LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Delite

Biti direktan

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 57335
Godina : 43
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime21/2/2010, 9:35 pm

Da li vam je lako biti direktan i jasno reci sta zelite u nekoj vezi, prijateljstvu, uopste, ma kakvom medjusobnom kontaktu?

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime21/2/2010, 9:38 pm

Uvek sam direktna nikada ne zavlacim ljude , pa cak i kada je najgore. Smatram da mi je to vrlina. Bas ne volim da se igram na taj nacin sa ljudima a i mislim da jedino tako mogu da te razumeju i da cu tako lakse doci do onoga sto hocu i zaobici ono sto necu. Ja sam takva,mada gledam svuda oko sebe ljudi jako manipulisu da bi dosli do cilja,mada cilj ne opravdava uvek sredstva.Zivot je, izgleda, postao vrsta dvoboja: prezivi samo ko prvi puca.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Godina : 46
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime21/2/2010, 10:40 pm

lako mi je biti direktna, nemam problema s tim, mozda ponekad u rijetkim situacijama, ako znam da bi nesto nekoga bas povrijedilo, ne budem direktna, ali u sustini jesam i to bas...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime21/2/2010, 10:49 pm

U sustini sam neko ko jako voli direktne ljude,mozda upravo zato sto sam ja takva.Najvise mrzim kod ljudi kada krenu kao kisa oko Kragujevca,sve ti kazu a u stvari nista ti ne kazu,a misle da su mnogo rekli a u stvari nista nisu rekli.I ti sada treba da razmisljas stalno kod takvih ljudi sta je pisac hteo da kaze.Prosto ne voli takav soj ljiudi koji stalno u pricama okolisavaju,a nikako da stignu do sutine price.

Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2943
Godina : 44
Datum upisa : 09.10.2007

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime22/2/2010, 10:41 pm

ja sam direktna. i, ne valja to. kazem sta hocu...sta necu, sta zelim, sta ne zelim...
ma dobro je biti malo zavucen...ili sta je vec suprotno od biti direktan...
sve mi se nesto kovitla u zivotu...sve dolazim do zakljucka da vrline, koje sam u sebi smatrala za vrline i nisu vise to...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime22/2/2010, 10:51 pm

Ne vidim u cemu je to lose sto je neko direktan i sto iznosi svoja misljenja.Netreba naravno biti tvrdoglav,sujetan...ali ja ne voli te zavucene ljude koji po meni niti smrde niti mirisu.Da li je direktnost vrlina,ne znam,ili je mozda mana,ni to vise ne znam ali znam samo da sam uvek jako direktna sta god da se radilo.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2987
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime22/2/2010, 10:53 pm

biti direktan je definitivno vrlina...
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2943
Godina : 44
Datum upisa : 09.10.2007

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime22/2/2010, 10:56 pm

volela bih da jeste vrlina. i da ljudi znaju da je cene. ali ko sto rekoh, nesto mi se svasta desava, zbog cega mislim da nije vrlina.
tako bi da naucim da ocutim neke stvari.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime22/2/2010, 11:01 pm

Ja je smatram vrlinom,a onaj ko ne voli da se direktno neke stvari stave mu do znanja smatra manom.Zasto treba nauciti neke stvari ocutati,nisam tako naucena,i ne znam da cutim ako mislim da imam nesto pametno da kazem,uvek cu reci.Ako nemam onda da cutacu i slusacu.

Nazad na vrh Ići dole
majacvet

majacvet

Ženski
Broj poruka : 475
Humor : Male stvari me silno razvesele
Datum upisa : 04.10.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime23/2/2010, 12:49 pm

Direktnost nekada pomaže i odmaže, zavisi od situacije...
Nazad na vrh Ići dole
http://beskraj.serbianforum.info/
ardy

ardy

Ženski
Broj poruka : 107
Datum upisa : 24.02.2010

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime24/2/2010, 2:17 pm

Prvo pozdrav svima,pošto sam nova.
A vidim tema za mene problematična,jer jako sam,odnosno previše direktna.Toliko direktna da samo oni koji je stvarno vole,poznaju,mogu da izdrže samnom više od dva sata.
Mislim,iako je meni lično direktnost stvarala dosta problema,da je to ipak,opet kažem meni,pozitivna osobina.
Ja volim reći ono što mislim,bez okolišanja,glume.
Uglavnom ljudi to baš ne prihvataju dobro,ali ko je važniji od mene same.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 5014
Datum upisa : 18.03.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime24/2/2010, 6:19 pm

ardy ::
A vidim tema za mene problematična,jer jako sam,odnosno previše direktna.Toliko direktna da samo oni koji je stvarno vole,poznaju,mogu da izdrže samnom više od dva sata.
Mislim,iako je meni lično direktnost stvarala dosta problema,da je to ipak,opet kažem meni,pozitivna osobina.

E, i ja imam isti problem u RL. Možemo se onda bombardovati direktno do mile volje. cheers cheers cheers cheers

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
aquarius

aquarius

Muški
Broj poruka : 122
Datum upisa : 22.02.2010

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime24/2/2010, 7:10 pm

Beskraj ::
Da li vam je lako biti direktan i jasno reci sta zelite u nekoj vezi, prijateljstvu, uopste, ma kakvom medjusobnom kontaktu?
Da,sta cu kad sam takav
Nazad na vrh Ići dole
cat09

cat09

Ženski
Broj poruka : 278
Humor : branim se osmehom...
Datum upisa : 18.02.2010

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime24/2/2010, 7:16 pm

Nisam direktna nego diskretna. Biti direktan Icon_lol
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 10912
Godina : 58
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime24/2/2010, 7:22 pm

Дискретно, безобразно, директан.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime24/2/2010, 8:20 pm

Sa ovim postom bi se i ja slozila,u svojoj direktnosti samo bi dodala nikada nisam diskretna,ono sto misli kazem onako kako jeste,nikada je ne uvijam u sarene papirice i masnice.Pa kome se svidje svidje kome ne,sta cu mu takva sam kakva sam. Biti direktan Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime25/2/2010, 12:05 pm

Čini se da smo tu negdje svi slični.Ja sam recimo skontala da direktnost na neki način može biti protumačema i kao nekultura.
Ono tipa kažem nekom;hej odbij,razumjela sam šta si htio/htjela reći i šta mi stoput ponavljaš.I ta osoba se uvrijedi i smatra da sam ja nekulturna.
Međutim,ja smatram to bolje,nego da kolutam očima ili gledam u suprotnom smjeru i sl.
U biti,ne razumijem ljude koji ne govore ono što misle,pogotovo kad znam što misle,a ćute ili govore nešto sasvim drugo.
Recimo pita me neko;"Kakva mi je frizura?"
Kažem;"Grozna"I fino bez izmotavanja kažem zašto i kako bi bila ljepša.
A što sad neko kaže lijepa,a misli što i ja?!
I onda ja ispadnem ohola (što stvarno nisam,bezobrazna,ni to nisam),a taj neko ko je u biti lažov i licemjeran ispadene super.

Onda dolazim do zaključka da ljudi vole kad im se laže,jer valjda ne mogu podnijeti istinu.Tako da ja učim biti takva kakvom oni žele da budem.Pod "oni"smatram osobe koje mi nisu važne ,do kojih mi nije ni stalo.I čije mišljenje mi nije ni bitno.Ili jest,ali samo ako je posao u pitanju.Ali to je već druga priča.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime26/2/2010, 5:38 pm

Pa nije bas da smo svi slicni,e sada samo ne znam gde si mislila i na koje poredjenje,ovoga ovde sveta u kome smo,ili si mislila na realu.Po meni direkrnost ne podrazumeva nikakvu nekulturu.Sem ako se ne radi o dorektnosti seljacizma.Mozes na jako kulturan i prefinjen nacin biti direktan,samo ako imas slifa.A to kako ce druga strana shvatiti,to je vec drugi problem.Jer i stime se uci ziveti.

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime27/2/2010, 12:25 pm

Ja sam ja ,bilo na nekom forumu,bilo u stvarnom životu.Ne znam šta ti znači seljacizam.Direktnost je mana koliko i vrlina.U svom odnosu s ljudima,bitna su mi mišljenja onih do kojih mi je stalo i tad preispitujem koliko je moja direktnost ispravna,sa ovim drugima mi je nevažno.Treba znati da direktnost imamo na neki način pravo upotrebljavati u svrhu sebe i svojih mišljenja,ali ako je upotrebljavamo da bismo drugima nešto rekli .,a tiče se njih samih,to mi je već nekultura.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime27/2/2010, 2:00 pm

Ja sam ja ,bilo na nekom forumu,bilo u stvarnom životu.Ne znam šta ti znači seljacizam.Direktnost je mana koliko i vrlina.U svom odnosu s ljudima,bitna su mi mišljenja onih do kojih mi je stalo i tad preispitujem koliko je moja direktnost ispravna,sa ovim drugima mi je nevažno.Treba znati da direktnost imamo na neki način pravo upotrebljavati u svrhu sebe i svojih mišljenja,ali ako je upotrebljavamo da bismo drugima nešto rekli .,a tiče se njih samih,to mi je već nekultura.

Seljacizam,biti direktan u spustanju.Onako jeftino podbadanje sa puno ironije i sarkazma.Ono sto se tice drugih prosto me ne zanima na tom sam terenu totalno neutralna.Direktna sam jako u iznosenju svojih stavova i misljenja koji su samo vezani za mene.

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime27/2/2010, 2:13 pm

Pa dobro,ne volim ni ja sarkazam i sl.upravo zbog toga težim da budem direktna.Ako razgovaramo o direktnosti onda tu nema mjesta za srkazam,ironiju i ostalo.Samo po sebi ako se to upotrebljava znači da to nije direktnost.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime27/2/2010, 2:21 pm

Ardi nikada se nisi u zivotu srela sa ljudima koji su u svojoj direktnosti[oni takav pogled imaju na to],kako ti rece nekulturni.A ja nazvala seljacizam-jer bolju rec za tako nesto prosto nisam mogla da nadjem.Koji hoce da na jako bezobrazan nacin,bez slifa budu direktni u svom bezobrazluku.Mislim da je to svuda oko nas.Taj nacin direktnosti ja licno niti volim niti cenim kod ljudi..Postoje mnogo finije i kulturnije metode direktnosti.A to je ono sto ja cenim.

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime27/2/2010, 2:35 pm

Joj oprosti,baš bih pričala o tome,ali užasno me boli glava i...jednostavno nemam snage.Pozdrav do idućeg pisanja.
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1307
Godina : 40
Datum upisa : 26.06.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 2:43 pm

I vise nego sto treba,ali u svojoj direktnosti sto je jako bitna stvar sam vrlo objektivna,samo sto ljudi i okolina imaju problem svoje objektivnosti.To se pokazalo i na ovom forumu.
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 348
Datum upisa : 23.04.2008

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 4:55 pm

Mnogo nacina da budem direktna ili indirektna?!
Niste postavili zadatak[ili nisam videla]u cemu ili na sta se odnosi ;direktnost?
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 104
Datum upisa : 28.11.2009

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 4:59 pm

Direktna sam u komuniciranju sa ljudima . Ne dozvoljavam da ljudi čitaju između redaka i muče se ili pitaju , što sam mislila ili željela reći .
Međutim , vrlo sam suzdržana odnosno trudim se odvojiti bitno od nebitnoga , kako ne bih povrijedila sugovornika .
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 5:01 pm

^ljubicastonebo^ ::
Mnogo nacina da budem direktna ili indirektna?!
Niste postavili zadatak[ili nisam videla]u cemu ili na sta se odnosi ;direktnost?

Mislila sam na direktnost iznosenja svoga misljenja u komunikaciji.Bez obzira o cemu i kome se radi.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 5:06 pm

Mislila sam na direktnost iznosenja svoga misljenja u komunikaciji.Bez obzira o cemu i kome se radi.

Direktna do kraja u smislu argumentovanih iznosenja cinjenica.
Direktna sa cinjenicom da sam pogresila[direktno izvinjenje]
Direktna u smislu obracanja[nikakvo ljigavo,unjkavo i slatkorecivo obracanje]ne podnosim
Mozda ima jos primera ali se trudim da indirektno ili nikako povredim cak i kad treba?!
Objasniti nekome "direktno"koliko gresi ili nije u pravu ume da bude vrlo neprijatno iz razloga sujete ili lake povredljivosti onoga kome zelite nesto direktno[tada je to vrlo grubo i osiono]da saopstite,makar se radilo i o axiomu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 5:13 pm

Ljubicastonebo,postoje osobe kod kojih sam jako direktna u smislu naravno samo argumentovanih cinjenica,ali objasnjavati nekome da nesto gresi nekim ljudima je po meni gubljenje energije.Pa u tom smislu i izbegavam iznosenje tih cinjenicnih stanja,jer prosto ljudi ne zele da vide svoje greske,iz ko zna kojih razloga.Mislim da nije toliko koliko bi ja time nekoga povredila nego vise mislim da se radi o povredjenoj sujeti.Licno nemam problem da saslusam gde gresim i u cemu gresim,jer ponekada takva stvar zna i da bude korisna kada se sagleda sa svih strana.Direktna sam u nekim svojim stavovima gde mislim da mogu samo da poboljsam neke svoje stvari,i gde sam ja u pitanju.

Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 5:28 pm

Ljubicastonebo,postoje osobe kod kojih sam jako direktna u smislu naravno samo argumentovanih cinjenica,ali objasnjavati nekome da nesto gresi nekim ljudima je po meni gubljenje energije.Pa u tom smislu i izbegavam iznosenje tih cinjenicnih stanja,jer prosto ljudi ne zele da vide svoje greske,iz ko zna kojih razloga.Mislim da nije toliko koliko bi ja time nekoga povredila nego vise mislim da se radi o povredjenoj sujeti.Licno nemam problem da saslusam gde gresim i u cemu gresim,jer ponekada takva stvar zna i da bude korisna kada se sagleda sa svih strana.Direktna sam u nekim svojim stavovima gde mislim da mogu samo da poboljsam neke svoje stvari,i gde sam ja u pitanju.

Mozda gresim ali ja sam to vec napisala.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime28/2/2010, 7:07 pm

Nemislim da gresis ali svako ima pravo vidjenja stvari iz nekog svog ugla desavanja,iskustva i neke prakse zivota.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime6/5/2011, 9:32 pm

U svim segmentima zivota sam direktna.To mi se redovno obije o glavu, ali ne odustajem, takvu me Bog stvorio... Jednostavno uvek kazem ono sto mislim, pokazem ono sto osecam, mozda bih bolje prolazila u zivotu da idem drugacijim rezonom.

Nazad na vrh Ići dole
pirat

pirat

Muški
Broj poruka : 130
Godina : 27
Datum upisa : 01.06.2011

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime12/7/2011, 4:42 pm

e pa ja sam ponekad i previse direktan,umem da saspem u lice same cinjenice i onda to izgleda kao da ubijam nekog na mestu,izgleda previse "surovo",da kazem sve sto imam u 2-3 reci i onda to igleda stvarno grozno...al sam naucio da "ublazim" to i onda neizgleda to toliko surovo i bolje prodjem nego kad nekom sve saspem odma u lice,vec polako,nezno i birajte reci tj. sinonime i onda to nesto izgleda mnogo blaze a ustvari ste isto rekli!!!!
peace
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1566
Datum upisa : 27.12.2008

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime3/9/2011, 9:32 pm

samo prema bas bliskim osobama, tu ne biram ni reci ni momenat ni nacin...jer znam šta god rekla uvek ima vremena, prostora i prilike da "vadim fleke"
A u formalnijim odnosima...možd ai previše indirektna, diskretna, kao da se bojim da ako odvrnem slavinu da više neću moći da zavrnem...i odeeeee
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Biti direktan Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti direktan   Biti direktan Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Biti direktan
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: