LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Empty
PočaljiNaslov: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime11/6/2008, 8:35 pm

Evo, obecah i .....

Ne budite lenji !

https://poezija.darkbb.com
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime11/6/2008, 10:45 pm

Wow, svaka čast !

Ja nisam alfa i omega, ali gama mogu da budem Wink)
Nazad na vrh Ići dole
branka-013

branka-013

Ženski
Broj poruka : 130
Datum upisa : 10.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime12/6/2008, 12:50 pm

Savrsena zena niti je iluzija niti je mit, ima nas takvih. Evo ja sam jedna od njih Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime12/6/2008, 8:46 pm

Žao mi je ali sve više se forum udaljava od onoga što je zacrtano u početku...prelazi u zezanje...i ako je izričito naglašeno da se neće dozvoliti svakakve gluposti na njemu...raspravljati o savršenstvu čovjeka je po meni ozbiljna tema...tako je treba shvatiti...a zezanje ide pod ono ostalo...tvrditi za sebe da smo savršeni...upravo pokazuje našu ne savršenost...osvrnite se malo oko sebe...što je savršeno u nama ili oko nas...ili se vi zezate...tvrdeći da ste savršeni...ili stvarno vjerujete u toooo...pa je stvar još teža...ili što neki tvrde da ih je neko napravio savršenim....ja uživam u svojoj ne savršenosti,u svojim manama,imam i vrlina,naravno,
Savršeni smo sa prvim plačem kad izađemo iz majčine utrobe...i možda još dok smo tolko mali dok smo još nevina dječica...poslije svaka pomisao na savršenstvo je bezgranična glupost...mislim da se zezate sa ozbiljnim temama...ili ja preozbiljno shvaćam teme na ovom forumu..
Čovjek ne može biti savršen...nikada...svi geniji svijeta koji su stvarali nevjerojatna djela...kojima se mi danas divimo...nisu u potpunosti bili savršeni...pa svi se furamo na ratnika svjetlosti...čak i on priznaje svoju ne savršenost...važno je težiti savršenstvu...ali teško će je ko doseći...ja toliko o savršenstvu čovjeka...podrazumijeva se i žena
branka-013

branka-013

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime12/6/2008, 8:59 pm

Vidiš jano ja sebe stvarno vidim kao savršenstvo. Svoja sam. Autentično svoja. Slobodna od straha, od želje da budem ono što nisam. Zadovoljna sam tim. Zadovoljna svojim suprugom, decom, životom kojim živim uz njih. Svi imamo različita shvatanja savršenstva i neznam zašto ne bismo pisali o tome. A i malo šale nemože pokvariti forum.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime12/6/2008, 10:24 pm

Savršenstvo...je božije djelo...savršenstvo ne postoji u ovozemaljskom životu...ti sebe tako vidiš...to je samouvjerenost koju ja još ne posjedujem u tolikoj mjeri...da bih tvrdila da sam savršena...ali mislim da to što si o pisala o svom životu,sreći,braku,djeci je divno...i sretna si što to sve posjeduješ...ali mislim da je pogrešan odabir riječi...SAVRŠENSTVO...postoji kod nas jedna poslovica...
kaže:"ako ti je sve idealno ubaci kamenčić u cipelu da te žulja"
Mislim da je stvar u različitom tumačenju riječi savršenstvo...čak mislim da može biti i opasno...ali što ja znam,ja još učim...možda ću jednog dana tako razmišljati...ali mi prija ova vrsta komunikacije...razmjena mišljenja kako kaže bobi...to me ispunjava i nadograđuje moju ličnost...pusica.
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 7:41 am

Da li to postoji neka nova definicija savršenstva?

Koji su to kriterijumi po kojima se odredjuje savršena žena,
savršen muškarac.
Ko ih je doneo i ko ih je usvojio i prihvatio?
Možda ih sami sebi postavljamo.?!!! Ah, kako smo moćni (; a tako mali!!!

I opet ovo mlado stvorenje ima moju potpunu podršku.
Jano i meni se ne dopada uopste naslov: Ja sam alfa i omega.

No jedino što mogu da uradim je ili da napravim sopstveni forum, ne da bih bila alfa i omega ni virtuelno, pre svega sam
hrišćanka, i da napustim ovaj. Naravno bez zameranja, tiho,
elegantno.
Ili da ostanem ovde, čitam samo ono što mi se dopada i ne dozvolim sebi da me išta dotakne.

Razmisli o tome !!!

Divna si, zaista si divna!!!

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! 590247
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 4:56 pm

Meni je drago što imam istomišljenika...i neću napustiti forum sve dotle dok ne kažem što imam,znam da će to neko ako ni zbog čega pročitati zbog znatiželje.
Ja sve ovo ozbiljno shvatam...svaku temu koja se zada....problem je onih koji je postave...misleći nešto drugo...
Ovo je stvarno za diskusiju...a ja kad krenem ne znam stati...ne moramo krenuti od velikih stvari...krenimo od mrava...pogledajte taj sklop prirode i živog bića,kako nosi tri puta veći teret od svoje težine...pogledajte pčelicu...koliko meda stvori...za čovjeka kao "savršeno" biće...delfine,njihov razvijeni mozak...o majmunima da i ne pričam...mi ih tako simpatično imitiramo...jeste li posmatrali lastavicu kad vije gnijezdo,koliko puta mora odletjeti i donijeti slamčicu...to je čudo....savršenstvo...u prirodi čovjek je najmanje savršeno biće....po meni!!!
A sad odgovor na ono Bobi,što reče:"Masada me napravio savršenom"
Vidiš Bobi ja mislim da te nije Masada napravio...napravili su te tvoji roditelji...ti nosiš njihove gene...to su tvoji korjeni...
Dala bih odgovor i Branki...
mislim da si uzela pogrešne termine....
Da si rekla ja sam sretna zbog savršenog braka....zvuči uredu..
ali ti si rekla "ja sam savršenstvo jer imam......"
to je neadvekatan pristup....
I sad bih sada spomenula svoj dolazak na forum....ja sam tada bila u jednoj krizi....vjerujem u božiju volju...kad sam našla ovaj forum...pročitah ...psihologija,filozofija i otvorih se...puno ste mi pomogli...koliko se sjećam....svi ste bili istog stava...nitko nije savršen...treba biti onakav kakav si,sa svim manama i vrlinama...uvijek će se neko naći da te takvu prihvati....svi ste imali taj stav....čak i Veliki Masada....pa se ja pitam što to bi sa vašim stavom....tko ga je promijenio u tako kratko vrijeme...
A moja bolest i je nastupila što sam htjela dosegnuti do savršenstva...napraviti od sebe vrhovno biće....htjela sam biti savršena u svemu...u učenju vladanju...izgledu.... niko nije smio biti bolji od mene...podvrgla se spartanskom tretmanu da bih to postigla...i naravno tu bitku izgubila...bila korak do smrti...to može shvatiti samo onaj ko je prošao slično....hvala osobi sa ovog foruma koja me savjetovala...da baš i nije dobro biti iskren do kraja i iznositi svoje mišljenje...ali ja nisam savršena i i obično uradim pogrešne stvari...pa moram reći što mislim...ja primjećujem da vi mijenjate svoje stavove...i to veoma brzo pod utjecajem jedne ili više osoba...ili od situacije do situacije...oprostite na otvorenosti...ali STVARI GLEDATE NE SVOJIM NEGO TUĐIM OČIMA...uredu shvatam privrženost i prijateljstvo...ali pravi prijatelj nikada nebi očekivao da se odreknemo sebe po cijenu drugog....
ETO TOLIKO O SAVRŠENSTVU....ovo je filozofska tema.
U prilog savršenstva jedan citat:"Problem sa ljudima koji nemaju nijedan porok je upravo cinjenica da isti ti poseduju veoma nezgodne vrline"
Još bih dodala bez obzira na moj psihološki problem,moja inteligencija nije upitna...čak mi je QI prilično visok....ne kažem to što mislim da sam savršena....nego suprotno što sam shvatila da nisam savršena...niti mogu biti....sjetite se Majke Tereze....hodala je diljem Indije ...liječila one od lepre....živjela u neimaštini...odbila nagradu i banket u svoju čast...da se podijeli siromašnima...nikada nisam čula da je tvrdila da je savršena...na drugoj strani,sjetite se Narcisa,po njemu su ime dobile narcisoidne osobe...toliko je vjerovao u svoju savršenu ljepotu da je umro...ne želeći prestati da se gleda...zato tvrdim da misliti o sebi kaoo savršenstvu može biti pogubno.
I još mislim koliki god je problem imati kompleks manje vrijednosti....još veći problem je imati kompleks više vrijednosti....ne kažem da se ne trebamo cijeniti...naprotiv trebamo znati svoje vrijednosti...ali biti narcisoidni...prepotentni uobraženi...baš i ne stvara lijepu sliku kod drugih...mislim da je skromnost bliže savršenstvu...nego narcisoidnost...oprostite na dugoj priči...ali ako želimo teme...moramo diskutirati o njima...pusa
branka-013

branka-013

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 5:36 pm

Jano duso, mislim da si samo preozbiljno shvatila sve ovo. Najcesce smo onakvi kakvi sebe vidimo. Verujem....ustvari sigurna sam da si i ti jedno od savrsenih bica. Savrseni smo onoliko koliko to zelimo biti. Ja bar shvatih da je tema malcice saljiva. I tako krenuh u ovo pisanje. Forum mi se jako svidja. Ustvari nadjoh se na nekoj talasnoj duzini sa svima vama. Od svih clanova 2 licno znam ali mi nisu drazi od vas koje ne poznam. Volim vas citati sveee, trenutno sam u fazi da mi ne ide pisanje tako da se bazirah samo na ovu temu. Ne stadoh u odbranu masade kada je u pitanju erotika vec samo rekoh svoje misljenje. Ocito je da se bas u nekim stvarima nismo razumeli. Al ne bi ni valjalo da se u svemu razumemo. Napisah da sam savrsena zato sto imam divnog supruga, hej pa zar nije savrsenstvo podario mi je cetiri zlatne devojcice. O savrsenstvu mozemo kuckati do besvesti i iz dana u dan bar ja ga necu svakoga dana i u svakoj temi opisati na isti nacin. Ne volim se raspravljati i ovo ne shvatam kao raspravu.
Moram reci da mi je zao i zbog pticine reakcije, i razmisljanja da ode sa foruma. Al opet...vidim da na kraju i ona razmislja na pravi nacin bas kao i svi mi
"Ili da ostanem ovde, čitam samo ono što mi se dopada i ne dozvolim sebi da me išta dotakne."
Jano nemoj se izvinjavati nikada zbog duzine kuckanja, davno ti rekosmo da te volimo citati sa svim tim tvojim duzinama u pisanju .
I na kraju cu zamoliti masadu i ostale, mozda ne bi bilo lose otvoriti temu, gde bi se izjasnili da li zelimo imati tema gde ce biti malo i saljivih diskusija, ili da se odrzi forum kao jako ozbiljan?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 7:06 pm

Drago mi je da nisam prouzočila puno štete,jesam ustvari shvatila...preozbiljno...i je to savršenstvo...djeca...moja mama često kaže "u životu sam sigurno uradila dobro tri stvari...a to su moja djeca"...i meni ste svi jako bliski...ali često reagiram burno...na neke stvari na koje neko i ne misli...ali bolećivo sam osjetljiva na nepravdu...iskorištavanje...bilo duha ili tijela...živimo u gadna vremena...vrijednosti su se poremetile....i dešava se nekada bez razloga da se osjetim ...kao sudionik u zlu koji se dešava drugima...a nisam u stanju pomoći....a tako bih voljela....
I jednog dana želim dostići to i takvo savršenstvo...osjetiti majčinstvo....imam malog bratića i puno ga volim...i naravno da želim sa vama da se družim....još uvijek...imam problem...sa svojim samopouzdanjem,želim ti se zahvaliti na razmijvanju...pusa
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 7:29 pm

Ja, kao nesavršeno biće, pogotovu po nekim kvazikriterijumima
savršenosti ovde, srećna u svojoj nesavršenosti i ako imam samo jedno dete a nisam mogla da rodim više usled bolesti, ja koja nema muža .... imam ljubavi za mladog čoveka i veru u Boga, jer sam majka i pravoslavna hrišćanka.

Ni u šali ne bih napisala da sam alfa i omega.

Osim toga, pročitah na jednom mestu: "Lepak za ludake" pa zatim: "I za narkomane".

Duševne bolesti i narkomanija su bolesti !!!! Ja nemam taj pristup niti tu terminologiju za bolesne ljude !!!.
Vrlo dobromamerno upozoravam, danas se lako ode u duševnu bolest a još lakše u narkomaniju !!!!
Ko ima decu neka bolesne ne odbacuje i kvalifikuje tako, jer, ne daj
Blagi Bože, lako možemo postati roditelj duševnog bolesnika
ili narkomana.

Ja nesavršena, majka, hrišćanka, neko ko radi u zdravstvu donosim odluke svojim glavom i formiram sama stvoje stavove. Ne pravim idole
od ljudi, već ih prihvatam u njihovoj nesavršensoti.

Ako će ovo, kao jedna nestereotipna lekcija, imati uticaja na
jednu mladu, divnu, vaspitanu, obrazovanu devojku, citiraću
"Dajem kraljevsvo za konja". Znam da će Jana razumeti !!!

Zahvaljujem Masadi kao poeti na podršci mom pisanju. Koliko je bila
kurtoazna za dobrodošlicu a koliko iskrena nije ni važno, ali zahvaljujem
na podršci.

A pošto je stavljen akcenat na moje deo priče o odlasku sa foruma na
- možda i ostanem i čitam samo ono što mi se dopada trudeći se da me
me dotiče ništa ! Evo otvaram karte: I to je bilo zbog Jane napisano da vidi da se može i tako ponašati u životu !!! No,hvala Branka na primedbi, kao što vidš ne bi bila jedina koja se tako ponaša na forumu!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 8:37 pm

:sunny: MENI SE PLAČE....žao mi je,ne želimda odeš...ni u kom slučaju...razumijem te....potpuno prošli smo kroz pakao...ali smo uspjele...ostale smo....shvatit će to i ostali...
APELIRAM NA MASADU....KOJI JE ŽELJEO DA MU FORUM BUDE POSEBAN....on će biti poseban ...ako budeš zadržao ovakve osobe...ako dozvoliš da jedna takva osoba ode...možda bude kraj foruma onakvog kakvog si ga želio.
Umjesto što uživaš u slijepom obožavanju pojedinih članica foruma...pruži šansu i drugima da se osjete kao punovažni članovi foruma...ja te molim poduzmi nešto...željeo si ozbiljan forum...dokaži da si ozbiljno mislio...ti SAVRŠENI čovječe...ja ne želim da ptica ode...to bi za mene bio veliki gubitak...molim te...

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 9:28 pm

Savrsenstvo je izabrati svoj put, sudbinu biramo sami, zato i jesmo alfa i omega.

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 10:50 pm

:sunny:Savršenstvo je izabrati
pravi put,koliko uspjevamo je drugo pitanje....a to da sudbinu biramo
sami ...ne slažem se... sudbina nam je zacrtana prilikom
rođenja...hvala ti veliki ratniče...divno si to odradio.
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 10:52 pm

Kao i uvek !

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 11:05 pm

Imam osjećaj da me zbog nečega želiš naučiti pameti...zar sam stvarno napravila zbrku...ovaj put si u krivu...ne želim preuzeti krivicu za ono što drugi čine...ja sam samo ukazala na neke neozbiljnosti na forumu...a ti se sada trudiš dodijeliti mi crveni karton!!!
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 11:14 pm

Ja ? Ne, Ti si iznela svoje misljenje o ovome ovde, i da drugi cine nesto za sta ti neces da preuzmes krivicu ????
Iskreno da ti kazem i dalje mi je nejasno sta je to sto drugi cine ?
Ako drugi znaju mogu da mi pomognu da shvatim sta je to sto cine.
Crvene kartone ne delim, nisam fudbalski sudija, odavde te niko ne tera tako da do mile volje mozes da pises sta god zelis.
Ostale bih zamolio da se ukljuce u diskusiju i da otkrijemo sta je trulo u drzavi Danskoj.

Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 11:15 pm

Mogu da biram prijatelje, fakultet, rođendanske poklone ali
sudbinu ??????
Da li bih baš ovakvu izabrala??

Jano ti znaš da me imaš bila ja ovde ili ne. Ti, majalibre, ljubičasto nebo.. uvek ćete me imati ovakvu kakva jesam.

Da ne remetim više harmoniju alfe i omege i oduzimam prostor i vreme drugim ljudima. Laku i lepu noć svima.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 11:18 pm

Pa laka ti Ti noc bila, sto se sudbine tice ja svoju u Bozije ruke ne dajem.

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime13/6/2008, 11:28 pm

Ali mi se čini da nije baš potpuno ni u tvojim rukama....a što se tiče onoga da drugi čine...odnosilo se na teme koje su bile predložene sa puno ozbiljnosti...
pa uredu...samo mi reci da na ovom forumu ne postoji više ni jedna osoba koja zakuhava...tvoje riječi...pusa
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 1:12 am

Sem mene Jano o sudbini brine i jedna moja prijateljica, tu je stalno samnom, u danu i noci, prati me u senci u treptaju sunca, ona je u mom prvom snu, spavam na njenom krilu od prvoga trena na ovome svetu. Bez nje ja ne bih postojao kao ni ona bez mene. Toliko o sudbini za sada.
Ne vidim sto ova tema nije ozbiljna ? Doduse cini mi se da nisi bas naslov dobro procitala ali neka.
Sto se zakuvavanja tice postoji rubrika predlozi, kritike. Svako je slobodan da iznese svoje misljenje kao sto vidis, ne jednom sam u Dobrodoslici rekao da se svi raspisu i postavljaju teme te mi se cini da ovo tvoje trenutno ne stoji.

Citat :
Ja, kao nesavršeno biće, pogotovu po nekim kvazikriterijumima
savršenosti ovde, srećna u svojoj nesavršenosti i ako imam samo jedno dete a nisam mogla da rodim više usled bolesti, ja koja nema muža .... imam ljubavi za mladog čoveka i veru u Boga, jer sam majka i pravoslavna hrišćanka.

Ni u šali ne bih napisala da sam alfa i omega.

Osim toga, pročitah na jednom mestu: "Lepak za ludake" pa zatim: "I za narkomane".

Duševne bolesti i narkomanija su bolesti !!!! Ja nemam taj pristup niti tu terminologiju za bolesne ljude !!!.
Vrlo dobromamerno upozoravam, danas se lako ode u duševnu bolest a još lakše u narkomaniju !!!!
Ko ima decu neka bolesne ne odbacuje i kvalifikuje tako, jer, ne daj
Blagi Bože, lako možemo postati roditelj duševnog bolesnika
ili narkomana.

Ja nesavršena, majka, hrišćanka, neko ko radi u zdravstvu donosim odluke svojim glavom i formiram sama stvoje stavove. Ne pravim idole
od ljudi, već ih prihvatam u njihovoj nesavršensoti.

Ako će ovo, kao jedna nestereotipna lekcija, imati uticaja na
jednu mladu, divnu, vaspitanu, obrazovanu devojku, citiraću
"Dajem kraljevsvo za konja". Znam da će Jana razumeti !!!

Zahvaljujem Masadi kao poeti na podršci mom pisanju. Koliko je bila
kurtoazna za dobrodošlicu a koliko iskrena nije ni važno, ali zahvaljujem
na podršci.

A pošto je stavljen akcenat na moje deo priče o odlasku sa foruma na
- možda i ostanem i čitam samo ono što mi se dopada trudeći se da me
me dotiče ništa ! Evo otvaram karte: I to je bilo zbog Jane napisano da vidi da se može i tako ponašati u životu !!! No,hvala Branka na primedbi, kao što vidš ne bi bila jedina koja se tako ponaša na forumu!

Ne videh nikakve postavljene kvazikriterijume ali ako ti kazes u redu ali mi objasni koji su ?
Alfa i omega nisu napisani ni u kakvoj sali.
Lepak za ludake i narkomane, o cemu se radi zanamo ja i Bobi i mislim da ako zeli moze da vam objasni.
Ja ne govorim nikada kurtoazije radi, svoje misljenje iznosim onako kako je, oni koji me duze znaju mogu to potvrditi.
Ono o odlasku objasnio sam tu negde na nekoj temi.

Citat :
MENI SE PLAČE....žao mi je,ne želimda odeš...ni u kom slučaju...razumijem te....potpuno prošli smo kroz pakao...ali smo uspjele...ostale smo....shvatit će to i ostali...
APELIRAM NA MASADU....KOJI JE ŽELJEO DA MU FORUM BUDE POSEBAN....on će biti poseban ...ako budeš zadržao ovakve osobe...ako dozvoliš da jedna takva osoba ode...možda bude kraj foruma onakvog kakvog si ga želio.
Umjesto što uživaš u slijepom obožavanju pojedinih članica foruma...pruži šansu i drugima da se osjete kao punovažni članovi foruma...ja te molim poduzmi nešto...željeo si ozbiljan forum...dokaži da si ozbiljno mislio...ti SAVRŠENI čovječe...ja ne želim da ptica ode...to bi za mene bio veliki gubitak...molim te...

Do suza covek dovede sam sebe emocijama, za ove tvoje ne vidim da sam ja kriv.
Forum i jeste drugaciji, i takav ce ostati jer uvek ce biti ponekog da se druzi sa ovom starom ludom.
Voleo bih da znam koje clanice slepo obozavam, reci mi, mozda sam slep kod ociju pa ne vidim nesto sto Ti vidis.
Ako se neko ne oseca da je punopravni clan neka slobodno kaze, mozda sam nesto prevideo mada sumnjam.

^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 10:04 am

Trebalo je odbraniti svoj stav zasto se pisu erotske price na takav nacin?
Mislim na one koji su ih ovde postavili.
Oni koji su suprotno diskutovali,ne zasluzuju status kakav trenutno imaju....a on se svodi na apsolutno ne razumevanje..
Pisati ovde erotske pri9ce na bilo kakav nacin niko ne osporava...radi se o diskusiji koja je sasvim dobra,jer poseduje razlicitosti.
Nismo svi ni u erotskom ni u sexsoloskom smislu isti,niti mozemo biti??!
Nacin na koji posmatram fizicki kontakt,odnos prema vodjenju ljubavi i moj stil svega toga,indirektno uslovljavaju i text koji cu napisati...
zato,
jana ili ptica,ovde nista nisu zakuvale,niti su to mogle uraditi clanu kao sto sam ja : zeni sa sopstvenim stavom o svemu tome o cemu sam napisala...nadajuci se da ce se ovde u buduce desavati lepse stvari ...i da se ne moram osecati neprijatno !
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 11:24 am

Evo me konačno. Interesantna tema. Ja sam je možda razumela onako kako nije niko. Valjda što sam mnogo neozbiljna i što sam plavuša. Elem, ja sam shvatila da se radi o sexu, ali pošto nije...

U početku, na ovom forumu smo se družili nas par. Ja sam uvek bila neki uljez koji nezna da piše i koji začatava i tako dala doprinos da se ne shvati sve baš tako preozbiljno. Mnogo volim da nasmejem ljude i kada je tema ozbiljna. Ja sam takva.

Savršenstvo. HM. Koliko se osećamo savršeno toliko jesmo. Neznam da li sam sada glupost odvalila ali tako mislim i tako se osećam. Otkad mislim da sam savršena mnogo mi je lepše u životu. Mnogo lakše podnosim nedaće koje me snalaze. Mnogo se lakše prilagodjavam. Dok sam krivila sebe za tudje greške mnogo je bilo teško. Sada me komentari osoba oko mene ne dotiču. Samo onih do kojih mi je baš stalo. Neznam...svesna sam ja i veoma racionalna osoba sa manama i vrlinama, ali odbijam da prihvatim da nisam najlepša, najbolja, i sve naj...da li je to uobraženost ili ne neznam. Meni prija da tako razmišljam i to mi je dovoljno za moju sreću.

Lepak za ludake i narkomane. Interesantno da je tu opasku uopšte neko i primetio. Da, to Masada i ja znamo. I mislim da se nikoga drugog ne tiče. Uglavnom nije aluzija na nikoga odavde. To je priča sa nekog drugog foruma. I ne bi htela da se neko zbog toga oseća povredjen.

Postoji li zacrtan put ili ne neznam. Nekada pomislim da me vuče neka sila da uradim nešto. Da mi je to unapred predodredjeno. A nekada mislim da ipak ja vučem konce. Mislim da sam mlada suviše da bi bila fatalista. A da li ću ostariti ikad, neznam.

I draga moja ludo znaš ko je tu uvek za druženje sa tobom. I kada nismo u kontaktu tu si...znaš valjda.

Pa eto...prozvana sam par puta, i volim to. Drago mi je da se ipak nešto dešava...
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 1:51 pm

Zavrsite konacno sa ispovestima,okrenite se forumu ako vec zelite svoj doprinos i prestanite da objasnjavate vise kako osecate ili neosecate sex i kolko je ko u tome savrsen ili nije.
deluje degutantno ...i prerasta u pravi trac a ja mislim da je to malo previse za moj ukus.
zato....
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 1:59 pm

hepi hepi hepi hepi hepi

nisam jedina koja misli na sex, a?

ovo tema filozofija ili?

zapravo FILOSOFIA... da ispadnem savršena... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 7:58 pm

Posto je ovo postala prava kupusara od postova moracu nesto da prebacim gde mu je mesto a nesto u off.

Citat :
Trebalo je odbraniti svoj stav zasto se pisu erotske price na takav nacin?
Mislim na one koji su ih ovde postavili.

Pa zar nismo, dopadaju nam se kakve jesu, sa izrazima koji jesu a sve mi se cini da ih svi citase izokola.

Citat :
Zavrsite konacno sa ispovestima,okrenite se forumu ako vec zelite svoj doprinos i prestanite da objasnjavate vise kako osecate ili neosecate sex i kolko je ko u tome savrsen ili nije.
deluje degutantno ...i prerasta u pravi trac a ja mislim da je to malo previse za moj ukus.
zato....

Pa za lude i narkomane smo prozvani pa da usput tek da objasnimo jer poce traktat o tome ko bolesti a to se odnosilo na komkretne ludake i konkretne narkose.

Degutantno ili ne ja jesam okrenut forumu ali na svoj nacin i na svom vidjenju kako ga treba voditi.

^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 8:49 pm

Pa za lude i narkomane smo prozvani pa da usput tek da objasnimo jer poce traktat o tome ko bolesti a to se odnosilo na komkretne ludake i konkretne narkose.

?
Ko ste to VI?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime14/6/2008, 8:51 pm

Pa ja i Bobi ako si citala kako treba. Ovde postoji jedan problem izgleda, ili ja pisem Turski ili pojedini vide pisaniju kako hoce.

^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime15/6/2008, 12:27 am

^ljubicastonebo^ ::

?
Ko ste to VI?

Ko je Vas nazvao tako?
Pitam,kakve ja veze imam sa tim?
I zasto citiras moj text?zar sam bila uvredljiva?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime15/6/2008, 9:26 am

Nisi samo ne citas i opet si pogresno sve razumela.

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime16/6/2008, 1:09 pm

Ne nogu povući svoje mišljenje...niti želim...i o savršenstvu imam svoje mišljenje...i kako god znam biti kritična,znam biti i samokritična...nisam razmišljala da je neko imao bilo kakve namjere dajući svoje komentare...ja posebno...nastupam uvijek otvoreno i iskreno...jeste da je često impulsivno...i nekontrolirano...inače je to moj problem...nije da se pravdam...nego se kajem ako sam bilo koga uvrijedila...nije mi bila namjera...par dana nisam mogla na forum...da vam pogledam u oči....jer Masada je u pravu htjela sam napraviti zbrku...ali opet posljedica mojih impulsivnih reakcija i izhitrenih primjedbi....ovom prilikom se ispričavam i Crnoj,koja nema veze ni sa čim od ovoga što se zbivalo, i svima vama...pogriješila sam...ali moj problem je što se brzo vezujem za ljude...koji me prihvate...i kad je Ptica najavila odlazak meni je zbilja bilo teško jer sam mislila ...opet napuštena...tako bih najvjerojatnije reagirala da je bilo tko od vas bio u pitanju...
Čak sam ovih dana razmišljala da odem sa foruma,ali ne iz razloga kao Ptica....nego što sam shvatila da sam pogriješila prema vama koji ste mi zbilja pomogli kad mi je bilo teško... želim da mi oprostite i ako smatrate da mi nije mjesto na vašem forumu...da mi to kažete...voljela bi da vaš stav bude u moju korist...okomila sam se na ostale zbog odlaska jedne osobe...nije bilo pošteno od mene....ako vam moja isprika išta znači primite je od srca je...OPROSTITE MI....JA SAM I PAK NEKE STVARI PREVIŠE OZBILJNO SHVATILA...burno reagirala i iskalila se ...i ne želim se pravdati svojom bolešću....mislim da trebam preuzeti odgovornost za svoje postupke...SVE JE NA VAMA....ŽELITE LI ME ILI NE?

u mojim pjesmama sam pokušala da opišem svoj stav i viđenje onoga što sam učinila....prema vama,ali i sebi,vjerujte nije mi lako...pročitajte pjesmu na mojoj stranici...ne zbog umjetničke kvalitete...nego zbog iskupljenja moga....hvala i pusa
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime16/6/2008, 3:52 pm

Opusti se Jano i nastavi da pišeš.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime16/6/2008, 4:59 pm

Pisi Jano, bice ti lakse niko te ne tera odavde svi smo nekada u off u pa navikli na nas takve same.

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime16/6/2008, 5:30 pm

Hvala,utješno je i velikodušno,moju zloću tako jednostavno oprostiti..faza je loša...imala sam i osobnih problema kući...to me malo otrijeznilo....i Masada treba da uči...i ja učim...pusa
branka-013

branka-013

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime16/6/2008, 7:08 pm

Vojcice zar ti vec mnogo puto ne rekosmo rado te citamo. Samo opusteno i napred!
Nazad na vrh Ići dole
Slovenska

Slovenska

Ženski
Broj poruka : 212
Datum upisa : 16.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime16/6/2008, 7:16 pm

"Savrsheno" sam nesavrshena...

Koga je briga zbog toga?Ne treba iko da brine,savrsheni kao i nesavrsheni.
Brinem ja...zbog ovoga shto se deshava na forumu.Kad ovo pishem ja to zaista i mislim i osecam.Zao mi je shto je do ovoga doshlo,iskreno zalim,obzirom da sam sa nekolicinom od chlanova izuzetno bliska,nekolicina mi je izuzetno draga,poshtujem sve,naravno,sve koji su ovde , a ne poznajemo se josh uvek...i pitanje je da li cemo ikada...

Zashto?
Chemu?

Koliko vidim,sve je pochelo na erotici...a zavrshilo se (ili josh uvek nije) na filozofiji...

Svako od nas ima prava da kaze ono shto misli i da zbog toga ne bude osudjivan ili "popreko gledan".

Mishljenja sam da ne postoji savrshenstvo,makar ne u svetu u kojem mi zivimo,na planeti kojom hodamo...ne bih se usudila da govorim o drugim sazvezdjima u vasioni...

BOG u koga verujem,kome se molim,od koga trazim pomoc i spasenje za dushu greshnu...jedino BOG...ali ovde ne govorimo o Njemu,zar ne?

Govorimo o nama,ovakvima kakvi jesmo,nama koji smo charobni,koji smo tajna i vechita zagonetka (bar za mene).
Ostanimo takvi,jer jedino tako mozemo da razumemo jedni druge,u nashoj nesavrshenosti,a opet u skladu koji pronalazimo trazeci i pronalazeci jedni druge.

Masada me je pozvao na forum (hvala mu zbog toga).Shkorpiona u meni je privuklo "Ljubav,smrt,snovi i poneki stih",shvatila sam da sam to ja..sazdana bash od nesretnih ljubavi,opsednuta strahom od neumitnosti smrti,ja koja zivim u svojim snovima i govorim mojim tamnim stihovima,rechima moje dushe...doshla sam i ostala sa vama.
Ostala,pomalo pishem...sve redje i redje,jer nemam volje...ne samo ovde,nego i inache,ali ne znachi da ne udjem ponekad i ne prochitam.Prochitala sam priche oko kojih je pocheo verbalni "sukob".Meni se dopadaju,ali ih nikako ne bih svrstala u umetnost.Zaista NE.Umetnost su Masadini stihovi i usudjujem se da kazem da su Masada i Radeumetnik jedini PESNICI medju nama,unapred se ne izvinjavajuci onima koji ce se osetiti povredjenim zbog ovih rechi.To je moje iskreno mishljenje.Svi mi,ostali,pishemo ,ima lepote u nashim rechima,ali Masada i Radeumetnik imaju onu snagu koja je potrebna PESNICIMA.

Ovo govorim samo da bih objasnila zashto priche ne smatram umetnoshcu,nego pitkim i chitljivim shtivom,koje se nekome moze dopasti,nekome ne.Razlichiti smo,razlichito dozivljavamo mnogo toga,pa i vodjenje ljubavi (umetnost vodjenja ljubavi) i sex (eksplicitni sex koji,moram priznati,mene privlachi,dok se,sigurna sam mnogi zgrazavaju nad njim).Pa ljudi smo...samo maleni...i tako nesavrsheni,zar ne?

Elem, Jana i ptica su iznele svoje mishljenje .To je sasvim u redu i nisu to uchinile da bi pokrenule lavinu netrpeljivosti na forumu,u to sam sigurna.

Jana je,usudjujem se da kazem "devojchica" po godinama,u odnosu na moje godine,ali zrela zena sudeci po njenom pisanju,stavovima koje iznosi i koje brani.Tako i treba...naravno.

Ptica je dusha ,a kada to kazem,mislim da sam sve rekla.Ptico moja volim te puno,bash takvu,nesavrshenu,dobru,bash takvu neznu,ranjivu,bash takvu,ponekad vedru i plavu,ponekad tmurnu i sivu...moja si mila ptichica...ostani...molim te .

Ostanite sa nama obe, molim vas,ovaj forum bez vas nikada nece biti isti...nikada.

Masada...sudbine ima,zar ne...ne zavisi od nas mnogo toga...zar i tvoj potpis to ne govori ?:

Nismo alfe i omege...samo smo ljudi...LJUDI...
Nazad na vrh Ići dole
http://Slovenska.sos4um.com
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime17/6/2008, 3:59 am

Evo rekoh neću se dati na tanak led...ali taman se sredim...a već me neko proziva...par dana nisam bila na forumu...brat mi je imao prometnu...pa me to dotuklo pored ovog neshvaćanja... nisam pratila vaše komentare...pa sam morala naknadno...Masada ja jesam emotivna i to sam ja...osjetljiva na tuđe nevolje i želim pomoći...jer i meni treba često pomoć...nisam tvrdila da je ova tema neozbiljna...nego sam tvrdila da se na ozbiljnim temama psihologije i filozofije...zeza kao u pričaonici...i bilo je riječi o zakuhavanju...ja jesam napravila zbrku...priznajem...ali nisam jedina...i koliko mogu da primjetim...samo kritike su upućene onoma koji se slažu samnom,tj ne slažu sa tobom...ali ja sam išla otvoreno i iskreno...pisala ono što mislim... ne poznajem nikoga osobno...tako da ne znam tu vašu predhodnu povezanost...i kad vi počnete pričati o nekim ljepcima ,narkomanima, i nisam shatila tko koga proziva,ja samo svojoj bolesti pričala otvoreno,i ne vidim da me neko zbog toga prozivao ako je o tome riječ,onda je moj bijes još veći...ali koliko se sjećam,ne mogu sada provjeravam ti si prvi upotrebio izraz lijepak za lude,tako da sam jednog trena pomislila da se odnosi na mene,sada vidim da je nešto drugo u pitanju,i naravno kada se tako nešto dešava....recimo osobno...mi ostali ili barem ja se uistinu osjetim glupo i suvišno...i na kraju...nisi dobro pročitao...opaska je bila...da se okreneš i drugim članovima forma...A NE SAMO ONIMA KOJI TEBE SLIJEPO OBOŽAVAJU...TI SI OVDJE DOMAĆIN....MISLEĆI PRI TOME NA PTICU...imala sam osjećaj da si bio hladan što ona odlazi...a pošto ja jesam osjetljiva meni je bilo žao...
i uopće nie bilo riječi o erotici nego o kiču...i ja nisam čitala iz potaje kako ti kažeš...nego sam ih jednostavno pročitala i odmah rekla da one za mene nisu erotika kao umjetnost...što je ko htio, da iskoristi moj stavm i da li je...i zbog čega, ja nisam kriva...JEDINO SI UPRAVU ŠTO SE TIČE CRNE...TAD SAM BILA LJUTA ZBOG HLADNOĆE SA KOJOM SI PRIMIO ODLAZAK PTICE...pa sam ne sa namjerom da uvriedim pticu nego tebe da naljutim,napisala što sam napisala...jesam htjela dati stvorim zbrku....msleći da s se u istin trebao otruditi da je zadržiš...ja sam i dalje otvorena koliko smijem biti...ali ne volim da čitam između redova...to me opterećuje...I MENI JE ŽAO AKO JE NEKO MOJE VIĐENJE KIČ PRIČA I SAVRŠENSTVA,ŠTO ZA MENE JESU BILE OZBILJNE TEME ISKORISTIO...ZA NEŠTO DRUGO...JER JA IMAM SVOJ STAV MA KAKO MI NEKO BIO DRAG ILI NE...ALI SAM PITALA POJEDINE ČLANOVE ČIJE ONI STAVOVE IZNOSE...SUVIŠE ČESTO SE DESI..PORED TVOJE SAVRŠENOSTI...DA DAŠ NE SAVRŠEN KOMENTAR...ZA MOJE POIMANJE...PA ČAK I NEOZBILJNO...NADAM SE DA NEĆU BITI KAMENOVANA...ZBOG SVOG JEZIKA...PUSICA...DOBAR SI TI OVJEK...ALI NE BAŠ SAVRŠEN!!!
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime17/6/2008, 10:43 am

..moja si mila ptichica...ostani...molim te

Kamenje obavlja posao, neprestano. Pušta pljusku poljubaca i vetru milovanja da ga raspe, do zadnje truni praha. Odlazi u ništa ne ostavljajući za sobom, ni od sebe - ništa. Dakle, ono i ne odlazi. Ono - isčezava!
U svakom od nas, dani što se ne vraćaju, ljudi koji su nas zauvek napustili, cvetovi koje više nećemo ubrati ni pomirisati... sve što je otišlo za vjeki vjekov, sve je ostavilo u nama kamen, kamenčić, zrno šljunka ili pregršt peska, koje više ne možemo ukloniti. Svakim podvigom ukidamo po jednu vidljivu stepenicu i izgradimo jednu nevidljivu, koja više ne može propasti ni srušiti se; svakim lepim doživljajem (ovde smo zbog - lepote) skinemo po jedan beskrajno tanak premaz zlata sa svoga štita i pretočimo ga u neugasiv sjaj kojem je zlato nepotrebno; svakim činom otpora onima što nas hoće držati zatvorene, uklonimo po jedan sloj železa sa rešetki razapetih preko našeg neba i zamenjujemo ga delićem alabastera kroz koji se vidi kako hitro lete divlji golubovi.

Zlatni štit - For You

Volim te!

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime25/6/2008, 9:34 pm

Ostadoh duzan ovde odgovor.

Alfa i omega, ja sam savrsen, e pa jesam, ludo deluje ali tako je.
Hodam, pricam, mogu da se derem a i onda cu razgovetno vikati pa zar to nije savrsenost ?
Zar nije savrsenost, posle svega loseg sta nam se ispodesava u zivotu, okrenuti se pogledati na to kao ruznu proslost i nastaviti dalje ?
Zar nije savrsenost biti veseo u ovom tuznom svetu ?
Ako nismo sami sebi alfa i omega cemu onda zivot ?
Sudbina, da postoji ali mozemo je menjati, menjamo je kada krenemo nekom drugom stranom ulice a ne onom kojom svaki dan koracamo.
Sudbina je konacnost, nesto gde cemo zavrsiti zivot a onda, onda ne znam ni sam ali verujem da nije kraj i da se negde nastavlja ovo sto smo ovde poceli.
Pominjao se Bog, ja ga zovem Tvorcem. Biblija kaze da smo stvoreni po njegovom liku !?
Pa jesmo li ili nismo ?
Ako jesmo zar nismo alfa i omega, zar nismo savrseni ?
Pa obicni cvet u polju je savrsen, savrseniji od Mona Lize kojoj se svi dive a ja u sustini vidim samo jednu zenu na platnu.
Ne mogu nikoga ubediti da je savrsen ako on ne zeli to da bude i zapostavlja duhovnost svoje duse isticuci kako je nesto tamo gore duhovnije od onoga sto je u nama. E pa ja ne mogu da se slozim.
Nikoga niko nije terao sa ovoga foruma, bio je sukob misljenja koji se pretvorio u polemiku ali su onda pojedini pomislili da su neki ugrozeni i poceli da brane jedni druge i ako za to nije bilo potrebe.
Eto, ako se bude nastavila ova tema pisacemo, doci ce novi clanovi, procitati, mozda dopisati nesto.
Videcemo, savrsenstvo je u strpljenju.

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime25/6/2008, 9:51 pm

Citat :
Ako nismo sami sebi alfa i omega cemu onda zivot ?

meni si ovo jednom rekao. I na to sam mislila kada sam rekla da sam savršena. Da si me ti učinio takvom. Naterao si me da gledam na život iz drugog ugla. I drago mi je zbog toga.

A da li pišem malim ili velikim slovima...hm...ne zamaram se time u svojim odgovorima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 1:10 am

Samo si pored tog savršenog zaboravio nabrojati i ono što kod tebe ima ne savršemno...ne samo kod tebe kod svakog...savršenstvo i je u malim stvarima...kao obični cvijet...ili mrav... već sam pisala o tome...ako si pratio i ja nisam negirala svoju duhovnost...ne nisam ni jednog momenta...sklop smo savršenog i ne savršenog...jer kad bismo tvrdili...da smo 100% savršeni poistovjetili bi smo se sa Tvorcem zemlje i neba...cvijeta ...mi jesmo stvoreni na njegovu sliku i priliku...ili smo znanstveno...postali iz vode od šakoperke...pa sa majmunima imali...zajedničke pretke...ne bitno...ali bit čovjek sadašnjice...biti duhovan...biti savršen kako ti reče...a ne biti slobodan...pa gdje tu savršenstvo...podliježemo suviše materijalnom,bez toga više ne umijemo da živimo...gdje tu sloboda duha...gdje tu čovjek...slika i prilika Tvorca...ne, mi hoćemo uzeti u ruke ono što je Tvorac stvorio...cvijeće ...livade...zvijer ubija kad je gladna...a čovjek?
Mi uništavamo svjesno ili nesvjesno savršenstvo...i nitko nas nije sačinio savršenim...jer čovjek je istjeran iz raja zbog ne savršenstva...ovo je polemika...ja je takvo vidim...ma koliko neki ponavljali kao papige te dvije riječi"ja sam savršen"neka izvaga koliko ima savršenog u njemu...ili nama..jer nisi sve nabrojao...ne nikako sve...ni jedno slovo u onome u čemu si ne savršen...imaš mobitel...imaš sva životna pomagala...ovisiš o drugima...nisi slobodan...zarađuješ kruv nasušni...ljutiš se,bjesniš,ne razumiješ one koji su drugačiji od tebe...možda ih i ne prihvaćaš, to može biti samo tvoje pravo a ne savršenstvo....pišeš divne pjesme...imaš savršen dar za poeziju...ali Tvorac kako ga ti nazivaš je dobro pazio,da ne napravi savršenog čovjeka,ako mu je dao savršenstvo na jednoj strani na drugoj mu je nešto uskratio...sve si ti lijepo nabrojao..ali nisi baš sve...ne moraš biti iskren prema nama budi prema sebi...zar je savršeno nešto željeti a sputavaju ga društvene norme,stege,moć,nemoć,nismo slobodni ni da volimo koga želimo i koliko žlimo...a pogotovo ne smijemo to reći...čime si ispunio dušu i srce...osim možda poezijom...i koliko si na račun tijela zapustio duhovno...ne samo ti,nego svi mi...koliko je jača želja imati sve ,boriti se za materijalna dobra...prije duhovnih...ja o tome razmišljam...a Bobi, može tebe Masada naučiti da razmišljaš njegovom glavom...pa što je tu savršeno...Tvorac ti dao glavu i um da možeš da misliš...zato nas i zovu misaona bića...lijepo je imati prijatelja koji te može savjetovati...i biti u pravu...ali on ti je prijatelj...a ne tvoj Tvorac....ja se opet raspričala...ali tema mi baš paše i voljela bih da se nastavi...siđimo sa tog pijedestala....možemo pasti...pa se povrijediti...pusa svima,i savršenima i ne savršenima!!!
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 9:55 am

Pa ako sam po liku njegovom napravljen ni on nije savrsen. Njemu je dopusteno, na osnovu knjige koja je nastala iz legendi medjurecja, da bude alfa i omega tako sto stvara zivot. Pa zar to vecina nas nije uradila ?
Omega je kraj, unistio je Sodomu i Gomoru, pa u trenu besa i ludila i mi mozemo unistiti necije zivote.

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 10:27 am

Da, po njegovom liku...ali samo liku...što je sa ostalim...mi nismo samo lik...mi smo sklop i ostalog duhovnog...imamo sposobnost podariti život...imamo moć i bez bijesa uništiti život...i ja ovdje nisam polemizirala o savršenstvu Tvorca...čak sam uzela i nastanak života sa znanstvene osnove...podariti život je savršenstvo,odzeti ga nekome nije...znači ravnoteža dobrog i zlog..
Mi možemo uništiti nečije živote...uništavamo ih...i misliš da nas to čini savršenim...?Pa ako ti tvorca ne smatraš savršenim...a očito je da ne smatraš...zašto se uspoređuješ sa njim kao ne savršenim...i opet naglašavam...ako želiš polemizirati o "LIKU NJEGOVOM"
TO JE VEĆ DRUGA TEMA...
"RATNIK SVJETLOSTI JE OPREZAN S LJUDIMA KOJI MISLE DA ZNAJU PUT"
:sunny:
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 12:24 pm

Hvala!
Mnogo bih više volela da znam jedan drugi odgovor, a to je:
zašto me već danima boli i to puno boli rečenica: Pa valjda će se naći neko ko će da se druži sa ovom sedom ludom? Možda nisam dobro citirala.

Izvinjavam se što sam je ne samo primetila nego i odbolovala!!!

Nadam se i volela bih da nikoga nisam povredila
.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 4:50 pm

Ja bih ovdje zamolila Bobi.Bo da jednom iznese svoj stav-svoj i ničiji više-da ne citira one koji su je pravili po njoj ,savršemom osobom,
Zrela si odrasla žena moraš imati svoj stav,onaj koji odražava tebe kao ličnost-tim upornim ponavljanjem"on me naučio""on me savjetovao""on me napravio"zvuči vrlo nezrelo i djetinjasto...
daj nam za promjenu svoje mišljenje i svoj stav prije nego si dobila mentora...oprosti na slobodi...starija si,i meni vrlo draga osoba...uostalom svi su mi dragi...ali i pored toga...moglo bi se reći čak tvrdoglavo branim svoj stav...a kad shvatim,ako me neko ubjedi da sam u zabludi...bez ustezanja priznajem zabludu...Mi se moramo izgraditi kao samosvjesne osobe...svjesni da smo jedinke...sa svim svojim osobenostima...individualnošću...svojim identitetom...i ne vidim razloga...da ti koja si mi u početku davala dobronamjerne savjete...zrele...pametne...odjednom ne možeš ništa,reći a da ne citiraš nekog...oprosti ako zvuči grubo,ili drsko,to je moj stav...inače i dalje si mi draga kao osoba...ovo ne mijenja moj odnos prema tebi!!! I nisam tek tako promijenila citat iz ratnika svjetlosti,čak i to ima svoje razloge.
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 7:55 pm

Ptica ::

Hvala!
Mnogo bih više volela da znam jedan drugi odgovor, a to je:
zašto me već danima boli i to puno boli rečenica: Pa valjda će se naći neko ko će da se druži sa ovom sedom ludom? Možda nisam dobro citirala.

Izvinjavam se što sam je ne samo primetila nego i odbolovala!!!

Nadam se i volela bih da nikoga nisam povredila
.

Mislio sam na sebe sa sedom ludom, ali posto ovde niko ne cita i ne shvata smisao ja nisam kriv.
Procitajte par puta tekstove postova pre no odgovorite.

Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 7:56 pm

Savrsen sam koliko i nesavrseni tvorac.

Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 8:54 pm

Pa već si konstatirao...da Tvorac nije savršen,iz čega proizilazi logički zaključak...A DA NISI MISLIO NA TVORNIČARA...U OVOM "SAVRŠENO" SVIJETU...TVORNIČARI SU KAKO SE MENI ČINI NAJSAVRŠENIJA LJUDSKA SKUPINA...IMAJU SVE... ONO ŠTO NEMAJU MOGU DA KUPE...OD DUHOVNOSTI PA DALJE....SVE PODLIJEŽE ROBNO NOVČANOJ RAZMJENI...U TAKO SAVRŠENOM SVIJETU ŽIVIMO...I SVJESNI KOLIKO OVISIMO O TOJ I TAKVOJ TRAMPI...I VRLO SMO SAVRŠENI POVINUJUĆI SE SVIM TIM SKUČENIM NORMAMA KOJE JE OPET SKROJIO TAMO NEKI
"SAVRŠENI" ČOVJEK... LIDER...VOĐA STADA...A ZAKONE PRIRODE TOTALNO SMO ZANEMARILI....PO MENI SVE ŠTO DIREKTNO KOSI SA PRIRODNIM ZAKONIMA NIJE SAVRŠENO...U PRIRODI JE SVE TAKO LIJEPO IZBALANSIRANO...USKLAĐENO...NEMOGUĆE DOSEĆI SAVRŠENSTVO PRIRODE...PUSA
Ptica

Ptica

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 9:03 pm

Mislio sam na sebe sa sedom ludom, ali posto ovde niko ne cita i ne shvata smisao ja nisam kriv.

Ja znam da si na tebe mislio. I uvek ispoštujem sve članove foruma i pročitam sve, čak primetim i mala slova Wink.

Jednostavno zabolelo me je jer sam optuživala sebe da sam ja
možda nekim svojim tekstom isprovocirala takvu rečenicu i možda te nesvesno povredila.
Rečenica je i sama po sebi jaka do bola. Čak i da nije bila napisana u sklopu svih konteksta pisanja ovih dana u improvizaciji "Armagedona" na ekranu - teška je.

No, ovaj odgovor dao mi je odgovor koji sam tražila i mnogo mi je lakše.

H v a l a!
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime26/6/2008, 9:23 pm

Nisi cula jos neke sale na moj racun koje sam sebi izgovorim. Ovo je najblaza forma.
Kad treba ici na groblje kazem idem kod mene. Svi se zgrazaju al bar imam mesto za odmor rezervisano.

Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: