LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Netrebas nikom

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Netrebas nikom Empty
PočaljiNaslov: Netrebas nikom   Netrebas nikom Icon_minitime8/7/2010, 6:34 pm

Jos jedna zivotan prica,nasa svakidasnjica.Zavrsis fakultet,najbolji si student.Zaposlis se,ni tada se nije moglo zaposliti bas tako lako,ali bilo je mnogo lakse nego sada.Dovoljna je bila mozda strucnost,ocene u indeksu.A ne kao danas nestrucnost,polozeni ispiti na raznoraznim privatnim fakultetima gde bi i moja baba cini mi se polozila.Tate i mame koji tu istu svoju nestrucnu decu guraju da nam vode i rukovode firmama,a poslove obavljaju radnici.Zaposlis se,radis svoj posao i kao sto je normalno sve u zemlji Srboji,neko se prosto doseti da vise te firme,banke nema i ti se nadjes na ulici.Naravno na toj ulici gde se nadjes sa radnom knjizicom i sa vec skoro pedesetak godina koliko god da znas svoj posao,koliko god si nekada bio strucan,cenjen i uvazavan vise nikome netrebas.Netrebas jer imas problem sa godinama.Odakle krenuti,poceti sve iz pocetka.Krug u kome se vrtis.Nisu svi rodjeni da mesaju malter bez obzira sto se ne bi libili ni tog posla.A onda posle toliko godina promenjenih poslova,zaposljavas se kao cuvar nekog objekta.Da bi na prvom razgovoru te pitali a sta si do sada cekao,a tek kada cujeu sta si zavrsio ne mogu da veruju sta hoces tj,sta moras da radis.A moras jel imas porodicu.Kicma ti je vec toliko savijena,da nema kud,ostalo je toliko dostojanstva i ponosa u tebi ako je to neka uopste satisfakcija.Da bi ti isti koji su te zaposlili a jedva navukli osnovnu skolu,otvorili svoje firme i dali ti platu od 15 hiljada,rekli.Budi srecan sto i to radis,pod uslovom da prodjes preglede i ostale obaveze[kao da spremaju ljude za Nasu],a ne za cuvare,jer imas pedeset godina.Pitam se sa pedesetak godina nisi ni za zivot,ni za umiranje.Gde si.A onda ti dodje tako neko pa kaze vi ljudi u Srbiji ste lenj narod,nista ne ulazete u sebe,vec samo cekate da vam sve padne sa neba.Znam i ja da nista ne pada sa neba,ali koliko god radio doskolovavao se zaista nikome nisi potreban upravo zbog tih godina.Zalosna je ova Srbija jer njima ljudi sa fakultetima i sa jako dobrim znanjem cuvaju gradilista,mesaju malter,nose dzakove...snalaze se.Naravno ako su preziveli sve ove godine.I treba biti srecan.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole

Netrebas nikom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Društvo, na neki drugačiji način- piše se u temama ispod naslovne :: Kolumna-
Skoči na: