LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Vasilij Polenov

Ići dole 
AutorPoruka
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime5/8/2010, 9:48 pm

Vasilij Dimitrijevič Polenov (rus. Поленов Василий Дмитриевич) (1. jun (20. maj po julijanskom kalendaru) 1844, Sankt Peterburg, - 18. jul 1927, Polenovo u Tulskoj Oblasti) bio je ruski pejzažni slikar povezan sa pokretom Peredvižniki u ruskom realizmu.

Polenov je studirao kod Pavela Čistjakova i u Carskoj akademiji umetnosti od 1863. do 1871. Bio je penzioner akademija umetnosti Italije i Francuske, gde je naslikao veći broj slika inspirisanih evropskom istorijom u duhu akademizma; u isto vreme je radio dosta i van institucija.
Vasilij Dimitrijevič Polenov, „Bakin vrt“
Викизворник
Vikimedijina ostava ima još srodnih multimedijalnih datoteka:
Vasily Polenov

Polenov je učestvovao u Rusko-turskom ratu 1877-1878 kao ratni umetnik]. Vrativši se iz rata, pridružio se grupi Peredvižniki, uzimajući učešća u njihovim pokretnim izložbama. Njegove radove je obožavao Pavel Mihailovič Tretjakov, koji je mnogo njegovih radova uzeo za svoju ličnu galeriju.

Kasnih sedamdesetih godina 19. veka Polenov je radio na pejzažima u realističkoj tradiciji Alekseja Savrasova i Fjodora Vasiljeva. Radio je na tihoj poeziji ruske prirode, povezane sa svakodnevnim životom.

Bio je jedan od prvih ruskih umetnika koji je postigao plein air svežinu boja kombinovanu sa umetničkom završnicom kompozicije („Dvorište moskovskog suda“, 1878; „Bakin vrt“, 1878; „Zaroško jezero“, 1879). Principi koje je Polenov razvio imalu su veliki uticaj na dalji razvoj ruskog (a naročito sovjetskog) pejzažnog slikarstva.

Polenovljeve skice Bliskog istoka i Grčke (1881-1882) utrle su put njegovom remek-delu „Hrist i grešnik“ (1886-87), interesantnom pokušaju da se zanovi piktoreskni sistem akademizma. U radovima iz 1880-ih, Polenov je težio da spoji novozavetne teme i svoju sklonost ka pejsažima. Od 1870-ih, Polenov se takođe posvetio i pozorišnim dekorima. Najistaknutija su njegova uređenja palate Save Mamontova i njegove Privatne Ruske Opere]. Od 1910 do 1918 Polenov je takođe bio uključen i u projekat narodnog pozorišta.

Polenov je 1893. godine izabran za članka Sankt Peterburške Akademije umetnosti a 1926. je imenovan Narodnim umetnikom Republike. Dugi niz godina je podučavao mlade umetnike u Moskovskoj školi umetnosti. Neki od njegovih učenika su bili i Abram Arkipov, Isak Levitan, Konstantin Korovin i Aleksandar Golovin. Polenovljeva kuća u Boroku je kasnije postala muzej nacionalne umetnosti.

Vasilij Polenov 180px-Polenov_by_Repin

Tea

Ženski

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime5/8/2010, 9:50 pm

Vasilij Polenov PolenovS2

Tea

Ženski

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime5/8/2010, 9:50 pm

Vasilij Polenov PolenovS5

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime15/8/2010, 2:37 pm

Vasilij Polenov PolenovS3

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime10/10/2010, 4:00 pm

Vasilij Polenov PolenovS4

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime11/11/2010, 8:37 pm

Vasilij Polenov 800px-Wassilij_Dimitriewitsch_Polenow_005

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Vasilij Polenov Empty
PočaljiNaslov: Re: Vasilij Polenov   Vasilij Polenov Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Vasilij Polenov
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Slikari, vajari, fotografi- piše se u temama ispod naslovne :: Šta stvoriti bojama-
Skoči na: