LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Odluka i kako je doneti

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Odluka i kako je doneti Empty
PočaljiNaslov: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime20/1/2010, 8:27 pm

Svakodnevno smo u prilici da o nečemu odlučujemo. Većinu tih naših odluka donosimo po nekom automatizmu, jer su nam poznati svi parametri koji utiču na njihovo donošenje, kao i posledice takvog odlučivanja. Međutim, u životu postoje i situacije koje iziskuju donošenje odluka za koje nismo baš sigurni kako će se odraziti na neki proces, ili ljude, odnosno na neke buduće događaje...

Odluku nije lako doneti, ali je moguće. Kako?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime20/1/2010, 8:32 pm

Neke sam najteze odluke donosila lako, a umela sam bas da se sapletem oko sitnica.Ja sam neko ko bi sebe svrstao u grupu ljudi koji odluke donose u hodu...trceci.Desava mi se i da prodjem glavom kroz zid, kao i da postupim krajnje impulsivno i neocekivano.Nema pravila.

Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 491
Godina : 47
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime21/1/2010, 1:16 pm

Nekad odluku donesemo srcem, a nekad razumom... Nema pravila.
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 12:47 am

ja odluke donosim...brzo, ne razmisljam puno da ne bih odustala, ako su sitne, a krupnije odluke..."odlucujem"..
Nazad na vrh Ići dole
Rogue

Rogue

Ženski
Broj poruka : 5
Godina : 29
Datum upisa : 19.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 3:24 am

Psiholozi kažu da se odluka donese u prvih nekoliko sekundi, samo toga često nismo svesni... Pa zato kad sam neodlučna pitam prijatelje za savet, pa ako mi se savet svidi to i uradim, a ako ne, uradim suprotno... Dakle, koristim razum, ali neki osećaj ipak prevlada na kraju.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 9:40 am

Intuicijom,koje često nismo svjesni....
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 12:16 pm

ja sam grozno impulsivna...i tako donosim i odluke.
u prvih par sekundi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 6:02 pm

Bez puno razmisljanja i dvoumljenja,takve odluke na precac se ispostavilo su najbolje.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 6:07 pm

BOBI-BO ::
ja sam grozno impulsivna...i tako donosim i odluke.
u prvih par sekundi Smile

Odluka i kako je doneti Icon_biggrin Kazes da si grozna i impulsivna,pa gde si onda do sada bila kada su se svi podigli protiv mog iskrenog pisanja.Jel to znaci da sam bila u pravu. Odluka i kako je doneti Icon_biggrin I sto se tice tebe,pa odluka koju si donela da me ne demantujes ne odgovara nesto tvom gornjem opisu.Zanimljivo vidjenje stvari imas o sebi.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 8:37 pm

jesam impulsivna ali starim i ucim da budem strpljiva hepi
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 8:49 pm

Citajuci tvoje postove od ranije strpljenje ti nikada nije bila jaca strana.Ali za svaku pohvalu je svaka promena.Covek se uci dok je ziv.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 8:53 pm

da, uci dok je ziv i onda umre...
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime22/1/2010, 9:05 pm

Bice zita. Odluka i kako je doneti 817300 [Samo sto ja volim i slag],po mogucnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime31/1/2010, 8:01 pm

Beskraj ::
Svakodnevno smo u prilici da o nečemu odlučujemo. Većinu tih naših odluka donosimo po nekom automatizmu, jer su nam poznati svi parametri koji utiču na njihovo donošenje, kao i posledice takvog odlučivanja. Međutim, u životu postoje i situacije koje iziskuju donošenje odluka za koje nismo baš sigurni kako će se odraziti na neki proces, ili ljude, odnosno na neke buduće događaje...

Odluku nije lako doneti, ali je moguće. Kako?

Postoje situacije kada ne znamo što će nam neki naš učinjeni korak donijeti . Situaciju u kojoj ne znamo , što iza nje slijedi , nazivamo rizikom .
Odluku je moguće donijeti ali ona ovisi isključivo o čovjeku koji iza te odluke stoji i njegovoj spremnosti da učini rizik . Dakle moguće su dvije opcije ; ući u rizik ili odustati .
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime31/1/2010, 8:05 pm

Dragana ::
A intuicija... Odluka i kako je doneti Icon_scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime31/1/2010, 8:07 pm

U pravu si,ali ako covek po nekada ne rizikuje u toj svojoj odluci nikada ne zna da li moze ili ne moze da bude na dobitku.Ja opet kazem za sebe moj problem je sto odluke donosim u trenutku,ne kazem da ne razmisljam kada ih donosim,ali ispostavilo se u mom slucaju da tako najbolje funkcionisem u njima.Desavalo se zbog te ishitrenosti i da pogresim,ali u mnogim slucajevima se ispostavilo da sam i donela dobre odluke.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime31/1/2010, 8:09 pm

Beskraj ::
U pravu si,ali ako covek po nekada ne rizikuje u toj svojoj odluci nikada ne zna da li moze ili ne moze da bude na dobitku.Ja opet kazem za sebe moj problem je sto odluke donosim u trenutku,ne kazem da ne razmisljam kada ih donosim,ali ispostavilo se u mom slucaju da tako najbolje funkcionisem u njima.Desavalo se zbog te ishitrenosti i da pogresim,ali u mnogim slucajevima se ispostavilo da sam i donela dobre odluke.

Koliko će tko ući ili ne će ući u rizik nije na nama da procjenjujemo . Stvar je pojedinca i njegove osobnosti .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime31/1/2010, 8:15 pm

Nisam ni mislila na druge kada sam rekla bez rizika nema dobitka ako se odlucis na tu odluku.Mislila sam na sebe licno.Mozda ja kada pisem pisem u mnozini,ali kada odgovaram na pitanja uglavnom stavljam sebe kao primer sto mi pojedini forumasi uzimaju za lose. Odluka i kako je doneti Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime11/2/2010, 1:16 am

instiktivno...nekad iz razuma u srce, a nekad obrnuto...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime2/8/2011, 8:56 pm

Donošenje odluka nije lak posao niti je uvek logičan izbor na nama, ali
ono što je pri svemu tome važno je da ostanemo dosledni sebi i svojim
vrednostima, željama i težnjama jer tako smanjujemo negativne posledice
odluka koje smo doneli. Takve odluke nije uvek lako doneti i zato
'konslultujete" svoje dugoročne ciljeve i izbor će vam biti olakšan.Ja ih ponekada
donosim jako impulsivno i to mi je jedna od mana.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 5067
Datum upisa : 12.10.2010

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime2/8/2011, 9:05 pm

Vrlo interesantna tema za diskusiju...Donošenje odluka može biti tako bezazleno, a Boga mi i veoma odgovorno i prema sebi, a nekada i prema drugima.Ranije, kao mladja reagovala sam vrlo inpulsivno i donosila odluke u sekundi i ,, na brzaka,,
Sada...iz ove perspektive i u ovim godinama, sve odluke donosim vrlo pažljivo vagajući...
Medjutim, desi se nekada, još uvek...da na prečac donesem neku odluku i ne retko se posle kajem...Ali jedno sam sigurno naučila...SAMA snosim posledice za sve što ima veze sa mojim životom...Drugi više ne odlučuju. Bar ne direktno i ne u meri u kojoj misle da to čine.

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Odluka i kako je doneti   Odluka i kako je doneti Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Odluka i kako je doneti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: