LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Pokusaj razumevanja

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost

Pokusaj razumevanja Empty
PočaljiNaslov: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 1:03 am

Pkusavam da razumem sebe i ovaj svet.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 1:04 am

Evo vec prolazi sesta godina otkako sam pocela da se samokaznjavam bespotrebnim mucenjem. Mucenjem uma, i duse. Kazu da oko dvadeset prve covek dobija novu svest. Postaje previse svestan svoje okoline, ljudi, desavanja, pravde i nepravde. Sve ovo je ranije mnogo manje bolelo-pricinjavalo zadovoljstvo. Negde posle dvadeset prve gubimo ono dete u nama. Tada ostajemo zgranuti silinom i jacinom kojom nas nove impresije udaraju u dusu, i podmecu nuklearnu bombu u nas razum. Zato kazu da prvih par godina nakon dobijanja te nove svesti covek jedva odrzava ravnotezu na granici izmedju zdravog razuma i ludila. Ako je istina to sto naucnici kazu, ja sam onda fenomen. Ponekad mi se cini da za svaki rodjendan na poklon dobijam novu svest. Mada, ja to licno ne bi nazvala “nova svest” vec budjenje. Jednostavno, svake godine mi se budi novo culo, nova senzacija. Zbog toga sam se izgleda izdvajala od drugih u detinjstvu, a kasnije u pubertetu. Cesto bi od drustva cula izjave “Ponasas se k’o neka baba!”. Bila sam budnija od drugih, mnogo bolje upucena u stvari i ljude. Da, bila sam obazriva, i prema drugaricama se ponasala kao majka. Uzivala sam poverenje odraslih, sto sam, kad bi ocenila da neki nas nestasluk nece biti opasan, ponekad znala da izdam. Zbog toga me je drustvo volelo, i imalo poverenja u mene. Cesto bi mi trazili savete, i ja sam ih rado davala. Brinula sam za ljude koji su mi dragi i davala sve od sebe da ih zastitim. Ne treba da pominjem da je bilo i beznadeznih slucajeva.
U pocetku sam dozivljavala “budjenja” oko nekih trivijalnih stvari. Na primer, znala sam da nije zdravo zimi nositi kratke bluzice i jakne. Rekli biste da je to glupost, ali nije. Zaboravili ste kako je to biti dete i osecati se nepobedivo i svemocno. Sta? Prehlada? Bolest? Ma daj. To se meni nece desiti. To se uvek desava nekom drugom. Pa i kad nas uhvati ta prehlada ili bolest, opet to pripisujemo necemu drugom.
Kako su godine prolazile, „budjenja“ su postajala sve teza i teza. Negde oko sesnaeste sam pocela da sagledavam sebe iz svih mogucih uglova. I dok su se moje drugarice zabavljale novim hitovima Granda, ja sam zakoracila u sebe i van sebe, i pocela sa samoposmatranjem. Zanimao me princip po kom funkcionisem, kako se to odrazava na druge, kako dozivljavam sebe, kako me dozivljavaju drugi. To je jedini period u toku budjenja koji mi je bio zanimljiv. Volela sam sebe da zovem „psiholog“. Evo jednog dela iz dnevnika koji sam tad vodila:
16.12.2004.
„U meni se vodi rat. Ja sam blizanac u horoskopu, i to objasnjava sve. Ranije nisam verovala u te tak’e stvari, ali sad pocinjem da verujem. Dakle, taj blizanac je dvolican. Zato je njegov znak maska komedije i tragedije. Blizanci su rodjeni glumci. Smejemo se kad smo tuzni, placemo kad nemamo razloga za to. Kod mene, cas preovladava onaj koji bolje razmislja, reaguje, a cas ovaj sto se glupira, sve mu je sala, i sve shvata plitko. Na zalost, ovaj drugi cesto dobija bitku. I jos nesto. Ima u meni neceg mracnog. Ponekad toliko mnogo razmisljam o smrti. Cesto sebe mucim pitanjima o zagrobnom zivotu. Da li on postoji, da li postoje duhovi, da li postoji karma... Zasto me to ponekad okupira u tolikoj meri, da se u tim trenutcima izolujem, i zamaram sebe tim stvarima? Mozda vremenom i dobijem odgovor na ta pitanja. Znaci, ja sam duhoviti pametnjakovic, koji u podsvesti tezi ka smrti i zagrobnom zivotu! Ha! Ostaje da se vidi!“
Tada sam verovala u to, i sada verujem u to. Jedno vreme sam proucavala psihologiju, ezoteriju, okultizam..Da, dobila sam odgovore na pitanja koja su me tad mucila, i dosla do otkrica da tu sve opet zavisi od aspekta.
Budjenje od pre dve godine mi je otkrilo da je ceo svet povezan, i da su dogadjaji uslovljeni jedan drugim. Teorija haosa ako ste culi: „Leptir zaleprsa krilima u Juznoj Americi, i izazove cunami na Sri Lanci.“. Tada sam to shvatila, i zapocela svoj mali rat protiv onoga sto se danas smatra modernim, „in“ i „kul“. Postala sam protivnicki nastrojena prema danasnjim medijima koji svakojake gluposti promovisu pod nazivima „najnoviji hit“ i „neverovatan proizvod“. Svoj mali rat protiv globalizacije i sirenja kica i sunda pod nazivom „kvalitet danasnjce“. Danasnje vreme je puno raznoraznih sranja, kad vec moram tako da se izrazim, da mi je prosto muka od svega toga. Danas ljudima namecu nacin zivljenja, nacin oblacenja, vrstu „kvalitetne“ muzike koju treba da slusaju,a koja je „popularna“ (a koju naravno zaboravimo kroz par nedelja, eventualno meseci), nacin na koji trebamo razmisljati pobogu!! Zar je moguce da sam ja jedina koja vidi sve to, i koja je bespomocna da ucini bilo sta povodom toga jer je uzelo previse maha? Kako se izboriti sa tim globalnim cudovistem? Onda sam odlucila da preduzmem neke korake povodom toga. Dakle, ima vec dve godine kako ne gledam televiziju, i ne slusam „modernu“ muziku. Okrenula sam se knjigama i sopstvenom umu. I prosto je neverovatno koliko drugacije gledam na zivot sada. Jos uvek ima nade da ce se ovaj svet vratiti u svoje prvobitno stanje, i da ce se ljudi opet ponasati u skladu sa prirodom i svojim ja. Jedno izvesno vreme mi je sve izgledalo beznadezno. Verovala sam da nema spasa. Onda sam srela par istomisljenika, i dobila nadu. Tesko je biti sam u ovome. Tih par osoba su mi veza sa zdravim razumom. Iskreno se nadam da cu naci jos njih, a onda cemo moci da preduzmemo nesto. Ako je teorija haosa tacna, onda znaci da je taj talas bunta okrenut danasnjem modernom dobu vec otpoceo u svim krajevima Zemlje.
Trenutno je u fazi novo budjenje. Budjenje uspavane nade u bolju buducnost. Ako iko cita ovo, trebalo bi da zna da treba itekako biti oprezan sa „budjenjem“. Nema skrivanja niti izbegavanja. Kad te jednom nanjusi, naci ce te, makar se sakrio djavolu pod skute.
Valjda to ide postupno. Krece od bezazlenih stvari, i vremenom se siri, i postaje sve vece i vece, dok nas na kraju ne proguta u potpunosti. Rano sam pocela da osecam bol zbog znanja. Rano sam postala svesna toga da ce me ovo unistiti u potpunosti. Unistiti-razoriti bezazlenost i prostodusnost sa kojom se svi mi radjamo. Blago onima koji nemaju uvid u tajne zivota i principe funkcionisanja razuma. Ranije su ljudi bili mnogo srecniji i bezbedniji jer su bili nesvesni opasnosti koja vreba iz neposredne blizine. Ta opasnost je tako blizu, zivi u nama uspavana, sve dok je neki dogadjaj ili osoba ne probudi, i tim cinom zapocne postupak unistenja jednog razuma, jedne svesti i duse. Kao oni tragaci za minama. Bezbedan si dok ne znas gde je, a kad je nadjes, lanac nezadrzivih dogadjaja se pokrene. Onda pozelis da vidis koja je to vrsta mine, da je proucis. Kad zavrsis sa proucavanjem, preplavi te osecaj nuznosti da tu minu pokusas da deaktiviras, ne znajuci da je jedna od onih koje se aktiviraju pogledom, cije je odbrojavanje nemoguce zaustaviti. Kako ce „budjenje“ biti iskorisceno, zavisi od osobe do osobe, i spremnost da se nosi sa time. Ne zelim sebe da velicam, ali treba biti jak karakter , jer je po nekom zakonu, ocigledno, to budjenje predodredjeno da nas unisti u duhovnom smislu. Da nam pokida razum, i ostavi kao krpene lutke na sred puta. Treba se uhvatiti u kostac sa tim, i ne dozvoliti mu da nas pobedi, vec izvuci sto vise pozitivnog iz njega, dok se na kraju ne preda.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 2:05 am

bounce

Poslednji izmenio ReStOrEdLiFe88 dana 8/1/2010, 2:08 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 2:07 am

Ovo je samo jedan mali deo. Ima dosta toga jos. Dooosta toga. Zanima me vase misljenje o svemu ovome. Ako gresim-gde gresim. Ako sam luda-zasto tako mislite. Biiilo sta sto vam padne na um. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 7:21 am

Prvo covek mora sam sebe da razume,da bi ga drugi mogli razumeti.Najiskrenije dok sam bila mladja imala sam potrebu da me razume svako,godinama je ta potreba pocela da iscezava u meni,i sada zaista nemam vise nikakve potrebe za tom vrstom razumevanja.Cak sam dosla u stadijum da mi je sve jedno da li ce me neko razumeti ili ne,Da li cu biti prihvacena ili ne.Ja sam neko ko je celoga zivota morala da razumem sve,pa i ako nisam mogla nesto da razumem kod nekoga prosto sam morala.Mene su izgleda ponajmanje razumevali.Nemoj sebe smatrati ludom,jer nema potrebe za time.Gde gresis?Taj odgovor bi morala najpre da pronadjes u sebi,a ne u okolini.Okolina nema nista s time.U svakom slucaju budi svoja,nikako kopija i sablon drugih.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 8:23 pm

ReStOrEdLiFe88 ::
Ovo je samo jedan mali deo. Ima dosta toga jos. Dooosta toga. Zanima me vase misljenje o svemu ovome. Ako gresim-gde gresim. Ako sam luda-zasto tako mislite. Biiilo sta sto vam padne na um. Smile

Терај своје, како год узмеш исто ти се вата, нико те не разуме па према томе терај селе по свом. Ем је једноставније, ем мање мучиш главу са околином.

https://poezija.darkbb.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 10:08 pm

Ali ja ne mogu da prestanem da mucim glavu okolinom. Jednostavno je bolesno koliko razmisljam ne samo o okolini ili sebi, vec o svemu.

Ja i nemam neku potrebu i zelju da me neko razume. Jednostavno na ovaj nacin pokusavam da razumem sebe, jer sam pomalo egocentricna, mada mislim da je samospoznaja jako bitna uopste, i da bi svako trebao da prvo pokusa da spozna sebe, pa da tek onda prosudjuje druge.
Na zalost, nisu svi toga svesni, pa zato i dolazi do nesporazuma.
Svakako da ne zelim da budem kopija ili sablon drugih, jer naravno-treba biti jedinstven.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime8/1/2010, 10:16 pm

Ali ja ne mogu da prestanem da mucim glavu okolinom. Jednostavno je bolesno koliko razmisljam ne samo o okolini ili sebi, vec o svemu.

Ja i nemam neku potrebu i zelju da me neko razume. Jednostavno na ovaj nacin pokusavam da razumem sebe, jer sam pomalo egocentricna, mada mislim da je samospoznaja jako bitna uopste, i da bi svako trebao da prvo pokusa da spozna sebe, pa da tek onda prosudjuje druge.
Na zalost, nisu svi toga svesni, pa zato i dolazi do nesporazuma.
Svakako da ne zelim da budem kopija ili sablon drugih, jer naravno-treba biti jedinstven.

По овоме што си написала нема потребе да се замараш околином. Суштински друго питање је, која околина ти мучи главу ?

https://poezija.darkbb.com
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime11/1/2010, 2:10 am

ReStOrEdLiFe88, u mnogim stvarima koje si napisala gore, se slazem sa tobom, jednostavno mnoge stvari mi smetaju kao i tebi, pogotovo oni novi proizvodi, ali ako mozes probaj da manje bijes glavu oko toga, jednostavno mnogo se seljacina uvukluo u gradove i na mesta koja im ne pripadaju, kad kazem seljacina, ne mislim na ljude sa sela, nego ono pravih djilkosa, e sad jedino mi nije jasno sto to uglavnom propagira covek, koji je oduvek bio neko ko je propagirao drugu vrstu muzike, i neko ko je prilicno zdravo razmisljao. Lose se zivi ovde, pa su samim tim i sistemi vrednosti totalno pobrkani.Srecom ima onih koji normalno razmisljaju, i ima ih dosta, mada se ovi prvi isticu, bodu oci, samo opusteno, teraj svoje i gledaj da manje razmisljas o drugima, manje boli glava.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime12/1/2010, 7:19 pm

Masada, Smesko.

Ja sam zapravo zgranuta kolicinom gluposti koja se "uvaljuje" danasnjoj omladini (jeste da sam i ja mlada, ali hvala Bogu ne spadam u TU vrstu omladine) pod pojmom kvaliteta! Znam za onu izreku "Zivi i pusti druge da zive", i pokusavam da se pridrzavam toga, ali ovo je stvarno otislo predaleko. Nadam se da ce se jednog dana situacija poboljsati, i da ce pravi kvalitet biti ponovo na sceni,a do tada, dok taj dan ne dodje, ja ne mogu sedeti skrstenih ruku, i gledati kako se jos uvek nista ne menja na bolje. Svakako da zelim da jednog dana i ja formiram porodicu, i ne zelim da moje dete sutradan odrasta sa pogresnim shvatanjem kvaliteta. Jeste, to zavisi iskljucivo od toga kako cu ga ja vaspitati, ali da se ne lazemo-okolina ima mnogo veci uticaj.
Sve je to u buducnosti, i ja ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu sta ce se desiti do tad, ali znam jedno-ako sada MI ne odreagujemo-stvar ce ostati ista, ili ce biti mnogo gore nego sto vec jeste.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime24/1/2010, 9:10 pm

Definitivno sam prekinula da razmisljam uopste o ovom pitanju,jer mnogi me razumeju ali me neshvataju.To mi dodje na isto.Tako da uopste vise nemam potrebe a cini mi se nikada je i nisam imala da pokusavam da me shvate.Ko me voli prihvatice me i razumece me sta porucujem,ko ne neka razmislja sta sam htela da kazem.Dovoljno mi je sto razumem samu sebe.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 10:28 am

Tesko je zamarati se "danasnjim vremenom", a posebno je tesko ako ste senzacionalno drugaciji od drugih, ali za mene je to i "dar posebnosti". Dusa zarobljena zemaljskim tijelom, gleda ocima iz drugog univerzuma. Upoznajes, roditelje, prijatelje, okolinu, osecaji koji se pamte iz najranijeg djetinjstva,i ne mozes da shvatis..kako to da nemamo bas ni najmanje slicnosti u dusama, kad vec spolja imamo istu formu. Dok smo mladji, to nam je nejasno,i uznemirava nas, kasnije se priviknes na "dato stanje".Urodjena snaga duha, je od presudne pomoci.O razlici i ukusima kazu da se ne raspravlja..ali.. danas ljudima duse grcaju od neprociscenosti, slabosti i POVRSNOG DAHA. Bahati su prema sebi, nedostojni zivota kao poklona, nesvjesni svoje mizernosti i onoga sto ih nadilazi.Njihova duhovnost je samo potencijal, zali ga Boze. Slobodna volja i samosvijest PREVELIK SU TERE ZA PROSJECNU LJUDSKU DUSU, a ego, kojem se dive i kojem podilaze, RADI IM O GLAVI. Voljom vise sile, moze biti da je ljudski rod uz sve te slabosti opstao do danas. Treba biti svoj i ispunjen u tako nepodudarnom okruzenju. Moguce da ce u buducnosti, red stvari postati jasniji, ali do tada zivjeti neki SVOJ SVIJET bolje je tako, jer kako drugacije u sredini koja vam nije "bliska".
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 2:18 pm

Naći svoje mjesto u ovom suludom,bezosjećajnom i podmuklom svijetu nije ni malo lako..Postavlja se pitanje,dali uopšte pokušavati boriti se sa svim nemoralnostima koje nas okružuju..Šta uopšte uraditi..Ako se trudimo da nas shvate,a budemo neshvaćeni,postajemo ekscentrični i često odbačeni,ali svojom voljom od većine,koja od nas traži normalnost umiranja i stapanja u okolinu..Prilagodimo li se većini,gubimo kontakt sa sobom..Ostajemo bez svoje srži koja nas čini posebnim u odnosu na većinu..Gubimo svoju ličnost i logičnost postojanja,jer mi nismo više mi,umrli smo za okolinu i ako smo živi..Predali smo okolini vođstvo nad sobom,ponašamo se u skladu sa okolinom..Mi smo dio te okoline i više nemamo hrabrosti da joj se suprotstavimo..Međutim,ako odemo svojom voljom u ekscentričnost i odbacimo okolinu zadržaćemo vođstvo nad sobom,kao i kontakt,ali dali ćemo i dalje biti živi i opravdati logiku postojanja..Nećemo,jer nam je okolina potrebna,da bi priznala našu ekscentričnost i posebnost.Sad će neko reći..Ja sam ekscentrik samo za sebe..A ja bih pitao..Ko te je proglasio i dao titulu ekscentrika..Od koga si poseban i zašto..Dakle,ne treba biti podložan okolini i uplivavati toliko da može da vas ponese, i baviti se njenim problemima,jer to prouzrokuje žrtvovanje samog sebe zbog ničega,ali je se ne treba odricati,jer nam ona daje smisao ekscentričnosti i različitosti od nje same..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 8:07 pm

Slazem se da nije nimalo lako,kod mene se ne postavlja pitanje da li uopste pokusavati se boriti sa svim nemoralnostima koje svakodnevno srecemo,jer mislim da je to borba koja je unapred osudjena na propast.Upravo tako postala sam ekscentricna,i mogu ti reci jako se dobro osecam u svemu tome.Prilagoditi se vecini za mene bi znacilo propast,jer nikada sebe nisam gledala kao deo vecine.Biti ekcentrik,ne znaci nikakvu titulu,to je moje stanje,nisam posebna mozda za druge ali sam posebna za sebe,Ali cim si poseban za sebe i ljudi te primecuju pa na neki pozitivan nacin tom svojom ekscenticnoscu dajes primecenost na tebe.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 10:01 pm

Beskraj ::
Jesi li ti razumjela ovo što sam ja pisao.. Pokusaj razumevanja Icon_scratch
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 10:11 pm

Da li ti razumes da ja treba sve da razumem a mene niko.Da li ti mene sada mozes da razumes ili ne??? Pokusaj razumevanja Icon_biggrin Vise mi je pun...da ja sve a niko nista.Ma daj bre vise.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 10:40 pm

Da li ti razumes da ja treba sve da razumem a mene niko.Da li ti mene sada mozes da razumes ili ne??? Pokusaj razumevanja Icon_biggrin Vise mi je pun...da ja sve a niko nista.Ma daj bre vise.
Čekaj bre ,što se odmah ljutiš..Samo pitam.. Pokusaj razumevanja 817300
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 10:58 pm

Zalosno je sto mnogi pokusavaju da razumeju ono sto ni sami ne mogu da razumeju,a posle traze da ih neko razume.Ja ne trazim nicije razumevanje i zaista mi nije potrebno.Znam samo jednu stvar u zivotu ,svoja sam i takva sam kakva sam ko hoce da me razume neka me razume ko nece bas me briga.Ja ne mogu da budem nicija marioneta imam svoju glavu za razmislanje.I fala bogu sto je tako.I sta se smejes nije nista smesno mnogo je zalono sve to evo sada cu da Pokusaj razumevanja 688606

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime25/1/2010, 11:23 pm

Zalosno je sto mnogi pokusavaju da razumeju ono sto ni sami ne mogu da razumeju,a posle traze da ih neko razume.Ja ne trazim nicije razumevanje i zaista mi nije potrebno.Znam samo jednu stvar u zivotu ,svoja sam i takva sam kakva sam ko hoce da me razume neka me razume ko nece bas me briga.Ja ne mogu da budem nicija marioneta imam svoju glavu za razmislanje.I fala bogu sto je tako.I sta se smejes nije nista smesno mnogo je zalono sve to evo sada cu da Pokusaj razumevanja 688606
Nemoj molim te da plačeš..Nisam mislio ništa loše ..Samo sam te pitao dali si razumjela ono što sam htio da kažem...A htio sam da kažem, da bi bila ekscentrik i za sebe,moraš biti različitija od drugih,a za to ti ipak treba okolina ,eto..Niko ti ne kaže da budeš marioneta i fala bogu da je tako..Eto,nadam se da sam ti malo približio ovo.. Pokusaj razumevanja 351161 Pokusaj razumevanja 351161 Pokusaj razumevanja 351161
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime26/1/2010, 6:34 am

Dzoni ja i ti se fantasticno razumemo i kada se neslazemo u misljenju,to je ono sto jako cenim kod ljudi,kazu sto misle a ne namecu ono sto kazu.To je u danasnjem vremenu jaka retkost.Meni netreba neka posebna okolina za ekscentricnost jer izgleda u danasnjem vremenu svako je na svoj nacin ekscentrican tako mi nije to neki problem.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime2/2/2010, 7:08 pm

Daj Boze da cu i ja nekad prestati da lupam glavu ovim. Nije mi bio cilj da ikoga zamaram time, samo sam htela da vidim sta drugi misle, i uvidela sam da nisam jedini slucaj, sto je dobro..
E sad, jedino mi je ostalo da naucim da sve to drzim pod kontrolom, i ne dozvolim da me obuzima u tolikoj meri. Smile

A jesam li vam rekla da vas obozavam? Nisam? Evo-OBOZAVAM VAS SVE! Stvarno ste divne duse svi do jednog!

hepi
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime2/2/2010, 7:10 pm

Razumem sve ali navalentne babetine zaista nikako nerazumem.Ne ulaze mi u glavu. Pokusaj razumevanja Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime2/2/2010, 7:11 pm

hepi

u kom smislu navalentne? xD
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime3/2/2010, 6:57 am

hepi

Pojedine ovde toliko jasu...jasu da ne znaju da sjasu.A najgore sto same ne vide kada treba da sjasu.Valjda im se dopalo jahanje.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime6/2/2010, 10:19 pm

najbitnije je jahanje kroz talase...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime9/2/2010, 10:27 pm

Ellen ::
hepi

Pojedine ovde toliko jasu...jasu da ne znaju da sjasu.A najgore sto same ne vide kada treba da sjasu.Valjda im se dopalo jahanje.

hmmm.. ok Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime15/5/2010, 8:53 pm

Pokusavam zaista da razumem ovaj svet...sve ove ljude pocev od moje najblize okoline,ali izgleda mi vise ni ne uspeva nista.Cini mi se da dizem polako ruke od svega ,jer se sve kosi sa mojim nekim normama i nacelima zivota.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Pokusaj razumevanja   Pokusaj razumevanja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Pokusaj razumevanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: