm

Bol može biti kreativna snaga čovjeka,izražena u najljepšim stihovima,napisanim pokretačkom snagom boli...Ist otako ,bol može biti najrazornija tvar čovjekove psihe,i najmračnija pokretačka sila zolična nad samim sobom ,i čovječanstvom...

Moze da bude kreativna Dzoni ako se radi o nekom psihickom bolu to da...ali u fizickom nikako.Jer kada mene nesto licno fizicki zaboli nije mi nidocega,jednostavno nema inspiracije.Ovo prvo si u pravu psihicka bol posle nekog perioda zaista u kreativnom smislu moze da napravi cudo,
Onda temu treba nazvati,,Šta je psihička bol,,jer svi manje više znamo kad nas zaboli,da nas boli a vidim da skoro niko ne piše o fizičkoj boli,samo o psihičkoj..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:13 pm

Cekaj a da li mozemo dnevno da vodimo i pridajemo vaznosti o svakoj sekundi vremena koju ne refleksujemo[reagujemo].Mislim i da hocemo prosto to je nemoguce.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:14 pm

Vrati Klunija on je coek moga zivota.
Aaaaaaaaaaaaa jok...Zamjerio mi se opasno .. hepi
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:16 pm

Cekaj a da li mozemo dnevno da vodimo i pridajemo vaznosti o svakoj sekundi vremena koju ne refleksujemo.Mislim i da hocemo prosto to je nemoguce.

То се зове, упознај себе.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:19 pm

Ajde iskrenoda da li ti imas po ceo dan vremena da pratis svoju sivu masu,mozda taj luksuz sebi mogu da priuste samo ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom i koji su toliko besposleni.To nema veze sa poznavanjem sebe,ja licno sebe poznajem jako dobro ali to nema veze sa necim sto me dnevno ne dotice.Jer zaista nemam vremena da o tome razmisljam jer mi je jako kratak dan.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:22 pm

Ajde iskrenoda da li ti imas po ceo dan vremena da pratis svoju sivu masu,mozda taj luksuz sebi mogu da priuste samo ljudi koji ne znaju sta ce sa sobom i koji su toliko besposleni.To nema veze sa poznavanjem sebe,ja licno sebe poznajem jako dobro ali to nema veze sa necim sto me dnevno ne dotice.Jer zaista nemam vremena da o tome razmisljam jer mi je jako kratak dan.

Да то не радим, не бих ти ни говорио.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 6:25 pm

Onda izvini verovatno se radi o nekoj specificnoj vrsti ljudi koja je meni malo vise nepoznanica.Ako tako kazes onda ti verujem,samo sto svi ne funkcionisemo na taj nacin,Ja cu verovatno tako razmisljati kada se penzionisem ili na onome svetu.

Nazad na vrh Ići dole
danka-

Broj poruka : 101
Humor : dkidjfjifjf
Datum upisa : 16.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 7:54 pm

danka- ::
Vreme u kojem zivimo,vreme,opste pometnje gubljenja vrednosti,negiranja tradicije,proteruje bol i patnju iz nasih zivota ,gurajuci nas u bezglavo zivljenje ovde i sada,bez juce i sutra...
Ne zaboravimo, da bol ostaje nekada ,zaista jedini nacin, da oglasimo ''svoje postojanje''...ako nista ''okolina ce se promeniti prema nama-mucenicima''...

Можемо се огласити на хиљаду начина али страх нас спутава а страх је део бола, психичког.
Нема губљења вредности, изгубљене су. Део Београда је полидео, скупио новац за операцију пса а не виде колико деце живи у немаштини. Живели идоли, идола ће после Тадић узети, тако је рекао.
Мученика нема, мученици су они који примају огромне плате преко наше грбаче па не знају које Босово одело да купе. Ми нисмо мученици, наш ништа не боли, ми смо роба, средство за поткусуривање, жетон.
Бол је ту да нас усмери, као и у друштву, постоје две врсте људи, они који се носе са њом и они који дигну руку на себе. Ко је богатији, треба питати несавршено створење које се играло нашим стварањем оставивши нас недовршеним.

I ne samo to...strah je u korenu sveg covekovog postojanja..ali to je sasvim drugi aspekt posmatranja ovog fenomena...

A to da ljudi celoga zivota rade besmislene stvari je opste poznato...(ne mislim time da osporavam brigu prema kerusi ...i sama neobicno volim zivotinje i uvek imam nekog ljubimca -uglavnom psa...).vec prosto kazem, da znamo ,da ljudskoj gluposti nikada kraja,pa sto bi se onda beogradjani razlikovali od vecine ljudi koji odavno pobegose od svoje primarne prirode...

Mi zivimo u vremenu izvitoperenih.iskrivljenih vrednosti,udaljeni od svega onoga sto je cinilo coveka specificnom vrstom i davalo mu onu posebnu notu ,koja ga je razlikovala od drugih zivih bica...(o hedonizmu kao imperativu vremena -koga '''inace prezirem''mada mu se sama mnogo puta ne mogu odupreti...,o haosu,beznadju,otudjenju,pogubljenosti,ravnodusnosti ljudi ne vredi sada ni govoriti..sve je to u tom istom kosu..ali ovo je opet neka druga tema...

Kada bih sada iznenada ,nekom magijom,pala iz svemira na ovo neprijateljsko tle materijalnog zivota,i ako bih imala izbor biranja sa kim bih i kako zivela ...mislim da bih odabrala sve druge oblike bitisanja...sa bicima koje bih sama ''iznedrila'',a ..mozda i samocu kao veoma bitnu odrednicu nasih zivota...

Mi smo veoma dovrseni(do ovog momenta...priznajem da cemo se i dalje ''pogorsavati''...)..ali smo takvi zli i losi..i to je ono sto covek nece i ne zeli da prizna..Milion puta sam rekla i nije to moja teorija ..nego neki uceniji ljudi su dosli do takvih saznanja..covek je nistavno,lose i palo bice,gresno i izgubljeno i nije to nikakav pesimizam ,vec nase oblicje, kojim bi konacno sebe trebali da vidimo..ako nam je do bajki,i iluzija .evo nam knjiga ,filmova...

Priznajem ima nas umetnika,genijalnih,naucnika ,stvaraoca fenomenalnih...eto ga..to je ''kompenz'' za'' praznu ljudsku dremljivu i uspavanu glavu vecine''...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 8:06 pm

Можемо се огласити на хиљаду начина али страх нас спутава а страх је део бола, психичког.
Нема губљења вредности, изгубљене су. Део Београда је полидео, скупио новац за операцију пса а не виде колико деце живи у немаштини. Живели идоли, идола ће после Тадић узети, тако је рекао.
Мученика нема, мученици су они који примају огромне плате преко наше грбаче па не знају које Босово одело да купе. Ми нисмо мученици, наш ништа не боли, ми смо роба, средство за поткусуривање, жетон.
Бол је ту да нас усмери, као и у друштву, постоје две врсте људи, они који се носе са њом и они који дигну руку на себе. Ко је богатији, треба питати несавршено створење које се играло нашим стварањем оставивши нас недовршеним.

I ne samo to...strah je u korenu sveg covekovog postojanja..ali to je sasvim drugi aspekt posmatranja ovog fenomena...

A to da ljudi celoga zivota rade besmislene stvari je opste poznato...(ne mislim time da osporavam brigu prema kerusi ...i sama neobicno volim zivotinje i uvek imam nekog ljubimca -uglavnom psa...).vec prosto kazem, da znamo ,da ljudskoj gluposti nikada kraja,pa sto bi se onda beogradjani razlikovali od vecine ljudi koji odavno pobegose od svoje primarne prirode...

Mi zivimo u vremenu izvitoperenih.iskrivljenih vrednosti,udaljeni od svega onoga sto je cinilo coveka specificnom vrstom i davalo mu onu posebnu notu ,koja ga je razlikovala od drugih zivih bica...(o hedonizmu kao imperativu vremena -koga '''inace prezirem''mada mu se sama mnogo puta ne mogu odupreti...,o haosu,beznadju,otudjenju,pogubljenosti,ravnodusnosti ljudi ne vredi sada ni govoriti..sve je to u tom istom kosu..ali ovo je opet neka druga tema...

Kada bih sada iznenada ,nekom magijom,pala iz svemira na ovo neprijateljsko tle materijalnog zivota,i ako bih imala izbor biranja sa kim bih i kako zivela ...mislim da bih odabrala sve druge oblike bitisanja...sa bicima koje bih sama ''iznedrila'',a ..mozda i samocu kao veoma bitnu odrednicu nasih zivota...

Mi smo veoma dovrseni(do ovog momenta...priznajem da cemo se i dalje ''pogorsavati''...)..ali smo takvi zli i losi..i to je ono sto covek nece i ne zeli da prizna..Milion puta sam rekla i nije to moja teorija ..nego neki uceniji ljudi su dosli do takvih saznanja..covek je nistavno,lose i palo bice,gresno i izgubljeno i nije to nikakav pesimizam ,vec nase oblicje, kojim bi konacno sebe trebali da vidimo..ako nam je do bajki,i iluzija .evo nam knjiga ,filmova...

Priznajem ima nas umetnika,genijalnih,naucnika ,stvaraoca fenomenalnih...eto ga..to je ''kompenz'' za'' praznu ljudsku dremljivu i uspavanu glavu vecine''...[/quote]

Мислим да ипак нисмо довршени, унапређују нас сваки дан, некада у лошем смеру некада у добром. Међутим, када је који смер добар ? Превише зла и бола доноси добро, побуну против угњетеног ида. Превише љубави убија али где наћи границу када љубав пречази у зло.
Макијавели у Владаоцу и не схвата да пише о болу, учи владара како треба владати. Циљ оправдава средство али где је ? Ко је до њега дошао и у ком стању свести се завршава коначно опредељење јединке ?
Слаба је компензација злу неколико милиона оних који нађу себе. Остаје толико оних других који свој психички бол унапређују угњетавањем прво себе а онда околине.

danka-

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 8:51 pm

Masada@

Citat :
Мислим да ипак нисмо довршени, унапређују нас сваки дан, некада у лошем смеру некада у добром. Међутим, када је који смер добар ? Превише зла и бола доноси добро, побуну против угњетеног ида. Превише љубави убија али где наћи границу када љубав пречази у зло.
Макијавели у Владаоцу и не схвата да пише о болу, учи владара како треба владати. Циљ оправдава средство али где је ? Ко је до њега дошао и у ком стању свести се завршава коначно опредељење јединке ?
Слаба је компензација злу неколико милиона оних који нађу себе. Остаје толико оних других који свој психички бол унапређују угњетавањем прво себе а онда околине.

S obzirom da se radjamo i sa klicama zla kao i klicama dobra,u tim pravcima se i razvijamo...koji ce prevagnuti, zavisi od mnogo cega...
Kada sam rekla da smo u ovom momentu dovrseni ..mislila sam na zateceno stanje..kasnije sam rekla to isto, sto ste i vi kazali...

Covek se naravno neprekidno razvija ...licno mislim da su ga,danas, pod svoje uzele negativne demonske struje i vitlaju njegovom dusom kako im se volja...''Neki ljudi su se ponudili da im sluze''.Eto ga nas covek !.kako u zlu napreduje..sve je ucinio da sebi zakomplikuje zivot ..zato,konacno pocinje da placa svoje racune...

''Ovo oko uignjetenog ..ili bolje treceno;'''ugnjetavanog ida'' ne razumem..id- je u frojdovoj psihoanalizi instiktivni,amoralni,nasledjeni deo licnosti...(prilicno prevazidjena struktura licnosti,...)

Nekolio miliona da nadje sebe...tesko,sumnjivo i nedokazano....nekoliko miliona spava i nikada se ne probudi..i celi mu zivot prodje u dremezu tom...a da nikada ne shvati smisao svog postojanja...i nikako da se trgne,prene iz tog polusna....

Ovi ,sto ugnjetavaju sebe ,pa druge.pa opet sebe...to je ta agresija..to su te struje u nesvesnom...carobnice za istumbavanje svega sto postoji ljudsko u coveku...Nego''kada bi covek mogao skriti svoj lik nekako od njih..mozda bi ga mimoisle...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:05 pm

S obzirom da se radjamo i sa klicama zla kao i klicama dobra,u tim pravcima se i razvijamo...koji ce prevagnuti, zavisi od mnogo cega...
Kada sam rekla da smo u ovom momentu dovrseni ..mislila sam na zateceno stanje..kasnije sam rekla to isto, sto ste i vi kazali...

Covek se naravno neprekidno razvija ...licno mislim da su ga,danas, pod svoje uzele negativne demonske struje i vitlaju njegovom dusom kako im se volja...''Neki ljudi su se ponudili da im sluze''.Eto ga nas covek !.kako u zlu napreduje..sve je ucinio da sebi zakomplikuje zivot ..zato,konacno pocinje da placa svoje racune...

''Ovo oko uignjetenog ..ili bolje treceno;'''ugnjetavanog ida'' ne razumem..id- je u frojdovoj psihoanalizi instiktivni,amoralni,nasledjeni deo licnosti...(prilicno prevazidjena struktura licnosti,...)

Nekolio miliona da nadje sebe...tesko,sumnjivo i nedokazano....nekoliko miliona spava i nikada se ne probudi..i celi mu zivot prodje u dremezu tom...a da nikada ne shvati smisao svog postojanja...i nikako da se trgne,prene iz tog polusna....

Ovi ,sto ugnjetavaju sebe ,pa druge.pa opet sebe...to je ta agresija..to su te struje u nesvesnom...carobnice za istumbavanje svega sto postoji ljudsko u coveku...Nego''kada bi covek mogao skriti svoj lik nekako od njih..mozda bi ga mimoisle...

Ид јесте то по дефиницији, ако је деморализован наслеђеним не може да се развија самостално. Превазиђен или не, ид се у Криминологији и данас изучава у теорији личности уз комбинацију осталих метода психоанализе злочина.
Свакодневно виђамо те који спавају али има и они који су себе успели да смире да не буду у паници јер су нагло пробуђени. Шта сам све радио до сада и шта ми се дешавало већ бих требао да будем у таком стадијуму лудила да бих сам себи дерао кожу на живо. Понекад се бацим у црну фазу, пређем на тамну страну да бих себе држао у равнотежи, тако функционишем већ тридесетак година.
Људи не могу скрити лик, као у Твин пиксу, један лик на лицу, други је одраз у огледалу, на срећу зло се осети.

džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:10 pm

.Milion puta sam rekla i nije to moja teorija ..nego neki uceniji ljudi su dosli do takvih saznanja..covek je nistavno,lose i palo bice,gresno i izgubljeno i nije to nikakav pesimizam ,vec nase oblicje, kojim bi konacno sebe trebali da vidimo..ako nam je do bajki,i iluzija .evo nam knjiga ,filmova...
.
Ovako može samo izvitopereni i nenormalni um okarakterisati čovjeka...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:18 pm

Zasto se i na ovoj temi malo ne iznose neka licna misljenja,nego se stalno teoretise,ili navodi ono sto je neko drugi rekao ili mislio.Valjda imamo i sami samosvest o tome sta je bol...zasto boli i zbog cega boli.A to ko je sta rekao pametno o bolu svi cemo pronaci vec iz nekih izvora koji su nam dostupni.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:31 pm

Zasto se i na ovoj temi malo ne iznose neka licna misljenja,nego se stalno teoretise,ili navodi ono sto je neko drugi rekao ili mislio.Valjda imamo i sami samosvest o tome sta je bol...zasto boli i zbog cega boli.A to ko je sta rekao pametno o bolu svi cemo pronaci vec iz nekih izvora koji su nam dostupni.

Ја јесам себе описивао.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:33 pm

Kako kaze Luce,zasto se prozivas sam.Nikoga nisam ja prozvala ponaosob,niti mi je to namera.Jesmo na filozofiji,ali ovde od filozofije ni F sem teoretisanje,teoretisanje i sta je ko rekao i mislio.A sta cemo sa nasim glavama ako cemo stalno da mislimo sta drugi pametni ljudi misle.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:47 pm

Па не можеш сваки дан имати нову филозофију о истој ствари.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:52 pm

I ne trazim filozofiju svaki dan,ali svaki dan covek ima svoje razlicito misljenje.I sam kazes kako po ceo dan te nesto boli ti bar mozes na ovoj temi da filozofiras koliko god hoces.A sto se tice teorije,ona se ne bi trebala toliko menjati.U stvari sve zavisi iz cijeg ugla se sagledava.

Nazad na vrh Ići dole
danka-

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 9:55 pm

.Milion puta sam rekla i nije to moja teorija ..nego neki uceniji ljudi su dosli do takvih saznanja..covek je nistavno,lose i palo bice,gresno i izgubljeno i nije to nikakav pesimizam ,vec nase oblicje, kojim bi konacno sebe trebali da vidimo..ako nam je do bajki,i iluzija .evo nam knjiga ,filmova...
.
Ovako može samo izvitopereni i nenormalni um okarakterisati čovjeka...

Boze,covece u kom ti svetu zivis..''...Ajd malo se okreni iza sebe ...pa pogledaj u coveka ,ali malo dublje ...Za eminentne strucnjake ,priznate psihijatre i naucnike koji su pomogli da se mnogi poremecaji izlece...ti govoris da su izvitopereni???
Shocked Shocked Shocked i nenormalni...

Znas zahvaljujuci jednom takvom ''nenormalnom'' ,masa umetnika se izlecila,izmedju njih i Herman Hese...I mnogi drugi...

. :12:
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 10:00 pm

I ne trazim filozofiju svaki dan,ali svaki dan covek ima svoje razlicito misljenje.I sam kazes kako po ceo dan te nesto boli ti bar mozes na ovoj temi da filozofiras koliko god hoces.A sto se tice teorije,ona se ne bi trebala toliko menjati.U stvari sve zavisi iz cijeg ugla se sagledava.

Па нисам ја једини овде дежурни филозоф.

danka-

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 10:03 pm

Moram da te razocaram...vecinu svega sto sam pisala da ne kazem skoro sve..je moje ...licno misljenje...
U svojim postovima, ovoga tipa .kada se govori o psihofizickim osobenostima coveka,mislim da je nuzno koristiti pojedine usvojene i dokazane stavove ,zarad istinitosti..ako smo makar malo ozbiljni...ako je sve zabava....onda je to drugo pitanje..blackdreamer i ja smo se na ''samoubistvu'' zabavljali ,pa,smo kaznjene. ..zna se sta se desilo..?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 10:04 pm

Pa onda ako nemas sta da filozofiras onda cuti i u cutanju ima nekada puno filozofije.Uzmi pa crtaj,pisi slikaj... Šta je bol? - Page 2 Icon_biggrin Ja i nisam rekla da si jedini ovde filozof.Ovde ima vise filozofa i psihologa nego onih koji pisu pesme.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime15/5/2010, 10:06 pm

Boze,covece u kom ti svetu zivis..''...Ajd malo se okreni iza sebe ...pa pogledaj u coveka ,ali malo dublje
Ja upravo i gledam čovjeka,i vidim mnogo lijepe kreacije,ali za razliku od tebe ,ne gledam ga očima psihijatara koji su čitav život liječili umno poremećene ljude,i kroz njihovu prizmu gledali čovjeka...Izvni ali nemogu nikako da sesložom sa ovom konstatacijom,.covek je nistavno,lose i palo bice,gresno i izgubljeno'',ma ko ovo izgovorio...
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime16/5/2010, 8:22 pm

Postujem vase iskaze i smatram ih vasim misaonim vlasnistvom.Necu se nadovezivati na predhodne postove jer o svakom imam sopstveni sud [kao i vi naravno]!
Meni je dusevna bol veca i mnogo strasnija od fizicke.Patnja koja traje,koja je svakodnevna,koju karakteristise gubitak drage osobe ili necega sto volite.jeste najveca moguca patnja.
Bol ne podnosim i ako nisam razmazena niti pateticna ali ga podnosim u granicama pristojnosti.
Mnogo puta sam se ovredila,posekla,razbolela bila u bolnicama,operisana....
Zbog zuba sam jedne noci pomislila da bi mogla da se samoubijem:)
Ali....
patnja zbog gubitka,je nesto mnogo,mnogo gore.
Covek je rodjen u boli u boli i umire!A zivotu se raduje i smatra ga lepim i ako mu donosi iznenadjenja,nepredvidive situacije...ko zna sta sve?
Koliklo je u stvari taj isti covek i nezan i jak?!
Staklo i zelezo!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Šta je bol?   Šta je bol? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Šta je bol?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: