LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 9:32 pm

Beskraj svetica,nisam ja postavila...jeste da volim sebe Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin ali nisam bas toliko narcisoidna.Biti savrsen zaista mislim da nema veze sa gordoscu,mislim da ja i ti to gledamo svaka iz svog ugla.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 9:36 pm

džoni azra ::
Šta je sad ovo..SAMAM PROTIV SEBE..NAŠLA SI SE MALO U RASKORAKU..Kako to da ti masadin komentar bode oči..

Nikada ja nisam u raskoraku...Masadin komentar mi ne bode oci,jer je uocljivo da on od savrsenstva nema ni S.Jel se njegovo savrsenstvo ogleda u pitanju.Vidis ko je postavio temu?Ja sam alfa i omega JA.Niko nije od vas odreagovao...da je gord,sujetan ili ne znam sta.Ja kada bi to izrekla odmah bi dobila demant.Sta jel sef mora da bude savrsen??? Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Kaja

Kaja

Ženski
Broj poruka : 85
Datum upisa : 28.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 9:38 pm

Masada ::
Добро бре Кајо, каже се да је орао птица горда, са висина гледа некуда доле, тражи плен, спознаје стварност око себе. Орла сврставамо као слободу у преносном смислу. Гордост јесте грех по канону, у реду али ако погледамо са друге стране, нису ли навећи владари захваљујући гордости доспели до највећих висина ? Нажалост, када гордост пређе у глупост, пад је неминован.
Теме у офф у, Бескрај светица су се нашле доче као неозбиљан део стварности постова одавде.
Ма какве везе има орао са свиме овиме? Орао је животињка, бре. Ја причам о човеку. И није тачно нису сви владари били горди. Да јесу сви ја бих рекла у праву си. Али нису. И ти који су били горди не можеш да докажеш да су своје успехе остварили баш зато што су били горди.Мешаш бабице и жабицееее. Цмок. ( не ради ми Гугл Хром па идем са опере а овде ми не раде смајлији),
Nazad na vrh Ići dole
Kaja

Kaja

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 9:40 pm

Beskraj ::
džoni azra ::
Šta je sad ovo..SAMAM PROTIV SEBE..NAŠLA SI SE MALO U RASKORAKU..Kako to da ti masadin komentar bode oči..

Nikada ja nisam u raskoraku...Masadin komentar mi ne bode oci,jer je uocljivo da on od savrsenstva nema ni S.Jel se njegovo savrsenstvo ogleda u pitanju.Vidis ko je postavio temu?Ja sam alfa i omega JA.Niko nije od vas odreagovao...da je gord,sujetan ili ne znam sta.Ja kada bi to izrekla odmah bi dobila demant.Sta jel sef mora da bude savrsen??? Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin
па ја му прва одговорих питањем где је потрчао?Он само мисли да је савршен, нико му још није рекао да греши, хихи
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 9:53 pm

Kaja ::
Добро бре Кајо, каже се да је орао птица горда, са висина гледа некуда доле, тражи плен, спознаје стварност око себе. Орла сврставамо као слободу у преносном смислу. Гордост јесте грех по канону, у реду али ако погледамо са друге стране, нису ли навећи владари захваљујући гордости доспели до највећих висина ? Нажалост, када гордост пређе у глупост, пад је неминован.
Теме у офф у, Бескрај светица су се нашле доче као неозбиљан део стварности постова одавде.
Ма какве везе има орао са свиме овиме? Орао је животињка, бре. Ја причам о човеку. И није тачно нису сви владари били горди. Да јесу сви ја бих рекла у праву си. Али нису. И ти који су били горди не можеш да докажеш да су своје успехе остварили баш зато што су били горди.Мешаш бабице и жабицееее. Цмок. ( не ради ми Гугл Хром па идем са опере а овде ми не раде смајлији),

Јесте птица, али ту птицу својатамо, турамо на грбове, дивимо јој се. Није ли тако ?
Цезар, Александар, Наполеон, Весперзијан, Петар Велики, Хитлер. Ако занемаримо лудило у појединцима, остаје инат, гордост, савршенство. Градили су, разарали, стварали, веровали у своје богове, у једног Бога или нису ?
Веровали су у себе, мач, у људе које су водили. Не би ваљало да су сви били успешни јер после великих дела долази деструкција.
Са Богом је исто тако, створио је људе ( можда ) па их побио потопом.
Савршенство је у сваком удаху ваздуха који пошаљемо у наша плуча, у сваком кораку који направимо, у небулозној глупости коју оставимо за собом, биљке су савршене, све око нас је савршено, мада о савршенству се боје да говоре сви који имају моћ говора.
Узми оног непомилованог код тебе, у својој глави и он је савршен али се боји да призна.

https://poezija.darkbb.com
Kaja

Kaja

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 10:11 pm

Па зато и својатамо ту птицу, дивимо јој се, јер у њој тражимо савршеност коју сами немамо. У свима поменутим било је ината и гордости али никада савршенства. Савршенство је потпуно добро, исконско добро, да су га имали не би убијали, ратовали, не би им се царства рушила. Зато је само једно Царство савршено, а то је Царство онога који јесте Савршен, који је Алфа и Омега. И како то може да буде савршена небулозна глупост? Не разумем. Онда ти не разумеш шта је савршенство. 
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 10:19 pm

Па ја разумем своје савршенство, за разлику од оног горе савршеног, ово је моје царство, створио сам га, могу и да га укинем. Нисмо ли ја и Творац исти ?
Убијање као потреба у потрази за искупљењем и савршенством је колико ми се чини описано и у Старом завету. Нису ли Јевреји лутали, малтили се са околним племенима ? Како не убијати ако си нападнут ? Када савладаш непријатеља, видиш да си савршенији од њега, кренеш даље да тражиш некога јачег да би се окушао у борби. Живот је борба, рат, овако или онако небитно је, Творцу поготово, за ову употребу нас је створио.
Елем, исконско добро не постоји, исконско зло такође јер то би било одсуство емоције.

Kaja

Kaja

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 10:41 pm

Па ја разумем своје савршенство, за разлику од оног горе савршеног, ово је моје царство, створио сам га, могу и да га укинем. Нисмо ли ја и Творац исти ?
Убијање као потреба у потрази за искупљењем и савршенством је колико ми се чини описано и у Старом завету. Нису ли Јевреји лутали, малтили се са околним племенима ? Како не убијати ако си нападнут ? Када савладаш непријатеља, видиш да си савршенији од њега, кренеш даље да тражиш некога јачег да би се окушао у борби. Живот је борба, рат, овако или онако небитно је, Творцу поготово, за ову употребу нас је створио.
Елем, исконско добро не постоји, исконско зло такође јер то би било одсуство емоције.
И нико од њих није био савршен!!!Ниси ни ти. И тачка. Не расправљам више. Ајд.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime8/11/2009, 10:52 pm

Јесам, исто колико и несавршени Творац, па нисам ли настао по лику савршенства ?

Морам религију да отворим.

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Newtons_cradle_animation_book

džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime9/11/2009, 12:51 am

Zar je nisi otvorio ..Šta čekaš .. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 175503
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime9/11/2009, 6:32 am

Ako otvoris religiju onda slobodno otvori i temu o sexsy...imaces vise poklonika na toj temi.Znas i sam kako ima divnih pitanja,i divne filozofije na toj temi. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin Mozda privuces s time jos vise clanova. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/11/2009, 4:02 pm

Beskraj ::
Ako otvoris religiju onda slobodno otvori i temu o sexsy...imaces vise poklonika na toj temi.Znas i sam kako ima divnih pitanja,i divne filozofije na toj temi. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin Mozda privuces s time jos vise clanova. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin
U potpunosti se slažem.. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 351161
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/11/2009, 4:03 pm

A ISTORIJA... Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Affraid
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/11/2009, 6:30 pm

O moze i istorija obozavam je vise od seksa.Dajem glas istoriji. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/11/2009, 6:35 pm

Јесам, исто колико и несавршени Творац, па нисам ли настао по лику савршенства ?

Морам религију да отворим.

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Newtons_cradle_animation_book
I Isak Njutn se "pomirio" sa Bogom ali se po njegovim proračunima stiglo do meseca, da li mu je to Bog shapnuo????
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime9/1/2010, 1:40 pm

Biti svoj. Autenticno svoj. Biti slobodan od straha i zelja da budes ono sto nisi. Kao i biti zadovoljan s tim. Zato ja cesto za sebe ponekada kazem da sam savrsena u sali.Jer ovo gore sto sam navela je u stvari moja neka definicija savrsenstva.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime9/1/2010, 2:15 pm

Masada je dao dobru definiciju savršenstva..Svaki čovjek koji stvori svoj svijet,makar i u mislima, stvorio je sebi mjesto gdje će on biti taj na čijim će principima biti izgrađen njegov svijet..U sopstvenom svijetu čovjek je BOG,ali je ujedno i čovjek..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime16/2/2010, 7:17 pm

SAVRSENSTVO podrazumeva:

Kvalitet ili stanje savrsenstva ili potpunosti, kome nista ne nedostaje; potpuni razvoj, vestina, moralna odlicnost -vrsnoca, najvisi moguci nivo vrsnoce, zrelost, savrsenstvo u umetnosti, nauci…

Stanje bez mane i defekta, idealno stanje.

Dostici odredjeni ili postavljeni cilj ili nameru;

Savrsenstvo znaci dostici potpunost ; biti odrastao ili zreo...

Da bi ispravno razumeli savrsenstvo ne treba da mislimo da sve sto se naziva savrsenim je u apsolutnom smislu, to jest bez ikakvih ogranicenja.
Savrsenstvo u apsolutnom smislu se jedino odnosi na Stvoritelja. Stvoritelj kao Apsolut jedini nema ogranicenja i egzistira u vecnosti…

Dok sve ostalo ima ogranicenja ali moze biti savrseno u odnosu na svrhu za koju je stvreno.Taj termin podrazumeva i da postoji neko ko odlucuje kada je neko dostigao potpunost, tj standarde vrsnoce, i koje zahteve treba ispuniti...

Na ovom nivou svesti, mi mozemo samo stremiti ka savrsenstvu i time se priblizavamo onome koji je jedino apsolutno savrsen.

Evo ovo sam negde na netu isceprkala i posle par citanja zaista sam se u vecini segmenata pronasla,sto znaci da sam savrsena upravo u odnose za koje sam svhe stvorena.U tome se ustvari i ogleda savrsenstvo.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime10/3/2010, 12:10 pm

Savrsenstvo je po meni individualan pojam i po mom misljenju ne moze se definisati kao univerzalan. Kad si potpuno zadovoljan sobom u svakom pogledu mozes reci za sebe da si savrsen , ali po tvojim merilima, sto je i najbitnije.U ovom odgovoru se i ogleda neka moja savrsenost. Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/5/2010, 8:57 pm

Sad kapiram da sam ja stvarno, i alfa i omega....
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/5/2010, 9:15 pm

Blago tebi,Lucija!Mislim,što si ukapirala ko si.
Ja se još uvek mučim,mada sam i sam došao
do nekog skromnog zaključka.
Ja sam svakako Alfa u nekom mom malom svetu.
A kad ću postati Omega samo Bog zna,
dok se grobari neopisivo raduju i trljaju ruke.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/5/2010, 9:17 pm

eh Vucko nije tesko biti alfa i omega u ovom svijetu...tako da to i nije neka satisfakcija...
Nazad na vrh Ići dole
Najda

Najda

Ženski
Broj poruka : 18
Humor : zavisi...
Datum upisa : 18.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime18/10/2011, 1:48 am

Hm...ima ovde baš zanimljivih diskusija...
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 7796
Datum upisa : 25.08.2010

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime27/12/2011, 1:32 am

Neznam sve sto sam dosad u zivotu upoznala je nesavrseno...

ERik Ostrovski je napisao:

Zivot, kao i religija i filozofija, kao i poezija na kraju,su neprestan put ka saznanju
ka savrsenstvu i to je njegov cudesni smisao.
Samim tim mesto u kome se sve objašnjava isključuje mogućnost
čovekovog postojanja, jer zbog same činjenice da živi on „greši“.
I da samo saznanje nije bezopasno. Nakon njega život nema više nikakvog
daljeg smisla...

Gost

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime12/4/2012, 1:40 pm

Covek je nesavrsen jer nije Bog.
Mi smo stvoreni po njemu ali nismo vecni kao ON.
Odatle dolazi ta nesavrsenost.
Covek sebe usavrsava kroz zivot,
da bude bolji i kvalitetniji.

Mi ne treba da budemo razocarani sto srecemo ljude nesavrsene
jer i sami imamo nedostatka,
samo treba da imamo razumevanja da nije zivot svakoga vodio isto
i da se nadamo da ce oni kao i ostali spoznati lepoto i dobrotu.
Kreiranjem sebe u bolje postajemo Alfa u zivotu,
sa snagom i verom u sebe.
Neki preteraju i previse se dignu jer svoje poboljsanje smatraju savrsenstvom
a zapravo ne znaju da ima min. 100 hiljada stvari koje ne znaju,
tri zovota je malo da spoznaju sve lepote i dobrote.
Ja znam sta zelim sutra
ali tu istu stvar necu zeleti za mesec jer covek kada spozna bolje i vise
uvek tezi ka boljem da od toga jer ga cini jacem.
Kao malo dete bila sam zadovoljna imati bicikl,
to me cinilo jacu jer druga deca nisu imala.
Sad kao odrasto covek (nedovoljno odrasla) zelim
"Dostici nivo Bozanstva i igrati se sa djavolom"!

Covek koji je u mirovnom stanju i zadovoljan sa onim sto ima
taj nikada nece naci sebe jer svaki dan smo novi i bolji.

Dostojvski je folozof koji je mislio samo na sebe i ninakoga vise.
Cenjen i zapisan u vremenu, trajace dok je sveta i vjeka
ali je bio nesavrsena licnost, bludnik, kockar, ovosnik i monogo sta jos.

Mozemo mi tesiti sebe da smo savrseni
ali evo ja priznajem da sam nesavrseno bice koje ima zelju,
da svaki svoj pad ispravi i postane bolja jer bi me to cinilo jacom i hrabrijom.

Savrsenstvo sem Boga ne postoji!

Nazad na vrh Ići dole
Anima

Anima

Broj poruka : 321
Datum upisa : 25.06.2012

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime28/7/2012, 10:52 am

večnost nije savršenstvo
sreća je možda savršenstvo
a sreća je trenutak
ja sam početak i kraj svemira
svako i niko
ja sam savršena prolaznost
jel to savršenstvo?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !   Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega ! - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ja sam savrsen, ja sam alfa i omega !
Nazad na vrh 
Strana 6 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: