LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

zasto?-mozda zato...

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

zasto?-mozda zato... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... - Page 2 Icon_minitime29/4/2010, 2:51 pm

Pa ako ja vidim da deca umiru i prose na ulicama da su ljudi pokvareni da je sistem truo to nije apsolutna istina vec moje vidjenje,ako neko to ignorise i cvetaju mu ruze,skidam kapu,ali ja ne mogu pred tim da zatvaram oci.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... - Page 2 Icon_minitime29/4/2010, 7:57 pm

BD, ja razumijem o čemu ti pričaš. Osjećam i ja sve to isto. To je empatija, koju posjeduje veliki broj ljudi, ali moraš da shvatiš jednu jako bitnu stvar. A to je da kanališeš svoje emocije i da se ne rasplinjuješ kao rijeka, jer ćeš u suprotnom da " pukneš ". Zašto? Zato što si ti pred nepravdom nemoćna, jer ne možeš promijeniti svijet i što ne možeš ispraviti krive Drine. To govorim svima, jer sam kroz to prošla. Moraš se skoncentrisati na manji prostor u kojem ćeš djelovati i kojem ćeš se posvetiti. To je prvenstveno tvoj mikrosvijet u kojem treba da delaš , tvoja uža porodica i određeni broj ljudi. Kad to savladaš, možeš da ideš dalje i šire. I ja sam se bavila makrokosmosom, zapostavljajući svoj mikrokosmos, koji nije tako dobro funkcionisao. Onda sam samo promijenila svjetove u kojima ću djelovati. Sad sam dobro sredila sebe , pa mogu da se proširim na ostale. A što se tiče uljepšavanja svijeta, ja ga uljepšavam tako što sam uvijek pozitivna i pozitivno pristupam svemu. Samim mojim pristupom, svijet oko mene se uljepšava. A tema su neke apsolutne istine koje i ne postoje.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... - Page 2 Icon_minitime11/5/2010, 1:51 pm

Zaboravih na ovo....
Da, sve sto kaze Besherat, potpisujem. Znas, to sto ima puno zla na ovom svetu, ne znaci da ti moras da tugujes. Dozvoli sebi da zaboravis na celi svet i da uzivas u sitnicama svog mikrokosmosa. Kad tako kazes deca gladuju, kao da mi sto smo srecni treba da osecamo krivicu sto eto oni gladuju, a mi se smejemo. Da sam Anzelina ili Bred, ja bih pomogla, znas, ali posto nemam moci da citav svet na plecima nosim onda ga pustam, takvog kakav jeste i mora biti, saosecam i ne zatvaram oci
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: zasto?-mozda zato...   zasto?-mozda zato... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

zasto?-mozda zato...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: