LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Medicinski radnici i etika

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Medicinski radnici i etika Empty
PočaljiNaslov: Medicinski radnici i etika   Medicinski radnici i etika Icon_minitime24/4/2010, 6:35 pm

Jedan od predmeta koji se trebao nauciti i poloziti kao u toku srednjoskolskog tako i u toku fakultetskog obrazovanja je - etika.
Cak vise, lekari su bili duzni i zakletvu na tu temu poloziti.

Pacijenti se zale, bolesnici kukaju, nadlezna ministarstva ne komentarisu a glavni akteri lekari , medicinski tehnicari, vise sestre, glavne sestre, laboranti i ostali pripadnici navedene svite) svoj nerad pravdaju - malim platama.Mislim da je sve to opravdanje.Naravno, postoje izuzeci ali, globalno, zdravstveni sistem i zainteresiranost za rad je ispod svakog nivoa.
A da bi se lečio kao normalan čovek pored finansiske stimulacije (korupcija) potrebno je biti učlanjen u G17 i pokrenuti sve moguće veze ako ih imaš uopšte! I to je naša Srbija! Mislilim da se danas malo njih oslanja na Hipokratovu zakletvu.Jedina etika koje se lekari danas drže je da štite jedni druge.
Moje iskustvo sa njima je prilično loše. Loši su dijagnostičari, lekari opšte prakse iskompleksirani često preuzimaju ulogu specijaliste. Privatna praksa je unela posebnu pometnju.Iluzija je da je usluga koju platimo bolja,ali da bi sacekali bilo koji pregled u nekoj drzavnoj instituciji trebala bi nam cela vecnost.Zato smo prinudjeni na privatno zdravstvo.Ko nema da plati prosto je osudjen na smrt.Mada iskreno govoreci ne poznajem nijednu profesiju koja je cista pa zato i ne mislim da je problem u lekarima toliki nego u sistemu vrednosti koji je uspostavljen u nasem drustvu.Totalna DEGRADACIJA svih vrednosti drustva!
Kuda mi to idemo??? Dacu samo jedan primer.Moja majka da bi bila operisana od raka pluca cekala je za operaciju do onoga trenutka dok nismo platili.Do tada je lezala i nikako nije imala mesto za program operacije,onoga trenutka kada smo gurnuli pare,posle par dana je operisana.A da ne pričamo o tome daj mi toliko para da bih te bolje lečio/lečila... Izvinjavam se svim zdravstvenim radnicima koji su ok i rad svoj posao kako treba, ali ima takvih lešinara koji žive na račun tuđe nesreće da je to samo za priču!Najsveziji slucaj vezan za zdravstvenu profesiju desilo mi se pre jedno mesec dana i to u najobicnijem domu zdravlja.Najobicniji pregled,da samo uzmete uput ceka se oko dve nedelje...sto znaci da rade dve nesposobne doktorke.Ajde posto sam bila na odmoru precutah i ona mi zakaza kada da dodjem.Dosla ja u zakazano vreme kada ono masa naroda ima zakazano u 14 casova.Ja tu naravno vec pocela da kipim,posto sam podigla ceo dom zdravlja na noge nekako me primise.Doktorka namrgodjena,za svaki uput i sifru gleda u neku knjigu,na kompjuteru nabada sa dva prsta.Znaci samo za par uputa ja sam provela vise od pola sata kod nje u ordinaciji.Valjda je mislila da sam jedan od njenih stalnih penzionera-pacijenata koji svaki dan joj dolaze u posetu sa kesama.I tako ja se nacekah skoro mesec dana samo za banalne stvari.Jos uvek nisam otisla da joj odnesem rezultate sama sam ih pogledala jer znam da do nje da stignem treba da uzmem sledeci godisnji odmor. Kod nas je izgleda postalo pravilo da pomenutoj doticnoj ekipi..lekara.med.sestra i ostalih iz branse moras pokazati zube da bi se malo razmrdali i pomogli za sta su i placeni.Nazalost ali tako je.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole

Medicinski radnici i etika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Društvo, na neki drugačiji način- piše se u temama ispod naslovne :: Kolumna-
Skoči na: