LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

STVARNOST ILI BAJKA?

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

STVARNOST ILI BAJKA? Empty
PočaljiNaslov: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime6/1/2010, 6:21 pm

Da li da kroz ovaj život idemo hrabro, otvorenih očiju se suočavajući sa realnošću ili da malčice pobegnemo u neki svoj svet iako znamo da će nas to dovesti do pucanja po svim šavovima?Šta vi mislite? Postoji li neka zlatna sredina i kako je pronaći

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime6/1/2010, 6:24 pm

Bajka je barem meni kao zastitni omotac koji se polako i veoma lagano sklanja da bi smo mogli da zivimo u realnom svetu. Kao leptirova caura na primer.Mada gledam da mi ne budu utociste od same stvarnosti,jer ako se previse uljuljkas u njima stvarnost zna da bude jako surova.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime6/1/2010, 8:12 pm

Kao mlađa sam često bježala u svoj svijet. To su bili dani i mjeseci, provedeni u čitanju filozofskih knjiga, tumačenju religije, prevođenju rock pjesama sa engleskog jezika, prevođenju latinskih textova. To je najljepši period mog života, srednja škola i fakultet. Kasnije sam , nekada grubo, nekada malo manje grubo, istjerivana iz tog svog svijeta i sve više sam živjela u realnosti. Sada je moj svijet opet net, gdje bježim među pisce, slikare i muziku . Žao mi je što imam malo vremena za čitanje knjiga, jer mi to nedostaje kao hrana.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 41
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime8/1/2010, 2:51 am

Definitivno zivim u stvarnosti, i nemam neki svoj svet, mozda kao navijac, ali i to je stvarnost, jedino net je nesto sto je neki svet gde pobegnem od ovoga sto me okruzuje, mada i ovde pisemo o tome pa bih rekao da ni ovo nije neka bajka. Trudim se da od svog zivota napravim bajku, naravno da je nemoguce, ali da sam bar zadovoljan onim sto vidim. Za sada mi prilicno uspeva.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime9/1/2010, 10:16 am

U sustini zivim u realnosti, prihvatam je takvom kakva je. Radim na tome da poboljsam ono sto mislim da bih mogla bolje, nadoknaditi neke nediostatke proslog vremena. Ali mi je isto tako potreban moj svet koji stvaram samo za sebe. Svet bajki u kome je sve moguce. To mi donosi neku ravnotezu u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime10/1/2010, 3:33 pm

Mislim da bi svi morali naci izvesnu meru do koje bi trebali ici bilo da mastamo ili se suocavamo sa realnoscu,slezem se da je zivot tezak ako se na njega nekada ne priviri kroz ruzicaste naocare,ali to za sobom moze povuci odredjene posledice...
Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 500
Godina : 47
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime27/1/2010, 1:48 pm

Zivot je dovoljno tezak, pa sto ga ne bi olaksali sa nekom bajkom, hobijem, lepom knjigom, filmom po izboru nase duse ili pesmama? U tome i jeste stvar, ne dozvoliti zivotu da nas pregazi...
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime13/2/2010, 2:53 pm

Kazu dete si dok jednom nesvatis da ces umreti. Bajke su potrebne, pogledajte sebe odrasli smo na njima, sta bi to znacilo da smo svi devijatni zbog bajki.Devijantni smo zbog DRUSTVENIH sprega.Bas sam ovako skoro rekla jednom kolegi koji se nije slozio sa mnom jer sam mu rekla stvarnost jeste nasa realnost...ali ja licno volim ponekada da pobegnem u svet svoga odrastanja.A to su upravo bajke.

Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime3/3/2010, 10:29 pm

Bajka u stvarnosti je moguća ako dovoljno veruješ u nju...

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: STVARNOST ILI BAJKA?   STVARNOST ILI BAJKA? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

STVARNOST ILI BAJKA?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: