LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Moja osećanja i snovi kroz prozu

Ići dole 
AutorPoruka
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 5067
Datum upisa : 12.10.2010

Moja osećanja i snovi kroz prozu Empty
PočaljiNaslov: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime14/11/2010, 1:45 am

Ni Mesec noćas nije na mojoj strani.Pola sebe mi daje.Nedovoljno da blista nebeski svod,ali,dovoljno da u polutami opet o tebi budna sanjam.Nesanica se uvukla u moju sobu.Ni dan joj ne smeta da me muči,a noću divlja.Oči kad sklopim,opet tvoj lik.Uvek,svuda.Neispavana,u bunilu,poput bebe bauljam vrtim se u krug.Na sve strane vidim samo tebe,tvoj lik,tvoje oči,vrat,ruke...Pitam se...zašto sudba mora da odredjuje tok života.Ko zna,možda se meni samo čini,možda to i nije sve tako nedorečeno.Umislila sam možda od silne želje da te imam,da baš ti si moja sudbina.
Varka je sve u životu.San,java,java,san.Igra Svevišnjeg ili igra Sudbine.Tako mi je sve jedno,kada te nemam.

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime15/11/2010, 3:37 pm

Plotonska ljubav,pročitah malo čas na jednom postu....Moguća ili ne? Da,moguća je.Dešava se...Mislila sam ,ma to je za klince,pubertetlije,tinejdžere.Ne,ne pita ljubav kad će da se desi.Ušunja se ona,nekako lagano,korak po korak sama.Ni ne osetiš u početku da dolazi.Upada bez najave,nepromišljeno,neproračunato.Spontano obuzima celog tebe.I onda...
žena devojčica postaje,zaljubljena,pogubljena...Čekaš bilo kakav znak sa one druge strane.Nadaš se,a znaš da sve ostaje tu gde je.Samo osećaji narastaju poput planina,do neba i dalje...Topiš se i pri najmanjem znaku pažnje.Vidiš i ono čega nema.Ploviš iluzorno u svetu ljubavi koja možda jeste,možda nije ...Budiš se,vidiš isto svaki dan.Osmeh sa lica ne skidaš.
A kad padne noć,u osami sobička,kreće tuga i bolna samoća.E,tada ne pomaže više ništa...Samo sećanje na neki trenutak,pogled,očekivani dodir kojeg nije ni bilo....Raspršuje se iluzija,čežnja ubija....Nesanica i svitanja.Jutro kad osvane,nova nada nam vraća osmeh na lice...ma možda se i desi....

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Una

Una

Ženski
Broj poruka : 14
Godina : 33
Humor : U pravo vrijeme na pravom mjestu.
Datum upisa : 15.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime15/11/2010, 3:52 pm

strelac ::
Plotonska ljubav,pročitah malo čas na jednom postu....Moguća ili ne? Da,moguća je.Dešava se...Mislila sam ,ma to je za klince,pubertetlije,tinejdžere.Ne,ne pita ljubav kad će da se desi.Ušunja se ona,nekako lagano,korak po korak sama.Ni ne osetiš u početku da dolazi.Upada bez najave,nepromišljeno,neproračunato.Spontano obuzima celog tebe.I onda...
žena devojčica postaje,zaljubljena,pogubljena...Čekaš bilo kakav znak sa one druge strane.Nadaš se,a znaš da sve ostaje tu gde je.Samo osećaji narastaju poput planina,do neba i dalje...Topiš se i pri najmanjem znaku pažnje.Vidiš i ono čega nema.Ploviš iluzorno u svetu ljubavi koja možda jeste,možda nije ...Budiš se,vidiš isto svaki dan.Osmeh sa lica ne skidaš.
A kad padne noć,u osami sobička,kreće tuga i bolna samoća.E,tada ne pomaže više ništa...Samo sećanje na neki trenutak,pogled,očekivani dodir kojeg nije ni bilo....Raspršuje se iluzija,čežnja ubija....Nesanica i svitanja.Jutro kad osvane,nova nada nam vraća osmeh na lice...ma možda se i desi....

"Vidis i ono cega nema. " - bas tako.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime15/11/2010, 10:44 pm

Hvala Una puno.....razumeš me....

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime16/11/2010, 11:39 am

Mislila sam proći će tek tako...Prevarila sam se.Ne može,za sve treba vreme,prostor..Pronaći sebe,posle pada teško je.Izgubiš se,slomiš.Razbiješ kolena na kamen,na koji se nažuljaš kad padneš.....Ustaću znam,posrnula,ali ustaću...Feniks sam bila oduvek,uvek i sada....

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Una

Una

Ženski
Broj poruka : 14
Godina : 33
Humor : U pravo vrijeme na pravom mjestu.
Datum upisa : 15.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime17/11/2010, 5:40 pm

strelac ::
Hvala Una puno.....razumeš me....

Eh , i ne razumjela te kad sam i sama zivjela u iluziji , u masti, u pukom nadanju.
Skoro trecinu zivota provela sam zudeci za jednom osobom i misleci da je to ona prava , moja , srodna dusa . Iskusila sam tu ljubav bez dodira , tu cistu ,naivnu , djecju ljubav i konacno dobila priliku upoznati tog Mr.Savrsenog , da bi onda sve palo u vodu.
Njemu je bilo smijesno sto sam ja to vrijeme zivjela za to da ga sretnem na ulici i oni mi mahne kroz prozor auta.
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime17/11/2010, 6:03 pm

Draga moja Una....Život je jako prevrtljiv,naše je da se borimo...I moja iluzija se raspršila, jako brzo ovaj put.Možda je tako bolje,možda tako treba...Sve je zapisano negde gore medju zvezdama... Moja osećanja i snovi kroz prozu 590247

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime17/11/2010, 6:10 pm

Draga moja Strelac Iluzija je subjektivni doživljaj nastao delovanjem ličnog ili
spoljašnjeg uzroka. Ona liči na lepu, mirišljavu, gajenu ali otrovnu biljku.
Iluzija je neophodna isto koliko je i štetna. Suštinsko saznanje sastoji se u
pravovremenom odbacivanju iluzije, ali tek kada je izvršila svoju prijatnu
funkciju.

Iluzijia će vremenom sama nestati jer je to njena odlika, ali
samo pod uslovom - ako je zapostavite i prestanete da je zalivate i
gajite.".

-Koliko god da je zivot prevrtljiv,i koliko kod se sa nama kockao realnost po meni i hodanje otvorenih ociju je sve bolje nego imaginacija snova.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 3:53 am

Draga Beskraj,jeste iluzija slična lepoj,mirišljavoj i otrovnoj biljčici.Ali,avaj,nekada i sami nalećemo na otrov omamljeni skroz.Znaš one biljke,mesoždere,što ćape muvu ili pčelu u letu.Tako i iluzija,ščepa te,ne pušta.A tebi lepo i slatko da maštaš i sanjaš.
Idem kroz život širom otvorenih očiju,pa opet naletim na neki kamen,zapetljam se,padnem.Ko me digne? Iluzija naravno...Ponovo,večito pitanje.Da li je bolje s njom ili bez nje.
Ja sam za pola-pola,čemu onda snovi?

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 6:42 am

Ima na filozofiji ili psihologiji bas tema o iluziji i snovima.Puno sam pisala o njoj.Ne znam neko sam ko prosto voli da nalece na kamenje,i da se spotice pa da puno ustaje i da ide dalje.Taj kamen mi je dodirljiv,ta krvava kolena od spoticanja su mi opet vidljiva.Iluzija je nesto nedodirljivo nesto sto te samo uljuljkava u nesto sto je trenutno i opet ostaju prazne ruke.Cemu snovi?I to je opet diskutabilna stvar.Snovi mi sluze za ostvarivanje svojih zelja samo ako su realne zelje.Nesanjam i davno sam prekinula one snove da hocu da dotaknem zvezdu,da se popnem na mesec...Sanjam samo ono sto je u mojim mogucnostima.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 7:01 am

Bes,kažeš neko si ko voli da naleće na kamenje,da se spočite,pa ustane.E ja sam se umorila od padanja,spoticanja,razbijanja kolena...Život nas uči i tera da radimo neke stvari ,pa i osećanjima diriguju neke okolnosti.Zvuči apsurdno,ali tako je.Neko tako teško proživi svoj vek da mu se u 15-tak godina života skupe svi jadi koji bi da su razredjeni i rasporedjeni,bili laki za podnošenje.Ne sanjam ja nadrealističke snove...ali kao strelac,večita sam sanjalica,da mi nije snova,šta bih? Sanjam ono što možda mogu da dotaknem,osetim,doživim.Kažem,možda.Sve više sam ubedjena,da mi sami jako malo možemo da utičemo na tok stvari.Mislim da nam je sve u zvezdama zapisano i da Gospod odredjuje mnogo toga...Umeće života je molitva i bitisanje u vremenu i prostoru...

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 7:32 am

Postujem tvoje misljenje,ali kod mene ima ona parola svako je sam sebi krojac svoje sudbine.Ja sam umorna od sanjanja,od mastanja,od iluzija koje izgledaju kao uskrsnje jelke.Moj zivot je realnost i java.Moj zivot je onakav kakav jeste i sa onim lepim i sa onim manje lepim stvarima.Umorna sam od paketica sarenih boja,celofana i onih ruzicastih masnica.Svoje snove sanjam i pretacem u javu.Tesko je ziveti i ovom mojom nekom logikom ali je lepo.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 6:32 pm

Trgoh se danas i bacih na razmišljanje...Beskraj,u pravu si...Rasprši iluzije,čekić u ruke ,pa polupaj nerealne želje i snove.Prave gužvu u glavi.A Boga mi i veliki zastoj.Spusti se na zemlju devojko draga...Da ,upravo to...konačno,da me neko protrese za ramena i kaže,avaj...dosta snova,živi život.Onakav kakav je,tvoj je,bori se,koračaj.I ako se zapetljaš,padneš,otresi prašinu,osmeh na lice pa vozi,što bi klinci rekli.
Kiša lije,a ja nešto sva kao Suncem oblivena.Da li je iluzija sad ovaj optimizam ili ne,pitanje je? Pokazaće vreme...

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 6:51 pm

Upravo o tome ti i pricam.Rasprsi iluzije,cekic u ruke i dalje.Optimizam nikada po meni ne moze da bude iluzija ako je pothranjena sa zeljom,i voljom.Naravno tu je i hrabrost.Koliko si spreman da zivot vidis onakav kakav jeste i da skines sa sebe ruzicaste naocare.Strelac mozda ovo nije najbolja metodologija,ali meni je pomogla.Jer tapkanje u mestu i misliti da snovi i iluzija ti donose dobro je za mene bilo pogubno.Treba sanjariti,treba mastati ali to prepustam svojim stihovima na volju.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime18/11/2010, 8:25 pm

Upravo tako Bes...Sada izmaštah nešto u radionici i napisah...Biće ovaj forum meni gnezdo za moje snove i maštanja...Kad ugasim komp čeka me život van monitora...Uzela sam čekić,već sam počela da razbijam iluzije.Snove u stihovima sanjam,to ne dam niko da mi oduzme,samo ih delim sa drugima,nesebično, a bez sujete,da nekog možda taknu,da se pronadje u njima,da sanja poput mene neki san...Java u životu,snovi u pesmama...Definitivno,mislim da je to utabana staza kojom sam krenula...Prija mi...

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
CECILIJA

CECILIJA

Ženski
Broj poruka : 4325
Godina : 63
Humor : Smej se i kad ti se plače, samo tako ćeš ulepšati i drugima dan.
Datum upisa : 01.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime20/11/2010, 5:53 pm

Beskraj i Strelac danas sam napisala u Mudrostima ne znajuci za ovu temu.
Dokle cemo se hraniti snovima? Pocnimo da zivimo !!!)) Vidim da nisam samo ja u dilemi. Svi jurcamo po trnovitim putevima zivota. Nailazimo na trnje i gde ga nema mi ga osecamo. Opustanje je u pisanju. Prosto se radujemo novim stihovima koje smo iznedrili. Postujem Vasu privatost ali kazu:"Kakve su nam misli takav nam je zivot". Moguce da nesvesno kreiramo tu tanani ivicu po kojoj hodamo. Padamo, ustajemo i opet nas neka iluzija ponese. Nekada smo kao deca. Potrcimo za leptirom prelepih boja, ne mozemo ga uhvatiti, jurimo dok ne stignemo pred neku prepreku. Zivot je pusti predeo ispunjen nasim snovima. Oni leprsavi nestanu sa jutrom a oni trnoviti opet se pojave da nas kao na giljotini raspinju,raspinju i rastuze.
Dokle cemo se hraniti snovima pocnimo da zivimo?
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime21/11/2010, 4:55 am

Cecilija,od onih sam koji žive život punim plućima...Medjutim,nije isto sanjati i živeti u iluzijama.Iluzije povlače u nazad. Pod njihovim dejstvom,nekakvo blaženstvo se oseča u duši,dok se ne trgnemo,pa onda tresnemo glavom o zid.Svesna sam toga,iluzorno je utopijsko.U iluziji ti očekuješ da dobiješ ono što ne možeš.Pa kad to shvatiš,onda sleduje opasan hod po ivici i pad u provaliju.Neko se isčupa.Ja sam se isčupala.
Snovi...za mene su oni nešto sasvim drugo.U njima možeš da imaš sve.Ja sam STRELAC,skitač po oblacima,koji se lako spusti kada treba.Snovima i dušom istkano je sve što sam do sada ovde napisala.Slobodno mogu reći,da ovde budna sanjam dok pišem.U snovima sam svoja,nema granica.I ne želim da bude drugačije.Ako prestanem da sanjam, bojim se,prestaću i da pišem...Onda postoji opasnost da me dohvati stanje iluzorne svesti.Mislim da su snovi sastavni deo poezije.Bez njih se ne može.I sam naziv sajta LJUBAV,SMRT I SNOVI...sam po sebi je dovoljan pa da bude moto za stvaralaštvo ( Ovo je moje lično mišljenje).Kad treba ja se razbudim...I tako krug za krugom.....Drugačije ne mogu...Novo jutro je za mene novi san...moji snovi su kao ringišpil...a mašta vergla kroz pesme....u njima sam sve što jesam,što mogu biti...Prošlosti ima tek za malo iluzije...

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
CECILIJA

CECILIJA

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime22/11/2010, 9:53 am

Novo jutro je za mene novi san....a masta vergla za pesme...

Vrlo lepo receno. Nisam mastar u prirodi vec vidim prave slike u mojim iluzijama tako i pisem. Sta bih zelela? Ni sama nisam nacisto. Kad sam pocela da slikam imala sam zelju da napravim izlozbu. Shvatila sma da bez sponzora nema nista jer sma novca.... necu o tome.
Necu da se osecam lose sto nemam podrsku u tim banalnim stvarima kao sto su finanasije.
Preuzela sam odavno brigu o svem pa plivam kao po Tamisu uginule ribe posle ispustanja otrova. Tamis je reka mog dedinjstva dozivljena, udahnuta i izazovna tacka iz porslosti.
Volim ga jos u srcu kao nesto blisko i milo. On je moja inspiracija u slikama, pesmama i snovima.
Zivim za novo jutro kada cu ponovo trcati po njegovim blatnjavim obalama. Za nove nade i ostvarene snove... koji nisu paperjasti i odleprsaju u rano jutro pre nego se probudimo.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime22/11/2010, 1:00 pm

CECILIJA ::
Novo jutro je za mene novi san....a masta vergla za pesme...

Vrlo lepo receno. Nisam mastar u prirodi vec vidim prave slike u mojim iluzijama tako i pisem. Sta bih zelela? Ni sama nisam nacisto. Kad sam pocela da slikam imala sam zelju da napravim izlozbu. Shvatila sma da bez sponzora nema nista jer sma novca.... necu o tome.
Necu da se osecam lose sto nemam podrsku u tim banalnim stvarima kao sto su finanasije.
Preuzela sam odavno brigu o svem pa plivam kao po Tamisu uginule ribe posle ispustanja otrova. Tamis je reka mog dedinjstva dozivljena, udahnuta i izazovna tacka iz porslosti.
Volim ga jos u srcu kao nesto blisko i milo. On je moja inspiracija u slikama, pesmama i snovima.
Zivim za novo jutro kada cu ponovo trcati po njegovim blatnjavim obalama. Za nove nade i ostvarene snove... koji nisu paperjasti i odleprsaju u rano jutro pre nego se probudimo.

Draga Cecilija,posle ove priče,zasijala mi je iskrica u oku...Ja koja sam samo jednom imala susret sa Tamišem i to nedavno,šetajući kejom ,bila sam inspirisana i napisala pesmu...baš u Pančevu, pesmu TAMIŠ.... Very Happy

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
CECILIJA

CECILIJA

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime22/11/2010, 5:51 pm

Vrlo zanimljivo. Ima nešto u svemu čudno. Nastaviću kasnije moram da idem...Tamiš...
Nazad na vrh Ići dole
CECILIJA

CECILIJA

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime3/4/2011, 5:38 pm

Tamiš, reka moga detinjstva, moje radost, moj san.

Ponovo sam se vratila, u reku punu mulja i blata. Opet sam u velikom blatu. Ne mogu noge da podignem, gacam i pokušavam da se izbavim. Nemo prkosim prirodi. Ne , ne neću izaći iz ovog kala!! Dokle ću biti u njemu? Blato se nalepilo i osušilo . Ne, ne mogu ga sprati. Teške su mi noge, ruke ne mogu pomeriti ni krenuti dalje. Volim ovo prljavo stanje. Da, prija mi tu se sada osećam bezbedno. Zašto? Niko me ovde ne može pronaći. Tako mi ne može povrediti. Fantastično osećanje. Bestežinska terapija nepostojanja. Lepljivi neprijatelji se udaljiše zbog nemoći da mi priđu. Osećam se kao zvezda. Lepo mi je. Sada sama pevam svoje sonete o ljubavi koju nikada neću umeti da dam. Blentavilo nestajanja, baš mogu nesebično uživati na kiši ludila. Ne ne mogu se pokrenuti. Nestaće suza, bez malo ljubavi, jedina moja više mi niko neće reći. Neće mi pevati pesme, niti me grliti svojim ogromnim krilima. Neka odu svi orlovi ka nebu i traže svoje ljubavi. Čamiću u ovoj giljotini gde me niko neće naći. Neće biti traga u beskraju. Jer se stope ne vide, ni suze se ne čuju, ne prati mi trag u beskraju. Ne traži me u bespuću. Žile su se splele, zagrlile me i ne puštaju.
Blato mog tela je tako teško. Neda mi da pođem. Molim se da izađem ali ne mogu, sve me više steže krug. Kraj je moje snage. Osećam led mi stiže do grla. Suze se kao kuglice spuštaju i polako padajuuuuu u reku moga detinjstva. Tebe Tamiše volim, ti si mi drug, razumeš moje tuge, moje radosti si uzeo. Dala sam ti sve na dlanu, kao novi struk za sadnju. Nije bilo vode daleko si bio Tamiše da pošalješ vodu. Dala sam ti celov i nisi bio blizu da ga uzmeš i toplinom ugreješ, strastima podojiš. Onda sam ti poklonila misli, i njih nije imao ko da prihvati podstakne i spase da ne nestanu u korenima vrbe, spletene su ostale.Tamiše gde si da me obgrliš tvojim topolama? Kada ćemo se zajedno smešiti, srebrnom sjaju u njuma, dok trepere na vetru. Dok tonem prisećam se trenutaka i lepote provedene pored tebe. Ti si moja radost. Moja žal za ognjištem i dečijim pesmama. Moje strepnje su satrte u tvojim plavim dubinama. Sve što sam volela nestalo je i zapisala sam na kori žalosne vrbe, moje male tajne. Nema više mojih vrba. Neko ih je posekao. Ostala je tuga i mali panjevi. Šušete srebrne topole, čarobnom muzikom njišu se sa mojim damarima, klecaju kolena, padam i ustajem. Posrćem u glibu i tonem, tonem, glava mi je u blatu iz koga ne mogu izaći. Ledena ruke me grla i poslednji trzaji tela, grče me i nestajem.
osmeh mi prolazi licem sreća me obuzima. Odlazim u večnost, Tragač vremena je stigao.
Hladan dah kao friz me obuhvatio, lebdim i čujem lepet malenih krila. To zaostala ljubav leti za mnom. Pokušava da me stigne. S poslednjim uzdahom smogla sam snage da mahnem mojoj izgubljenoj sreći.
Prvi zraci sunca padoše mi na lice. Ledene ruke pomeram i trejem obraze, drhtim, nemo posmatram svoju sobu. Bestežinsko stane je nestalo. Osećam teške ruke i noge. Budim se.
Nečiji šapat mi prija. Gledam i razaznajem poznati lik. Srećna sam. Sve je ovo bio ružan san.
Nazad na vrh Ići dole
CECILIJA

CECILIJA

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime27/4/2011, 10:45 pm

Sve je ovo bio ružan san

Težko breme života nose mali ljudi koji nam ušetaju u život. Neki nam ga promene svojim postojanjem i tihim življenjem pored nas a neki kao bura uđu i izađu iz njega. Došli su jednog dana nečujno u moj život majka i dvoje dece. Bili su uplašeni i tihi. Zahvalni što je dete kod mene. Nežni beli obrazi i krupne tamne oči polako su klizale po dnevnom boravku. Krenuli su nesigurnim korakom, nežno odvajanje i tihi uzdah, mama je zahvalno pogledala prema meni. Deca su svakoga dana dolazila na druženje kod mene i lepo nam je bilo. Njihov pređažnji život polako je potisnut i življenje se nastavilo uz nežni zagrljaj prijatelja i društva. Više nije bilo problema, sve smo rešavali pomažući jedni drugima. Za njih se ponovo otvorila nova stranica života. Ovog puta na novoj putanji i sa podrškom punog razumevanja i ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Moja osećanja i snovi kroz prozu   Moja osećanja i snovi kroz prozu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Moja osećanja i snovi kroz prozu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Naša autorska dela- piše se i čita u temama ispod naslovne :: Ljubav, strast i greh-
Skoči na: