LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Mentalitet-gej parada 2001

Ići dole 
AutorPoruka
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

Mentalitet-gej parada 2001 Empty
PočaljiNaslov: Mentalitet-gej parada 2001   Mentalitet-gej parada 2001 Icon_minitime26/4/2010, 10:47 am

Gledam snimak gej parade 2001. godine i pitam se gde je ljudskost,prihvatanje i tolerancija ili smo navikli da osudjujemo sve sto nam je strano?Pre 9 godina odrzana je krvava gej parada u Beogradu.Pripadnici policije su zavodili apsolutni red i mir ,kao sto to oni obicno i rade,ali bili su plemeniti pa nisu i oni poceli da biju homoseksalce koje je trebalo zastititi.Verske institucije,uvek tako dobronamerne su se pocele intenzivnije druziti sa CASNIM pokretom Obraz i davati im podrsku da "prijateljski" caskaju sa osobama drugacijeg seksualnog opredeljenja,naravno takva divna dela crkva je i duzna ciniti!
Kada je grupa navijaca i vec pomenutih clanova CASNOG udruzenja pretukla na krv homoseksualca policije nije bilo,zaustavili su ih tek kada mladic vise nije mogao ustati.
Devojka cijeg su prijatelja ubijali od batina je trcala za policijskim kolima u pokretu i jedva ih zaustavila i naterala ih nekako da sprece napadace da mladic ne bi preminuo na mestu.
Evo nas u 2010. godini,gej parada koja je trebalo biti odrzana 20. septembra prosle godine nije se desila zbog nedovoljne bezbednosti.Navijaci i ostale nacionalisticke grupe su izgubili sansu za izivljavanje nad slabijim i malobrojnijim,ali odakle to? Da li je problem sto su ljudi sve vise nalik zverima,a ovde na ovim prostorima bilo je dosta materijala za gomilanje frustracija.Masi je potrebno praznjenje,potrebno im je da izadju na ulice i da se izivljavaju,a da to pri tome bude drustveno prihvatljivo,a sta li je drustveno prihvatljivije u nasoj Srbiji od prebijanja gej populacije? Mozda samo Grand show i GRAND maniri?Kako opstati u drustvu naopake logike? Ja ne poznajem licno nijednu osobu koja je homoseksualnog opredeljenja,ali posmatrajuci uvidjam da se ili kriju u nekim rupama i svojim kucama i mire se sa marginalizovanim polozajem ili opet pripadaju onom delu koji proliva svoju krv na beogradskim plocnicima jer zahtevaju dostojanstvo,hoce slobodu.Pitam se zasto bi bilo ko isao spustene glave ulicom zato sto je
drugaciji.Zasto su objavljivane kucne adrese mladih gej lobista,zasto su ti ljudi bili prinudjeni da na kraju odu iz zemlje,napuste fakultete,ostave porodice jer su bili u opasnosti od ekstremistickih organizacija? Nije ih zasitila policija,nije im garantovala sigurnost,zakon je ostao mrtvo slovo na papiru i otisli su ,morali su otici samo zato sto su bili dovoljno hrabri da ustanu i javno kazu NE.Samo zato sto su hteli da poruce i mi hocemo da se volimo a ne da se krijemo.
Dokle ce se ljudi pozivati na to da je biti drugaciji protiv prirodno i protiv Boga?
Da,inace jedan od glavnih argumenata vrlih vernika je da je Bog stvorio Adama i Evu a ne Adama i Stevu koji je sam po sebi tako glup da ja necu trositi slova na pobijanje,jasno je koliko je ljudska priroda slozenija od takve banalne izjave.
Velika je radost i blagoslov,u tome je lepota,sto se opredeljujemo kako,gde i sa kim.
Fundamentalni faktor za ljudske odnose je ljubav i postovanje ,a ne nacija,versko ili seksualno opredeljenje.Dosta je bilo ,skinimo paucinu sa ociju,srusimo mostove predrasuda.
Gde mi to zivimo?
Zasto tabu?
Zasto zabrana?
Zasto zid?
Gde je humanost?
Gde je sloboda izbora?
Ko smo mi da sudimo drugima?

"You got to give them hope" Harvey Milk

Poslednji put izmenio blackdreamer dana 26/4/2010, 5:38 pm, izmenio ukupno 3 puta
Nazad na vrh Ići dole

Mentalitet-gej parada 2001
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Društvo, na neki drugačiji način- piše se u temama ispod naslovne :: Kolumna-
Skoči na: