LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Ko razume svatiće

Ići dole 
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime23/8/2010, 6:35 pm

Ja Heleme nista nisam ruzno rekla sem da me poslusa i da podje za tobom.Ovde si samo u prolazu,tamo si ipak inventar imate vise vremena i prostora za druzenje.Nista lose nisam mislila. Ko razume svatiće Icon_biggrin Ovo nedaj da te imaju???Dao si mi inspiraciju za neke nove stihve. Ko razume svatiće 817300

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime23/8/2010, 6:40 pm

Јој, не говори, видиш да се навукао на форум ко на бело.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime23/8/2010, 6:43 pm

Ma sta ti je onaj ko se odvikava od belog navuce se na crno.Zbog toga njemu ovde dusa stalno leluja.Promeni pozadinu u zuto mislm da vise nece ni zalaziti. Ko razume svatiće Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime23/8/2010, 6:49 pm

Јок, брендирани смо.

Helem's
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime28/8/2010, 8:01 am

Svaki ruto nosi zuto.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 8:38 pm

Au, pa sad mi je jasno zbog čega ste oprezni prema novim članovima sa "radikalnim" stavovima i idejama...

Stvarno ste imali bezvezne napade Smile

Ali, iako se možda nekome učinilo da sam i ja iz te priče, toga je prvi utisak prevario.

Ja zapravo veoma cenim ovo što radite, i uživam u čitanju vaših postova.

Možda malo remetim mir i možda sam malo provokativan, ali takva mi je priroda. A daleko sam od zlonamernog i destruktivnog...

...i razlikujem se od vas poeta, moglo bi se reći da sam krajnje "prozaičan" lik u celoj priči... Smile

A pitanja koja postavljam su iskrena, jednostavno pitanja koja me muče i na koja tražim odgovore tako što ih postavljam okolo i osluškujem različita mišljenja, odgovore, stavove, reakcije... Čak i tišina je reakcija i nekad govori više od bilo kog odgovora (i o pitanju i o osobi koja ćuti)...

A vi, poete, ste mi zanimljivi zato što imate nekako direktan kontakt sa kolektivnim nesvesnim, veoma često nemate pojma zašto ste nešto rekli, ali veoma često to što kažete ima u sebi manju ili veću količinu esencije postojanja, u kojoj se naslućuju odgovori na pitanja koja me muče...

I volim dijalog, kad god imam vremena.

Volim dijalog sa ljudima koji imaju šta da kažu, koji su ličnosti, koji imaju svoje stavove, misli i/ili osećaje o dubljim životnim pitanjima, takvih ljudi je u svetu malo, a na ovom forumu vas ima. Oaza u pustinji...

E, sad, pošto vidim da je ova tema bila rezervisana za likove koji unose nemir (zaštitni pojas pustinje oko oaze), ako nemate ništa protiv, ja bih se ovde ulogorio sa svojim teškim oblacima, postavljao pitanja, davao komentare itd.

Pa ko hoće da me poseti, može, ja ga sa zadovoljstvom očekujem.

@ Beskraj

Ostala si mi dužna na temi mudre misli:

Tonitrus ::

Infinity, cija je ova mudra misao?

Pomozi mi, molim te, da je shvatim...

Sta znaci gresiti?

Kako covek da zna da je svojim mislima, recima ili delima pogresio, sagresio, ili sta god?

Sta znaci ziveti?

Bilo bi mi zadovoljstvo da me posetiš... Wink

@ Vucko

Zahvaljujem na podršci!

Nije isključeno da ću ovde da nastavim sa onim dijalogom, samo da dođem do malo vremena i inspiracije. A jesi inspirativan lik, hvala i na tome.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 9:20 pm

Ма опуштено, наћи ћеш и ти свог лудака. Овде су се распоредили онако, баш...

Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 9:38 pm

Hvala na lepim željama, Masada!

Ali, kome još treba ludak? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 9:48 pm

Ником, ал накаче се да ти шлифују мозак, било би досадно без њих. Питај кога хоћеш овде.

vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 10:07 pm

Nema na čemu Tonitruse,samo ti navali.
Nisam ja baš toliko inspirativan,omaklo mi se.
A ne mislim da je to bila ozbiljna konstatacija.
Daću sve od sebe da ti učinim prijatan boravak
na forumu,kao i svi ostali,siguran sam.
Naravno sve u granicama pristojnog razgovora
i razmene mišljenja,ma koliko ona bila različita.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 10:20 pm

Чек мало, ја сам мислио да ће да наиђе неки нов случај, нисам мислио да се вас двојица шибате овде. Т је лоше исцитирао па га нисам баш схаватио ома.

vučko

vučko

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 10:25 pm

Nema govora o šibanju,Masada.
Nisam ja od tih tipova.Samo jedna pristojna
razmena mišljenja.Mali trening moždanih vijuga.
Inače je priča započela na temi "Mudre misli",
pa se Tonitrus prebacio ovde da ne bi dobio packe
od tebe,a i ja zajedno s njim.
Sve što pređe u neku vulgarnost ili nedostojnu mog
vaspitanja komunikaciju prekidam istog trenutka.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime20/9/2010, 10:32 pm

@ Beskraj

Ostala si mi dužna na temi mudre misli:

Ovo tek sada videh.Ovde ne mogu da ti odgovorim i da pricamo na tu temu,jer nije prosto predvidjeno za to.Filozofija nam je zatvorena moja omiljena tema,upravo zbog ljudi koji ne vode dijalog,ne zele da cuju i drugu stranu i onda dolazilo je do cega dolazi.A gde da te to posetim... ???

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime21/9/2010, 1:38 pm

vučko ::

Ne bih se razbacivao savetima o uzroku i smislu
života,jer naravno ne znam ni šta je uzrok,a kamo li
smisao našeg postojanja,ali mogu pretpostavke izneti.
Možda smo i mi nečija ideja,potpuno besmislena i glupa,
ili sasvim smislena koja će u nakom vremenu posle nas
dati odgovor na to pitanje.

OK, ali pretpostavimo da imaš decu, mlađeg brata ili sestru, učenike...

Oni te prate (zanimljiva reč, znači i posmatraju i slede – posmatraju uvek, slede ponekad), hteo ti to ili ne, svaki tvoj postupak, svaku tvoju misao, poneki tvoj savet. Na osnovu toga grade svoj svet, svoje težnje, svoje ciljeve, svoje stavove. Na osnovu toga izgradiće svet koji će postojati posle tebe. To znači da i od tebe zavisi kako će da izgleda svet posle tebe. ODGOVORNOST je na tebi, ti ih vodiš svojim primerom.

Ako imaš decu, mlađeg brata ili sestru, učenike, i ako si prosečan normalan čovek, volećeš ih. Ako ih voliš, želećeš da im svet bude bolji nego što je tebi bio, da prožive više radosti a manje tuge i bola, da budu bolji ljudi od tebe, da se i oni trude da posle njih svet bude bolji nego što je njima bio. Što znači, nemaš samo ODGOVORNOST, već sigurno imaš i ŽELJU da im daš pozitivan primer.

Sad dolazimo do problema čovečanstva (bar iz moje perspektive): iako svi imaju ODGOVORNOST i ŽELJU, mali broj ljudi ima SVEST o svojoj ODGOVORNOSTI i ŽELJI, a još manji broj ima VOLJU da preuzme svoju ODGOVORNOST i poradi na ispunjenju svoje ŽELJE.

A onda se ta šačica ljudi, koja ima ODGOVORNOST, ŽELJU, SVEST i VOLJU bespomoćno suočava sa pitanjem KAKO! I ŠTA je to: pozitivan primer? Jer trude se, daju sve od sebe... a rezultati svog tog truda na kraju uglavnom budu porazni, ili u najbolju ruku trenutni i prolazni... I tada nastupa BOL. Jer ne znaju KAKO, jer ne znaju ZAŠTO, jer ne znaju ŠTA, jer se osećaju BESPOMOĆNO.

Ili, kako kaže Miroslav Mika Antić u “Mitu o ptici”:

“Ko u ramenima oseća zemljinu težu
kao prikriveni bol,
pripada potomstvu onih što su u drevna vremena
znali za veštinu lebdenja”

A to je BOL koji prouzrokuju lanci neznanja kojima smo vezani za evolutivno stanje u kojem se svet nalazi u sadašnjem trenutku. Ili ga bar ja tako prepoznajem...

Da li ti osećaš taj BOL, Vučko? A ti, Masada?

Ako ga osećate, šta radite sa njim u realnom životu?

I da ponovim prethodna dva pitanja, ovaj put sa napred iscrpno objašnjenim kontekstom:

Šta biste savetovali čoveka koji dolazi posle vas i ostaje posle vas – kako da proživi život i ka kojoj zvezdi da usmeri pramac svoga broad (da dodam: u realnom svetu)?

Ka čemu da stremi čvrsto, nepokolebljivo, do kraja?

Nadam se da vas nisam smorio… previše Smile
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime21/9/2010, 2:57 pm

@ Beskraj

Pa... mislio sam ovde... kao što sam i napisao...

Tonitrus ::
E, sad, pošto vidim da je ova tema bila rezervisana za likove koji unose nemir (zaštitni pojas pustinje oko oaze), ako nemate ništa protiv, ja bih se ovde ulogorio sa svojim teškim oblacima, postavljao pitanja, davao komentare itd.

Pa ko hoće da me poseti, može, ja ga sa zadovoljstvom očekujem.

Naravno, samo ako Masada da blagoslov...
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime21/9/2010, 3:07 pm

Naravno da imam odgovornost i želju da mi deca žive
boljim životom od mene.Ali kao što si i sam rekao
veoma je retko da deca isprate roditelje u njihovim
željama.Ogroman je broj slučajeva kada su se deca
okretala protiv svojih roditelja ili kada su se ovi odricali
svoje dece kroz istoriju.
Mojoj deci sam imao samo jedan savet da dam.
Ne tražim od vas da budete bogati,uspešni biznismeni
ili da završavate ne znam koje škole,to zavisi od vaših
ambicija,samo želim da budete ljudi,u najlepšem smislu
te reči.Da sad ne objašnjavam....znaš o čemu pričam.
Ako pročitaš neke "moje misli kroz poeziju",videćeš
deo bola koji u sebi nosim.
Kako čovek koji nosi toliko bola u sebi može da posavetuje
onoga koji dolazi o tome kako da proživi svoj život i ka kojoj
zvezdi da ga usmeri.
Uostalom,svako bira svoj put u životu.Neko okreće glavu ili
je zabija u pesak i pokušava bezbolno da prođe kroz život,
neki prodaju dušu radi konformizma,zatvaraju oči itd.
Neki drugi opet ceo svoj život nose taj teret na svojim plećima
i u svom srcu...teret ogromnog bola.
Srećni su oni koji su stremili,nepokolebljivo pratili svoju ideju
ili nečiju prihvaćenu i sa tom idejom umrli uvereni da su ispravno
i časno postupili,bez obzira šta su drugi o tome mislili.
Život ti je dat,a kako ćeš ga ti živeti to je tvoj izbor,bez obzira na
sve prepreke koje stoje na tom putu i bez obzira da li si ga ti želeo
ili ne.
Možemo se mi ovde rasipati mudrostima raznih velikih mislilaca,citirati
ove i one knjige,ali ništa od toga neće odrediti naš ili nečiji drugi život
ako neku misao,neku mudrost ne prihvatimo kao svoju.Tako je i sa verom
bilo koje vrste.
Recimo,ja sam verovao u boljeg,humanijeg čoveka,a kako je vreme
odmicalo čovek mi je bio sve odvratniji,daleko od humanosti,dobrote,
iskrenosti,lojalnosti,milosrđu.....ali su uvek postojali neki ljudi tzv.
svetionici u tom opštem ludilu koji su me ipak održali u nadi da če
jednog dana na ovoj planeti živeti neki bolji ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime21/9/2010, 4:38 pm

А зар то није Вучко написао све у својој поезији ? Мишљење се и стихом износи. То је богатство. Причати о очигледном на овом месту на начин на који се ради на хиљаду форума је сувисло бацање енергије. Ваздух је ту, зар треба да о томе да причамо на обичан начин ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime21/9/2010, 7:58 pm

Ovde bi ja samo jos nesto dodala.Vucko sve gore sto si napisao je zaista tacno. Mnogo lepo receno,istinito i iz srca.Ovde se upoznajemo kroz pisanje nase.Otprilike svakog clana mozes da upoznas i da ga isfilozofiras kroz pisanje.Mene ta strana filozofije toliko u tom delu ni nezanima,koliko zaista dusa i srce ljudi koji ovde pisu su mnogo vece nego kod mnogo afirmisanijih pesnika koje sam citala.A citala sam i procitala mnogo.Kako rece Masada vazduh je tu...mnogo lepsa tema za diskusiju.Dosta mi je filozofije koje imam svakodnevno.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime22/9/2010, 1:41 pm

@ Masada, ali i koga god zanima...

Pa… pročitao sam nekoliko Vučkovih pesama… onoliko koliko mi je vreme to dozvolilo.. i mogu da kažem da za sada nisam primetio da je baš sve to napisao u svojoj poeziji.

Recimo, nisam našao ovo:

ili ne.

Ni ovo:

jednog dana na ovoj planeti živeti neki bolji ljudi.

Da, BOL pesnika sam video u njegovoj poeziji (kao i kod svakog drugog manje ili više VELIKOG pesnika)… ali, ono što je meni lično trebalo, a možda mi čak bilo i neophodno u ovom trenutku života, jedan način na koji se jedan konkretan običan mali realan čovek, i još pesnik, bori sa tim bolom u realnom životu, i to u vremenu i u situacijama u kojima i ja živim, saznao sam samo iz prethodnog dijaloga. To baš i ne mogu da dobijem od mrtvih pesnika, koliko god VELIKI oni bili…

Da sam doživotno zarobljen na pustom ostrvu i da imam na njemu sve knjige ovog sveta… i da mi bude ponuđeno da spalim sve knjige u zamenu da me jednom mesečno posećuje običan iskren čovek na sat vremena, kome bih svaki put pričao, postavljao pitanja, a njemu bilo dozvoljeno da mi odgovara samo iskrenim pogledom… sa zadovoljstvom bih posvetio ceo svoj život paljenju knjiga.

Mišljenje se i stihom iznosi… i stihom… ako bismo pitali mišljenje kako se ono oseća u stihu, verovatno bi reklo: „Pustite me, molim vas! Pa zar ste od svih pojmova baš mene, „Mišljenje“ našli da stavljate u stih, da robujem formi, da budem podređeno rimi, osakaćeno i uštrojeno ritmom, vezano lancima heksametra, pentametra, petostopnog jamba…! Pa eto vam „Emocija“, „Ljubav“, „Bol“, „Radost“, „Tuga“, „Ludost“… Samo mene pustite, molim vas, meni je nemoguće uskratiti slobodu a zadržati mi suštinu… Oni neće da se bune ako uzmete njih, a mene ostavite na miru… Jer, ako sam slobodno, mogu da budem biser u nečijoj ruci, ako sam sputano biću samo svetlucanje koje se promalja kroz maglu i razigrava maštu nesrećnom prolazniku, koji gleda i gleda i gleda… i polako gubi vreme i gubi energiju, i neprimetno postaje siromah i nestaje sa ovoga sveta… umesto da se trgne iz sna, zaroni u dubine, nezgrapno, nespretno, kako najbolje zna i ume, izvadi biser i ode kući pevajući, da živi svoj običan život, samo bogatiji nego što je bio pre nego što je prolazeći obalom ugledao neko svetlucanje.“

Vazduh je tu, Masada? ...nisam dovoljno duhovno jak da u ovom trenutku uskratim sebi greh Zavisti… Zavidim ti na tvojoj sreći zato što ZNAŠ da je Vazduh tu…

…za razliku od tebe, ja, nesrećnik, to ne znam… O, kako bih ti bio zahvalan kada bi me oslobodio mog greha Zavisti! Molim te, prosvetli neprosvetljenog, usreći unesrećenog, odgovori mi na sledeća pitanja, na običan ili neobičan način, kako god, samo da na kraju shvatim i da na kraju i ja samouvereno mogu da kažem „Vazduh je tu!“, a da pritom znam šta sam rekao:

Šta je Vazduh, Masada?

Kako znaš da je tu?

Od čega je sastavljen?

Ko je stvorio to od čega je sastavljen?

Zašto je stvoren?

Koji je smisao njegovog postojanja?

Ali, molim te, nemoj da me slažeš ili da mi ne kažeš celu istinu, ne bi bilo lepo, a ne bi ti ni priličilo…
Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime22/9/2010, 3:45 pm

Mišljenje je slobodno bez obzira u kojoj formi je izrečeno.
Nekom je dato da ga iznosi u rimi,a nekom u nekoj drugačijoj
formi.Ja mišljenja kroz pesme ne smišljam u rimi,ona mi tako
dolaze i ne sedim nad papirom čekajući da mi dođe,ono naprosto
žudi da iz mene izađe,a što je to u rimi ne zavisi od mene,to mi je
dato u toj formi.Neki su filozofi čak svoja mišljenja iznosili kroz
poeziju.U svakom slučaju bitna je suština,a ne forma,ma kakva ona
bila.Moje mišljenje se ne buni što ga iznosim u rimi,naprotiv,čak mu
prija i tera me da ga iznosim kad god se pjavi.Ako sam razlio svoju
bol u rimi,da li je bitno to što je u tom obliku pisana ili je bitan bol
koji recimo ispisujem.Da li je bitna forma ili suština bola?
Za razliku od romanopisaca i filozofa koji će o bolu razglabati ili
pisati na nekoliko stotina stranica,pesnik će to isto reći u jednoj
pesmi.I kada običan čovek čita neki roman,zapamtiće samo one
rečenice koje su na njega ostavile utisak,suštinu,možda,izrečenog.
Kada pesnik piše obično se pamti cela pesma,a ona je u stvari
sažetak onoga što je romanopisac hteo da kaže na ogromnom broju
stranica.Ali kao što rekoh i njemu je dato da tako izražava svoje
mišljenje,nije ga on birao.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime22/9/2010, 7:22 pm

Recimo, nisam našao ovo:

ili ne.

Ni ovo:

jednog dana na ovoj planeti živeti neki bolji ljudi.[quote]

Читај и наћи ћеш то што тражиш.

Губиш време, ово написано је сасвим добро за Колумну, Трактат, теме су доле ниже. Кроз те текстове представљамо себе.

Ваздух, рецимо:

И живот и смрт,
и ветар и мир
урлик,
све и ништа,
у нама, око нас,
на бедрима краљице,
дах миловања
заборављен.

Ето, завршавамо, демократија је у друштву, на улици, у твом дому, овде влада благи апсолутизам Творца овог места, на то имам право. Завршавамо овде питалице ( расправу ). Испиши пар трактата, питај у њима, одговарај, да видимо и твоје мишљење. Бескрај, Вучка, упознао сам кроз писање, тебе не знам и оправдано могу да сумњам у твоје добре намере покушајем да утичеш на моје мишљење о промени правила или благослова како ти кажеш.

Овде стављамо тачку, пребацијемо овај део у неку посебну тему, ово је ипак Хелемово место. И перино донекле, Пера је онај са пумпе.

Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime23/9/2010, 8:03 pm

Ok, Masada, onda da ne ugrožavam posed Helema i Pere, ko god da su…

Ako sam dobro shvatio, ti ipak ne bi da me oteraš iz oaze, a ja ipak ne bih u nju ušao (zato sam se i bio ulogorio ovde, na jedino mesto na forumu koje je podsećalo na pustinju… nekako mi se Mesec lepše vidi van oaze, a i nema gužve i galame)… Da li to znači, o moćni Tvorče ovog mesta, da si voljan da mi napraviš drugo malo parče pustinje (u obliku posebne (slobodne) teme, gde god to tebi odgovara) i da daš blagoslov ostalim članovima da me tamo posećuju, ako žele? Sad si ih već sve naplašio… Osim starog Vuka koji gleda na Mesec kad hoće, odakle hoće, s kim hoće i zavija na njega nekad sa rimom nekada bez, ali opet baš onako kako on hoće (ništa ja tu ne bih menjao Wink )… Pa, sad, ako neko hoće da dođe kod pustinjaka, porazgovara ili gleda Mesec i zvezde zajedno sa njim, donese mu neki zalogaj hrane ili gutljaj vode… ili čuturicu dobrog vina… za njega su vrata uvek otvorena… jer u pustinji vrata ni ne postoje.

Na čemu gubim vreme? Pa ja i nemam nameru da budem pesnik, pisac, novinar, kritičar, kolumnista… Imam nameru da budem samo ČITALAC. Vi ste proizvođači i prodavci, ja sam korisnik i uživalac… A iznenada mi se ovde pružila prilika da čitam interaktivno, upoznajući se kroz dijalog sa piscem (npr. Vučko) ili piscem u pokušaju, koji se razvija i raste (npr. Beskraj), što mi pruža potpuniju percepciju i kvalitetniji doživljaj njihovih dela. Pa sad, koji pisac oseti da bi trebalo da mi preporuči da pročitam neka njegova konkretna dela (kao što je to Vučko uradio, ali godine i iskustvo su čudo, nemamo ih svi koliko i on), on će doći na tu temu, uključiće se u razgovor, predstaviti se, uvesti me u svoj svet na način na koji oseti da treba u njega da me uvede, ja ću pročitati dela na pravi način… i bićemo na dobitku i on i ja… Eto, dadoh ti i the letter of intention, vidiš da nemam namere niti da utičem na tvoje mišljenje, niti na bilo čije, a ako ti se u bilo kom trenutku učini da su mi namere nečasne, zle, destruktivne… Pa imaš moć da ugasiš i mene i temu u svakom trenutku, zar ne?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime23/9/2010, 8:18 pm

Добар прозни писац растеш. Улогори се у прозу, отвори тему, слободну. Направи пустињу, пиши, мисли, размишљај, пусти мисао, видиш није тешко. Колико си се написао могло је и квалитетније да се употреби.
Можеш рецимо, одабери песму, зашто би ти нео указивао на неку, перцепције нису исте, хвали, критикуј, крати, додај, прави редакцију. Опусти се и забављај се. Корисно јесте за писца поготово.
Крени тако, рекох, мој двор, моја правила.

Gost
Gost

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime24/9/2010, 8:28 pm

Masada, jel može ovako?

https://poezija.darkbb.com/proza-f30/pustinja-t2186.htm#114508

I svi imaju blagoslov od tebe da dođu?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime24/9/2010, 8:51 pm

Cekaj...cekaj Tonitrus ja sam neko ko postuje pravila u tudjoj kuci.Ali sam neko ko ne ceka ninaciji blagoslov da bi negde otisao.Tako da mi ovo I IMAJU SVI BLAGOSLOV OD TEBE DA DODJU malo para usi.Mene licno kao i ostale predpostavljam niko ne drzi gde cemo.To je sloboda izbora.Ali opet kazem gde god da sam na bilo kom forumu gledam da odrzim onu granicu postovanja onoga ko je zaduzen za neki jel nazovi red.Znam i ja nekada da se zaboravim u nekim raspravama.Pa mi treba povremena korekcija Ko razume svatiće Icon_biggrin

Poslednji izmenio Beskraj dana 24/9/2010, 9:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime24/9/2010, 9:02 pm

Све до границе доброг укуса Тонитрус. Лепо си почео трактат.

PiPi

PiPi

Muški
Broj poruka : 324
Datum upisa : 18.09.2010

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime24/9/2010, 9:22 pm

A tko to zna gdje su te dobre granice ukusa?
" mislimdasampjesnik " e ta vrsta ljudi, sigurno ne zna za te granice...mnogo puta sam bio napadnut od te vrste "pjesnika"...samo oni koji nisu pjesnici ne mogu prihvatiti kritiku...
novi sam na ovom forumu, no mislim da se ovdje upravo radi o tome...
Osmijeh vam ostavljam....

Nazad na vrh Ići dole
http://slavko-kukec-pipi.blog.hr/
Masada
Administrator
Masada

Muški

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime24/9/2010, 9:42 pm

Каже Тонитрус да није песник и да неће да пише књижевна дела. Хоће расправу о пустињи. Граница доброг укуса је када прича прерасте у свађу.

Sponsored content

Ko razume svatiće Empty
PočaljiNaslov: Re: Ko razume svatiće   Ko razume svatiće Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ko razume svatiće
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Pisarnica - piše se i čita u temama ispod naslovne :: Za goste i putnike - otvoreno za komentare virtuelnih putnika-
Skoči na: