LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Darujmo reč

Ići dole 
AutorPoruka
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9744
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Darujmo reč Empty
PočaljiNaslov: Darujmo reč   Darujmo reč Icon_minitime3/2/2009, 1:41 pm

http://darujmorec.blog.co.yu/blog/darujmorec/ekipa

DARUJMO REČ

Srbija broji 4.800 sela.

Za 15 godina u Srbiji će nestati svako četvrto selo.
Biće hiljadu dve stotine zauvek zatvorenih bunara, ambara koji ne mirišu, dvorišta kojima se ne ori dečija graja.
U ovom trenutku, neko napušta svoje selo. I tako u dve hiljade srpskih sela. U ovom trenutku.
U dve stotine sela nema više nikoga za udaju ili ženidbu. Nikoga ko bi rađao. Nikoga kome bi se njiva ili šuma ostavila. Nikoga mlađeg od 20 godina.
U srpskim selima živi oko 260.000 muškaraca koji su se približili 50. godini života, a još nisu zasnovali porodice.

Treba nam reč.
Treba nam knjiga.

TOPLA, MUDRA, UČENA, PESNIČKA, PROZNA, NAUČNA, DUHOVNA, SVETOVNA... NAPISANA REČ potrebna je srpskim selima. Reč koja leči. Koja vraća Srbe u srpska sela.

Treba nam knjiga.

Da je vratimo u srpska sela zajedno sa srpskim legendama, mitovima, srpskom tradicijom, slavnom istorijom, srpskim bajkama i pričama.
Treba nam knjiga.
Biblija. Bukvar. Čitanka. Slovarica. Zemljopis. Rečnik. Pripovetka. Roman.

Treba nam izvorište znanja. Osvešćenje. Povratak korenima. Selu. Prirodi.
Treba nam i knjiga svetska. Strana. Da nas ukori ili poduči. Da znamo ono što nismo znali, da naučimo, da ponovo verujemo u reč. U čoveka. U sebe.

DARUJMO REČ.

Ako svako pokloni po jednu knjigu, svako srpsko selo imaće svoju biblioteku. Pri crkvi, pri školi, pri nekom ognjištu koje još uvek tinja čuvajući srpsku zakletvu. O neodlascima.

Darujmo reč, akcija koju je pokrenula Zorica Sentić, pesnikinja koja je donedavno živela u Kanu (Francuska), koja se nedavno vratila da bi ličnim primerom pokazala kako veruje u reč. Reč koju smo zadali precima i koju smo dužni zadati pokolenjima. Kako veruje - u povratak.

Darujmo reč – neka REČ spasi Srbiju. Reč, slovo i knjiga.
Pozovite 064/0748990 i DARUJTE REČ,
poklonite knjigu koja za Srbiju sada znači život.
Bolji život za srpska sela.

DARUJMO REČ – neka knjiga vrati smeh u avlije srpskih sela. Neka vrati decu, obnovi škole, raspiri ognjišta, napuni ambare.

DARUJ REČ – POKLONI KNJIGU.
Gordana Vlajić

http://darujmorec.blog.co.yu/blog/darujmorec

http://darujmorec.blog.co.yu/blog/darujmorec/ekipa
Postanite član tima "Darujmo reč".
Nema članarine. Nema sastanaka.
Sve što treba da učinite – zapravo ste već učinili:
Da volite reč.
Učinite da lepa reč stigne u sva sela Srbije.
Dovoljno je da poklonite jednu knjigu.
Za "darujmo reč" .
I da podržavate Akciju,
Da pričate o "Darujmo reč",
Da pošaljete ponekad o tome pismo ili e-mail, prijatelju za koga znate da takođe voli reč,
da ispričate nekome uz kafu ili telefonom...
I da nam pošaljete vaše podatke:
Ime i prezime, grad i država.

I da verujete.
I da svima kažete da je moguće:
Da svako selo u Srbiji ima svoju biblioteku.

Hvala vam.

https://poezija.darkbb.com
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Darujmo reč Empty
PočaljiNaslov: Re: Darujmo reč   Darujmo reč Icon_minitime14/7/2009, 11:54 pm

lepo od tebe sto si ovo postavio...ja zivim u selu i uzivam u tome. ne, nisam tu odrasla ali osecam ga kao svoje. kada putujem, i kada se vracam kuci, osecam onaj grc u zeludcu. grc da jedva cekam da vidim tablu sa imenom mog sela, da sretnem dobro poznate face, i unapred znam ko...
i jeste, fali i biblioteka. fali i jos sto sta. godisnje umre mnogo vise stanovnika nego sto se rodi.ali nekako opstaje...dokle neznam.
nekada pomislim da sam pocela da disem otkad sam ovde. da sam se ponovo rodila otkad zivim na selu Smile
Nazad na vrh Ići dole
leptirica35

leptirica35

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : umjeren
Datum upisa : 18.10.2009

Darujmo reč Empty
PočaljiNaslov: Re: Darujmo reč   Darujmo reč Icon_minitime1/2/2010, 1:12 pm

Slušaj sad: U duši sam dijete koje ne zna mrziti, u životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put, a u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Darujmo reč Empty
PočaljiNaslov: Re: Darujmo reč   Darujmo reč Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Darujmo reč
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Umetnost je ...- piše se u temama ispod naslovne :: Umetnost i sve vezano za nju-
Skoči na: