LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Svašta nešto interesantno

Ići dole 
AutorPoruka
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Svašta nešto interesantno Empty
PočaljiNaslov: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime29/1/2010, 5:21 pm

Dragi ljubitelji poezije,

Po prvi put u jednom od beogradskih klubova,
scena će biti posvećena poeziji i njenim ljubiteljima koji će od sada pa na dalje
imati priliku da uz piće i opuštenu atmosferu uživaju u slušanju ili izvođenu poezije – izbor je vaš.
Svi vi koji želiti aktivno učestvovati u obogaćivanju njene umjetnosti,
inspirisani njenim mogućnostima, zavedeni njenom ljepotom,
imate priliku pokazati odanost prema njoj i uživo podijeliti osjećanja.
Ideja potiče iz moje ljubavi i poštovanja prema poeziji koja se , čini mi se
potiskuje kao da su joj se prostor i važnost umanjila i kao da je njen glas sve manje usklađen sa glasom moderniteta.
Ideja je i proizašla zapažnjom da nam nedostaju fizička mjesta gdje bi se poezija mogla doživljavati uživo, gdje bi se ona glasno govorila i razvijala u dodiru sa njenim učesnicima/publikom. Dalje, našem društvu je potreban poetski kontinuitet kako bi se njena umjetnost očuvala i popularizovala.
Za početak, organizovanje poetskih večeri ne treba da se shvati kao nešto suviše ozbiljno i pretenciozno već, nasuprot treba da se doživi kao opuštena varijanta uz piće i druženje – veče razmjenjivanja iskustava, ideja, humora i poezije.
Namjera je isto tako da se pruži šansa i glas neafirmisanim poetama, koji bi podijelili svoje stihove ili zapise sa drugima.

Zato vas pozivamo da se iskupimo, da izađemo iz webforuma dva puta mjesečno i priključimo se forumu uživo – večeri poezije!

Datum: 7 feb 2010.
Vrijeme : Od 20.30 – 2.00
Mjesto održavanja: Takovska 48, Beograd , Club Plek

Zbog ograničenog broja učesnika/recitatora prijavite se najkasnije do 5 feb za recitaciju.
Preporučuje se i da putem mejla posaljete par stihova koji bi spremili za recitaciju .
Na email adresu: clubpoezija@gmail.com

Za više informacija, javite se na email adresu.

Za početak , poetske večeri održavaće se svake druge sedmice u mjesecu zavisno od broja posjetioca.
Izbor i tema : dopušteno je recitovati svoje a i tudje(stranih ili domaćih autora) pjesme. Naravno, dozvoljena je i recitacija drugih književnih oblika sem poezije, dakle, zapisa, proze, aforizama i slično.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime29/1/2010, 5:22 pm

Prelijepa akcija, jedina mana joj je što mi je Beograd daleko. Crying or Very sad

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime29/1/2010, 5:52 pm

dobro, ali mislim ako nesto bas zelis, i nije toliko daleko...
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime4/2/2010, 8:16 pm

Facebook uzrokuje rak

Bolesti, moždanog udara i demencije, izvijestio je dr. Aric Sigman u novom broju časopisa britanskog Instituta za biologiju.

Naime, slanje e-mailova umjesto druženja “oči u oči” gene može potaknuti da “promijene ponašanje” i oslabiti imunološki sustav, poremetiti razinu hormona i funkcioniranje arterija te naškoditi psihičkom zdravlju. Jedan od razloga tako pogubnog utjecaja Facebooka i My spacea na zdravlje jest i to da se neki blagotvorni hormoni, poput oksitocina - izlučuju samo kad su ljudi u bliskom fizičkom kontaktu.

I neki geni odgovorni za imunološki sustav i “saniranje” stresa različito reagiraju kad se radi o virtualnom ili fizičkom kontaktu, ustanovio je dr. Sigman. (A.K.)

Izvor: Vecernji list

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime4/2/2010, 8:19 pm

Potraga za izgubljenom ljubavi

Prije 40 godina zgodni, crnokosi stranac rekao je Regini Bradley da je voli. Ona se u međuvremenu udala, rodila dvoje djece i rastala, no još uvijek pamti njegove riječi i želi ga naći.

Jedna 72-godišnjakinja pokrenula je potragu za strancem koji joj je prije 40 godina rekao ''volim te''.

Regina Bradley srela je misterioznog Velšanina na aerodromu Gatwick u prosincu 1968. godine.

Dogovorili su se da će se naći na londonskom Piccadilly Circusu, no ona je došla prekasno i nikad se više nisu vidjeli.

Regina, iz Llangollena u Sjevernom Walesu, kaže da je bila shrvana tugom.

Kasnije se udala i rodila dvoje djece, no nikad nije zaboravila svog ''zgodnog, tamnokosog'' stranca.

Sada kada se rastavila potrošila je tisuće na oglašavanje i proputovala cijeli Wales u potrazi za njim.

''On je bio prvi koji mi je rekao da me voli i pomisao na to me još uvijek raznježi. Neki me ljudi ismijavaju, no htjela bih ga pronaći dok još imam vremena'', kaže Regina.

Izvor: NetPortal

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime4/2/2010, 8:20 pm

Ubila muža tanga-gaćicama !

Amerikanka Sara Martin je, u želji da iznenadi muža, kod njega izazvala zastoj srca i smrt. Sara Martin, teška 150 kilograma, želeći da iznenadi muža, obukla je tanga-gaćice, od čega je njemu zastalo srce. Policija je tridesetosmogodišnju Saru, zbog sumnje da je izvršila ubistvo,

zadržala u pritvoru. Policajac Robert Kanon je izjavio: „Nemojte mi govoriti da nije bila svesna kako je grozan pogled na njenu zadnjicu. Osim toga, znala je da njen muž ima teškoće sa srcem. Ako pitate mene, radi se o planiranom ubistvu”. Kada je policija stigla na mesto događaja, Markus Martin je ležao na leđima, deformisanog lica i očiju velikih kao golf-loptice.

„Očigledno je video nešto što nije smeo. Kada smo ušli u kuhinju i ugledali ženu kako plače, znali smo šta je to bilo”, rekao je policajac i dodao da su udovicu ljubazno zamolili da obuče pantalone.

„Samo sam htela seks”

Sara Martin smatra da su policajci bili bezobrazni i da ne zna zašto su je uhapsili. „Markusa sam samo želela da iznenadim za našu osmu godišnjicu. Možda sam malo preterala, ali nisam htela da ga ubijem. Samo sam htela da malo oživim naš seksualni život jer već nekoliko godina nismo imali polne odnose. Mom mužu su smetali moji kilogrami”, kaže ona. Kao dokaz da se nije radilo o ubistvu, Sara Martin je policiji dala video-kasetu na kojoj je snimila iznenađenje koje je napravila.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime4/2/2010, 8:22 pm

Crtali grafite po javnoj površini pa im meksička policija sprejem ofarbala kosu, cipele i guzice

Crtali grafite po javnoj površini pa im meksička policija sprejem ofarbala kosu, cipele i guzice

ČETVERO meksičkih tinejdžera iz grada Guadalupea optužilo je tamošnju policiju da im je sprejem ofarbala kosu, cipele i guzice, jer su crtali grafite po javnim površinama.

Nakon što su uhićeni zbog vandalizma, policija ih je išamarala, istukla i "oslikala" njihovim sprejevima, kazao je Emilio Alfaro iz Komisije za zaštitu ljudskih prava u meksičkoj državi Nuevo Leon te dodao kako su mladići provtiv policije podnijeli pritužbu, prenosi Associated Press.

Tinejdžeri, svi od kojih su u dobi od 14 do 16 godina, kao dokaze su podnijeli svoju uništenu obuću i ofarbanu kosu. Policija je pak izvijestila kako je nekoliko policajaca vezanih za njihov slučaj suspendirano dok se ne provede istraga. Mladići su morali platiti više od 200 dolara kazne, prije nego li su pušteni na slobodu.

B.V

Izvor: Index

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
ExitusLetalis

ExitusLetalis

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.04.2013

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime12/4/2013, 12:01 am

MIŠ HEROJ: Spasao druga od zmije

Uvijek zmijama dajemo hranu tako što dva miša ubacimo u terarijum, ali umjesto da se sakriju kao što obično rade, ovog puta se desilo nešto nevjerovatno: miš je napao zmiju kada je video da pokušava da pojede drugog miša – rekao je Ven Šao, čuvar u ovom kineskom zoo-vrtu.Jedan miš je osvojio svoju slobodu, nakon što je spasao najboljeg druga od otrovne zmije kojoj su obojica posluženi kao večera, u zoo-vrtu Hangžu u istočnoj kineskoj provinciji Žeđiang.
- Uvijek zmijama dajemo hranu tako što dva miša ubacimo u terarijum, ali umjesto da se sakriju kao što obično rade, ovog puta se desilo nešto nevjerovatno: miš je napao zmiju kada je video da pokušava da pojede drugog miša – rekao je Ven Šao, čuvar u ovoj ustanovi.

- Nikada nisam video ništa slično. Ujedao je zmiju za glavu i nanio joj ozbiljne povrede – dodao je on.

Miš je tako zaslužio svoju slobodu, ali na njegovu veliku žalost, nije uspio u svom naumu. Njegov najbolji prijatelj je uginuo i poslužen je kasnije kao hrana.

Njegovog drugara nije bilo tu da ga spase.
Izvor:cafe.ba
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Svašta nešto interesantno   Svašta nešto interesantno Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Svašta nešto interesantno
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Nešto kao zabava- piše se u temama ispod naslovne :: Šale, zanimljivosti-
Skoči na: