LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Misao dana

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
crnka

crnka

Broj poruka : 7
Datum upisa : 18.07.2008

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Misao dana   Misao dana Icon_minitime3/9/2008, 5:04 pm

Nadam se da nema ovakva neka slicna tema negdje ....ostavimo

misao dana koja nam se svidja

Moja je za danas ova -

Ako nešto uistinu voliš..

daj mu slobodu..

ako ti se vrati, tvoje je

zauvjek......

ako ode..

onda nikad nije

ni bilo tvoje...
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime12/9/2008, 1:46 am

"Ljudi mnogo vremena i energije posvećuju traženju sreće i to, najviše,izvan sebe.Ali sreća nije izvan nas,ona je u nama.U životu,međutim,najsretniji ljudi su oni koji usrećuju druge."
Nazad na vrh Ići dole
crnka

crnka

Broj poruka : 7

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime13/9/2008, 12:39 pm

Ljubav je nalik na vodu. Ako je nešto ne uzburka, ona truli kao bara.

Graf
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime13/9/2008, 5:23 pm

"Radost nije u stvarima,nego u nama...radost donosi sigurnost...zavist donosi usamljenost"
Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime3/10/2008, 1:34 pm

Zena je uvijek zanimljiva kad je zaljubljena;
tada je pametnija, odlucnija, ljupkija nego ikad.
Muskarac je ili rastresen, ili grub, ili nerazmisljen, ili placljivo njezan.

(Mesa Selimovic)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime4/10/2008, 11:41 am

VELIKE MISLI ZA MALE LJUDE I OBRNUTO

„…Taj san o slapu da bi mog`o sjati

I moja kaplja pomaže ga tkati…“

(D. Cesarić)

„Ja sam samo jedna, ali ipak vrijedna kap u moru…“

odzvanja utješno u polusnu nakon klaustrofobične noći

punog mjeseca, suludih misli, suicidnih snova…

Ljudsko srce ne poznaje smrt.

Ono neprestano kuca, cirkulira, diše,

Nesvjesno, mimo nas u nama

I svjesno

Za sada, za sutra, zauvijek…

A kada jednom stane,

Živjet će u nekom drugom svijetu,

Za neki drugi život

Kroz neke druge male (velike) ljude.

Čovjekovo srce je odvažno, jedinstveno

I kao takvo predragocjeno.

Njegujmo ga za vjekove

Kao što su naši preci za nas.

Veliki ljudi su bili, postoje i bit će,

Mi smo tu da ih prepoznamo i veličamo.

Bez nas, nema ni njih!

Živio život!

Živio on, ti i ja!

P.S. Ovaj tekst nije politički, niti vjerski, on je ljudski!

Pusa svima!
Mutti
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime8/10/2008, 5:05 pm

Ljubav je van svih tekstova, svih poema ikad napisanih, van kemijskih procesa koji je prate na materijalnom planu, van svih mogućih i nemogućih predodžbi s kojima su ljudi, od kad je svijeta i vijeka, pokušali dokučiti istinu o tom veličanstvenom osjećaju.
U stvari, to čak nije ni osjećaj, već stanje svijesti.
Ljudi su ograničili i skučili Ljubav na pravila, moral, običaje, pripadnost, zajednice, brakove, odnose, vrste, sklonosti, navike, epitete, kategorije ... zatočili su je u sve moguće i nemoguće definicije, ladice.
Oh da, ljudi se plaše svega onoga što ne pripada u određenu ladicu, ljudi su takvi, vole kontrolu. A kako ćeš kontrolirati nešto tako eterično, ali moćno poput Ljubavi? Čak je i pojam Bezuvjetna Ljubav ipak samo pojam, i nečije definicije koje se razlikuju.
Zbog silne kontrole, toliko je malo Ljubavi među ljudima. Jasno, i zbog straha. Koje li ironije - zbog straha od te iste Ljubavi.
Ja jednostavno volim, i više od toga nemam što reći. Volim puno ljudi. Ljubomora mi je stran pojam. Ne razumijem
ga. To je kao da mi netko kaže - ne smiješ i njega/nju voljeti - kao da će za tebe manje ostati? Kao da je to ograničena količina koju posjedujemo, pa da njoj treba štedjeti? Ako dam još nekom, zar će manje ostati za tebe?
Kao da još nekome dajem nešto što pripada samo i isključivo tebi? Zaista to ne razumijem. Ni mojih poljubaca neće
biti manje, ni zagrljaja, ni lijepih riječi, ni pjesama koje izviru u mom srcu.
Volim pisati i pjesme i priče ljudima koje volim. I o ljudima koje volim. Kad se s nekim dotaknem u duhu ljubavi to je
veličanstvo života. Život sam. Čista radost. I kako to ograničiti?

I zato, ne vežite mi krila. Pustite me da letim. Pustite me da plešem na krilima Ljubavi. Ne pokušavajte me svezati, stavljati mi okove od Ljubavi, ne mjenjajte mi ime u ime Ljubavi, ne pokušavajte me zarobiti papirima i potpisima
zbog Ljubavi, iznuđenim obećanjima, ne prijetite mi u ime Ljubavi, ni ne pokušavajte definirati moju Ljubav, ne
sudite mi zbog Ljubavi... jer sve ono o čemu vi govorite - nije Ljubav. To je samo vaša definicija ljubavi, blijedo
naličje, nejasna slika - vaša subjektivna slika Svjeta, nametnuta iz materije bez dodira s Duhom.
Stanje svijesti u Ljubavi ne poznaje "moj, tvoj, njegov, njezin", ne poznaje ni rod ni spol, već samo Duh, Ispunjenje,
Kreaciju, radost pretapanja, ispreplitanja. Bivanje. Postojanje.
I zato je moja obitelj velika.
I zato moja obitelj ne sliči na vaše obitelji u kojima se vežete i okivate na sve moguće i nemoguće načine, u kojima
tražite garanciju potpisima, ugovorima, komadima metala koje nosite oko prsta, tražite ekskluzivu u Ljubavi. Vi niste
gospodari Ljubavi, a to tako silno želite biti. Toliko silno želite "mjeriti" Ljubav tako da je niti ne stignete osjetiti. I zato vam stalno nedostaje. Od silnog dokazivanja Ljubavi, Ljubavi je nestalo, a ostalo je samo dokazivanje.
Ja ne "posjedujem" ljubav, ne "posjedujem" nikog i zato je imam u izobilju. Dotakne me iza ugla kad se i ne nadam.
I zato, ne gledajte me čudno kad izgaram u Strasti, kad su mi noći pune uzdaha, kad sanjam nasmješena, kad iz
mene izviru poeme. Puštam svoje Ljubavi da rastu, da plešu, da se smiju, da plaču, da lete i sanjaju, da se ljube, da vode Ljubav u najžeščim vrtlozima strasti, na svim razinama, od Duha pa sve do Materije, u svim svojim izražajima i nijansama, u raznim vrstama Stvarnosti, raznim odnosima, raznim ispreplitanjima.
I tko mi uopće može i smije reći da se nešto "ne smije", da je nešto "grijeh", da je nešto ... bilo što?
Hajde, tko će prvi baciti kamen?

Nečija misao o ljubavi
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime20/10/2008, 5:35 pm

"Griješiti je ljudski,opraštati božanski"
"Riječ je jača od mača"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime23/10/2008, 7:52 am

-Čovjek je nerazuman,nelogičan i sebičan-nije važno,voli ga!
-Ako činiš dobro pripisat će tvojim sebičnim ciljevima-nije važno,čoni dobro!
-Ako ostvariš svoje ciljeve,naći ćeš lažne prijatelje i iskrene neprijatelje-nije važno,ostvaruj svoje ciljeve!
-Dobra koja činiš sutra će biti zaboravljena-nije važno,čini dobro!
-Poštenje i iskrenost učinit će te ranjivim-nije važno,budi pošten i iskren!
-Ono što si godinama stvarao,moglo bi u tren biti razrušeno-nije važno,stvaraj!
Ako pomažeš ljudima,možeš loše proći-nije važno,pomozi im!
-Daješ svijetu najbolje od sebe,a on će ti uzvratiti udarcima-nije važno,daj najbolje od sebe!
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime20/2/2009, 12:08 pm

Kažu mi, budni:

“Šta ste ti i tvoj svet, sem zrna peska na beskrajnoj obali jednog beskrajnog mora?”

Odgovaram im, usnuo:

“Ja sam to beskrajno more, a svi svetovi su samo zrna peska na mojoj obali!”

Nepoznat autor
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime23/3/2009, 7:04 pm

Iz jedne kapi govorili su, mozes razumjeti citavu rijeku, ako se kapljicom bavis dovoljno iskreno i dovoljno mudro, ako dakle sebe dovoljno otvoris toj kapi kojom se bavis. Rijeka nema nicega sto nema i kap, samo sto je uplasenim i lijenim dusama mnogo lakse ploviti po rijeci nego se rastvoriti u jednoj kapi."
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime24/3/2009, 7:44 pm

Upoznaćemo sami sebe onda kada otkrijemo sopstvene granice i to je bilo tačno. Ali i pogrešno, pošto nije važno samo ono što znamo o nama samima, ljudsko biće nije stvoreno samo da bi tražilo mudrost, već i da bi oralo zemlju, čekalo kišu, sejalo žito, skupljalo useve, peklo hleb. Ja sam dve žene: jedna koja želi da ima svu sreću ovog sveta, strast, avanture koje život može da ponudi. Druga želi da bude robinja rutine, porodičnog života, stvari koje mogu biti planirane i ispunjene. Domaćica sam i prostitutka, obe žive u istom telu, jedna boreći se protiv druge. Susret žene sa sobom je igra koja može da ima ozbiljne posledice. Božanski ples. Kada se susretnemo, dve smo božanske energije, dva univerzuma koja se sudaraju. Ukoliko susret nema potrebnu referencu, jedan univerzum uništava drugi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime26/3/2009, 6:07 pm

Postoje dani koji se razlikuju od onih drugih... dovoljan je samo jedan trenutak..jedan dogadjaj..jedna rec. koji ti mogu okrenuti svet naglavacke.Mogu od nicega stvoriti nesto kao sto je jedna rec ili od svega stvoriti nista kao sto je cutanje...Mogu uciniti da se osecas posebnim i jedinstvenim.Dati ti osecaj da si najmocnije i najsrecnije bice na svetu..ili te jednostavno vratiti u tvoju tisinu..vratiti nazad tvoje srusene zidove iza kojih si se ne tako davno osecao sigurnim i zasticenim..
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime30/3/2009, 12:10 am

Po meni ne postoji misao dana...postoji misao koja je promijenila svijet...istoriska misao,misao koja je, i traje...kojom se rukovode ljudi,ako žele sebe mijenjati,ako ne i ne primjećuju tu misao...za mene svako novi dan nosi novu misao...ali samo jedna ostaje..."moram preživjeti"
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime8/4/2009, 8:43 pm

Čovekov život je odveć kratak da bi teret tuđih grešaka primao na svoja pleća. Svaki čovek živi sopstvenim životom i plaća cenu za to. Jedino je šteta što čovek tako često plaća za jednu jedinu grešku. Čovek zaista mora da neprestano plaća. U bavljenju čovekom Sudbina nikada ne zatvara račune.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime8/4/2009, 8:44 pm

Smeh uopšte nije loš početak prijateljstva, a daleko je najbolji završetak istog... Prijatelje biram po lepom izgledu, poznanike po dobrom karakteru, a neprijatelje po visokoj inteligenciji. Čovek ne može da bude previše obazriv u izboru neprijatelja. Nemam nijednog koji je budala.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime8/4/2009, 8:44 pm

Uticati na nekog znači predati mu sopstvenu dušu. On ne misli svoje prirodne misli, niti gori prirodnim strastima. Njegove vrline nisu stvarne za njega. Njegovi grehovi, ako grehovi postoje, pozajmljeni su. On postaje eho nečije tuđe muzike, glumac uloge koja nije napisana za njega. Cilj života je samorazvoj. Ostvariti savršeno sopstvenu prirodu – to je razlog našeg postojanja... Strah od društva, koje je osnov morala, strah od Boga, koji je tajna religije – to su dve stvari koje vladaju nama.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime1/5/2009, 10:26 pm

Dok hodam pustim hodnicima, osecam zver, kako me vreba iz mracnih uglova, i jezu osetim niz vrat, ispod kose...okrenem li se - nestane, nastavim li - prati me, diskretno, kao, nece da mi smeta, al, samo da znam da je tu...i ja znam, i vec sam se navikla da, kad cujem korake, okrenem se u tom pravcu i ocekujem da mi u vidno polje zagazi ona, svojim mocnim korakom i onim cudnim sjajem u oku....
Nazad na vrh Ići dole
LuNa

LuNa

Ženski
Broj poruka : 29
Godina : 45

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime3/5/2009, 5:37 pm

...zivot je kao balon...kada odleti vise ga nema i nece se vratiti...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime3/5/2009, 9:49 pm

Ima li sta lepse od ljubavi u zivotu, od drhtanja srca, leptira u stomaku i osmeha na licu. Tako veliko se osecamo kad smo voljeni, tako srecno i zadovoljno. Tek kad zavolimo shvatimo da nam je bas to falilo u zivotu, i da smo tek tad zivi i ponovo rodjeni
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime9/5/2009, 3:21 pm

Ljudi svoj život kvare ne toliko time što ne čine ono što treba da čine, koliko time što čine ono što ne treba da čine."

"Čovek se razlikuje od životinje samo time što može da misli. Jedni ljudi razvijaju u sebi tu sposobnost, drugi ne brinu za to."

"Sposobnost mišljenja je nešto najdragocenije u čoveku, i nju treba svim silama da čuvamo i negujemo u sebi."
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime10/5/2009, 9:55 am

Kada ste ljuti, uznemireni, iznervirani, sve vam se moze ciniti gore nego sto jeste; intenzivnije nego sto jeste; problematicnije nego sto jeste. U stanju takvog uzbudjenja nije nimalo tesko "od komarca napraviti magarca", i uopste ne shvatati da je to ono sto radite - kada vas intenzivne emocije obuzmu, tesko je pribrano razmisljati; nije iskljuceno da vam se, bez ikakve zle namere, sasvim iskreno cini da je kraj sveta..Zato nikada u takvom stanju ne reagujte..ne donosite odluke..spustite loptu..potrazite razloge pa u krajnjem slucaju i krivca..u vama ili nekom drugom.Sve ce tada biti drugacije i izbecice te posledice svega toga a to je kajanje..

Misao dana:Kockanje je cimanje srece za rukav.Pokusaj da dokazemo da smo miljenici sudbine.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime10/5/2009, 9:59 am

Cuvaj se zurbe, jer ona uvek dovodi do kajanja: onaj koji zuri govori pre nego sto sazna, odgovara pre negoli nesto shvati, odluci pre nego li proveri, kudi pre nego sto se u nesto uveri.

Svađa među pravim prijateljima ili ljubavnicima ne znaci bas nista. Opasne su samo svađe među ljudima koji se ne razumeju.M.Esenbah

I to je istina..Iz nerazumevanja proisticu sve posledice..

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime13/5/2009, 6:58 pm

Pobrinite se da dobijete ono što zaista želite jer će vas prisiliti da volite ono što vam se daje
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime13/5/2009, 6:59 pm

Odbaciti nesto zasta znate da mu pripadate,teze je nego biti odbacen od necega
cemu se ne pripada."
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime14/5/2009, 7:19 pm

Ne mozete spreciti tuzne ptice da lete iznad vase glave, ali ih mozete sprecite da ne saviju gnezdo u vasoj kosi."

"Iako volite da stalno nešto menjate, ne zaboravite da ništa nije tako dosadno kao neprekidne promene. Paulo Koeljo"
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime15/5/2009, 5:30 pm

Ljudi koji ne mogu vladati svojim srcem, još manje mogu vladati svojim jezikom.
Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi, još manje mogu videti sebe u svetu.
Ljudi koji ne mogu učestvovati u tudjem bolu, još manje mogu učestvovati u tudjoj radosti.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime16/5/2009, 10:59 am

Glinu mogu da oblikujem, gvozdju se pokoravam.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime17/5/2009, 6:29 pm

Ne bira se ljubav
kao ni smrt
Sve je u knjigama
daleko u svemiru zapisano
Niti se odupreti mozes
niti preskociti dan
Kao sto se ne moze
tudji san usniti
niti okom drugoga videti
Ne moze se jednim srcem
i voleti i mrzeti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime17/5/2009, 6:29 pm

Bogatstvo je prolazilo u blizini i Ljubav je upitala: "Bogatstvo, možeš li me povesti sa sobom? Ne mogu, mnogo je zlata i srebra na mom brodu, nemam mjesta." Ljubav tada odluči pitati Ponos koji je prolazio na veličanstvenom brodu. "Ponose, preklinjem te, možeš li me povesti sa sobom? Ne mogu ti pomoći, Ljubavi" odgovori Ponos. "Ovdje je sve tako savršeno, mogla bi mi uništiti brod." Tada je Ljubav zamolila Tugu, koja je prolazila kraj otoka: "Tugo, molim te povedi me sa sobom. Oh, Ljubavi" odgovori Tuga. "Tako sam tužna, da ne mogu." Kada je Dobra Volja prolazila kraj otoka, toliko je bila zadovoljna da nije niti čula Ljubav kako je doziva.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime17/5/2009, 6:30 pm

Želim,
da nikada ne zalutaš u predele gde te ne očekuju i da ti na
ipruženu ruku uvek, uvek neko pozdravom odvrati
da ti uvek stignu dobra pisma, vesti i sećanja,
da sudbina trajno štiti svakog koga voliš,
da bude mir, da se ne zaboraviš smejati,
da veruješ u mogućnost istine koja nije sebična, i da svima
koji te za to mole, oprostiš,
da te nikada ne bole uspomene,
da budeš osjetljiv preko mere,
da spaseš nekog ko ne zna plivati, i da ti ne treba nečija zahvalnost,
da te uvek voli svečanost reči.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime17/5/2009, 6:30 pm

emoj propustiti zalazak sunca…

…ili svanuće, kapljice kiše, sneg ili neku drugu prirodnu divotu. Uzmi mali predah i nekoliko trenutaka uživaj u tom prizoru. Kao da nemaš pametnijeg posla, pomislit ćeš! Ali, ako se na trenutak zaustaviš i diviš se lepoti koja te okružuje (na koju ne možeš uticati]uskoro ćeš početi primecivati i druge dobre stvari.
Manje ćeš vremena provesti u ljutnji ili u želji da nešto menjaš. Kad se naučiš zastati i uživati u lepoti , proširit će ti se vidici, u tvom životu bit će manje jurnjave i frke, a kad se ponovno baciš u akciju – bit ćeš mirniji/a.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime18/5/2009, 7:22 am

Trazio smisao i znacaj zivota,kukao nad nesavrsenoscu,stalno zudeci za necim trajnim,istinitim...
Trazio ljubav,veliku i vecnu,prijateljstvo iskreno i istinito.
U toj potrazi izgubio se i zaboravio:
Zivot jeste savrsen i to je tako ocigledno da je neshvatljivo samo za onog ko se drznuo da pita za ocigledno,da trazi ono sto postoji svuda oko njega...
Stidim se!
Svaka ljubav je velika,istinita i prava,svaki zivot je lep i ispunjen.
Treba ga uzimati u velikim zalogajima,halapljivo i gladno,treba shvatiti da je sve bitno i ne zapostavljati ni jednu jedinu,ma i najmanju sitnicu,kao i da nista nije toliko bitno i vazno i ozbiljno koliko se cini.
Zivot sve jedno tece i ne pita sebe gluposti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime18/5/2009, 6:37 pm

Ovu misao poklanjam danas jednoj osobi koja voli da sanja...ciji je zivot San.

Moras prihvatiti poraze i pobede,
moras se navići na tugu i sreću,
moras da volis i da te vole,
moras biti deo stvarnosti,
ipak,
nikada ne napustaj svoje snove!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime18/5/2009, 6:39 pm

Rađanje ljubavi u duši
to je više i lepše nego
rađanje Sunca na okeanu!"
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime19/5/2009, 6:41 am

Ne mozete spreciti tuzne ptice da lete iznad vase glave, ali ih mozete sprecite da ne saviju gnezdo u vasoj kosi."

"Iako volite da stalno nešto menjate, ne zaboravite da ništa nije tako dosadno kao neprekidne promene.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime19/5/2009, 3:21 pm

Svet je onoliko zanimljiv koliko smo mi radoznali.
V.Šekspir
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime19/5/2009, 6:21 pm

Nikada nije prekasno. Ni večeras. Ni sutra. Nikada nije kraj. Novi je početak. Pogledaj nebo. Osecamo isto. Kada osmeh briše suze. Znam da možemo. Ne mogu nam uzeti. Veru u ljubav.
Nemogu nam uzeti ono sto smo imali..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime19/5/2009, 6:22 pm

Ako vreme daljina i ljudi budu
zahtevali da me zaboravis,
ucini to al zapamti:
"COVEK ZABORAVLJA AKO MOZE A PAMTI AKO HOCE.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime20/5/2009, 6:30 am

Nikad nemoj traziti nesto savrseno da to zavolis, jer bices u opasnosti da umres bez ljubavi.
Zato zavoli nesto sto nije savrseno, i ucini ga savrsenim svojom ljubavi.
Bol koju prouzrokuje ljubav moze izlijeciti samo ljubav.
Ljubav je kao more: ko ne zna da pliva - potone.

Slucaj i sudbina mogu u sekundi
da izbrisu snove.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime20/5/2009, 6:43 pm

Put ka vrhu planine Ljubavi je težak...strm, često se pada i posustaje, ranjava i krvari, ali samo uporni i istrajni, oni koji srcem žive i dišu Ljubav, dođu do vrha i tada im život postane sveprisutna Ljubav u svemu što rade i čine, bilo da ćute ili pričaju, pišu ili slikaju, skladaju ili prelepa zdanja grade. Oni, voljeni i koji vole, u svemu pečat i miris Ljubavi ostavljaju. Volite srcem i dušom, darujte sa radošću, volite u svim stanjima, jer Ljubav će vas zauvek nagraditi i natopiti, postaće vaša sena, a vi njen saputnik i život će vam ispuniti lepotom, ugodom, radošću, zadovoljstvom, i mirom u duši. Volite, i Ljubav će od vas svojom magičnom snagom rasterati sve tmurne oblake straha, zebnje, nesigurnosti i nepovjerenja koje vam je život na vašem putu donosio. Volite uvek, i u snu i na javi, i ako vam Ljubav uzvraćena nije, jer budite sigurni da će krila Ljubavi vaših srca neumitno spojiti krila sa srcem koje čeka na vas...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime20/5/2009, 6:44 pm

U ušću svojih zabludnih misli spajam kapljice životnog ozona misleći kako je nebo široko a nemilosrdno, očekujem da razmišljam duhom kojeg se plašim poput malog deteta
koje vidi čudovište u noćnim morama. Zašto, o zašto mi priređuješ tako lošu predstavu? Uzmi mi ovo malo što imam, evo ti, samoća preklinje da je uzmeš i baciš u brzu reku
ona čeka da je odnese neznancu u ruke poput poruke u boci. Ti nisi moj spas. Ja sam tvoja ropkinja.

Krivo su me naučili hodati nakon što sambezuspesno puzala po zidinama koje su imale bodljikavo trnje, koje nisu znale za milost. Znam da je to On. On koji me gleda i pita se dokle ću puzati po trulim i trnovitim zidinama koje izdišu otrovan smog, zavlači se u plića, neda mi disati, uzima mi posljednji atom iz stanice koja se bori bolešću zvanom LJUBAV.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime21/5/2009, 6:34 am

Život je san - učini ga stvarnim
Dobili smo priliku da sanjamo. No da li shvatamo čemu nam služi san. Ne da bismo celi život proveli gledajući u nebo i maštali o hodanju po oblacima, već da bismo pokušali da dohvatimo svoje snove i hodati s njima po zemlji. Ima li smisla čekati, ako nikad ne počnemo ostvarivati svoje snove prokockali smo još jednu priliku koju smo dobili.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime21/5/2009, 8:09 pm

Suvise si mudar kad govoris sa mnom.
A ja gledam oblake kako plove i nestaju iza planina
i u njima prepoznajem svoje nepovratne misli.
Iz njih ponekad kaplju suze,ali u kratkim casovima,
kada se oblaci razidju ja izmedju njih ugledam malo
cistog neba,s tvojim licem na dnu
jer samo tada nista me ne sprecava
da te vidim onakvog kakav si.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime21/5/2009, 8:09 pm

Kad nestanu reci, i kad tisina zacuti, kad ostanes sam sa mislima svojim, ucini ti se da opstajes prekriven morem cutanja i opijen njenom beskrajnoscu, smatras je hiljadu puta boljom od reci, koje te pogode i nestanu i nikad ne znas kada ce stici sledece... A onda dodje dan, i drugi za njim, i nizovi takvih i priznas sebi da je ono sto najvise boli sakriveno u neizrecivo praznom...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime21/5/2009, 8:12 pm

Ljubav ne znaci biti nepomican kao pustinja,
niti lutati svetom kao vetar
niti sve gledati iz daleka
kao sunce.
Ljubav je sila koja preobrazava i poboljsava dusu sveta.
Samo sam pored tebe
uplovila u nju i ucinilo mi se da je savrsena,
ali kasnije sam shvatila da je ona odraz
svih stvorenja,i da ima svoje ratove i svoje strasti.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime21/5/2009, 8:12 pm

Osećam kako mi se duša
kroz prste ko pesak prosipa
i poželeh da se beskraj povuče
da te očima dodirnem...
Ono što te ne ubije,učini te jačim...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime22/5/2009, 8:29 pm

Treba da slušamo ono dete koje smo nekada bili
i koje i dalje postoji u nama.
To dete se razume u čarobne trenutke.
Možemo ugušiti njegov plač,
ali ne možemo ućutkati njegov glas.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime22/5/2009, 8:51 pm

Osecanja su ta koja mislima daju zivotnu snagu.Osecanje je ceznja ,a ceznja je ljubav.Misli prozete ljubavlju postaju nepobedive.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime22/5/2009, 8:51 pm

Bez obzira na to kakva je teskoca,bez obzira na to gde se ona nalazi,bez obzira na to ko je pogodjen,vi nemate drugog pacijenta osim sebe samoga;nema vam druge sem da ubedite sebe u istinu koju zelite da vidite ostvarenu...

-Covek moze da slaze drugoga ali sebe ne moze.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Misao dana Empty
PočaljiNaslov: Re: Misao dana   Misao dana Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Misao dana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 20Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 20  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Pouke mudrosti-
Skoči na: