LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Sve se vraća - sve se plaća

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Sve se vraća - sve se plaća Empty
PočaljiNaslov: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime28/1/2010, 6:50 pm

Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime28/1/2010, 6:52 pm

Baš tako..sve,i dobro i loše.

"Učini dobro i zakopaj pod kamen, ono će od kamena načiniti sebi jezik i objaviti se",reče jedna mudra glava.

Ne brinem za sebe,nek platim šta sam dužna...već za svoju decu,i često mi je ta misao prisutna, nedao Bog da oni plaćaju moje životne cehove.Verujem u balans u životu.
Balans između dobra i zla, suza i smeha.
Verujem da se dobro vraća dobrim a loše lošim,Decu već ne bih mešala u tu stvar.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime28/1/2010, 7:48 pm

Pa ne znam koliko je to istina i koliko važi za sve. Ništa se ne dešava po zaslugama, niti dobrim, niti lošim, nego kako koga zapadne. Znam dosta dobrih ljudi, koji nisu nikome loše učinili i u porodici imaju dosta smrtnih slučajeva i obratno. Neljudi kojima sve cvjeta. Dobro se ne zaslužuje i ne vraća dobrim, u to sam se uvjerila mnogo puta. Niti se loše kažnjava. Nema pravde , niti je treba tražiti.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime28/1/2010, 8:08 pm

Slazem se sa ovim tvojim pisanjem besherat od reci do reci,totalno si u pravu. Ali moram jos nesto ovde da dodam jedan filozof ne znam o kome je samo rec je primetio kako se ne bojimo toliko činjenja zla,koliko priznanja istog.Mislim da je u tome jedan deo odgovor na ovu temu jer čovek ne veruje u kaznu,barem ne misli kako će isti biti kažnjen sve dok,na neki način,bilo sebi bilo drugima ne mora da prizna ono što je učinio.Onda se pokreće savest.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 8:34 pm

ja ipak mislim da se sve vraca i placa...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 10:03 pm

E, vidi ovo. Moj lični primjer. Jedna žena i čovjek iz firme su bili zaposleni na crno, bez oglasa i ja dobijem sugestiju da im dam otkaz. Po cijenu sopstvenog otkaza, rekla sam da ja nikome neću davati otkaz da mi sutra kunu djecu i ja ti njih fino regularno zaposlim preko oglasa. Sada me ti ljudi špijuniraju što ranije idem s posla. Da,da, sve se vraća sve se plaća, ali loše.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 10:09 pm

e vjeruj mi da je to trenutno stanje, stici ce i njih pa makar, savjest ce ih peci ako ne sto drugo, a i to je dovoljno jel...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 10:43 pm

hepi Ma neka ih ne stigne ništa, samo mene da ne špijunaju. hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 10:54 pm

taman tako...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 10:55 pm

lucija ::
ja ipak mislim da se sve vraca i placa...

Ne znam mislim da je vise to kao neka izreka u narodu.Ali ono sto se zaista vraca...ono sto te stalno opominje i kaznjava jeste upravo to savest.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 11:00 pm

E, da ti ljudi imaju savjest, ne bi to ni radili, zar ne?

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/1/2010, 11:08 pm

doci ce im..doci..iznenada, udari to u glavu...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime30/1/2010, 7:07 pm

Pazim na svoje postupke jer polazim od cinjenice da ne radim drugima ono sto ne bih zelela meni da rade.
Naravno,zapitala sam se kako to da ljudi koji su toliko zli imaju lep zivot,ali sve se to negde opet vrati.Na zalost,mislim da se vrati na nekom ko to najmanje zasluzuje(porodica,deca,...). Mislim nisam bas sigurna.

Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime30/1/2010, 7:20 pm

Beskraj ::
Koliko puta smo čuli "Neka ga, još ne zna da se sve vraća i sve plaća" ili "Na žalost, ne njemu, nego deci će se sve vratiti".
Bojite li se da ćete platiti za učinjene greške? Ili da će to platiti vaši naraštaji?
Smatrate li da učinjeno dobro delo možda neće biti vraćeno vama, ali neka vam se vrate deci?

Vjerujem da je uzrečica točna. To je zakon prirode . Svatko tko drugome učini na žao , na neki način kad tad nepravdu ili bol doživi i na vlastitij koži .
Ne bojim se da ću platiti za učinjene greške jer nikada nikome nisam ni pomislila a još i manje učinila nešto na žao .
Za učinjena dobra djela ne očekujem nagradu . Već i sama sreća zbog učinjenog dobrog djela čini me sretnom . Na koncu činiti dobro , je normalna ljudska osobina .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime30/1/2010, 7:27 pm

I ja verujem ali sve vise i vise vidjam cujem,da ova uzrecica bas i nepije vodu.Zasto to kazem jer svim dobrim ljudima uvek se sve vraca lose,a onima koji su zli gledam nikada im bolje nije bilo.Imali pravila...gde je pravda?Zaista se ponekada pitam.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime1/2/2010, 10:55 pm

Kao što rekoh, lepo to deluje, i sama ponekad kažem da će sve doći na svoje mesto, da će dobrota biti nagrađena, a zlo kažnjeno, ali me stvarnost svakog dana opovrgava. Svakim danom sve vise i vise.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime11/2/2010, 7:07 pm

Bas da li imam neko duboko uverenje da je tako, ne znam.. samo se nadam da jeste... mislim da tu nema pravila, ali valjda se na neki nacin vraca, samo se plasim da se to nekad ne vraca preko necije porodice...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime1/3/2010, 5:15 pm

Uvek se vrati ono kako si zasluzio,i nikada se nista nedesava bez razloga samo treba realno prihvatiti cinjenicu da si negde zasluzio da ti se desavaju lose stvari i da pokusas da sve ono lose u sebi zamenis boljim.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime1/3/2010, 9:39 pm

Ubedjena sam u to.Verujem u pravdu ali i u zakon karme.Zrtva postaje djelat,recimo...
Sve sto se poseje,to se i zanje.
Nazad na vrh Ići dole
Nurdan

Nurdan

Ženski
Broj poruka : 143
Godina : 28
Datum upisa : 07.05.2010

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime13/5/2010, 9:10 pm

O daaa...Werujem u to.Zasto da ja prljam ruke kad swe to neko odozgo gleda.Swakom se sudi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime2/8/2011, 3:17 pm

Verujem u to.Primetim po sebi...uvek mi se vrati sve lose No
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/7/2012, 5:07 pm

nekako uvek izgleda kao da se samo loše vraća, ali nama.. kao da se često plaćaju neke greške...
ipak, svako ima one dane kad se desi nešto dobro ili iznenađujuće što nas ozari i pitamo se odkud to, to je verujem ta dobrota koja nam se vraća
Nazad na vrh Ići dole
PlitkaPoezija

PlitkaPoezija

Muški
Broj poruka : 1206
Godina : 28
Datum upisa : 25.07.2012

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/7/2012, 5:45 pm

Da , slažem se , Anima . S tim što bih pridodao to da smo skloniji da se više pozabavimo onim lošijim "vraćanjima" , nego dobrim . Sve ono dobro što nam se desi , jednostavno - dobro je , pa se mnogo i ne osvrćemo na to , ali kada nas nešto što nas , pa makar malo opeče , e onda smo spremni na analiziranje i traženje razloga za to nešto loše !

donosi li i ona sreću ?!
U ovom svijetu ,
plastičnom !

PlitkaPoezija
Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime29/7/2012, 6:08 pm

dobro prihvatamo kao da ga prirodno zaslužujemo a loše kao kaznu
dokaz ljudske neskromnosti..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sve se vraća - sve se plaća   Sve se vraća - sve se plaća Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Sve se vraća - sve se plaća
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: