LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Covek je tajna i zagonetka

Ići dole 
AutorPoruka
Nurdan

Nurdan

Ženski
Broj poruka : 157
Godina : 28
Datum upisa : 07.05.2010

Covek je tajna i zagonetka Empty
PočaljiNaslov: Covek je tajna i zagonetka   Covek je tajna i zagonetka Icon_minitime13/5/2010, 9:28 pm

DA LI JE COVEK SAVRSENSTVO BOZIJE ILI NESTO DUBLJE? DA LI SU SVI LJUDI CISTI I BEZGRESNI PRED OSTALIM LJUDIMA? TVORAC NAM DADE LJUBAV KOJA SE OSU NAD NAMA KAO NEBO ZVEZDAMA, ZELECI DA TEZIMO KA KAPIJAMA RAJA GDE SU DUSE NASE MIROM I DOBROTOM ISPUNJENE. ZAO MI JE, ALI COVEK PADA U ZAMKE, POKLEKNE PRED KAPIJAMA TAME I MENJA SVOJU LICNOST.
LJUDSKO BICE ODISE MISTERIJAMA, TAJNAMA I ZAGONETKAMA KOJE NOSI U SEBI. SVAKI COVEK NA DUSI SVOJOJ CUVA POSUTA ZRNA MRACNIH TAJNI KOJA GA NA OVAJ ILI ONAJ NACIN RAZOTKRIVAJU. PITANJE JE SAMO KOLIKO DOBRO POZNAJEMO NEKOGA DA MOZEMO KAZATI: ,, DA, JA GA ZNAM.ON JE DOBAR COVEK, IMA LEPU DUSU.’’PUT NA KOJI NAS ZIVOT ILI SUDBA NAVODI NIJE SAMO POSUT LATICAMA RUZA, VEC I TRNJEM NA KOJE SE UBODEMO , OPECEMO, POGRESIMO, ZBOG KOJIH TUGUJEMO, PLACEMO I PONOVO NA NOGE STAJEMO. TO TRNJE MOZEMO NAZVATI I PREPREKAMA ZIVOTA.PREPREKE KOJE NAS SPUTAVAJU I NAVODE NA LAZNE PUTEVE PA CAK I NA LAZNE PRIJATELJE. NIKADA U POTPUNOSTI NECEMO BITI SIGURNI U VEZI SA NASIM PRIJATELJIMA. NIKADA NEMOJTE DA SE ZAKUNETE DA OSOBU KOJA VAM JE PRIJATELJ ZA NJU KAZETE DA JE SAVRSEN OSLONAC I DA JE UVEK TU ZA VS.ZAPRAVO,NISMO NI SVESNI CINJENICE DA NAM MOZDA TA ISTA OSOBA MISLI LOSE, KRIJE OD NAS TAJNE KAO ZMIJA NOGE I MISTICNO NAM SE UVLACI U ZIVOT. COVEK NIJE SAVRSENSTVO PRIRODE I RAZUMLJIVO JE DA SVAKO OD NAS IMA ILI JE IMAO MRACNU ILI MALO MRACNIJU STRANU ZIVOTA. NIKOME ZIVOT NIJE MED I MLEKO, ZAVISI SAMO KOLIKO SMO JAKI DA POBEDIMO NECISTE MISLI I RAZMISLJAMO POZITIVNO, JEDNOM RECJU, COVEK SE MORA MENJATI.KOJA SU TA ZRNA MRACNIH TAJNI I ZAGONETKI KOJE LEZE U TELIMA NASIM? NAPRIMER SUJETA.SVI SMO MI POMALO SUJETNI SAMO TO SEBI NECEMO DA PRIZNAMO.SVAKI COVEK U SEBI SADRZI TRUNCICE LJUBOMORE,ZAVISTI,OSVETE,BESA…SVE OVE STVARI CINE NASU DUSU MRACNIJOM I NEKI OD NAS SE MOZDA I TRUDE DA IH POBEDE,DA NESTANU IZ NJIHOVIH ZIVOTA JER ONI NE ZELE DA BUDU TAKVI.DA BI COVEK RAZGRANICIO STA GA SVE MUCI,TREBA SESTI I RASCISTITI TE STVARI SAM SA SOBOM U MIRU I TISINI.COVEK SE NIKADA NE MOZE OSLOBODTITI SVOJIH MRACNIH DELOVEA DUSE JER POTPUNO OSLOBADJANJE NE POSTOJI.UVEK CEMO SE SUSRETATI SA ONIM NECISTIM DELOVIMA NASEG BICA I TO GA MORAMO BITI SVESNI JER IH NIKADA U POTPUNOSTI NECEMO MOCI IGNORISATI I ZAOBICI KAO DA NIKADA NISU NI POSTOJALE U NASIM ZIVOTIMA.SVE NAS PRATI,LOSA SECANJA I ISKUSTVA PA CAK NEGATIVNE MISLI.I CEO SVOJ ZIVOT COVEK SE BORI SA NJIMA.ZATO JE VREDNO PAZITI SA KIM SE UPOSTAMO U DRUSTVO I KOJE CEMO ATRIBUTE ‘’ PRILEPITI’’ NASIM,KAKO IH ZOVEMO,NAJBOLJIM PRIJATELJIMA.LJUDI SE MENJAJU,U DOBRU ILI LOSU FIGURU.NEKI OD NJIH DOBRO GLUME I PRETVARAJU SE DA SU CISTI PRED CELIM SVETOM I PRED NAMA.KAO STO REKOH,COVEK JE TAJNA I ZAGONTEKA.
BEZ OBZIRA NA SVE TREBA PRASTATI I VOLETI COVEKA.NI JA PA NI VI NISMO BEZGRESNI.KADA OVO KAZEM NE MISLIM DA SMO SVI LOSI VEC DA SVI IMAMO SVOJE CRNE BUBICE U GLAVI KOJE NAS PROGONE I PONEKAD NAM SE DESI DA SKRENEMO SA PRAVOG PUTA.
Nazad na vrh Ići dole

Covek je tajna i zagonetka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Društvo, na neki drugačiji način- piše se u temama ispod naslovne :: Kratki traktati-
Skoči na: