LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Epizoda: Ćirilica i četiri mozga

Ići dole 
AutorPoruka
AlAnyah

AlAnyah

Ženski
Broj poruka : 87
Godina : 30
Humor : sarkazam
Datum upisa : 10.08.2009

Epizoda: Ćirilica i četiri mozga Empty
PočaljiNaslov: Epizoda: Ćirilica i četiri mozga   Epizoda: Ćirilica i četiri mozga Icon_minitime11/8/2010, 10:15 am

Sinoć (09.08.2010. godine) na TV Košava prikazana je emisija "Ćirilica" koju vodi naš čuveni novinar Milomir Marić. Ovaj put, čini mi se, emisija je bila zanimljivija no ikada. A zašto?! Zato što se Marić potrudio da pozove tri potpuno drugačija i suprotstavljena gosta, ali tri gosta sa mozgovima. Bili su to – Miša Vacić (portparol SNP 1389), Predrag Azdejković (aktivista Socijaldemokratske omladine i jedan od osnivača Queeria centra) i Ratibor Trivunac (član Anarho-sindikalističke inicijative).

Sednem ti ja pred televizor, sa kompletnom opremom – kiiiikiriki, semenke, sokovi razni, daljinac od TV-a, daljinac od klime... Samo mi je vuvuzela falila. Sedim ja, napeto očekujem okršaj kod Marića, kad ono... I nije mi žao što su mi omanula očekivanja. Nije nikako.

Tri mlada mozga (i Marićev stariji) učestvovala su u civilizovanoj diskusiji. Inteligentni, fini, nasmejani ali oštri, vodili su razgovore znajući da se ne slažu jedan sa drugim (i sa trećim) ama baš ni u čemu, ali su to davali do znanja normalnim diskusijama.

Mladi Vacić skoncentrisano vodi svoju priču – nikako u Evropsku Uniju, nikako u NATO, nikako nikome dozvoliti da gazi Srbiju i Srbe... Sa ponosom svako malo podiže desnu ruku na kojoj je crna brojanica i sa još većim ponosom ističe da je on jedan od onih retkih mladih Srba koji je imao priliku da proputuje i živi u Evropskoj Uniji i da kaže da je Srbija od toga bolja. Da Srbiji to ne treba. Da Srbiji treba Srbija, da Srbiji trebaju Srbi.

Mladi Azdejković, za koga članovi Stormfronta ističu da je pederska nakaza, skot, izrod i sitna pederska vaška, svojim nemuževnim glasom je pričao o tome kako mu na nerve ide guranje gej parade u prvi plan dok se narod gazi i nema hleba da jede. Peđa Azdejković je rekao kako je on Srbin u inostranstvu a peder u Srbiji i kako ni on nije za ulazak u NATO i EU. Usput je rekao kako je do sada imao 30 seksualnih partnera, što stranaca, što iz Srbije.

Mladi Trivunac je grmeo (stasom i glasom) o tome kako Srbijom vladaju tajkuni i gazde i kako je to nedopustivo. Pričao je o svom boravku u zatvoru (optužen za međunarodni terorizam, zbog bacanja flaše benzina na ambasadu Grčke), o svom imidžu i o složnosti grčkog naroda u tamošnjim demonstracijama...

Mladi Vacić, mladi Azdejković, mladi Trivunac... Slobodno mogu da kažem da u ta tri mlada čoveka vidim Srbiju i to onu Srbiju koja mi se dopada. Vidim tri mlada muškarca spremna da argumentovano iznesu svoje stavove, da se sukobe finim rečima i da elegantno razgovaraju. Vidim Srbiju koja poštuje druge, ali i sebe. Vidim Srbiju koja ume da se smeši ali ume i da zagrmi. Vidim mladu Srbiju, željnu svog napretka, bez kačenja za bilo čije spoljne uticaje. Vidim anarhistu koji podržava homoseksualca čiji se stavovi poklapaju sa stavom nacionaliste koji ne želi da se fizički obračuna ni sa jednim od ove dvojice, već samo želi dobro za svoj narod.

Ali... Uvek postoji to neko ’ali’, spremno da zabiberi stvar i da zagorča život.

Šta je onda problem?!

Zašto ta tri mlada čoveka NISU Srbija?!

Zašto Srbijom vladaju ostareli (i prestareli) ljudi u modernim odelima i sa kupljenim diplomama, koji su sposobni samo da se svađaju i mire (ako dobiju dovoljno veliku svotu novca)?!

Zašto ne sednu lepo i ne skapiraju da je njihovo vreme prošlo i ne prepuste zemlju u ruke mladih i pametnijih?!

Zašto?!

Zato što nekome tako očigledno više odgovara.

I tako...

Dok trpimo ko-zna-koje-po-redu poskupljenje benzina i hleba, nestašicu mleka, skakanje-padanje evra i dinara, nagvaždanja inteligentnih nam političara o tome kako će nam jednog dana sigurno biti bolje, izgleda da nam ne ostaje ništa drugo nego da uzmemo daljinski upravljač u šake, pa da puštamo ovu Ćirilicu iznova i iznova, dok neko nešto ne nauči. Mi ili naši političari.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.blogjob.from.rs

Epizoda: Ćirilica i četiri mozga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Društvo, na neki drugačiji način- piše se u temama ispod naslovne :: Kolumna-
Skoči na: