LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

zasto?-mozda zato...

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

zasto?-mozda zato... Empty
PočaljiNaslov: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 3:11 am

Zasto imamo sposobnost da postavljamo pitanja kada ne mozemo dati apsolutno tacne odgovore?

Da li je to agonija ili blagoslov?
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 9:56 am

Ako postavljamo pitanja u nameri da dobijemo odgovore koji
će nam otvoriti nove horizonte poimanja "stvari",onda
to može biti blagoslov.
Ako postavljmo pitanja da bi dobili odgovore kakve želimo
čuti onda to može da se pretvori u agoniju.
Kada bi bili u mogućnosti da dajemo apsolutno tačne odgovore,
onda bi vrlo brzo ponestalo pitanja,a samimtim i odgovora.
Bio bi to jako dosadan život.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 6:29 pm

vučko ::
to može biti blagoslov.

Ja ne mislim da bi brzo ponestala pitanja kad bi smo imali tacne odgovore i ne mislim da bi pouzdano znanje bilo dosadno,meni su dosadila nagadjanja,mogucnosti.Ja nisam sigurna da postoji neko ko postavlja pitanja da bi dobio odgovor kakav ne zeli,naravno treba biti otvoren i za negativne odgovore,ali je prokletstvo to sto na ovoj planeti ne postoji nijedan odgovor koji je nuzno istinit,sto znaci nema sigurnosti u istini ,u veri mozda ima ali univerzalnih odgovora nema.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 7:30 pm

Ako imamo apsolutno tačne odgovore na sva pitanja,zar ne misliš
da bi svako pitanje bilo apsurdno.O čemu bi to mogli pričati?
Bila bi to apsolutna tišina u našem apsolutnom znanju.Možda bi u
početku uživali u tom zadovoljstvu,ali bojim se da bi nas ta tišina
na kraju progutala.
Evo ti jedna apsolutna istina-Ja volim!
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 7:43 pm

Ne moramo imati sve odgovore,ja tvrdim da nemamo nijedan.To nije apsolutna istina,to je tvoje individualna istina,odnosi se licno na tvoju egzistenciju.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 8:01 pm

Ali to ne govorim ja,to govori LJUBAV.Nema nikakve veze sa mojom egzistencijom.
Da li je to što si rekla apsolutna istina,jer ako jeste,kao što tvrdiš,
sama si dala jedan apsolutno tačan odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 8:14 pm

Ne .To govoris ti,ne ljubav,ti nisi ljubav.Ko kaze da je to sto ja tvrdim apsolutna istina?
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 8:30 pm

Tačno je da ja nisam ljubav,ali ja poznajem ljubav o kojoj govorim.
To što ti tvrdiš asolutna je istina,jer ako nije,voleo bih da čujem
suprotne tvrdnje ili da me uputiš na neke izvore koji će tu tvrdnju
opovrgnuti.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 8:34 pm

Tako je,ali poznajes je na svoj nacin,jedinstven,a too nema veze sa apsolutnoscu.
Ti predlazes da ja opovrgavam sopstvenu tvrdnju? To je sasvim moguce i bilo bi komicno da ja svoje stavove dozivljavam kao apsolutno tacne.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 9:28 pm

Зашто уопште постављати питања ? Видимо свет око себе и констатујемо да је ту. Додирнемо зид, хладан је, у некој боји спектра је, тврд, ту је. Никаога не питамо о њему.
Питања постављамо док учимо, када се попнемо на одмориште између степеништа које воде ка врху не питамо се ништа, ту знамо, прешли смо пут до првог спрата. Питања почињу када закорачимо на нови степеник, чекамо шта ће бии, питамо се али идемо за новим сазнањем.

https://poezija.darkbb.com
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 9:48 pm

Idemo,idemo,a gde stignemo...Penjemo se i prelazimo nivoe radi penjanja ili radi cilja...?
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 9:58 pm

Nivoe prelazimo radi i jednog i drugog valjda...i dok ih prelazimo..ne pitamo se nego zivimo, a sta je onda zivot???..tako bi mogli u nedogled....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:00 pm

to može biti blagoslov.

Ovde se ne bi slozila ,ako postavljamo pitanja da bi dobili odgovor kakav zelimo onda to moze da se pretvori u agoniju.Zasto bi se to pretvorilo u agoniju?Apsolutno tacni odgovori po meni ne postoje.A to da li se penjemo radi samog penjanja ili radi cilja.Po meni svaki taj predjeni stepenik je u stvari jedan odgovor na neko piranje,a svaki taj odgovor vodi nekom cilju.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:06 pm

Pa i ako ne vodi cilju,zar je bitno,za mene je svaki stepenik koji prelazim odredjeni trenutak i od mene zavisi kakav ce taj trenutak biti i ako ga ja ucinim lepim ne treba mi neki krajnji cilj,zapravo svaki stepenik vise koji predjem je novi cilj koji sam postigla.Za nas ljudsku vrstu svakako ne postoji apsolutno,sto ne znaci da ne postoji samo po sebi.U svakom slucaju trebalo bi da se pitamo sto vise jer iako nema konkretnog odgovora,to razvija nasu mastu i podstice nas na kreativnost .
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:07 pm

Dakle ja jesam pobornik toga da se covek pita i ne mislim da ne zivi ako se bavi ozbiljnim pitanjima,bas naprotiv,mislim da je osvescen i privilegovan ako ima takvih sklonosti.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:10 pm

ako ne treba neki krajnji cilj, a u pravu si...ali onda mi ne trebaju ni konkretni odgovori jer ih nema...a sa mastom se mozemo igrati..do beskonacnosti...svakako..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:12 pm

blackdreamer ::
Pa i ako ne vodi cilju,zar je bitno,za mene je svaki stepenik koji prelazim odredjeni trenutak i od mene zavisi kakav ce taj trenutak biti i ako ga ja ucinim lepim ne treba mi neki krajnji cilj,zapravo svaki stepenik vise koji predjem je novi cilj koji sam postigla.Za nas ljudsku vrstu svakako ne postoji apsolutno,sto ne znaci da ne postoji samo po sebi.U svakom slucaju trebalo bi da se pitamo sto vise jer iako nema konkretnog odgovora,to razvija nasu mastu i podstice nas na kreativnost .

Mozda ne vodi krajnjem cilju,ali kako i sama kazes svaki taj predjeni stepenik je trenutak...ali da li si bas sigurna da samo od tebe zavise ti trenuci tih predjenih stepenika.Mozda je u pitanju samo tvoja zelja,sta ako se neko nadje na tom putu gde krenes da se penjes pa uspe da te vrati nazad,mozda ponovo neki stepenik nize.

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:14 pm

Mozda nam i nisu potrebni odgovori,i bez odgovora ,samo uz pretpostavke i delimicna saznanja koja poseduju ljudi su zli i koriste to sto imaju na pogresan nacin,zlo je generalno zavladalo i pitam se koje bi to razmere dostiglo da su nam dati apsolutni odgovori,verovatno bi razneli planetu u vrlo kratkom vremenskom roku.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:19 pm

Beskraj ::

Mozda ne vodi krajnjem cilju,ali kako i sama kazes svaki taj predjeni stepenik je trenutak...ali da li si bas sigurna da samo od tebe zavise ti trenuci tih predjenih stepenika.Mozda je u pitanju samo tvoja zelja,sta ako se neko nadje na tom putu gde krenes da se penjes pa uspe da te vrati nazad,mozda ponovo neki stepenik nize.

Da,ne zavisi od mene da li ce se naci neko ko ce me gurnuti niz stepenice,ali zavisi od mene da li cu ostati tamo gde sam pala ili strpljivo nastaviti sa zapocetim penjanjem,sve iz pocetka .Bitno je nikad ne odustati,koliko god puta da te gurnu.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:24 pm

Zlo je neizbeznost,[izgleda i na zalost]kada bi imala odgovor onaj pravi apsolutni zasto je toliko zlo zavladalo medju ljudima,mislim da bi bilo mnogo lepse ovoj planeti.Ali izgleda na to pitanje nema ni delimicnog odgovora,nema ni pretpostavke...nema nikakvog odgovora.

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:27 pm

Toliko okrutnosti,toliko svirepost u svetui...Zasto? Cemu?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:34 pm

Upravo to pitanje ja sebi postavljavam svakoga dana kada se probudim.Zasto?Cemu ?Gde to vodi?Zasto je zlo neizbeznost?Zasto dobro ne vlada celim svetom?Zasto to dobro ne moze da nadvalada to zlo?Zasto???

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:37 pm

Da,zasto je dobro marginalizovano,pa je ona recenica dobar je isto sto i budala popularna medju narodom,gde je prostodusnost,gde su cista osecanja,sve je tako maglovito i nejasno,gde mi to zivimo...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:39 pm

Jeste mozda dobro na "margini"...ali meni nije...a valjda je sve to tako zbog neke ravnoteze..ko zna...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:42 pm

Ja ne postavljam pitanja da bih čuo željeni odgovor,
postavljam ih da bih otkrio nešto novo,naučio,spoznao...
Tačno je da je previše okrutnosti i svireposti u svetu,
ali je takođe tačno da se i mnogo lepih stvari dešava
u ovom svetu,baš sada,u ovom trenutku.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:43 pm

Kakve ravnoteze? Deca umiru svaki dan od gladi,ljudi se muce,dok neki tajkuni vladaju svetom? Ravnoteza? Pevaljka granda zaradjuje nestvarne sume novca,dok talentovani mladi ljudi imaju minorne mogucnosti u svakom smislu?
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:45 pm

Niko nije rekao da se lepe stvari ne desavaju ali fakat je da je zloba i primitivizam u prvom planu,ne volim kad ljudi pred tim stavljaju ruzicaste naocari
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 10:55 pm

Ti ako tako budes gledala na stvari...ima da puknes..kao osigurac... zasto?-mozda zato... 817300 jer to jeste tacno...ali zasto je tako...pitaj Boga....
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:01 pm

Ne pada mi na pamet da stvari gledam kroz prizmu ružičastog,
kao što mi ne pada na pamet da gledam svet oko sebe kroz tamne naočare.
Jasno da su zloba i primitivizam u prvom planu,jer oni koji formiraju sliku
o ovom svetu i žele da takve stvari dominiraju.Tako se lakše vlada,lakše
stiče materijalno bogatstvo....Jednostavno ti primitivci i zlobnici žive
od tuđe nesreće.
Ipak,ja verujem u bolje sutra,uboljeg čoveka sutrašnjice.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:01 pm

Meni ne trebaju iluzije da ne bih pukla,radije cu se suociti sa situacijom nego je ulepsavati i poricati da bi se osecala bolje.To je za mene slabost i konformizam a na to nisam spremna jer mi se gadi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:03 pm

Po meni Bog nema odgovor na ovo pitanje.I ja nisam neko ko stavlja ruzicaste naocare...vidim i znam sta se sve desava.Ali kako rece Vucko sada u ovom trenutku ima toliko lepih stvari,j moramo da se setimo i njih jer stavrno bi popucali na svim savovima.Ako bi trazili odgovor na svako zlo.

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:05 pm

Treba se secati i zla i dobra..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:11 pm

Zlo ne treba zaboraviti,ali se dobrog treba secati.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:14 pm

Pa,zar si stekla drugačiji utisak.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:16 pm

Pa,zar si stekla drugačiji utisak.

Koga pitas??? zasto?-mozda zato... Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:18 pm

Blackdreamer,naravno.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:48 pm

Ne razumem konstataciju Vucko..
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:53 pm

To nije konstatacija,tek obično pitanje.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime23/4/2010, 11:54 pm

ne razumem na sta se odnosi pitanje
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime24/4/2010, 12:05 am

Na tvoju konstataciju da se treba sećati i dobra i zla.
Pitao sam se da li si stekla drugačiji utisak u ovoj razmeni
mišljenja sa raznim sagovornicima.Zvučalo mi je kao pdsetnik
namenjen nekome od njih.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime24/4/2010, 12:14 am

blackdreamer, nije to nikakvo korigovanje situacije,ili stanja...vec je prava slabost...upravo to, ne zivjeti, po svome jer ti se gadi E TO JE SLABOST....
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime24/4/2010, 1:00 am

Ja zivim Lucija po svome i te kako ne vidim kakve to veze ima sa mojim komentarom,to sto ne ulepsavam stvari ne znaci da ne zivim.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime24/4/2010, 3:20 am

e pa niko nije nikad moga ispraviti "krive drine" niti ce...uvijek je bilo tako i bice...prema tome..1000 zasto i 11 000 mozda zato.....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime24/4/2010, 10:39 am

Ja zivim Lucija po svome i te kako ne vidim kakve to veze ima sa mojim komentarom,to sto ne ulepsavam stvari ne znaci da ne zivim.

Ni netreba ulepsavati stvari,stvari treba samo videti onakve kakve zaista jesu. Nisam ni za ruzicaste naocare koje si navela...ali nisam ni za to da sve vidim crno da crnje ne moze da bude.

Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime24/4/2010, 2:14 pm

Pa ja ne znam ko sve vidi crno da crnje ne moze biti,ja sigurno ne,jer da tako vidim ko zna sta bi bilo sa mnom s obzirom na okolnosti u kojima zivim
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime29/4/2010, 10:17 am

Pa da se vratim na početno pitanje. Sposobnost da postavljamo milion pitanja, na koja ne možemo dati odgovore. Jeste interesantno, ali za mozak veoma naporno, a mozganje uzaludno. Sjećam se samo koliko sam sati provela kao klinka, razmišljajući kako je nastao Svemir, kako je nastao Bog i sve vezano za pitanja u vezi Boga, pa o čovjeku, njegovoj prirodi, porijeklu i nastanku. Eh, samo mi je uzaludno oticao mozak. Niti šta čovjek može pametno smisliti, sve i da smisli, niko mu njegovu teoriju ne može potvrditi. Sposobnost za postavljanje pitanja je data, a odgovori su ili u Svemiru ili u neispitanim djelovima našeg mozga. U svakom slučaju, filosofiji nikada kraja, a na pitanja nikada nećemo dobiti istinite odgovore. Uvijek sam razmišljala, kada bih znala da te odgovore mogu dobiti i da ih sve dobijem, ne bi mi bilo žao da poslije toga umrem, iste sekunde. Toliko je veličanstvena istina o nesaznatljivom i vrijedila bi smrti.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime29/4/2010, 10:38 am

Umreti u apsolutnoj spoznaji,to bi zaista bilo lepo.
Eto još jednog cilja,koji čovek može postaviti sebi
u zadatak a koji si ti osmislila.Pridružujem ti se!!!
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime29/4/2010, 11:12 am

E, moj vučko, ja bih pristala odmah, sad, ove sekunde, ali nema toga ko bi nam ponudio te božanstvene odgovore. Veliki smo mi romantici, ali uzalud, želja nam se ne može ispuniti, po samoj prirodi stvari, ljudskog razuma, koji je ograničen. Razmišljam, da nas posmatraju neke savršenije civilizacije, za koje smo smiješni, mali, potpuno neinformisani i nerazvijeni misaoni oblici. I, pretjerala sam sa filosofijom, ne priliči mi godinama. Davno sam prošla sve faze razmišljanja. Sada samo živim. lol!

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime29/4/2010, 11:37 am

Jeste, odgovori su tamo negde daleko i nikada nećemo moći do njih....ali šta bi čovek bio kad se ne bi pitao, kad bi živeo život tek tako, napamet, bez razmišljanja o onome što je bilo, što može biti, kad bi bez radoznalosti gutao dane u komadu, da li bi bio čovek, stvaralac ili bi bio tek stvor Prirode?
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime29/4/2010, 11:57 am

Meni ne trebaju iluzije da ne bih pukla,radije cu se suociti sa situacijom nego je ulepsavati i poricati da bi se osecala bolje.To je za mene slabost i konformizam a na to nisam spremna jer mi se gadi.

Ružičasti i tamni naočari...hm. Blacky kaže da je mnogo crn ovaj svet, a Vučko kaže baš je lep ovaj svet ( ili tako nekako). Šta je od ovoga realnost? Blacky kaže da je realnost crna a da je Vučko ulepšava i živi u poricanju. Blacky kaše da ne postoji apsolutna istina, samo subjektivna istina. Šta onda Vučko ulepšava? Blacky, tvoju istinu?
Ko se ne pogubi, plaća piće zasto?-mozda zato... Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

zasto?-mozda zato...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: