LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim

Ići dole 
AutorPoruka
Najda M.

Najda M.

Ženski
Broj poruka : 5067
Datum upisa : 12.10.2010

O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Empty
PočaljiNaslov: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 10:55 pm

Odavno razmišljam o ovome, pa reših da napišem koju reč. Pišem od avgusta prošle godine, ne smatram sebe pesnikom niti nekim piscem...Ja to radim zato što zaista volim i uživam u tome.Pronašla sam sebe. Mnogo mi je u tome pomogao ovaj forum.No, ne bih sada o forumu..ishvalih ga dovoljno do sada...
Elem...u početku sam sve što napišem na fejsu..tagovala na odredjeni broj ljudi...Tako me savetovali..da ,,otrpim,, komentare...tako ću znati da li vredim i sl.Sve je to bilo OK..i sve bi i dalje bilo OK..da ja ubrzo nisam shvatila da ima mnogo dušebrižnika , koji uopšte ne analiziraju pesmu, niti sagledavaju njenu suštinu i poruku.
Pišem , za razliku od mnogih direktno ovde , pa onda prebacujem u word i na fejs. Svaka pesma koja nema leptiriće, livadu, sunce i potok...koja je uslovno rečeno teška i jaka...izazove buru ,,opomena,, i loših reakcija...Zabrinu se ljudi nad mojom sudbinom...Pa mi održe još i predavanje o ljubavi...A po meni,te pesme, pune bola, gorčine, tuge i bunta su najjače i (opet kažem po mom mišljenju ) najlepše pesme...
Evo..juče sam jednu takvu izbacila...i interesantno...samo u jednoj grupi na fejsu...koja je po meni, što se tiče poezije najjača...nema zluradih dušebrižnih komentara...naprotiv..ljudi shvataju suštinu...
Pa se pitam...da li samo one pesme koje o sreći pevaju nalaze put do čitala ili i one tugom obojene, jake i teške ima ko da čita?Uverih se za kratko vreme da ovde, baš one bivaju čitane i to baš, baš...Bar što se mene tiče...Nadju se ljudi u njima...a i mene tako spoznaju.
Na buvljaku - fejsu (izvinjavam se) ...ove druge bolje prodju...Tako da ja vidim ovaj forum kao jedino validno mesto za prezentaciju onog što pišem...
Mada i dalje izbacujem na fejs...analiziram...

Bog nam je podario Veru , Ljubav i Nadu...
Na nama je da pronađemo smisao tog dara.

Najda M.  

Poslednji izmenio strelica dana 6/5/2011, 11:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 11:10 pm

Strelice svaka pesma ima svog citalaca,i putanju do njegovog srca.Evo ja cu izneti neko svoje razmisljanje povodom ovoga sto si napisala.Nekada sam
tako raspolozena da citam samo o livadama i bubicama.Prosto me ta poezija odmara.Drugi dan veruj mi da mi ne bi palo napamet da takvu pesmu procitam jer prosto se zabodem u neciju poeziju koja je tako teska i siva,ali prosto mi prija.Kazem ti kod mene sve zavisi od raspolozenja.Na fejsu se izbacuje jako puno pesama,i iskreno ja vise od pet i ne mogu da procitam,jer sve ostalo i nema efekta.To vazi i za ovde.Poeziju citam ceo zivot ona ti je kao vino koje se ispija lagano i sa uzivanjem.Kod nje nema nista na brzaka ako hoces da imas onaj pravi dozivljaj.I miris i ukus.Ja tako dozivljavam citanje.Ili ga citam ili ne.Nema kod mene trcanja.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 11:15 pm

Razumem te Beskraj..nego ne znam da li si ti mene razumela...ne podcenjujem ja ovde pesme o bubicama i livadama..pa i ja ujutru pišem o Suncu..noću izbacim bes, tugu, gnev, bunt,nekad se sva rastočim od tuge....Govorim o istoj grupi ili sličnoj...ljudi na fejsu koji malte ne , dozvole sebi da mi drže predavanje o tome kako treba voleti...živeti i sl....ili na pr...napišem lepršavu pesmu...i dobijem komentar:E ovo je pesma...Pa nije samo to pesma....Imam ja jačih i boljih od te u kojoj leptiri lete....O tome pričam...a čitaju me tamo samo prijatelji ili ,,prijatelji,, ...jer samo oni imaju pristup....

Najda M.  

Poslednji izmenio strelica dana 5/5/2011, 11:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 11:20 pm

Ne nismo se razumeli nisam ni mislila da ti podcenjujes te pesme,nego sam rekla da meni licno nekada prijaju.I da prosto nekada uzivam u njima jednostavno mi legnu jer sam raspolozena za takvo citanje.Ma pusti ljude,sta pricaju.Ja nekada pisem pesme koje su skroz nevezane za mene,pa ljudi misle da sam udovica,nesrecnica,ludaca...da ti ne nabrajam vise.Sta me briga ko sta misli,neka misle sta hoce. Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 11:24 pm

Ipak smo se razumele mislim...pišem ja i ove i one...ali meni lično..one moje pune tuge , bola i besa su jače....I nisam ovo gore napisala u smislu toga što brinem šta ljudi pričaju..nego mi zanimljivo..jer već neko vreme pratim šta se dešava tamo i ovde..pa mi prosto sa fenomenološkog gledišta simpatično i diskutabilno..I tvrdim...ovde je sve iskristalisanije....Tamo je stvarno kao na pijaci...
A zaboravih da dodam...dešava mi se kad napišem iskren komentar da budem izbrisana iz prijatelja...ili...šalju mi pesme na zid i ja iskomentarišem...ja njima kad isto tako pošaljem, nema šanse da me ,,udostoje,, komentara...rekoh buvljak ....

Najda M.  

Poslednji izmenio strelica dana 5/5/2011, 11:30 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 11:29 pm

Naravno strelice da pesme o boli,smrti,tuzi i toj nekoj tamnoj strani automatski nose jacinu.Jer prosto emocije tako diktiraju.Ove pesme o srecnim ljubavima,plavom nebu i cvrcku su lepe ali emotivno ne mogu da ostave takav pecat.Tamo o tom fejsu sam vec pisala jako puno i glupo mi je da se ponavljam ali i dalje stojim iza toga da je to kupleraj za siroke mase uvijeno samo u celofan sa masnicom.A kada masnicu odvijes od svega toga ostane jadibedus.Ali to nema veze sa poezijom i sa ovom temom.

Nazad na vrh Ići dole
Najda M.

Najda M.

Ženski

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime5/5/2011, 11:31 pm

Tako je Bes...razumele smo se... O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim 590247

Najda M.  
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime25/5/2011, 3:41 pm

Mozda je glupo sto se ubacujem,ali...

Ako vec pisete poeziju radi same sebe,jer volite to i opusta Vas ,ne treba da bude bitno sta (uglavnom nekompetentna) gomila na facebook-u govori, i kako ocenjuje, jer niko ne moze da ocenjuje i komentarise Vase osecaje ili misli koje ste iskazali putem stihova. Smile

Apsolutno se slažem...ovu temu sam načelo onako, više da izbacim iz sebe šta osećam..jer zaista ima , pa da kažem jadnih komentara...Prosto ne vole ljudi tugu da pročitaju ni u tudjim pesmama..valjda se prepoznaju pa ih zaboli...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim   O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

O lepim i tužnim pesmama i onim drugačijim
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Društvo, na neki drugačiji način- piše se u temama ispod naslovne :: Eto tako o nekim nevažnim glupostima-
Skoči na: