LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Najopasnij vid straha

Ići dole 
AutorPoruka
Drugar

Drugar

Muški
Broj poruka : 18
Godina : 27
Datum upisa : 17.05.2010

Najopasnij vid straha Empty
PočaljiNaslov: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:00 pm

Danasnji svet zahvatila je jedna cuda bolest.Vidimo kako se,od pre 40 godina,postepeno siri taj virus,koji nam se uvlaci u zile,ledi nam krv i zamrzava srce.Uzalud tragamo za vakcinom protiv njega:to zlo,koje je veoma zarazno,siri se kao naftna mrlja,praveci pustos u svim slojevima drustva.
Ta strasna bolest zove se stres,najopasnij vid straha.
Danas se strah vratio punom silom,pobednosto je zavladao svuda u svetu i retki su oni koji mogu da se nadaju da su mu izmakli ili da ce mu izmaci ...
Strah od nezaposlenosti,strah od stranaca,strah od neuspeha u ovom nasem takmicarskom svetu,strah od toga da necemo biti na visini zadatka,da necemo naci stan,strah od otvaranja pred drugima,strah da cemo se razboleti,strah da ce bica koja volimo otici,strah od samoce,strah od starenja,strah od hodnika u metrou,strah od djavola,strah od zlih cini,od neizbezne sudbine ...

"A gospod bog viknu Adamu i rece mu:"Gdje si ?" A on rece:"cuh glas tvoj u vrtu,pa se poplasih,jer sam go,te se sakrih."

Sta vi mislite o svemu tome .... ?
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:06 pm

Moj strah je vezan za dve situacije.Jedna je da ne budem nepokretna kao moja majka ali to je tek na drugom mestu.
Prvi je strah za bliznje,vise nego i za sve drugo....
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:12 pm

Upravo bi se slozila sa ljubicastimnebom moj jedini strah je vezan za moje najblize.Samo da je njima dobro,onda je dobro i meni.Sve ostalo mi je totalno zanemarljivo.Sto se tice stresa da prisutan je ali ga ne vezujem nesto previse za neke strahove,to je prosto tempo zivota koji je nametnut danasnjim vremenom i zivotom.Sve stici i svuda stici.A to se bas uvek ne moze usaglasiti.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:19 pm

"strah da ce bica koja volimo otici" Moramo da se suocimo sa svojim strahom kako bi ga pobedili ... U bibliji se javlja kao neposredna posledica adamovog pada,koji otkriva da je go i ranjiv posto je okusao zabranjeno voce.To osjecanje je na neki nacin slika onoga sto na razdvaja od stanja u kom smo bili pre adamovog pada,od onoga raja gde se covek razvijao pre nego sto se sustizanjem one prvobitne ravnoteze trebalo bi,dakle,da bude pobedjivanje tog zmaja koji se nalazi u nama ...
A sta mi radimo umesto toga i kako danas postupamo sa tim neprijateljem ? Bezimo od njega,izbegavamo ga,pa cak i poricemo da postoji,i na taj nacin ga samo jos vise snazimo.Provodimo vreme boreci se protiv cudovista koje smo sami stvorili:na taj nacin potpuno iscrpljujemo svoju energiju koju bismo mogli da ulozimo u neshto drugo,u istinski zivot.
Strah nas upozoravama,a stres nas nepotrebno ugrozava.
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:33 pm

Strah od beznadežnosti i ništavila.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:37 pm

Drugar ::
"strah da ce bica koja volimo otici" Moramo da se suocimo sa svojim strahom kako bi ga pobedili ... U bibliji se javlja kao neposredna posledica adamovog pada,koji otkriva da je go i ranjiv posto je okusao zabranjeno voce.To osjecanje je na neki nacin slika onoga sto na razdvaja od stanja u kom smo bili pre adamovog pada,od onoga raja gde se covek razvijao pre nego sto se sustizanjem one prvobitne ravnoteze trebalo bi,dakle,da bude pobedjivanje tog zmaja koji se nalazi u nama ...
A sta mi radimo umesto toga i kako danas postupamo sa tim neprijateljem ? Bezimo od njega,izbegavamo ga,pa cak i poricemo da postoji,i na taj nacin ga samo jos vise snazimo.Provodimo vreme boreci se protiv cudovista koje smo sami stvorili:na taj nacin potpuno iscrpljujemo svoju energiju koju bismo mogli da ulozimo u neshto drugo,u istinski zivot.
Strah nas upozoravama,a stres nas nepotrebno ugrozava.

Kada kazes strah od bica koga volimo da ce otici ?Na koga mislis konkretno,malo me bunis jer stalno spominjes Bibliju,na filozofiji smo ili vec ne znam gde.Pa mi taj termin voljeno bice kod tebe malo nejasno..Za mene jedino voljeno bice na ovome svetu je moje dete,i moja majka.Ostalo sve moze da ide...ako nece da ostane.Upravo tako ovde si na kraju lepo rekao strah je taj koji nas upozorava na nesto,A stres nas nepotrebno ugrozava.

Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:46 pm

Nisi dobro razumela "strah da ce bica koja volimo otici" ... Ta bica koja volimo i jesu nasa deca,majka,tata itd... PORODICA na prvom mestu
Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:48 pm

A sto se tice biblije ... to isticem zato sto je od tada sve pocelo ...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 6:52 pm

Drugar ::
Nisi dobro razumela "strah da ce bica koja volimo otici" ... Ta bica koja volimo i jesu nasa deca,majka,tata itd... PORODICA na prvom mestu

Hvala ti.

Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 7:04 pm

Inace pratim ovaj forum jos odavno i svidja mi se pa se nadam da sam dobrodosao :P Smile Samar i ti ste mi prvi zapali za oko jer na vecinu vasih postova se slazem u potpunosti Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 7:09 pm

Naravno da si dobrodosao,ovde svako ko razmislja i misli svojom glavom je uvek rado primljen.A koliko sam te iscitala veceras razmisljas. Najopasnij vid straha Icon_biggrin Mada slobodno bilo gde da se ne slazes sa nekim misljenjem svaki komentar je dobrodosao.

Nazad na vrh Ići dole
Drugar

Drugar

Muški

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime17/5/2010, 7:11 pm

E pa drago mi je ... Smile Razmisljam ja vec duze vreme,samo sto tek sad iznosim svoje misljenje i delim ga sa vama Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Najopasnij vid straha   Najopasnij vid straha Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Najopasnij vid straha
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: