LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

KO JE "GLUP"

Ići dole 
AutorPoruka
ardy

ardy

Ženski
Broj poruka : 107
Datum upisa : 24.02.2010

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 9:43 am

Ovako,ne znam je li ovo pravo mjesto za ovu temu,ako nije molim vas da ju stavite gdje spada.

Radi se o tome,da sam prije neki dan bila u društvu jedne ženske osobe,koja je jako mlada,u vezi je sa oženjenim muškarcem.On je financira,kupio joj stan, auto itd.
Poznavala sam ju onako površno.Onako zgođušna plavuša (mislila sam da nije baš"plavuša").
Taj dan sam na nekom sastanku,na kojem je ona eto kao bila u pratnji tog čovjeka stekla neko mišljenje o njoj.I to zamislite,na osnovu samo jedne rečenice.
U neformalnom razgovoru neko se dotaknuo teme u kojem se gradu najbrže živi.Jedan tip je rekao u Londonu,a jedna gospođica u New Yorku (a gospođica je tamo studirala).I onda plavuša kaže;jest baš u New Yorku,vidim po sapunicama...i nekim emisijama.E to mi je došlo da joj uradim KO JE "GLUP" 409237 .Ja pošto nisam bila ni u jednom ni u drugom mjestu,a i da nju izvučem,kažem,kako ja živim najbrži život.Jutro; kafa,djeca,trk tamo,ovamo,uvjek u zadnjem momentu sjedam u auto,stižem minut prije na posao,trk u banku,općinu bla,bla i onda po djecu,pa kuća večera pospremanje...I svi kažu svaka čast i okrenu temu na porodični život poslovne žene.

E sad ubite me,ali ja sam zaključila da je ta mala glupa (plavuša).
Jesam li ja pogriješila?
Na osnovu čega sam to zaključila?Na osnovu samo jedne rečenice (pokušavam zanemariti to da je sponzoruša).

Šta vi mislite o tome?Je li neko glup
i na osnovu čega to zaključite?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9744
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 12:44 pm

Види овако, мала није глупа него срачуната. Докле ће да је онај трпи то зависи. Глупост је око нас свуда. Била си на кафеу и видела колико има тупавих људи. Ова тема може у више праваца да крене. Глупост је инаће урођена, и најинтилигентнији некада одвале најглупљу ствар.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:08 pm

Masada ::
Види овако, мала није глупа него срачуната. Докле ће да је онај трпи то зависи. Глупост је око нас свуда. Била си на кафеу и видела колико има тупавих људи. Ова тема може у више праваца да крене. Глупост је инаће урођена, и најинтилигентнији некада одвале најглупљу ствар.

Ne bi se bas slozila sa ovim pisanjem,po meni je jedna stvar biti sracunat,a jedna je biti glup.Ona nije glupa jer je sebe nasla u svojoj sracunatosti.Ali ima problem ljudske gluposti koja je svuda oko nas.[To je ona odvala koju je ona izvalila].Ali njena glupost ima cenu koja je naravno takvom tipu ne bitna.Sto se tice tupavih ljudi,nisu samo na cafeu imas i ovde i onde i gde god da se okrenes tupavih ljudi.Ali ne mogu svi da budu pametni,zato pustite tupave ljude da zive u svojoj sracunatosti,i svojoj gluposti.Sta mislite da pametni ljudi u svojoj pameti mnogo dobro prolaze,mozda ali samo kao njihova licna satisfakcija,na zalost.Mnogo bolje u zivotu prolaze takvi kao sto je Ardi dala primer.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:25 pm

Ma ja nekako mislim da pamet i glupost nisu na istom nivou..Jer recimo poznajem dosta ljudi koji su pametni,u svojoj struci.Recimo jedan mašinski ing.rastura u svojoj struci,ali s druge strane glup.Ono,ima bijesno auto,odvali narodnjake,otvori prozor i tako vozi.Pa ne mogu reći da nije glup.Opet proračunatost,to je ipak valjda vrlina.pozitiva u životu.A sad biti proračunat u smislu da ti neko kupuje ovo ili ono,a ti zauzvrat glumiš konkubinu. 
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:25 pm

Tema je glupa. hepi

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:34 pm

Ајде да овако поставимо, тако и јесте. Спонзоруше нису глупе, оне су срачунате да остваре корист. Онај што одврне народњаке у колима а екстра је у струци е то је већ несналажење у животу. Можда и ексцентричност. Има људи који ће се понашати нормално без обзира на памет а има оних који ће отићи на контра страну, пример је дат.

Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:35 pm

ardy ::
Ma ja nekako mislim da pamet i glupost nisu na istom nivou..Jer recimo poznajem dosta ljudi koji su pametni,u svojoj struci.Recimo jedan mašinski ing.rastura u svojoj struci,ali s druge strane glup.Ono,ima bijesno auto,odvali narodnjake,otvori prozor i tako vozi.Pa ne mogu reći da nije glup.Opet proračunatost,to je ipak valjda vrlina.pozitiva u životu.A sad biti proračunat u smislu da ti neko kupuje ovo ili ono,a ti zauzvrat glumiš konkubinu.

Ne vidim sta u tome ima lose,svako ima pravo na svoj izbor i po meni to nije glupost,nego prosto opredeljenje.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:36 pm

Imam kolegu koji je jako jako pametan,ali je naprimer glup da tu svoju pamet unovci,kaze prosto ga to ne zanima.Sto znaci sta je on glup ili pametan.Po meni je to prosto relativna stvar i izbor?

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:41 pm

Opredjeljenje jeste ko će slušati kakvu muziku,naravno.Ali pokazivati se u ekstra autu i otvoriti prozor da svako čuje "tvoje opredjeljenje"?!U stvari htjela sam znati šta vi smatrate glupim.nešto mora da vam je glupo.Nećemo sad sve svrstavati u pametne,manje pametne,proračunate,ekscentrične.Pa riječ glup,postoji s razlogom.
Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:43 pm

Beskraj,kolega ti je nesnalažljiv,a ne glup.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:43 pm

Beskraj ::
Imam kolegu koji je jako jako pametan,ali je naprimer glup da tu svoju pamet unovci,kaze prosto ga to ne zanima.Sto znaci sta je on glup ili pametan.Po meni je to prosto relativna stvar i izbor?

То је глупост са становоишта оних који гледају материјалну страну, са његове није, задовољан је сам собом и оним што има.
Глуп би био да ради нешто а да то не наплати.

Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:57 pm

Materijalna strana nije glupost,ali on i kada naplati svoj trud,rad i pamet ne oseca se zadovoljnim.Zadovoljniji je onim radom koji je ostvario.Ali kazem svako ima svoj pogled na pamet i glupost i to je relativna stvar.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:57 pm

Zasto je glupost gledati materijalnu stranu.Mozda iz tvoga ugla gledist,ali iz necijeg nije.Prosto ako se resavaju s time neke egsistencijalne stvari po meni to nije glupost nego pamet.E sada ima tu i cena,pa ko hoce sta da plati neka plati.

Материјално богатсво је мерљива вредност. Некада сам трчао за парама а онда када се све урушило схватио сам да је то споредна ствар. Имао сам другара, звали су га сви да нешто ради, идеалан мајстор, прецизан, брз, савршен. Није хтео да меља фирму, лојалан је био и када су у стечају били. Новац му није био важан никада. Нашао је задовољство у својој савршености за тај посао, радно време, субота слободна, недеља слободна, боловање, празници, одмор од 30 дана. Код приватника би имао плату али по коју цену ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 1:59 pm

Sta je to sada,pamet ili glupost?

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 2:07 pm

Po meni je glup onaj ko je neostvaren,ko se zadovoljava osrednjoscu,kome su svi drugi u zivotu krivi za zivot koji ima a ne zeli na tome nista da promeni ili da poradi.Ljudi koji se mire sa svojom sudbinom...za mene su to glupi ljudi.Ako je nekome zadovoljstvo rad ostvaren a ne materijalna stvar postujem,ako je neko na ovaj ili onaj nacin dosao do love[kao ta sponzorusa]i to postujem,i ne mislim da je i jedan i drugi primer glupost.Sve je to relativno,i svako gleda iz nekog svog ugla.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 2:08 pm

Како за кога, по мени је памет за приватника који даје лову је глупост. Е сада, хоћемо ли се продати за већу кинту или ... Што сам ја оставио већу плату и отишао на мању. Хоћу да будем миран, да не радим под притиском, да се посветим себи и оном што волим.

ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 2:37 pm

Eto to sam htjela.Šta ko smatra glupošću.Bez obzira što je meni glupost sasvim nešto drugo od onog što Beskraj smatra.Osrednjost je po meni jedan od izbora.Jednostavno neko ne želi da se opterećuje više nego mu je potrebno za hajmo reći normalan život.Što ne znači da je taj neko glup.recimo Moj muž.Odbio je "višu funkciju"na radnom"mjestu jer mu je dobro na sadašnjoj funkciji.ima dovoljno love,slobodnog vremena za djecu i mene.Nije htio to izgubiti i nije glup zbog toga.Ja recimo imam super plaćen posao,osjećam se vrijednom,korisnom,ali želim roditi još jedno dijete i napustiti posao.I nisam glupa,nego slijedim svoje želje.Bila bih glupa kad bih rađala djecu,a ne bih imala osiguranu egzistenciju.A sponzoruša,za mene je glupa.Jer danas sutra će je tip otkantatati i neče imati ni stan ni auto.Neće imati ništa.neće čak imati priliku da sjedi i+u društvu koje će primjetiti njene glupe izjave.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:22 pm

Cekaj vidis koliko ti vadis reci iz mog konteksta i trpas mi nesto sto uopste nisam rekla a ti si tako shvatila jer ti je tako u datom momentu odgovaralo.Jel sam ja negde napisala sta smatram pod osrednjoscu-koliko znam nisam.A ti meni dajes neke primere koje ja uopste ne smatram osrednjoscu,niti gluposcu vec stvarom izbora.Sto se tice sponzorusa,zasto si njih dala za primer koliko ovde ima muskih sponzorusa,oni su jel kao pametniji.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:41 pm

Остаје цела лепеза оних изван категорије прорачунатих и оних који држе до свог интегритета. Како оценити вечног нерадника ? Са нашег аспекта, глупост је што неће да ради а са друге стране он је са својом статусном колотечином задовољан. Кука ту и тамо али не одустаје од пароле нећу да радим за бадава. То би била нека осредњост повезана са нећим у глави персоне.

ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:50 pm

"Po meni je glup onaj ko je neostvaren,ko se zadovoljava osrednjoscu..."Oprosti ali ovo su tvoje riječi.Ja sam samo rekla da za mene osrednjost nije glupost.Dakle ništa iz konteksta.Muške ili ženske sponzoruše su za mene podjednako glupi/glupe,jer niko ko nije glup nebi na takav način živio.Na način da ga neko financira,ta nismo glupi,znamo šta daju zauzvrat.Sebe.Izlažu se ismijavanju.Nisu ništa postigli svojim radom,pameću.To je moje mišljenje.Mislim da ne treba dizati tenzije oko toga.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:52 pm

Upravo sam ja to htela da kazem,Po meni je najveca glupost to sto si ti napisao i ono sto sam ja smatrala osrednjoscu[Neradnika koji ne zeli nista na sebi da uradi,a svi su mu drugi krivi].Ali izgleda nasa draga clanica je osrednjost htela da vidi onako kako je ona zelela pa je pocela da iznosi svoje privatne primere koje ja uopste nisam smatrala i sto je najgore nisam ni napisala ni pod gluposcu ni pod osrednjoscu,vec kako sam rekla stvar slobodnog izbora.

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:56 pm

Ma ti uopšte nemaš svog mišljenja,evo to ti kaže draga članica.Ti si htjela da kažeš čas ovo čas ono.Glupost je glupost,osrednjost je osrednjost,izbor nešto sasvim drugo.Ko nije glup shvatiće.Masada,sory...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:57 pm

"Po meni je glup onaj ko je neostvaren,ko se zadovoljava osrednjoscu..."Oprosti ali ovo su tvoje riječi.Ja sam samo rekla da za mene osrednjost nije glupost.Dakle ništa iz konteksta.Muške ili ženske sponzoruše su za mene podjednako glupi/glupe,jer niko ko nije glup nebi na takav način živio.Na način da ga neko financira,ta nismo glupi,znamo šta daju zauzvrat.Sebe.Izlažu se ismijavanju.Nisu ništa postigli svojim radom,pameću.To je moje mišljenje.Mislim da ne treba dizati tenzije oko toga.

Da to su moje reci,po meni jeste glup onaj covek koji je neostvaren,koji se jos u toj svojoj neostvarenost zadovoljava time,i ne radi nista da bi postigao nesto bolje za sebe.Da to sam rekla,i stojim iza toga.Po meni covek koji ima 40,50 god i koji ceka samo da umre,i koji krivi ceo sistem da mu je sjabao zivot za mene je glup.Ljudi na zapadu uce dok su zivi,i rade na sebi svaki dan,Jedino ovde u Srbiji svi zive za to kada ce umreti i kukajuci kako su im svi krivi.To je za mene glupost.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime3/3/2010, 3:59 pm

Ma ti uopšte nemaš svog mišljenja,evo to ti kaže draga članica.Ti si htjela da kažeš čas ovo čas ono.Glupost je glupost,osrednjost je osrednjost,izbor nešto sasvim drugo.Ko nije glup shvatiće.Masada,sory...

Volim sto ti imas svoje misljenje,a tvoje misljenje se svodi na izvlacenje onoga sto ti mislis a ne na ono sto je napisano.To mi je vec jako poznato kod tebe.I nema potrebe da se izvinjavas Masadi
jer samnom vodis razgovor a ne sa njim.Sa onim licnim primerom ne znam samo sta si htela TI da kazes da li je izbor bio pametan,glup ili osrednji.Koliko sama sebi skaces u stomak nisi ni svesna.Sta je pisac hteo tom tvojom pricom da kaze. KO JE "GLUP" Icon_scratch

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 9:39 am

Moje mišljenje se svodi na izvlačenje onog što ja mislim.Naravno,u pravu si.Neću iznositi tvoje ili nečije drugo mišljenje.
Moj lični primjer,ne znam šta je tu nejasno.Dala sam primjer iz stvarnog života i to svog.Znači na osnovu stvarnih događaja.
Osrednjost stavljati u usporedbu sa glupošću mi je baš GLUPO.
Da, osrednjost je izbor.
Biti glup po meni(dakle moje mišljenje),znači ponašati se neozbiljno u situacijama koje zahtjevaju ozbiljnost,pričati nešto o čemu pojma nemaš još u društvu koje to ima u malom prstu.
Glupost je za mene i to kad neko ne može skontati najobičniju stvar i kad nepromišljeno donosi zaključke,na osnovu nečijih drugih riječi.
Jednostavno kad je neko glup,glup je....
I nisam došla tu da se svađam,to mogu na BG CA.Ovdje sam da bih razmjenjivala mišljenja sa normalnim ljudima.
Ako neko hoće da se svađa nađemo se na pomenutom forumu.Poštujem osobu koja me ovdje pozvala na lijep način i ne želim da se ta osoba pokaje zbog toga.
Otud i ono Masada sory.Jer tebi se nemam zbog čega izvinjavati.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 9:47 am

Nisam ni trazila od tebe izvinjenje jer si neko ko mi je ovde jako nebitan sto se tice izvinjenja.A sto se se tice svadje,ni najednom forumu neidem da bi se svadjala.Ali ako neko postavi pitanje sta je glupo i sta je glupost,mislim da i najbolje moze da da odgovor.

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 10:49 am

Biti glup,za mene je još i kad je neko zadrt.Kad  je neko umišljen.Kad misli da je jako pametan,a nije.Kad pokazuje zavist,misleći da nešto pojašnjava.Ja se smatram jako pametnom.Što ne znači da nekad nisam rekla i učinila nešto glupo.Ali recimo ova tema mi je baš super.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 11:21 am

sad sam procitala samo uvodni post...i ne znam kako bi ti opisala drugacije ovu djevojku da nije plavusa....stalno kroz tekst govoris o njenoj boji kose koja nema veze sa gluposcu...mozda bi ta njena stvarno glupa izjava imala nekog smisla da je kojim slucajem crnka...a ovako...ko je glup? plavusa naravno... KO JE "GLUP" Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 11:33 am

od sad pustam moju prirodnu boju kose...ko zna...mozda onda napisem i poneku pjesmu... KO JE "GLUP" 817300 a ovako sa ovom plavom...izgleda nista od mene...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 11:36 am

Свако има право на своје мишљење.
Шта је некоме глупо некоме није. Ићи на пецање за мене је сад губљење времена, раније није било. Спорт исто, глупо ми је да се нервирам када губи тим за који навијам а они за то добијају кинту губили или не. Са друге старне ја сам за некога глуп што не волим фудбал. Сто људи и сто чуди на делу.
Индивидуално размишљамо, радимо, делујемо. Не могу бити сви паметни ни сви глупи. Вечина је нешто између.

ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 11:39 am

Ja bih to ovako rekla.Nisi glup što ne voliš fudbal,bio bi glup kad nebi  shvatao nekog ko ga voli.Dakle glup je onaj ko tebe smatra glupim zbog toga,što ga ne voliš,recimo.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 11:44 am

Како се човек мења тако се мењају и приоритети. Рецимо, да ли је глупост када неко каже да пије јер му је тешко. Апсолутно је тако. Истина је да сви пију јер воле да пију јер алкохол доноси тренутни заборав а проблем остаје.

Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 12:01 pm

Biti glup,za mene je još i kad je neko zadrt.Kad je neko umišljen.Kad misli da je jako pametan,a nije.Kad pokazuje zavist,misleći da nešto pojašnjava.Ja se smatram jako pametnom.Što ne znači da nekad nisam rekla i učinila nešto glupo.Ali recimo ova tema mi je baš super.

Mislim da si preterala sa svojim glupostima na ovoj temi.Pa ti misli sta god hoces, Isto mislim da nisi merodavna niciju pamet da procenjujes i precenjujes,osim svoje.Zadrdost,zavist i ostale epitete ostavi i zadrzi za sebe,ako se u njima pronalazis.

Koliko sam shvatila poentu ovoga foruma pozvana si da pises,a ne da izigravas psilologa.

Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 12:34 pm

Biti glup,za mene je još i kad je neko zadrt.Kad je neko umišljen.Kad misli da je jako pametan,a nije.Kad pokazuje zavist,misleći da nešto pojašnjava.Ja se smatram jako pametnom.Što ne znači da nekad nisam rekla i učinila nešto glupo.Ali recimo ova tema mi je baš super.

Mislim da si preterala sa svojim glupostima na ovoj temi.Pa ti misli sta god hoces, Isto mislim da nisi merodavna niciju pamet da procenjujes i precenjujes,osim svoje.Zadrdost,zavist i ostale epitete ostavi i zadrzi za sebe,ako se u njima pronalazis.

Koliko sam shvatila poentu ovoga foruma pozvana si da pises,a ne da izigravas psilologa.

KO JE "GLUP" 817300
Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 12:40 pm

Masada ::
Како се човек мења тако се мењају и приоритети. Рецимо, да ли је глупост када неко каже да пије јер му је тешко. Апсолутно је тако. Истина је да сви пију јер воле да пију јер алкохол доноси тренутни заборав а проблем остаје.

Mjenja se i čovjek iz korjena.Eto recimo glupo je i kad neko to ne prihvata.To da se mjenja,da se mora mjenjati,htio ili ne.Vremenom ili sazrijevamo i postajemo bogatiji iskustvom,ili starimo i svoje iskustvo ne "unovčimo".
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 12:49 pm

Bože, podaj mi smirenosti
da prihvatim stvari koje ne mogu da izmenim
hrabrosti
da izmenim stvari koje mogu
i
mudrosti da uvek umem da ih razlikujem!

Pamet od gluposti. KO JE "GLUP" Icon_biggrin Ali neciju glupost prosto covek ne moze da preskoci,valjda su mnogo ocite. KO JE "GLUP" 817300

Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1579
Datum upisa : 27.12.2008

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 1:55 pm

Ciga ima IQ 70, al snalazi se covek, ima porodicu, skucio se, stalno nesto trange mange, lova nailazi

Genijalac ima IQ 150, niko se ne druzi sa njim, nema zenu, socijalno fobican, ne moze da nadje posao

ko je sad tu glup?
ako pamet merimo po inteligenciji...ako po snalazljivosti...ako po necem trecem
ne znam
i zaista ne volim da ljude etiketiram na ovaj nacin
a pogotovo ne na osnovu jedne recenice
mada razumem da nam se svima ovo desava
da prerano i prelako donosimo zakljucak da je neko glup
Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime4/3/2010, 2:01 pm

SaMar ::
Ciga ima IQ 70, al snalazi se covek, ima porodicu, skucio se, stalno nesto trange mange, lova nailazi

Genijalac ima IQ 150, niko se ne druzi sa njim, nema zenu, socijalno fobican, ne moze da nadje posao

ko je sad tu glup?
ako pamet merimo po inteligenciji...ako po snalazljivosti...ako po necem trecem
ne znam
i zaista ne volim da ljude etiketiram na ovaj nacin
a pogotovo ne na osnovu jedne recenice
mada razumem da nam se svima ovo desava
da prerano i prelako donosimo zakljucak da je neko glup

Napokon odgovor na moje pitanje ili da kažem moju dvojbu,da li sam donijela pogrešan zaključak.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

KO JE "GLUP" Empty
PočaljiNaslov: Re: KO JE "GLUP"   KO JE "GLUP" Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

KO JE "GLUP"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: