LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Ogledalo duse

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime9/1/2010, 3:08 pm

Sta mislite o toj frazi:"Oci su ogledalo duse"?
Da li je moguce reci nesto o coveku na osnovu ociju?
Ili je to samo projekcija.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime9/1/2010, 3:10 pm

Volim da verujem u tu frazu.Mislim da ima istine u tome... Najcesce se u ocima manifestuje ono sto u se dusi i zbiva.Mada Ima toliko ljudi sa prelepim očima i praznim dušama.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 3:27 pm

Beskraj ::
Sta mislite o toj frazi:"Oci su ogledalo duse"?
Da li je moguce reci nesto o coveku na osnovu ociju?
Ili je to samo projekcija.

Onaj ko ima dusu moze i tekako da se iz ociju procita i vidi mnogo toga.Mnogi je nemaju tako da se iz njihovih ociju i dusa ogleda samo mutna bara u kojoj plove.I to se moze videti iz ociju.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 5:26 pm

Tačno, ima očiju iz kojih možeš pročitati sve,bilo dobro ili loše nije važno. Važno mi je da je vidljivo a najviše se plašim onih očiju iz kojih ne možeš pročitati ništa. I ne samo oči, riječi otkrivaju dušu najviše.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:08 pm

OCI -- OGLEDALO DUSE

Drevna istina je - da su oci "ogledalo duse". Covek mnogo toga moze da nauci i da sakrije svojim ponasanjem, izjavama ili izgledom, ali nikada ne moze da sakrije "odraz duse u ocima". Treba poznavati vestinu "gledanja u oci", jer zenice nam se sire ili skupljaju onda kada nam se neko dopada ili ne dopada, sjaj u ocima uvek odaje nase psihicko i emocionalno stanje. Treptaj, konecentracija pogleda, sjaj i izraz pogledom su odraz unutrasnjeg stanja, ali i reakcija na spoljasnji nadrazaj ili na osobu koju posmatramo. "Sve se vidi u ocima" - nase psihicko, emocionalno i zdravstveno stanje, kao i raspolozenje - dobro se zagledajte jedni u druge.

Ovo sam negde pronasla na netu i slozila se s time.Desava mi se nekada da ono sto vidim i sto procitam pojedinim ljudima u ocima zaista me prepadne.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:12 pm

Ja znam ljude koji imaju takve oči u kojima se ne vidi ništa. I nikada im se u očima ne vidi ništa, možda nisu psiholozi još stigli da napišu o takvim očima, ali one postoje.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:18 pm

besherat ::
a najviše se plašim onih očiju iz kojih ne možeš pročitati ništa.
Evo druže da ti repliciram,možda prvi put otkad smo zajedno na forumima...Nema očiju iz kijih se ne može pročitati nešto..Problem je u tome ,koliko smo mi spremni da prihvatimo i priznamo sebi pročitano..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:23 pm

U ocima se vidi sve! To jeste istina. Za onog koji moze da vidi. I kad vas voli i kad ne, i kad zeli nesto i kad ne. I kad glumi i kad ne. Prokletstvo onih koji "vide" je to to sto ponekad moraju da zarad neceg viseg zaborave ( ili preskoce to ) sta su videli, iako ih to boli. Ma koliko ta druga osoba pokusala da odglumi nesto, oci je uvek odaju, osecaj ne vara, a ljudi znaju da zanemare to. Oci stvarno jesu ogledalo duse.Znam draga moja besherat da postoje i takve oci,sretala sam i to ali ne bi to ovde bas objasnjavala.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:26 pm

džoni azra ::
a najviše se plašim onih očiju iz kojih ne možeš pročitati ništa.
Evo druže da ti repliciram,možda prvi put otkad smo zajedno na forumima...Nema očiju iz kijih se ne može pročitati nešto..Problem je u tome ,koliko smo mi spremni da prihvatimo i priznamo sebi pročitano..

Dzoni moram da te demantujem postoje takve oci itekako ali o tim ocima ne bi zaista ovde.Mozda psiholozi nisu stigli da napisu o njihovim ocima nista,jer nista iz njih nije moglo ni da se procita.A bilo im je jasno o kakvim ljudima se radi.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:38 pm

U ocima se vidi sve! To jeste istina. Za onog koji moze da vidi. I kad vas voli i kad ne, i kad zeli nesto i kad ne. I kad glumi i kad ne. Prokletstvo onih koji "vide" je to to sto ponekad moraju da zarad neceg viseg zaborave ( ili preskoce to ) sta su videli, iako ih to boli.
O ovome sam govorio... Ogledalo duse 351161
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:42 pm

Dzoni vazno je da smo se razumeli.Mada kako rece besherat postoje oci koje sam toliko sretala u svom zivotu ali nista iz njihovih ociju nisi mogao da procitas,bas nista moje najvece prokletstvo[sada cu ja opet o sebi]je bilo sto sam ja svasta videla u njima.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:51 pm

Ma ljudi, ne govorim ni o kakvoj ljubavi ili mom strahu od onoga što vidim u očima drugih. Ja pričam srpskim jezikom i kažem po treći put, da postoje oči koje ne govore ništa, kontate li to, alo? Znam ljude iz svoje okoline. Da li su oni toliko naučili da kriju osjećanja, ili nemaju osjećanja, jer ljudi o kojima govorim su neki loši ljudi koji se bave prljavim rabotama, ili su zbog čestih kontakata sa milicijom, naučili da im se iz očiju ne vidi ništa, ali sam vidjela kako jezivo izgledaju takve oči. Gledaju kroz tebe, a ne vide ništa, niti ti možeš da vidiš išta. Izgleda da niste imali prilike da se susretnete sa takvim likovima.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:55 pm

Dzoni vazno je da smo se razumeli.Mada kako rece besherat postoje oci koje sam toliko sretala u svom zivotu ali nista iz njihovih ociju nisi mogao da procitas,bas nista moje najvece prokletstvo[sada cu ja opet o sebi]je bilo sto sam ja svasta videla u njima.
Čekaj malo..Zar nisi malo kontraverzna sad... Ogledalo duse Icon_scratch
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:58 pm

ali sam vidjela kako jezivo izgledaju takve oči.
Alo druže..Ja pišem i zborim Srpskim jezikom,a i čitam Srpski..Značili ovo da si ipak vidjela jezu u njima.. Ogledalo duse Icon_scratch
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 6:59 pm

Cekaj sada sam se pogubila skroz na skroz.Iz svih ociju moze da se procita sve,i sve oci imaju ogledalo duse,poenta je stavljena na onoga ko cita.To sam mislila.Sto sam kontraverzna?Pa iz tih ociju koje je navela besherat ima citanja,samo je poenta u citacu.Razumes li sada sta je pisac hteo da kaze.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 7:07 pm

Džoni, ti me zahebavaš majke mi. Very Happy NISAM VIDJELA JEZU, NEGO JE JEZA ŠTO NISAM VIDJELA NIŠTA.

Beskraj, postoje ljudi koji nemaju dušu, zato nema ni odraza u očima ,o tim očima pričam i pukoh od priče. To nema veze sa čitačem, bilo ko da ih pogleda ne može vidjeti ništa. To su oči mnogih političara ili ljudi modernog svijeta, koji ne zna za osjećanja.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 7:11 pm

Cekaj sada sam se pogubila skroz na skroz.Iz svih ociju moze da se procita sve,i sve oci imaju ogledalo duse,poenta je stavljena na onoga ko cita.To sam mislila.Sto sam kontraverzna?Pa iz tih ociju koje je navela besherat ima citanja,samo je poenta u citacu.Razumes li sada sta je pisac hteo da kaze.
Razumijem ja ..Dakle čitač pročita nešto..Makar i prazninu..I od te praznine ga hvata jeza..Kad vidi takve oči iz kojih se vidi samo praznina čovhej zna da je naišao na nekoga ko nema dušu..Tako nekako..
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 7:12 pm

Beskraj, postoje ljudi koji nemaju dušu,
A otkud znaš da nemaju dušu... Ogledalo duse Icon_scratch
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime10/1/2010, 7:12 pm

Nisu samo politicari i ljudi modernog sveta ti bez duse,ima jos takvih draga moja.Nemaju dusu,ali imaju pricu u ocima,veruj mi.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime11/2/2010, 1:39 am

oci govore mnogo vise od rijeci, a te oci koje ne "govore nista", "vlasnici" takvih ociju su vjerovatno mnogo tuzni ljudi, a zasto se ne vidi tuga?..vjerovatno zato sto je prevelika..jer da su nesrecni i mogu da sakriju, ali da su zlobni ili bezosecajni ne mogu...to se jednostavno vidi u ocima...i nesreca se vidi, ali kada se nista ne vidi, onda je to kao kad suza nema od prevelikog bola...nijeme oci...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime15/2/2010, 11:17 pm

Moja duša i ja često vodimo duge, naprosto beskrajne razgovore.Ali, ponekad je upitam, šta si ti, dušo moja? Duša je deo srca .Njeno i njegovo su ogledalo oči.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime17/2/2010, 11:55 pm

Možda ružno zvuči, ali meni su oci toliko vazne da po njima uglavnom prosuđujem ljude.
Jedna kolegica s posla je izuzetno pristojna i dobra prema meni ali njezine oci mi nikako ne odgovaraju , stalno imam osecaj da uopste ne misli to što mi govori ili ne govori sve što misli. I automatski je izbegavam .
Volim dobronamerne tople i otvorene poglede. Hladni pogledi me odbijaju istog trena.Za mene zaista oci jesu ogledalo duse,i iz njih se moze mnogo toga osetiti i procitati.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime20/2/2010, 4:30 pm

Ja mislim da ima nesto u pogledu tj. u nacinu kako vas neko gleda sto nam moze mnogo reci o toj osobi i o njenom stavu prema nama.Zato barem mislim da oci i jesu ogledalo duse,ko naravno zna da cita iz njih.

Nazad na vrh Ići dole
cernodrimski

cernodrimski

Muški
Broj poruka : 34
Godina : 56
Datum upisa : 18.02.2010

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime25/2/2010, 4:21 pm

и тоа како очи су огледало душе,довољно је само погледате некога само на трен да би брзо сватио негово стање,туѓне очи увек гледају само у два правца,када су очајни у небо,када су грешне у земљу,када су веселе они шарају на све стране,жоче у само један трен све да улове,очи превише говоре,само треба посветити мало више времена на ту азбуку и за кратко време научичете да читате.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.nikodin.hit.bg
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 3:21 pm

Ljudi, pa oči su ogledalo duse ...
Iz njih čitam toliko puno - dubinu duše, toplinu osobe, postojanje velikog životnog iskustva, tugu zbog događaja u prošlosti, naklonost, frustraciju, hladnoću, zbunjenost, dobronamernost , pritajenu agresivnost, nesigurnost...
Onda se ljudi čude kako se osoba promenila jer su mislili da je nešto deseto a u očima gotovo sve tako lepo piše.Samo treba znati citati.

Nazad na vrh Ići dole
hermina

hermina

Ženski
Broj poruka : 55
Godina : 43
Humor : sta je to?
Datum upisa : 13.08.2009

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 5:33 pm

Ja izgleda ne znam da citam samo oci, nikad nisam ni znala, ali spoj ociju i osmijeha mi govori sve...ali bas sve....Da li su samo oci dovoljne ya procjenu...po meni ne!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 5:42 pm

Osmeh sigurno nije ogledalo duse,pogotovu sto toliko neiskrenih osmeha ima[Ima i ociju koji su neiskrene ali ko zna da cita iz njih moze da procita ].Ja se naprimer u zivotu smejem i kada mi je najteze,sto znaci nikada ne bi mogla kod nekoga da provalis po osmehu njegova osecanja.

Nazad na vrh Ići dole
hermina

hermina

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 5:58 pm

Ni oci nisu, u bukvalnom smislu, ogledalo duse....toliko praznih ociju ima, ociju koje ne govore nista ili iza kojih nema nista, niti duse niti pameti...rekoh spoj osmijeha i ociju, taj spoj mora biti u skladu, ako imas osmijeh, a oci su ti tuzne...ko vidi znace....
(ovo je moje misljenje....ne znaci da sam u pravu)
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 6:06 pm

Nista nije bukvalno,ali osmeh je po meni najmanje merilo slike necije duse.I te prazne oci mnogo govore,eto koliko gresis.Cak mnogo vise nego one sto imaju sjaja.

Nazad na vrh Ići dole
hermina

hermina

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 6:12 pm

....po tebi, ja nisam rekla da sam u pravu a i da nisam...svako ima svoju filozofiju razvijenu, ne znam da li grijesim, valjda ce mi vrijeme i zivot pokazati....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 6:14 pm

Slazem se,ne znam koliko imas godina pa sam mozda sebi malo vise dala za pravo neke stvari da iznesem iz iskustva.A iskustvo mi je nekako najvece merilo citave filozofije.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 6:22 pm

neko se zaista moze smijati dugo i od srca...ali opet da ga "izdaje" ta tuga u ocima...taj smijeh moze biti tren...kao lijek za dusu...ali se tuga vidi...isto kao sto neko moze glumiti "povrijedjenost" a u ocima citas bistrinu i laz istoga....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime2/3/2010, 6:46 pm

Upravo o tome sam i pisala moja jedina maska a na toj temi sam rekla da je nemam,je moj osmeh.Neko sam ko se smeje stalno,i kada mi je najlosije ja sam nasmejana,i kada sam bolesna moj smeh je negde prisutan.I niko iz njega nikada nista nije procitao.Iz ociju ko zna da cita znao je da procita i smeh.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime29/10/2010, 12:36 pm

Da, sigurna sam da su oci ogledalo duse, zato volim da gledam ljudima u oci dok komuniciram sa njima.

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime25/5/2011, 9:38 pm

Neke oci otkrivaju mnogo, previse, a necije su kao oci lutke, kao da gledas u izrezane rupe na bundevi, za noc vestica
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Ogledalo duse Empty
PočaljiNaslov: Re: Ogledalo duse   Ogledalo duse Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ogledalo duse
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: