LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..

Ići dole 
AutorPoruka
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278
Datum upisa : 20.03.2009

ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Empty
PočaljiNaslov: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime12/1/2010, 2:38 pm

Ajmo Lucija da udaramo malo po našim sugrađanima..Počni..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime12/1/2010, 2:46 pm

e sad Dzoni "greota" sto nam one anegdotice ostadose tamo...cekaj samo da mi sjecanja pocnu "navirati" pa krecemo u napad..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime12/1/2010, 3:08 pm

Oni su u vezi,vec neko vrijeme(proslo)...izlaze tako,ponekad kod njega kuci, i on je pita BILI TI ZIVJELA MALO SAMNOM,ona jadnica sva srecna,misli i prica,a lud je zamnom,ne moze bez mene,i kaze mu onako "kao ne bas sigurno" PA MISLIM DA BIH, a on njoj PA AJDE BEZ MENE OSTALA POCNI DA CISTIS OD KUPATILA...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 10:46 am

Vozio autobus putnike u Zetu..A zećani ,daće bog,nisu baš nešto,no ajd nema veze..Ova priča liči na vic..A ja vjerujem da je istinita..Dakle,vozio autobus putnike u Zetu..A tada je bila poplarna pjesma Idemo na mars..Vozač navio tu pjesmu,a jedan od starih zećana slušajući onu pjesmu u autobusu,obrati se vozaču riječima:
-Ostavi ti men na Anove(mjesto u Zeti)pa vi ajte će god oćete...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 10:55 am

Ovo je živa istina,i desila se jednom mom kolegi sa posla...A tvrdim da to samo njemu može da se desi i nikome više...Zamoli njegov kum njega da mu povede majku u bolnicu na kontrolu..I on ,šta će ,kao dobar kum uzme u obavezu da je povede..Međutim šta SE DEŠAVA..Kako je žena izlazila iz kola,i kako je zatvarala vrata,tako joj kaiš od kaputa zapne za vrata..On misleći da je žena izašla,krene ,žena padne a on počne da je vuče po asfaltu..ljudi koji su sve to gledali počni da viču i on stane..Kad je izašao iz kola imao jre što da vidi..Ženi sva koljena i ruke odrte..Dok joj je pomagao ona mu reče:
-Viđi jadan nebio..Jutros sam kupila nove čarape,viđi što mi uradi od čarapa..
Inače i on je isto Zećanin..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 11:33 am

ja i moja kuma, to vece odlucimo da gledamo utakmicu (a razumijemo se u fudbal, mislim ama nista)dobro znali smo za Savicevica i Mijatovica ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_biggrin a ko nije jel..sjecam se igrali smo sa stranim timom eto cak ne znam ni s kojim,ali bitno je da je strani zato smo kao i gledali,znam samo da je utakmica bila vazna, no dobro "uzivimo" se ja i ona u utakmicu samo tako,hahaha..i povremeno "sekulamo", pa kad se malo dizu tenzije u napade opet se uzivimo i u jednom momentu iznenada voditelj pocinje da se "dere" navijaci da "urlaju" atmosfera ama da se "najezis"(a samo da napomenem da smo jos uz to kupili dvije velike limenke piva da budemo u pravom elementu vatrenih ljubitelja fudbala)stadion se ne vidi od svih mogucih rekvizita navijaca i cega sve ne, i nas dvije na nogama tik uz tv i ide GOOOOOOOL a ja skocim toliko da udarim glavom u luster (zelena kugla,nikad ga necu zaboraviti)i tako i ja i kuma moja skacemo li skacemo i u jednom momentu ja stanem i pitam je A KO JE DAO GOL(misleci mi ili oni,a ne na igraca) a ona mi onako sva euforicna odgovara NE ZNAM... ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300 i proslo je godina od tada,ali kad osvjezimo pamcenje na to smijemo se i sad kao lude..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 12:25 pm

ovo je takodje ziva istina, Zecanka (Dzoni je vec pomenuo,selo kod pg)..udala se u Francusku, ljeti kad je dolazila donosila je poklone i tako je prijateljici donijela zavjese iz inostranstva..pola Zete je dolazilo da gleda te zavjese..i prodje godina od tada,dodje zecanka(francuska) kod ove crnogorske ponovo u posjetu, zavjese naravno tu,ali promijenile boju..pita je ona A JELI OVO SU ONE ZAVJESE STO SAM TI JA DONIJELA ona kaze JESU JESU NEBI TI IH SKINULA ZA SPAS..ova joj kaze ALI BOJA NIJE ISTA,odgovara druga VREMENOM SE PROMIJENILA PROSLO JE GODINA ADA MORA,pa kad si ih oprala zadnji put...zecanka je gleda OPRALA UUUUUU A JA NISAM ZNALA DA SE ZAVJESE PERU...ziva istina vjerovali ili ne ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 5:22 pm

Ovo je isto živa istina..Kad pomenu Lucija utakmicu..Neznam sa kim je igrala Budućnost(tim iz Podgorice)samo znam da je bila kiša ,i to zbog komentara...Išao je radio prenos..Počinje utakmica i komentator počinje ovako..
-Dobar dan dragi slušaoci..Na stadionu pod Goricom danas se skupilo 3000 gledalaca i 6000 kiošbrana... ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 6:18 pm

davno ovo bijese...istina je nazalost..lele nagrdismo sugradjane Dzoni...Novopecena snajka kuva 30 jaja, dosli iznenadni gosti, i postavila na sto, zove je svekrva. "a crna snajo sto su ovoliko jaja na sto" a ona "pa za mezu, nema nista drugo".. ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:06 pm

A što nagrdismo..Nema veze..Možda nekome ovo posluži za snimanje neke serije ili filma..Ko zna..Da nema neku Starovarošku priču ..Tamo su najbolje i najsmješnije..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:15 pm

a ima toga koliko oces, znas i sam, sjeticu se..."lupi" me po glavi odjednom.. ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_smile i onda tipkam...a za blok i konicare...a tek cetinje, ajd sjeti se necega...a zabjelo je posebna prica...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:16 pm

Sad ću vam pričati kako je jedan moj prijatelj prošao..Malo je priča za nevjerovati ali živa istina..Jutro 6 i 30..On se digao i počeo da se sprema za posao..A kako je navikao da svako jutro popije kafu , tog jutra je stavio vodu za kafu na šporetu..I dok je čekao da mu voda uzavri počeo je da se proteže..Merđutim..Izna njega je bilo sijalično grlo na koje je on zaboravio.Dok se protezao ubaci prst u sijalično grlo..Kao ke ubacio prst u grlo tako je počela da ga trese struja u 6 i 30 ujutro..Izgori tri prsta..Kako nije imao kola zovnetaksi da ga povede do hitne..Njegov kasniji komentar je bio..
-Nije što su mi tri prsta izgorela,nego što me onaj taksista odrije oca u j***m za vazda..Na sreću sve je prošlo kako treba...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:17 pm

lucija ::
a ima toga koliko oces, znas i sam, sjeticu se..."lupi" me po glavi odjednom.. ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_smile i onda tipkam...a za blok i konicare...a tek cetinje, ajd sjeti se necega...a zabjelo je posebna prica...
Cetinje je najbolje..Nego nempgu da se sjetim..
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:27 pm

Imam jednu strašnu priču ...Isto živa istina..Radnja se dešava na Cetinje..
Majkina školska drugarica živjela na Cetinje..Inače je rodom iz Danilovgrada..Imala je staru majku koja bila po malo sklerotična..Dovede ona nju kod sebe na Cetinje..Ode žena na posao i ostavi majku samu u stanu..Međutim majka kako je bila sklerotična u raširi fino novine i da oprostite izvrši veliku nuždu..Zamota ona ono u novine i zapakuje fino u kutiju od cipela..Pođe do prve komšinice i ponese joj govoreći:
-Sakri mi ovo neđe dobro, i nemoj Vojki govoriti ništa..
Komšinica ostavi ono što joj je baba spremila..Kad je došla Vojka sa posla,komšinicva je zovne i kaže.
-Viđi,majka ti je nešto ostavila kod mene i rekla mi je da sakrijem od tebe i da ti ne govorim ništa..Nego dođi ti da ti ja dam to..
Komšinica je donijela kutiju i ono što je zapakovano bilo u njoj..
Vojka kad je došla kući kad je otvorila imala je što da vidi...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:29 pm

Dzoni meni ovo nije za nevjerovati..valjda zato sto sam "upoznata sa situacijom"..mentalitetom, zato sam prije rekla nemoze svako da razumije...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:32 pm

lucija ::
Dzoni meni ovo nije za nevjerovati..valjda zato sto sam "upoznata sa situacijom"..mentalitetom, zato sam prije rekla nemoze svako da razumije...
Mi pišemo pa ko oće nek razumije ko neće,nemora..
Znaš kako Cetinjani zovu penzionere..HOKEJAŠI..Zbog štapova..
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:35 pm

ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300 ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300 ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300 a nisam za to znala he he e ludaka...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:42 pm

podsjeti me ti ovo sa babom za jednoga dedu (zeta) kad je posao u grad i na autobuskoj stanici gledao posmatrao ljude kako uzimaju maramicu papirnu za nos,i kad je dosao kuci pricao..e necete mi vjerovati sto sam danas vidio u grad,taj narod je potpuno poludio,skupljaju g.... iz nosa u marame, pa ih stavljaju po dzepova...vic je mislim bio posle od toga...
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime13/1/2010, 7:48 pm

Ima još jedna priča za jednog poznatog podgorikog šereta iz Momišića..Uroša Radovića..Radio Uroš kod Radulovića u autoservis kao vulkanizer..Čovjek doveo auto kod njega da mu vidi gume..U autu je bila sva familija..Međutim nebi bilo problema da nije bilo ljeto i velika vrućina kakva zna da bude u Podgorici...Kaže ovaj čovjek Urošu..
-Uroše majku mu požuri malo izgore mi familija u kola..A Uroš će njemu
-Promiješaj ih malo da ne zagore.. ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime14/1/2010, 10:45 pm

na jednom krstenju Pod Goricom(crkava S.Djordje)..jedan pogoricanin je bio dobrovoljac za ozvucenje istog,i jedan od njegovih asistenata(za ozvucenje)inace po struci mehanicar, u pripitom stanju negdje na pola ceremonije krstenja, dodje kod popa i nazva ga MAJSTORE, pop onako u cudu mu rece DRUZE NISAM JA MAJSTOR JA SAM SVESTENIK,a ovaj njemu AJ DOBRO NEMA VEZE ISTI DJAVO SAMO MI TI RECI KAD CE SE OVO ZAVRSAVATI DA PAKUJEMO TE ZVUCNIKE I IDEMO DOMA...ziva zivcijata istina... ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300

Poslednji izmenio lucija dana 14/1/2010, 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime14/1/2010, 10:56 pm

jedan podgoricki stari taxista (slabijeg cula), zaustavi ga zena sa povecim prtljagom da je vozi na autobuskoj stanici(glavnoj), zena ubaci torbe u auto i zaatvori vrata, aon misleci da je i ona usla,krene...i kad je stigao na stanicu kaze EVO STIGLI SMO okrene se i vidi SAMO TORBE.. ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime14/1/2010, 11:15 pm

dvojica vulkanizera zamijenili ulje musteriji na starog moskvica, i covjek da krene (vergla)nece da upali, ova dvojica se zezaju i jedan kaze OLI SIBICU ali da bi nasmijao kolegu tise rece,misleci da ga ovaj nije cuo..a on otvara vrata i govori mu NE FALA TI, i zalupi ih, ovaj onako u cudu rece drugu PAZI GA O.. MU CUO ME, a on ni pet ni sest otvori ponovo vrata CUO JA BOGAMI...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime14/1/2010, 11:32 pm

znam da je ovo sad vic, ali isto tako znam i "autora" ...pita baba unuku STA CES DA DORUCKUJES SINE? a ona kaze JAJE..pita je baba OLI SINE DA TI PRIGAM JAJE NA OKO ona kao iz topa NECU BABA NA OKO NO NA USTA..
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime20/3/2010, 4:43 pm

Kraljeva kletva

Jedan Crnogorac je bio toliko dodijao kralju, da ga je jednog dana
prokleo:
- Bog ti dao najbolje dvore i najgore susjede!
Jedan od dvorjana zamoli kralja da mu to rastumači. Tada će mu Kralj:
- Od rđava susjeda ne mili se živjeti čovjeku, a takve dvore nije u
stanju niko da kupi.

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime20/3/2010, 4:54 pm

Cuca i kralj Nikola

Pošto je kralj Nikola spjevao „Balkansku caricu”, mislio je da je ona
mnogo bolje djelo nego „Gorski vijenac” Njegošev. Znajući za nekog
starca Krivokapića, Cucu, koji je onda važio kao veoma bistar čovjek i
koji bi o knjizi mogao dati sud, pozove ga i dadne mu svoju knjigu na
ocjenu i uz napomenu svoga mišljenja.
Poslije nekoliko dana Cuca se prijavio knjazu, predao mu obje knjige i
izrekao ovakav sud:
„Valaj, Gospodare, nadvisio si Vladiku taman kao vrana sokola!”

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime21/3/2010, 7:51 pm

Kralj Nikola i Marko Miljanov

Vojvoda Marko jašao „Arnauta” preko Vranickih Njiva, vraćajući se iz
Nikšića. Srete ga kralj Nikola, zaustavi karocu i upita ga:
- Kako bješe Mujica Dragov, vojvodo?
- Dobro, gospodare.
- A-da li je bolji Mujica ili Miljan?
- Boga mi, gospodare, Mujica, ka’Mujica, Miljan ka’ Miljan, a Marko -
zna svatko!
Kralj bez riječi razminu.
Tako se preporiječaše kralj Nikola i vojvoda Marko, kojemu nije ništa
smetalo da zasijeni slavom sve sinove kučke gore od vojvode
Radonje-naovamo - iako je bio sin Miljanov, a zet Mujićin - ni
serdarević, ni kapetanović!

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime14/5/2010, 1:26 pm

Pita učiteljica malog Zećanina:imaju li
golubovi krila?-ImaU.*Reci pravilno!ImaAU!*Čuješ li ako ne kažeš
pravilno,imaćeš 1 za kraj godine!-Dobro,dobro NemaU!

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime18/5/2010, 3:02 pm

Ozenio se crnogorac i posle prve bracne
noci izlazi mlada iz sobe i srijece svekrvu u dnevnoj , kaze svekrva :
aj snajka ako ti nije tesko natoci mi napolje na cesmu ovu casu vode. -
Ocu svekrvo. Vraca se snajka i daje svekrvi casu vode. - Pita je
svekrva: jeli otekla malo? (voda:) - Jeste svekrvo,nemogu sjesti jutros
!!!!!!!!!! Wink

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime8/1/2011, 6:27 pm

Kratke price 2
Једно послеподне били смо изван Рима, на брегу што се зове Маријус, где има једа...н
манастир и пред њим пространа тераса, одакле је врло леп изглед на Рим и
на све околине. Кад смо се пред вече враћали кући и улицом близу моста
Сан-Анђео возили, неједанпут наш кочијаш притера кола крају и заустави,
скочи доле, отвори врата на каруцама, и брзо рече: „Ецеленца,
заповедајте изаћи!“ – Зашто?“- упита Владика зачуђено. „Иде, вели, свети
отац, и сад ће овуда да прође“.
„Па нека га, нек иде! – одговори
Владика – он има свој пут а ми имамо наш“. Господин Ћурчић који је
седео с нама, одмах је изашао из кола.
Кочијаш, кад види да Владика
седи и не помиче се, уплаши се, боји се сам себи да не буде кажњен. И он
и г. Ћурчић кажу нам да је обичај и наредба да сваки на ногама папу
дочека док прође. И да би уверили Владику да то сваки чини, кажу му да и
сами принчеви и највећи енглески лордови изађу из кола и стоје на
ногама док свети отац не прође.
Владици бјеше криво толико наваљивање, па, затварајући врата на колима, доста срдито рече:
„Божја ти вјера, ја не хоћу срамотити оно мало Црногорскога народа.
Нека иде папа својим путем, нека слази с кола ко му је и до сада слазио,
а владика црногорски заиста неће!“

Љубомир Ненадовић,
Писма из Италије

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime5/1/2012, 7:03 pm

U
jedno selo blizu Cetinja bila slava...i sad pravilo se veliko
veselje,bilo pecenja i dosli gosti iz okolnih sela.Oni malo nesto uzeli
da jedu i nisu mogli vise i sad domacica kuce ih "nagoni" da
jedu..."ajde,jedite,ajde" oni "a ne mozemo" ona "ma ajdee" oni "a ne
mozemo" ona "ma ajde jedite ionako cemo sto ostane prasadima dat'" Smile

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime5/1/2012, 7:05 pm

Sad su me pitali koji sok volim na slovo :O?!
Znate li koji je to?
Ošipka .

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime5/1/2012, 7:06 pm

Dosao cetinjanin kod prodavca kovcega da kupi neki dostojni kovceg:
Cetinjanin: imali neki dobri kovceg izrezbareni za mog dobrog djeda ?
Prodacac: ima ovaj za 500 eura.
Cetinjanin: auuuuuuuuu jesi li ti normalan 500 ma daj cojece daj nesto malo jeftinije auuu sad si me okinuo
Prodavac: pa dobro ovaj manje izrezbaren 250 eura
Cetinjanin: ma daaaaj cojece ti nisi normalan ja nemam te pare daj nesto od obicnih dasaka
Prodavac: imas ovaj najednostavniji za 150 eura
Cetinjanin: ajde jedan daj da ga u nesto stavimo i zakopam, sto me ubi danas sa ovim cijenama ?
Prodavac : vidji brate stavi djeda veceras da prenoci na ovaj snijeg
da se ukruti pa cemo sjutra zasarafiti samo 4 rucke na njega.

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime5/1/2012, 7:15 pm

Cetinjanin
Simo Cuca, poznat u grad kao duhovit čovjek. Neki tv snimatelj ga
snimio u prvom planu dje šeta cetinjskim ulicama u kožuhu i crnogorskom
kapom na glavi koje uvijek nosi. Sjutra, poslije prikazivanja emisije,
srete ga jedan komšija:
-Dobro jutro Simo.
-Dobra ti sreća.
-Vala Simo, sinoć sam gledao tv i da znavah da ću tebe viđet tamo ćah je utuliti.
-Vala i ja da znavah da ćeš me ti gledati ćah ti guzicu okrenuti.

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime5/1/2012, 7:23 pm

Policija
zaustavlja djeda ,zato sto prolazi Luksic ,pita policajac ljutito djeda
masuci rukama - DJECES-,a djed mu odgovori istim tonom- u ERVOPUUUU... ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. 817300

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime16/1/2012, 12:25 am

Trče Crnogorac, Srbin i Bosanac za vozom. Posle nekog vremena, reče Crnogorac: „Vala čoče, ja ga više ne mogu jurit“ i stade.
Malo potom i Srbin odustade, ali Bosanac uporan trči i dalje, i u
zadnji čas uhvati onu šipku od poslednjeg vagona i uskoči u voz.
Na to će Crnogorac reći Srbinu: „Ene čoče luda čo’eka, uskoči u voz, a krenuo da nas isprati!

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime4/2/2012, 6:10 pm

Jutros
sam cuo sam da je neki Podgoricanin 2 sata cistio snijeg do kola, pa
oko kola i kad je krenuo da cisti kola vidio da nijesu njegova.

Gost

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime18/12/2012, 10:34 pm

znate kako. prvo, samo sam registrovala da bih vam rekla par recenica, iako su postovi prilicno stari. nisam ni procitala do kraja, ali nisam mogla da odolim. crnogorka sam,
nikad, ali nikad necete cuti nekog iz moje zemlje da ovako prica o vama. a ima mnogo materijala. sve odvratnosti i uzasi koje gledamo na tv u dolaze od vas. toga gliba i jada, kad prodjem kroz srbiju, blizu ste albaniji po nivou cistoce. stvarno, bgd i novi sad vam valjaju, a ostalo, gospode boze. kakva vam je ostala srbija?kakva su vam sela? kakvi su vasi seljaci? pa pogledajte malo vase reality show-ove pa se zamislite. treba da vas bude sram. shvatila bih da rimljani ili francuzi ovako komentarisu ali vi...
dalje, sve sto valja vam je porijeklom odavde, htjeli vi to da priznate ili ne.
vi ste mi svi iz srbije, covjece, sa dvorova. svi ste se rodili sa srebrnom kasicicom u ustima.
dalje, ovo nisu anegdote, ovo je jako vulgarno i nekulturno sa vase strane.
dalje, vidim da ste puni anegdota iz crne gore, kako ih vi zovete, mada ovo, ponavljam, za normalne ljude anegdote nisu. ovo je izrugivanje, i nije vezano za to da li je neko crnogorac ili srbijanac ili bosanac ili... vezano je za bezobrazluk, za zelju za dokazivanjem, i sa komplexima.
i jos par komentara. draga lucija, necu da komentarisem sta mislim o jednoj zeni koja se ovakvim stvarima bavi ( osim ako nema 13 godina, i simpatiju iz crne gore koja nece), ali samo mali savjet: ne moze se pise odvojeno i nauci padeze. budi dama, stvori zivot.
a ti dzoni, mora da si dobro kivan na crnogorce.
i jos ovo, stvarno pricati kako su crnogorci glupi nema logike, imam osjecaj da ste od viceva o plavusama ili policajcima napravili viceve o crnogorcima. mi smo lijeni, na taj racun se moze saliti, glupi nikad, uvijek smo bolje prolazili od vas, sve vase pare su kod nasih.
i jos, u cg zaista ima puno anegdota, i mi zaista imamo duha, a vi ste promasili temu.
a da, za kraj,pogledajte preljubnike, one zbog cega niko u cg vise ne gleda pink, ili se uzasava, pa ce vam biti jasno dje zivite.
p.s. ne ide mi naziv foruma sa ovakvim sadrzajima, ko je odje administrator ovo je sramota.
srdacan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..   ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE.. Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

ŠALJIVE ANEGDOTE IZ CRNE GORE..
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Nešto kao zabava- piše se u temama ispod naslovne :: Šale, zanimljivosti-
Skoči na: