LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Kucanje na vrata

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime28/1/2010, 8:14 pm

Kada dođe do komunikacije između dvoje ljudi,uspostavi se jedna vrsta veze kojom se putem ushićenja i trenutnog ,romantičnog uverenja u obostranu iskrenost uvedu privremena pravila bliskosti:razmene se uobičajeni podaci o spoljašnjim,''ukrasnim'' detaljima dve osobe-imena,godine i sl.
I onda,dolazimo do tih ''vrata'',vrata priateljstva.Ona se mogu otvoriti,otvarati,zatvoriti,zatvarati.Ima razlike između ova četiri stanja kroz koja prolaze dva putnika prijatelja,jer ih razdvaja linija trajanja-neka su trenutna,neka se ponavljaju.
Kada otvarate vrata?Kada ih zatvarate?Koliko puta čujete kucanje sa suprotne strane,a ne otvarate?Kako odlučiti kome vrata uopšte otvoriti,ili otvarati nanovo?
A kako se osećamo kada nama otvore,ili treskom zalupe vrata?

Koliko puta opečemo,ili nas opeku zatvaranjem vrata na koja kucamo?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime28/1/2010, 8:18 pm

Mislim kako ni jedna vrata ne treba sasvim zatvoriti,jer vrata osim što dopuštaju nekome da na njih uđe,dozvoljavaju i onome iza njih da izađe.Kafka je ,mislim u ''Procesu'' napisao nešto slično.Postojala su jedna vrata kroz koja junak njegovog romana nije prošao,a upravo ta vrata su mogla biti ona što vode ka srei,ili barem pristupu istoj.Pred njima postoji čak i jedan čuvar,stražar,ali ne zato da bi ga od vrata odvratio,već zato da bi ih za njih čuvao.

Pitam se koliko je takvih vrata bilo u mojem životu i zašto sam izabrala da na njih nikada ne zakucam? Nije resenje ni staviti katanac na vrata pa ne otvarati nikom i ziveti u dobrovoljnom zatvoru. I to sam shvatila.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime28/1/2010, 10:03 pm

Mnoga vrata sam zatvorila i zaključala i nije mi žao. Otvarala sam ih i otvarala i šta se desilo? Samo me ubijala promaja. E, pa dosta je bilo i ja sam ih fino zaključala, jer nekad dođeš do tačke kad vidiš da otvaranja vrata, sa tvoje strane ništa ne vrijedi. Upravo prolazim kroz težak period, kada mi se svakodnevno zatvaraju vrata pred nosem i to sa jakim treskom. Volim da znam razlog zatvaranja, ali ovog puta sam nemoćna. Što mi je osoba bliža, teže mi je da pokucam na vrata, jer me više boli. Ipak nađem snage da kucam i kucam i onda kada kažem da više neću. Ne znam dokle će da bude tako.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime28/1/2010, 10:17 pm

Tako sam besherat ja celoga zivota zivela vrata sam zatvarala nogama ne zbog promaje koja me je ubijala nego zbog mnogo jacih vetrova,koji su duvali sa svih strana.A onda kada sam resila da taj katanac sa nekih od vrata nekima pootvaram prosto sam se i sama iznenadila prijatnim stvarima.Dokle ce da traje ne znam ali da neka vrata nisam otvorila sigurno bi se kajala.Mada ja sam osoba koja i kada otvori vrata,zna jos brze i da ih zatvori.Sto se tice mene ja sam neko ko je jako tezak da zakuca na necija vrata,koliko god mi to mozda nekada i prijalo.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime28/1/2010, 11:06 pm

Ne kucam na vrata, obicno imam "kljuc"... ali jednom jedna vrata su mi bila dugo otvorena..zavirila sam i otisla..i to su jedina vrata koja pamtim i od kojih kljuceva nije bilo i kada su se zatvorila dugo sam razmisljala da li da ne kucam vec da ih razbijem...a ja da sam ih zatvarala jesam i te kakao jesam...no poceo jednom jedan strasan vjetar da duva i otvori ih, porusi mi sve po kuci, razbi mi prozore i naglo stade,a ja sam krivila "kvalitet vrata" od tad sam odlucila da moja vrata obavezno budu blindirana...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime30/1/2010, 7:02 pm

I samo pisanje je jedna vrsta vrata,ili kucanja na ista-poziv i odgovor na želju za ulaskom na nečiju teritoriju,ili deljenje sopstvene sa nekim.Koliko je ljudi,toliko je i vrata.

Koliko je vrata toliko je i života,potraga za srećom i malih,ali vrednih saznanja.

Svaka su vrata jedna jednostavna istina,ali nismo uvek spremni na njihova otvaranja.

Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime11/2/2010, 7:27 pm

Ninacija vrata nikada ne kucam,a tudja ako mi je stalo da otvorim otvaram nogom.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime12/2/2010, 10:47 pm

vrata otvarati nogom je jako nekulturno... i nasilno, zbog takvih, ja "stavljam" blind vrata...a razbiti vrata e to je vec drugo...to je vec... druga prica...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime1/3/2010, 10:46 pm

Moja su vrata kao crkvena,...velika i teška.
Teško se otvaraju, a kad se otvore,...baš se teško se zatvaraju. Malo je onih na koja ja zakucam..

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime21/3/2010, 9:41 pm

Da, ima i onih kojim su vrata nazalost zatvorena zauvek jer nisu znali, zeleli.. da cene i postuju ono sto su imali, ono sto su dobili. Mozda je to bila i moja losa procena na samom pocetku, kada sam im prvi put sirom otvorila vrata... ko zna?! Ali nema veze, ljudski je pogresiti a i na greskama se ucimo.

Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 493
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime6/4/2010, 9:24 pm

Moja vrata su uvek otvorena, mada moram priznati, poneka i zatvorim. Previse boli taj vetar ponekad, a ponekad i taj neko uopste i ne kuca na moja vrata i ja ih lepo zatvorim...
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
Sponsored content

Kucanje na vrata Empty
PočaljiNaslov: Re: Kucanje na vrata   Kucanje na vrata Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Kucanje na vrata
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: