LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost

Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime26/8/2008, 2:08 am

Mi ljudi znamo tačno kakvim se smatramo.Ali je veoma važno da znamo ko smo mi zapravo iza...uglavnom pozitivno aranžiranje,spoljne fasade...ne prikazuju u potpunosti aspekte našeg stvarnog identiteta,koje skrivamo od drugih,zrače i izazivaju našu sudbinu,ukoliko ih blagovremeno ne očistimo i ne prepoznamo.
Zato je važan proces upoznavanja samoga sebe,to je vrlo interesantan i neobičan...upoznajmo sami sebe!!!
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime29/8/2008, 12:26 pm

"
Covjek je najmanje svoj kad govori u svoje ime,dajte mu masku i reci ce vam istinu.”

Oskar Vajld
Nazad na vrh Ići dole
branka-013

branka-013

Ženski
Broj poruka : 130
Godina : 60
Datum upisa : 10.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime30/8/2008, 1:31 pm

Postanemo svoji sa svim manama i vrlinama tek kada nam smrt prođe kroz život Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lupus In Fabula

Lupus In Fabula

Muški
Broj poruka : 12
Godina : 41
Humor : na nezlonamjerni uzvraćam istim
Datum upisa : 30.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime31/8/2008, 11:43 pm

Ako si dopustimo kretanje kroz život
postavljajući se u ulogu Sudije,
vagajući prema sopstvenim mjerilima
tuđe i vlastito
Dobro i Zlo,
dopuštamo da budemo Zabludini
umjesto Svoji.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime1/9/2008, 12:07 am

Svatko od nas određuje sam svoje zemaljsko bitisanje;svako od nas odlučuje svakodnevno sam o svom osobnom razvojnom procesu.
Ili ćemo razviti naše istinsko biće i doći na dno svoje duše...ili ćemo zasjeniti dušui podsvijest kroz naš egoizam i postati uobličeno htijenje i bitisanje,koje govori:..."Ja,ja-sve samo za mene"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime1/9/2008, 12:31 pm

Zašto ljudi toliko vole karnevale?

Obično tada stavljamo maske na lice i pokušavamo prikriti vlastiti identitet,a u takvoj prikrivenosti sami sebi dopustimo ponašanje koje je neprihvatljivo u normalnim okolnostima.Onda očekujemo da nas takve i drugi prihvate.Kao da pod maskama nismo isti ljudi.
Tko smo mi u istini svoga bića?
Doći će vrijeme kad ćemo morati skinuti te privremene maske.
Hoće li se onda otkriti naše pravo lice?Nemamo li katkad dojam da smo prema van uvijek pod nekom maskom?O sebi redovito mislimo bolje nego što jesmo.Postoji li u nama neka napast da uvijek otkrijemo neko drugo lice,drugačije nego što u dubini jesmo.Kao da smo stalno pod maskom.
Trenutci unutarnje slobode su oni kad otkrijemo da smijemo biti što u istinu jesmo,i da se ni u čemu ne trebamo ustručavati i sputavati.Međutim takvi trenutci su rijetki,jer nemamo hrabrosti prihvatiti pred sobom,svoje pravo lice svoju istinu.
Kad skinemo karnevalske maske,koliko će još maski na nama ostati?Kada će doći vrijeme da se sebi i drugima otkrijemo u punoj istini?
Tada se nećemo ničega trebati bojati.U punoj istini shvatit ćemo da smo slobodni i da smo apsolutno prihvaćeni.
Blago nama ako sve jasnije i dublje ulazimou istinu vlastitoga bića i ako iz te istine pristupamo ljudima oko sebe.Tada se nećemo stidjeti pred ljudima..."istina će nas osloboditi"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime2/10/2008, 12:56 pm

Koja je vrijednost naše osobe?
Jeste li zadovoljni sobom kakvi jeste?
Gledamo li čovjeka kao bezvrijednu česticu u univerzumu,osobnu važnost i vrijednost jednostavno osjećamo bijednom.
A posljedica svega toga je da ljudi emocionalno pate i očajnički traže pomoć.
Svi ljudi oduvjek imaju potrebu biti voljeni i cijenjeni.
Današnja je sudbonosna potreba nas ljudi da su voljeni i značajni.
Što smo više u 21.stoljeću,sve više društvo poručuje kako je osobna važnost ono što nam ne dostaje.
Umjesto da se osjećamo voljenima i vrijednima čak nam je jednostavnije osjećati se odvojenima,odsječenima ili pak iskorištavanima od ostalog svijeta.
Ponekad se smatramo kotačićem velikog stroja.
Boriti se za svoj identitet i niste jedini.
Iste patnje i glavobolje imaju i mnogi drugi.
Ako pomislite kako bi ste radije bili netko drugi,u zamjenu za to što jeste ,vjerovatno imate teškoća sa slikom o sebi.
J.McDowell
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime4/10/2008, 11:47 am

Pozivam za svjedoka
mastionicu i pero i ono
što se perom piše.
Pozivam za svjedoka
nesigurnu tamu sumraka
i noć i sve sto ona oživi.
Pozivam za svjedoka
mjesec kad najedri i
zoru kad zabijeli.
Pozivam za svjedoka
sudnji dan i dušu
sto sama sebe kori.
Pozivam za svjedoka
vrijeme, početak i svršetak svega
DA JE SVAKI ČOVJEK
UVIJEK NA GUBITKU!!!

Meša Selimović
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime8/10/2008, 4:38 pm

Za one koji nisu znali:

Šta nas odražava?
Kako sebe vidiomo?

Svako od nas je čuo za Sodom-u i Gomor-u. Na osnovu Biblije, Bog je uništio ove gradove pre oko 4.000 godina. Biblija kaže: "Tada pusti Gospod, na Sodom-u i na Gomor-u, od Gospoda s neba dažd od sumpora i ognja, i zatrti one gradove i svu onu ravan, i sve ljude u gradovima i rod zemaljski." (1. Mojsijeva 19,24.25) Postavlja se pitanje: Da li se ovo uništenje zaista desilo?

Postoji poznato utvrđenje, zvano Masada, na brdu blizu južnog dela Mrtvog mora, u Izraelu. Godine 70. naše ere to utvrđenje je bilo poslednja linija odbrane jevrejskih pobunjenika protiv rimske okupacije. Vrlo je interesantan pogled sa platoa Masada. Deo tog područja, površine oko 3 x 2 km, označen je crvenom bojom . To područje se veoma razlikuje od okolnog regiona po svom izgledu i tipu stijena.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime21/10/2008, 11:01 pm

Tko smo zapravo mi?

Neki od vas će misliti da lupetam gluposti. No, što ako to nisu gluposti? Ili vi želite čuti da jesu, jer se možda plašite, jer ne znate, ili zato jer ste naučeni na takve stvari reći "A, da, baš…totalno?" Za početak, ne zaboravite, da ste si u ovom svijetu VI najveći oslonac, da, vi sami. Probajte to shvatiti, u biti sve je to u vašoj glavi, samo trebate shvatiti. Kada to shvatite, možete se lakše kretati kroz život. Jer imate SEBE, i to vam nitko ne može uzeti (kad shvatite) a nećete sami od sebe odustati, dok npr. Vaš sadašnji najbolji prijatelj ili tko taj oslonac već bio, sutra vam može zabosti nož u leđa, ili jednostavno nestati iz vašeg života na ovaj ili onaj način. Zato je bitno da spoznate i prihvatite sebe onakvima kakvi jeste, spoznajte svoje mane i vrline, priznajte si neke stvari. Vidjet ćete kako će te se lakše osjećati, i kako ćete biti snažniji. A to je sve poteklo upravo iz vas samih. Zanimljivo?
No, neki će svejedno misliti da su to gluposti i okrenut će se drugim stvarima, jer je jako teško djelovati i razmišljati izvan JA gledišta, a kada to naučite, vidjet ćete kako sve ima dvije, i više strana, kutova gledišta. No, neki ovaj tekst, neće shvatiti, jer su tako naučeni, kontrolirani u neku ruku. Problem je u tome, što ljudi dopuštaju da ih se kontrolira. Mislim, nećemo se praviti naivni, kontrola je nužna… ali pod pojmom kontrole ja mislim na razne stvari širokih tematskih područja, od najglupljih sitnica do onoga što gledamo na TV-u i čitate u novinama, pa do pisanih zakona i toga da morate kupiti onu majicu itd… Neke stvari jesu nužne, ali ako vas netko natjera da mislite nešto (ma da govori i naglašava sposobnost vašeg slobodnog uvjerenja, vlastitog odabira i nahođenja, ali i neprimjetno vas promatra, kontrolira i baca u koš s ovima i onima, ovisi..) to nije dobro.Ovo su jako teške stvari za objasniti, ali probat ću. Gledajte, nije sve onako kako vas se čini. Puno toga se taji i prikriva i pri tome se koriste već istrenirane metode.No, sada je vrijeme informacija, i prilika da saznate o čemu se zapravo tu radi, tako da ako povežete neke stvari dobivate jako zanimljive priče. Problem u tome jest, da će te ostati zbunjeni većina nije dovoljno sposobna da prihvati nove stvari, nova razmišljanja, nove matematičke formule npr. teorija o lakom množenju, 12x13 = baza broja je 1, napišete 1, 2+3=5, napišete, i 2x3=6, napišete- znači, 12x13=156 Ovo je samo jedan od najjednostavnijih primjera, ali ako usavršite takve metode, možete napamet računati velike brojeve, vaditi korijene koje bi inače morali tražiti na digitronu.Ljudi su danas zbunjeni. Jako. Prije nisu bili, jer puno toga nisu znali, pa im je život lagodno tekao. Ovo je doba "otkrivanja", sve vam je na dlanu, tajni ratovi za koje se nikad prije nije znalo, tajni sastanci, urote i atentati, sad se zna tko pije tko plaća. Netko, ide negdje i sluša onda ono što želi čuti, i misli da je to tako. Neki idu u Crkvu, neki gledaju TV. Neki čitaju novine, neki ovo neki ono, neki mijenjaju religije, vjere, mišljenja kako vjetar puše, ulaze u sekte, udruge, itd. itd. A zapravo su kontrolirani.Ali ako negdje nešto ne moram i imam izbor , ja ću uvijek po svome. Odlučila sam ne ići u Crkvu, jer to je izgubilo svaki smisao, ne, ja sam i dalje vjernik, i vjerujem, i za to mi nisu potrebni dokazi, jer jednostavno "osjećam" da ima nešto više od nas samih, i što je među nama, i da postoji Bog, neka viša sila, ili kako god ga nazivaju (Alah, Višna, Krišna, ) sve se svodi na isto. Biblija nije skup legendi, Biblija je povijest, ali doduše puna rupa, zbog brojnih prijepisa, nije ni čudo da se dosta stvari ne poklapa ili su izostavljene jer se nekome nešto nije dalo prepisati ili mu se nije sviđalo pa je izmijenjeno. Drugo je religija (može biti izmišljena, ovakva i onakva, istinita, ali se sve temelje na manje-više na istim principima i to je de facto tako, služi za usmjeravanje masa, kontrolu itd. prije su se vodili ratovi zbog toga, vode se i danas, prije su kršćani "oslobađali svete krajeve" jeah, right. Danas Alah iskaljuje svoj bijes itd.. Tko je tu lud? I ljudi to prihvaćaju, pa pogledajte samo što se događa oko vas, i u svijetu. Ali opet, ljudima je religija potrebna, zato jer smo takvog psihološkog sklopa . )
Ali vjera… Vjera je ono što svatko od nas ima, svatko od nas vjeruje u nešto, bio to Bog, Alah, netko treći, nešto treće, ne znam, ali i ako kaže da ne vjeruje, čovjek duboko u sebi vjeruje, opet, zato jer je čovjek takav. Vjeru vam nitko ne može oduzeti, i to je ono što je najbitnije.Što vam vrijedi ići u Crkvu ili Džamiju ili gdje već, ako ne možete sebi priznati da ste pogriješili, sami sebi oprostiti, dići se s poda i ponovno ustati, što vam vrijedi moliti za oprost, ako i sami ne možete oprostiti nekome, pružiti ruku i reći, ma sve je ok. Što vam to vrijedi ako ste zatupljeni, paranoični robot tuđih misli i uvjerenja koji mir i spokoj traži na krivom mjestu, a ne u sebi prvo? Rekoh vam, Vi ste si najjači oslonac. Pronađite to u sebi, onda idite gdje hoćete i stvarno budite tamo, ne znam, otiđite na kor i pjevajte punim plućima, ne mumljajte molitvu sebi u bradu da to što izlazi iz vaših usta i vas same ne iznenađuje, ne šapćite, ne idite tamo (gdje god to već bilo, kažem) samo da vidite tko je došao, i da li su se ljudi ovako ili onako dotjerali, ne idite tamo zato jer tamo idete svaki vikend i to je već kao rutina, pa kavica, pa ogovaranje i pošalice koje su loše i zaboravljate već što ste i čuli a i to što ste čuli nije baš nešto, ne budite netko drugi, oslobodite se budite to vi.
Ja vam samo pokušavam reći kako si možete pomoći u tamnim fazama koje mogu prijeći u pravu depresiju, nemojte se ljutiti, pokušajte to razumjeti, ne kažem da to morate prihvatiti, ja nisam takva, ja samo pišem ono što mislim, a imam pravo na mišljenje.
Kako da vam objasnim, nemojte biti tuđi mali roboti. A ako i morate, jer nekada nema druge opcije, kako sam već rekla, onda si stvorite svoj mali privatni svijet gdje će te se osjećati super. Za taj mali svijet ne treba puno. Samo malo ljubavi.
Bolje je da ja završim, s ovim, kako će neki reći "glupostima" , a za sve ostale, pazite na sebe, budite malo "ludi" izađite malo van, udahnite, ludilo je dan. Uzmite kuhaču u svoje ruke, ali pazite da vam jelo ne izgori. Pronađite sebe, spoznajte sebe, i uživajte, ali budite odgovorni. Bye!! :
Nazad na vrh Ići dole
^ljubicastonebo^

^ljubicastonebo^

Broj poruka : 333
Datum upisa : 23.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime24/10/2008, 9:03 pm

Posto je masada korigujem svoj post i stavljam na pravo mesto:)SmileSmile

Lupus In Fabula ::
zapravo, vuku je prišivena samotnost, bit će da je Hesse učinio dosta toga na tu temu.
Fakta je da vuk (priznajem, moćna životinja:) u procesu "odrastanja", dostizanja pune vitalnosti i plodnosti pronalazi si vučicu
(ili ona pronađe njega:),
sa kojom ostaje do kraja životnog vijeka.
Tako sa svojim mladima čine čopor
(nama ljudima ta riječ je možda sinonim odanosti?!), do njihovog odrastanja.
Eto toliko o vuku, a toliko, za sada, i od Vuka u Priči

Dopada mi se .
Pravi vuk....nikada nije prevario svoju vucicu.
Nikada se nije odvojio od doma....osim kada je samotnjak ili sa Prokletije.

ns.Znam da nije mesto za komentar i da je potrebna slika.Slazem se u jednom:Ponekad` nije potrebna ni da bude.
One koje zelim da "vidim" vidim svojim ocima:)
za konkurs?
Slazem se....to je neshto drugo i zahteva uslov.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime26/3/2009, 7:21 pm

..ne..mnogo sam gori..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime29/3/2009, 11:42 pm

džoni azra ne vjerujem da si gori...jer ne bi to olako izjavio...vjerujem da dobre osobe o sebi imaju loše mišljenje...ja se predstavljam hrabrom,odraslom,onako kako dolikuje,a u biti sam hipersenzibilna osoba,koja sve haose ovog svijeta unosi u sebe i pokušava tu da ih složi!!! Nažalost ne uspijevam baš najbolje i uvijek!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime27/5/2009, 7:41 pm

Takva sam u originalu,kako neko gore napisa mozda sam samo u nekim nijansama malo gora.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime27/5/2009, 10:27 pm

ja sam veoma realna. i mislim da i drugi o meni misle tako...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime10/8/2009, 12:45 am

Mislim da sam realan, ono sto ja mislim o sebi uglavnom cujem i od drugih ljudi, naravno meni bliskih, prema obicnom prolazniku mozda nisam takav, ali mozda je on prosao tuda kada ja nisam bio previse raspolozen, pa je naleteo na nekoga ko nisam ja.Sam sam sebi kontradiktoran u nekim stvarima, mozda u jednoj sferi moga zivota nisam isti kao u ostalima, verovatno da je tako, tamo sam neko drugi, mozda bih trebao da koristim neke metode u iz te sfere u ostalom delu moga zivota, ali barem za sada to ne radim.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime15/8/2009, 3:45 pm

BOBI-BO ::
ja sam veoma realna. i mislim da i drugi o meni misle tako...

I ja sam prilicno realna mada mislim da drugi bas i nemisle o meni tako.Sve zavisi naravno i o kojim i o kakvim ljudima je rec.Koliko te poznaju...mislim da kod mene izazivam dosta nedoumica kod nepoznatih ljudi,sto mislim da je cista njihova zabluda,ali...

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime21/8/2009, 1:32 pm

Samo ljudi koji te dobro poznaju mogu biti merodavni o tome kakva si, ako oni ne misle kao ti o sebi, onda treba da se zapitas da li si ti bas takva, kakva mislis da jesi.Ljudi koji te povrsno poznaju su mozda naleteli na tebe u situaciji kada nisi pokazala svoje pravo lice.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 49
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime21/8/2009, 3:15 pm

Ja sam onakva kakvom se smatram.I kakva god da sam mislim da sam ok.A ko misli drugacije o meni,pa to je njihov problem.
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime26/8/2009, 12:05 pm

.Ne znam ko me je gurnuo u svet, niti šta je taj svet, niti šta sam ja. Ja prebivam u strahovitom neznanju svih stvari. Ne znam šta je moje telo, čula, i duša. Štaviše, nisam taj deo mene samog koji misli to što ja govorim, koji razmišlja o svemu i o sebi samom, a ne poznaje se nimalo više nego ostalo...

Paskal, priznanje neznanju
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1583
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime27/8/2009, 8:44 pm

"Veliki deo naseg gubljenja sebe dogodio se zato sto se nas svet ubrzao toliko da je postao nekontrolisano sulud. Ubrzao se toliko da smo u toj meri stimulisani spolja da da ne mozemo ili i ne pokusavamo da cujemo bilo kakve glasove iznutra...."

Kako mozemo znati da li smo zaista onakvi kakvim se smatramo? Ono sto smatramo da jesmo to je jedina istina za nas. Ako gresimo nismo svesni toga.

Svasta nas krade od nas samih. Pronaci svoju autenticnu licnost je velika umetnost.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime30/8/2009, 5:38 pm

A sta i ako nismo takvi kakvim se smatramo,sta ako zelimo neke stvari da promenimo a ne ide nam?
Sta onda?
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime1/9/2009, 12:38 am

Nista, onda smo takvi i to ne moze da se promeni, treba coveka voleti sa svim njegovim manama i vrlinama.Znam da imam puno mana, mozda i vise nego sto drugi u mom okruzenju znaju, ali ima i vrlina cim imam prijatelje i ljude kojima je stalo do mene.Mislim da sam veoma objektivan sto se tice toga kakav sam.Treba raditi na sebi i ispravljati svoje mane.Sto ne mozes da ispravis nauci da zivis sa tim.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime1/9/2009, 10:28 am

Tesko te ljudi prihvate sa manama smesko.Zato ili radi na njima da ih ispravis ili prihvati sebe takvim.
Ja sam pokusala neke da ispravim ali ne ide.Pa kad ne ide sta mi drugo preostaje nego da sebe kao takvu prihvatim.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime3/9/2009, 12:12 am

Prihvati ce oni pravi sve mane ako imas dosta vrlina, ako nemas vrlina onda je to propast, ne treba se po svaku cenu menjati, jednostavno neke stvari iako znam da nisu dobre ne menjam (odnosno ne mogu da promenim) zato sto sam to ja.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime13/9/2009, 10:55 am

Smesko,ja sam jako nezgodna u pojedinim stvarima.Idem cesto glavom kroz zid kada znam da sam u pravu.Jer sam svesna sveg vrednog sto imam kod sebe,a imam jako puno.Naravno da gresim,naravno da imam i mana i vrlina,kao i svako drugi.Ali to sam ja.Pa,ko me hoce kao takvu-hoce me.Ko nece-pa zao mi je,nije to vise moj problem.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime13/9/2009, 4:06 pm

Sneki, ovde se totalno slazem sa tobom, ko hoce prihvatice nas onakve kakvi smo, ko nece to je njegov problem.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime19/9/2009, 9:13 pm

Citat :
Kako mozemo znati da li smo zaista onakvi kakvim se smatramo? Ono sto smatramo da jesmo to je jedina istina za nas. Ako gresimo nismo svesni toga.

samar, jako lepo. zbog toga ljudi nisu ni svesni svojih mana. stvarno se treba pogledati u ogledalo ponekad...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime25/9/2009, 12:30 am

Naravno Bobi, treba se pogledati u ogledalo po meni svaki dan, ne mislim samo na fizicki izgled naravno, znam da i vi ne mislite na to, ali da razjasnim onima koji su mozda na to pomislili, najteze je kad covek ne sme da se pogleda u ogledalo.
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime25/9/2009, 2:46 am

kad se pogedam u ogledalu nije me strah..dali cu vidjeti staricu jednog dana, srah me je da necu vidjeti nista...a ja se cesto pitam KO SAM?..pa se malo vidim malo ne vidim..i mislim da niko od nas nije onakav kakvim se smatra samo kad bi bili malo iskreniji prema sebi prije svega..mislim da su ljudi previse subjektivni...pa niko za sebe ne kaze..ja sam pomalo los itd.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime25/9/2009, 6:28 am

Jedino bas kada se pogledam na ogledalo,ustvari znak ko sam i sta sam.Ustvari to sam ja.Licno prema sebi sam jako jako iskrena...ponekada i stroga.Jer mozes draga moja sve u zivotu prevariti ali sebe ne mozes.Ispred tog ogledala je u stvari taj odgovor KO SI???Za sebe zaista ne mogu da kazem da sam losa,mogu da kazem da sam tvrdoglava,u nekim trenucima ako sam izazvana i bezobrazna ali nisam losa.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime25/9/2009, 11:24 am

ti mene uopste nisi shvatila..to losa ne mislim tako bukvalno..ali sad te pitam dali ti znas osobu koja ce za sebe reci bas sve onako kako jeste?..ja ne znam,znaci svako od nas ima nesto samo za sebe a to ne moze biti sve bas sve lijepo..mora imati i toga LOSEG,ali to ces pokusati sakriti..ostaviti sa sobom ili izbaciti iz sebe..ali to postoji u svakome od nas i to nije NISTA LOSE kako si ti bukvalno shvatila..i bas tako SEBE NE MOZES PREVARITI..i ispred ogledala ne stoji uvijek odgovor KO SI?..ponekad tj kod nekog se javlja pitanje a kod tebe je to odgovor,,to je super..ali ne uspijava svakome uvijek..evo npr.prvoj meni ne,nije da sam bas izgubljena,ali nisam ni kao ti(blago tebi)tako sigurna u sve to..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime25/9/2009, 12:59 pm

Siguran sam da barem ja znam kakav sam totalno, znam koliko sam vredan ili lenj, znam da li sam dobar ili ne, znam da li sam tvrdoglav ili ne.........Ne vidim zasto ljudi ne bi bili iskreni prema sebi, mozda zelimo da se predstavimo svetu u nekom drugom svetlu, odnosno da svoje mane zamaskiramo, ali i to znaci da znamo gde nismo dobri, i da pokusavamo da to popravimo. Nemam problem da se pogledam u ogledalo svako jutro, niti da se preispitam sta sam sve radio u zivotu, a bilo je tu i ruznih stvari, ali to sam ja. Znam sve svoje vrline i mane, radim na manama da ih vise ne bude, ili da barem budu manje izrazene, na nekima ne mogu, jednostavno niko nije savrsen.Ima trenutaka iz proslosti kada sam bio jako los kao covek, ne bih o njima, ali mi nije problem da ih barem sebi priznam.Da smatram da sam bas onakav kakvim se smatram.
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime28/10/2009, 12:02 am

Ja sam ja...znam kakva sam...prilično zločasta...ali nerado to priznajem pred drugima...uglavnom  pokazujem bolju stranu sebe...dok mi neko ne stane na" žulj"...onda baš i ne razmišljam puno koju stranu sebe ću pokazati!!!
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime28/10/2009, 8:52 am

leptirice...malo njih ima hrabrosti za sebe da kaze "losa sam"
ali sigurna sam da je svako nekad los, nekad dobar...zavisi od situacije.od ljudi iz okruzenja, zavisi od mnogo cega
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime28/10/2009, 9:24 am

Bas tako Bobi Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_bounce
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime28/10/2009, 3:59 pm

ma palo mi na pamet da postavim temu o tome...koliko smo losi ili tako nesto. znam o cemu zelim da pisem u njoj, ali naslov ne mogu da smislim Smile

smeo me komsija, nemogu da mislim hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime23/12/2009, 8:18 pm

Odlicno znam kakva sam...sa svim svojim manama i vrlinama.Samo me ljudi dok ne upoznaju totalno pogresnu sliku imaju o meni?Nekada sam se pitala zbog cega to,sada vise ne.Mnoge stvari su mi jasnije.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime11/2/2010, 1:50 am

rijetko, nema sredine, ili je to potpuni promasaj (na gore ili bolje)...vjerovatno zato sto sam ja i jedno i drugo...i zato sto je sad 2h i spava mi se...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Da li ste onakvi,kakvim se smatrate?   Da li ste onakvi,kakvim se smatrate? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: