LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

T, nešto si teo ?

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime9/8/2011, 10:58 am

...mada... moram svima da vam priznam da mi nije baš najjasnija ova vaša jurnjava za plagijatorima... gubljenje vremena bez ikakvog smisla... svako ko je ikada dobio inspiraciju da stvori bilo šta, zna da je to DOBIO, a DOBIO je da bi preko njega bilo prosleđeno drugima... zar je bitno ko prosleđuje? Ili je jednostavno bitno da se prosledi... i da vas vaše delo nadživi, čak i po cenu da niko nikada ne sazna ko je inicijalni autor dela? Možda čak da vas nadživi i u izmenjenom obliku...

Uostalom, tako su valjda i nastale naše narodne pesme, po kojima se naš narod ipak malo razlikuje od ostalih naroda... ne sećam se da je neko insistirao na svojim autorskim pravima...

Što se mene tiče, ja bih vas prijateljski posavetovao da ne gubite vreme na ovu jurnjavu, nego pišite... a vaše pesme i priče... pa, neka imaju svoj sopstveni život... pustite ih neka same nađu čitaoca kome su namenjene... možda čak i svoj konačni oblik... Ako budete tako gledali na situaciju, shvatićete da "plagijatori" i "kradljivci" samo čine uslugu vašim pesmama i pričama... pa neka rade svoj posao, a vi radite svoj...

...naravno, ovo je samo moj trenutni lični stav, koji nije nužno ispravan...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime9/8/2011, 12:14 pm

Sada cu ja tebi nesto da objasnim.Stvari ovako stoje pokupim ja neki tvoj rad koji godinama pises,na kome godinama ulazes svoj rad i trud i objavim ga pod svojim imenom.Priznajem da je strasna stvar samo posle toga ne znam kako bi se ti osecao,i da li bi uopste razumeo taj moj gest.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime9/8/2011, 1:55 pm

Lepotice... evo, poslaću ti sirovu verziju jednog neobjavljenog naučnog rada, a ti šalji u strane časopise pod svojim imenom, ako će to da te učini srećnom...

...ja sam uživao dok sam posmatrao kako učestvujem u stvaranju teksta, u rezultatima proračuna koji su izlazili na ekranu samo za mene, u ushićenju koje sam osećao dok sam posmatrao kako od onoga što sam zamislio na početku nastaje kreacija na kraju... i to niko ne može da mi oduzme... a onaj ko mi oduzme rezultat, nikad ne može to da doživi... a upravo je u tom doživljaju moja lična korist i moj lični smisao i moja lična motivacija da se time bavim...

...a ako ono što sam napisao ima vrednost u opštim okvirima... ionako bih ga poklonio za opšte dobro... a ako nema... pa onda neka nestane u moru nevažnih tekstova, možda čak i bolje pod tuđim imenom...

I još jedna sitnica (razlika između naučnih radova i pesama koje se pišu po forumima) - ako bi mi neko uzeo sve rezultate i predstavio ih kao svoje, ja ne bih imao čime da opravdam svoj vremenski ograničen ugovor, i dobio bih otkaz... i opet bih slegnuo ramenima, mahnuo rukom, i rekao: "Ako!"

IF – Rudyard Kipling

If you can keep your head when all about you
Are losing theirs and blaming it on you;
If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;
If you can wait and not be tired by waiting,
Or, being lied about, don’t deal in lies,
Or, being hated, don’t give way to hating,
And yet don’t look too good, nor talk too wise;
If you can dream – and not make dreams your master;
If you can think – and not make thoughts your aim;
If you can meet with triumph and disaster
And treat those two imposters just the same;
If you can bear to hear the truth you’ve spoken
Twisted by knaves to make a trap for fools,
Or watch the things you gave your life to broken,
And stoop and build ‘em up with wornout tools;
If you can make one heap of all your winnings
And risk it on one turn of pitch-and-toss,
And lose, and start again at your beginnings
And never breath a word about your loss;
If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: „Hold on“;
If you can talk with crowds and keep your virtue,
Or walk with kings – nor lose the common touch;
If neither foes nor loving friends can hurt you;
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds’ worth of distance run -
Yours is the Earth and everything that’s in it,
And – which is more – you’ll be a Man my son!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime9/8/2011, 3:11 pm

U redu Tonitruse kako i sam kazes za nekoga je AKO bas lako,a neko svoje ako koliko god ti omalovazavao i smatrao nevaznim,ima veliki znacaj.Slozila bi se sa tobom da biloo sta covek dok radi pa cak pisao i ove pesmice to stvaranje je osecaj koji ima filing [barem kod mene]onaj ko uzme to da prepise i zalepi po meni je zaista ostao uskracen za bezbroj osecaja koje ja uspem da proizvedem u sebi.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime9/8/2011, 9:19 pm

Tonitrus ::

...a ako ono što sam napisao ima vrednost u opštim okvirima... ionako bih ga poklonio za opšte dobro... a ako nema... pa onda neka nestane u moru nevažnih tekstova, možda čak i bolje pod tuđim imenom...
!

Опште добро не постоји. Интерес јединке је над интересом масе, јер маса ће увек остати маса. Тупа, глупава, бедна, препуна јефтике и гљилости лепрозних рана, спремна да цркне јер се боји да не изгуби велико ништа из својих бедних руку. Маса је осуђена на смрт, појединац опстаје у тој пресуди а то није опште добро опет већ добробит јединке унутар трулог тела. Имтерес власти је интерес опстанка ту где јесу, брига их за опште добро. То су они први из овога текста, они што су ме нервирали по улицама су они други у тексту, ја сам онај који опстаје у смраду умирућег јер држим главу над свим излућеним из самртног тела.

Мало је компликовано али ико разуме ...

https://poezija.darkbb.com
Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime10/8/2011, 11:20 am

Farisej stade i moljaše se u sebi ovako: Bože! Hvalim te što ja nisam kao ostali ljudi: hajduci, nepravednici, preljubočinci ili kao ovaj carinik.

Evo, i ja sam ukrao rečenicu i napisao je ovde, nisam naveo izvor...

...malo je komplikovano ali iko razume...
Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 7796
Datum upisa : 25.08.2010

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime10/8/2011, 11:26 am

Molim te lepo Tonitruse, da ne nastavljas sve ovo...
Uzdrzi se...
Nikad te nisam nigde prozivala...
Nikad ti nisam u nicemu odmogla...

Neznam uoposte sto si oVde...

Imas svoj kutak...

Otvori temu na tvoj nacin vidjenja svega...i nastavi da analizaras zasto je ovo ovako ili onako...

Ovo sam zapocela i ide sve svojim tokom... tamo gde treba...

I bez ljutnje...

Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime10/8/2011, 5:46 pm

Farisej stade i moljaše se u sebi ovako: Bože! Hvalim te što ja nisam kao ostali ljudi: hajduci, nepravednici, preljubočinci ili kao ovaj carinik.

Evo, i ja sam ukrao rečenicu i napisao je ovde, nisam naveo izvor...

...malo je komplikovano ali iko razume...

Нисам ни ја навео извор, јер ја сам извор, ја сам алфа и омега. Ти стварно верујеш у то бла, бла, божју љубав и тако ? 21 век је, људи су били на Месецу, има воде на Марсу, у Србији је помор памети, глупост на делу, колаче нам дају уместо хлеба, фали само гиљотина а ти о Гилгамешу, Буди и осталим списима у новијем руху умотаним ????? И на крају, зашто судиш о Фарисеју ако та књига каже да не треба то радити. Људи, ви постајете ко секта са тим цитатима онога у шта желите да верујете а бојите се да поверујете јер ако би се владали по томе што пише, сви идете правац у пакао. Леп је сан о Рају, зато пути да свако сања своју лудост.

Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime10/8/2011, 11:11 pm

Ne znam kojom izjavom sam prozivao, osuđivao, kažnjavao ili kamenovao bilo koga, a definitivno mi to nije bila namera.

Izneo sam neke svoje stavove i neka svoja viđenja sveta, koja ne moraju da bude tačna. Moja su, podelio sam ih sa vama, nisam vas terao da ih prihvatite kao svoje, niti mogu da budem siguran da sam i ja sam u pravu.

Ali, ja trenutno u to verujem. U ljubav, dobrotu, čovekoljublje... i u njihov konačni trijumf nad mrakom i mržnjom...

...i verujem da svako od nas svojim pogledom i svojom verom daje snagu onome što vidi i onome u šta veruje... ja ne želim ni zrncem svog verovanja ni tračkom svog pogleda da pomognem jačanju mraka i mržnje... i to je jedina, cela i jednostavna poenta onoga što sam pokušao da kažem...

A vi verujte u ono u šta izaberete da verujete, i vidite ono što izaberete da vidite... i molim vas da vam ne smeta ako je neko u vašoj blizini napravio drugačiji izbor od vašeg, i naglas priča ono što vidi i u šta veruje.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime10/8/2011, 11:26 pm

Nisi nikakvom izjavom posebno doprineo gornjim reakcijama sem sto si naveo da kradja koja se desila Rosici je previse srcu primljena.I treba se okrenuti i reci ako.Podrzavam tvoje misljenje,pokradose sve a ne pesme.To stoji.Ali postoje ljudi koji zele da se bore i koji zele istinu pa makar ona bila mukotpna i dugotrajna.Mislim da svi mi tezimo tom ljubavlju,dobroti i covekoljublju ali na zalost ponekada imam osecaj da je sve to nemoguca misija.Previse je zaista zavladao mrak i mrznja.I ja je ponekada ne razumem,i ja ponekada ostanem zabezeknuta njenim jezikom nerazumevanja.Ali istinom dolazim do onoga sto mi je stalo.Mozda suludo zvuci ali tako je.

Nazad na vrh Ići dole
meseceva rosa

meseceva rosa

Ženski
Broj poruka : 7796
Datum upisa : 25.08.2010

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime10/8/2011, 11:33 pm

Neznam gde si onda u mom citavom ovom pisanju,
u citavom ovom slucaju,
pronasao ta zrnca koja nisu ljubav i dobrota...

I ja nikada ne bih zelela da izadjem iz tog okruzenja,
okruzenja ljubavi i dobrota, i tako i negujem svoju dusu,
(neko drugi jeste cim je ovouradio ne samo meni
nego i drugim dragim ljudima odavde)
I nikada nikome necu dozvoliti da ma sta mi je uradio
svoju dusu unistim mrznjom...

Zato mi nemoj sad nametati sta ja vidim, ili nevidim...
Ili kako treba da vidim, odnosno da izaberem...

U tamu se nikada necu umotati, ali za istinu cu se uvek boriti...

Gde si bio onda kad su ruzne reci padale po meni,
kad su pisali sve i svasta, znam da si pratio...svetleo si na stranicama...
Zasto tada nisi tamne duse prozivao...

Zasto si izabrao da se bas sad pojavis...

Citala sam te i znajuci tvoje stavove prema onom duhovnom
sto u sebi nosis mislila sam da ces razumeti moj stav da je svaka
istina vredna borbe...

Ne smeta meni sto ti imas drugaciji stav, ni kako si to napisao sto
o tome glasno pricas, meni smeta sto ne zelim da rasprujem rasprave
ni ovakva nadmetanja ko u sebi nosi ljubav i dobrotu, ko kako i u sta verije,
kao sto sam se trudila i da na sve ruzno koje sam ovih dana prezivljavala
ne uzvracam, jer bi se kosilo sa svim onim sto sam ja...

Zato sam te zamolila...

Ovako se ulazi u u neke druge price...

Ako covek traga za istinama i ide pravim putem
ne verujem da se to kosi sa ljubavlju i dobrotom...

Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 8:30 pm

Ne znam kojom izjavom sam prozivao, osuđivao, kažnjavao ili kamenovao bilo koga, a definitivno mi to nije bila namera.

Izneo sam neke svoje stavove i neka svoja viđenja sveta, koja ne moraju da bude tačna. Moja su, podelio sam ih sa vama, nisam vas terao da ih prihvatite kao svoje, niti mogu da budem siguran da sam i ja sam u pravu.

Ali, ja trenutno u to verujem. U ljubav, dobrotu, čovekoljublje... i u njihov konačni trijumf nad mrakom i mržnjom...

...i verujem da svako od nas svojim pogledom i svojom verom daje snagu onome što vidi i onome u šta veruje... ja ne želim ni zrncem svog verovanja ni tračkom svog pogleda da pomognem jačanju mraka i mržnje... i to je jedina, cela i jednostavna poenta onoga što sam pokušao da kažem...

A vi verujte u ono u šta izaberete da verujete, i vidite ono što izaberete da vidite... i molim vas da vam ne smeta ako je neko u vašoj blizini napravio drugačiji izbor od vašeg, i naglas priča ono što vidi i u šta veruje.

Библија се згража над Фарисејом а у суштини тим језиком говори, јер човек је ипак само човек и само то жели да остане. Будалаштина, мораш признати.

Тама је вечна, љубав и мржња су у идеалној сразмери космоса. Бог, Библија, толико крви у једној књизи, толико љубави, вагни, видећеш.

Свака мисао стаје на тас светла или таме, превагне једно па друго, опет је све у равнотежи, свако има своју улогу али ослободи се догме па ће онда сврха бити целовита.

Веровати у надљудско и нестварно па у себе није прави след, обрни га, можда одговор наиђе сам. Проблем је са онима који касније окрену лице кандилу и крену у трагање.

Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 8:56 pm

Ima jedna lepa misao cini mi se da je rekao Sekspir nesto vezano bas za citiranje Biblije a ona kaze
Da bi postigao svoj cilj cak i djavo citira Bibliju.

Ne zelim ovde da opravdavam Tonitrusa jer otprilike kapiram sta salje svojim pisanjem,ali ne opravdavam to sto je kao pao s kruske bup na ovu temu s fazonom ako...lakocemo.Niti osudjujem Masadu koji mislim da je malo vise prestrog u svom iznosenju stavova na njegovo pisanje,sa ubedjenjem da sve sto on napise mora da bude u pravu.Mora samo da se umre,i u tami cu uzivati kada budem jednom posla na onaj svet.Do tada uzivacu u svojoj beskrajnoj svetlosti bez citiranja Biblije.Mozda moje reci izgledaju glupo i otrcano ali moram da kazem da su moje.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:02 pm

Beskraj ::
Ima jedna lepa misao cini mi se da je rekao Sekspir nesto vezano bas za citiranje Biblije a ona kaze
Da bi postigao svoj cilj cak i djavo citira Bibliju.

Ne zelim ovde da opravdavam Tonitrusa jer otprilike kapiram sta salje svojim pisanjem,ali ne opravdavam to sto je kao pao s kruske bup na ovu temu s fazonom ako...lakocemo.Niti osudjujem Masadu koji mislim da je malo vise prestrog u svom iznosenju stavova na njegovo pisanje,sa ubedjenjem da sve sto on napise mora da bude u pravu.Mora samo da se umre,i u tami cu uzivati kada budem jednom posla na onaj svet.Do tada uzivacu u svojoj beskrajnoj svetlosti bez citiranja Biblije.Mozda moje reci izgledaju glupo i otrcano ali moram da kazem da su moje.

Погледај напоље кроз прозор и кажи шта видиш ?

Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: T, ne[to si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:25 pm

Ма ок, питам само. Постах забринут.

Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:28 pm

Pa ne znam u kom delu zivis,ali kod mene prvo u dusi je sve svetlo,a kada iskreno pogledam kroz prozor od toliko svetiljki,izloga i kafica i da zelim mrak nemam ga.Nemoj ti da si nista zabrinut za ljude koje vole svelost brini se ti o ljudima koji ceo zivot provedose u mraku. :DSamo se ti opusti i uzivaj u njemu.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:33 pm

Pa ne znam u kom delu zivis,ali kod mene prvo u dusi je sve svetlo,a kada iskreno pogledam kroz prozor od toliko svetiljki,izloga i kafica i da zelim mrak nemam ga.Nemoj ti da si nista zabrinut za ljude koje vole svelost brini se ti o ljudima koji ceo zivot provedose u mraku. :DSamo se ti opusti i uzivaj u njemu.

Ма уживам ја не брини. А како душа види светлост ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:33 pm

Oprosti pogresila sam u izrazavanju ne vidi se ona se oseca.Osecaje mogu da ti opisujem ne mogu da ti ih definisem.

Poslednji izmenio Beskraj dana 11/8/2011, 9:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:34 pm

Тема се сели у филозофију. Тонитрусу је досадно у путињи а Бес недостаје добро шибање.

Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:34 pm

Oprosti pogresila sam u izrazavanju ne vidi se ona se oseca.

Управо то хтедох да чујем.

Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:35 pm

Masada ::
Тема се сели у филозофију. Тонитрусу је досадно у путињи а Бес недостаје добро шибање.

Ti ces da mi kazes.Vidim nama sve fali samo tebi je sve u redu,pa sto se onda zabadas ako ti je sve potaman.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:43 pm

Творац мора да се забада свуда.

Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:44 pm

Cekaj ajmo ovako zasto smatras da svi ovde moramo i trebamo da razmisljamo kao ti.Svako je licnost koliko znam za sebe,i svako od nas ima neke izgradjene stavove.Po meni nije normalno i ja bi se lose osecala ako bi morala da mislim ono sto ti mislis,a ti to stalno nameces.I ako ti se slucajno ne dopada onaj ko ne misli kao ti ti tu teoriju nazivas sibanjem.E pa lepo.T NESTO SI JOS HTEO?Od mene je previse.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:50 pm

Па ако ниси приметила, Т је миран у већем броју месеци, седи у пустињи и машта о лепотици. Када крене нека фрка ево га, ко чупавац из кутије. Онда почне филозофија која се заврши Библијом и цитатима из ње. У вечини случајева сам Фарисеј. Тамо негде другде и Ђаво, Сотона и хебем ли га шта још више. Не нападам туђе мишљење ако је то мишљење а не преписан цитат из назови свете књиге у црним корицама, пази боју, мада нове верзије су уцрвењене, на радост нововерника.

Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime11/8/2011, 9:57 pm

Masada primecujem ja i neprimecene stvari.Ne boj se ovde provedem vise vremena nego sto bi trebala.Tako da osoba T sve sto je iznela znam da nije rekla iz nekih losih namera,niti koga da povredi.Sto se tice lepotice,moj savet mu je da otvori prozor i pogleda malo sta se desava kroz njega,ovde mu srece nema.A sto se tice citiranje Biblije tu sam vec iznela svoje misljenje.

Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime12/8/2011, 2:30 am

@Masada

1 Mojsijeva 4:9 Tada reče Gospod Kajinu: Gde ti je brat Avelj? A on odgovori: Ne znam; zar sam ja čuvar brata svog?

Luka 11:34-36
34 Sveća je telu oko. Ako dakle oko tvoje bude zdravo, sve će telo tvoje biti svetlo; ako li oko tvoje bude kvarno, i telo je tvoje tamno.
35 Gledaj dakle da videlo koje je u tebi ne bude tama.
36 Jer, ako je sve telo tvoje svetlo da nema nikakvog uda tamnog, biće svetlo kao kad te sveća obasjava svetlošću.

Jovan 3:19-20
19 A sud je ovaj što videlo dođe na svet, i ljudima omile većma tama negoli videlo; jer njihova dela behu zla.
20 Jer svaki koji zlo čini mrzi na videlo i ne ide k videlu da ne pokaraju dela njegova, jer su zla.

Jovan 1:5 I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime12/8/2011, 9:24 am

I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze. :cheers:E ja to hocu pojedincima stalno da objasnim ali oni to ne zele da vide imam osecaj kada mi spomenu tu tamu kao da je spominju radi nekog fazonona,misleci kako je to nesto IN.I sto je zanimljiva stvar ta tama se ko epidemija siri,culi od jednog pa svi pohrlili u njene hodnike.Pa nisam krtica da zivim u stalnoj tami i mraku.Ako je neko tu tamu dodirnuo dodirnula sam je u svakom pogledu,ali opet kazem i kazacu sto dalje od mene ona nikada ne moze biti izvor svetlosti moje duse.Samo onaj ko je nikada nije osetio moze da je stalno zeli i priziva kao pojedinci.Ili vec da je citiraju.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime14/8/2011, 9:00 pm

@Masada

1 Mojsijeva 4:9 Tada reče Gospod Kajinu: Gde ti je brat Avelj? A on odgovori: Ne znam; zar sam ja čuvar brata svog?

34 Sveća je telu oko. Ako dakle oko tvoje bude zdravo, sve će telo tvoje biti svetlo; ako li oko tvoje bude kvarno, i telo je tvoje tamno.
36 Jer, ako je sve telo tvoje svetlo da nema nikakvog uda tamnog, biće svetlo kao kad te sveća obasjava svetlošću.

19 A sud je ovaj što videlo dođe na svet, i ljudima omile većma tama negoli videlo; jer njihova dela behu zla.
20 Jer svaki koji zlo čini mrzi na videlo i ne ide k videlu da ne pokaraju dela njegova, jer su zla.

То је туђе мишљење, твоје је на све ово ????????? У тим годинама требао би да размишљаш и главом, није све од Бога дато само тамо у преписаној књизи митова и легенди.

Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime14/8/2011, 9:02 pm

I Videlo se svetli u tami, i tama Ga ne obuze. :cheers:E ja to hocu pojedincima stalno da objasnim ali oni to ne zele da vide imam osecaj kada mi spomenu tu tamu kao da je spominju radi nekog fazonona,misleci kako je to nesto IN.I sto je zanimljiva stvar ta tama se ko epidemija siri,culi od jednog pa svi pohrlili u njene hodnike.Pa nisam krtica da zivim u stalnoj tami i mraku.Ako je neko tu tamu dodirnuo dodirnula sam je u svakom pogledu,ali opet kazem i kazacu sto dalje od mene ona nikada ne moze biti izvor svetlosti moje duse.Samo onaj ko je nikada nije osetio moze da je stalno zeli i priziva kao pojedinci.Ili vec da je citiraju.

Без таме нема ни живота. Како би било да је по цео дан само светлост ?

Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime16/8/2011, 9:09 am

@Masada

То је туђе мишљење, твоје је на све ово ????????? У тим годинама требао би да размишљаш и главом, није све од Бога дато само тамо у преписаној књизи митова и легенди.

...Masada...

...to je moje mišljenje, a tuđa je samo interpretacija... ako nešto opšte i univerzalno uopšte može da se posmatra kao nečije, ili tuđe...

A ne vidim zašto bih se trudio da nešto što je već napisano, i odražava smisao ili stav koji želim da istaknem, prepričavam naširoko svojim rečima (i još možda da ga veličam kao svoje? scratch )... pa takvo prepričavanje smo radili na pismenom iz srpskog u trećem razredu osnovne škole... dobio sam 5 tada, pokazao sam da znam, koliko puta treba da dokažem tu svoju sposobnost?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime16/8/2011, 9:43 am

Slozila bi se sa Tonitrusom ako postoje neke stvari koje su vec napisane i koje zelimo u zivotu da istaknemo i da ih primenimo zasto bi ih sada zbog nekih izvrtali.Imam osecaj da Masada od pojedinaca trazi da se izmislja vec postojeca topla voda.Pa izmisli je,ko ti brani.A na konstataciju bez tame nema zivota zaista ostajem bez komentara,dugo nisam cula ovakvu glupost.Stvarno izvini ali kada ja ostanem bez teksta onda nesto zaista nije u redu.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime16/8/2011, 9:09 pm

@Masada

...Masada...

...to je moje mišljenje, a tuđa je samo interpretacija... ako nešto opšte i univerzalno uopšte može da se posmatra kao nečije, ili tuđe...

A ne vidim zašto bih se trudio da nešto što je već napisano, i odražava smisao ili stav koji želim da istaknem, prepričavam naširoko svojim rečima (i još možda da ga veličam kao svoje? scratch )... pa takvo prepričavanje smo radili na pismenom iz srpskog u trećem razredu osnovne škole... dobio sam 5 tada, pokazao sam da znam, koliko puta treba da dokažem tu svoju sposobnost?

Прочитај још једном то све у књизи па види колико ти је мишљење различито од онога што пише, јер понашањем не доказујеш то у шта верујеш.

Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime16/8/2011, 9:12 pm

Slozila bi se sa Tonitrusom ako postoje neke stvari koje su vec napisane i koje zelimo u zivotu da istaknemo i da ih primenimo zasto bi ih sada zbog nekih izvrtali.Imam osecaj da Masada od pojedinaca trazi da se izmislja vec postojeca topla voda.Pa izmisli je,ko ti brani.A na konstataciju bez tame nema zivota zaista ostajem bez komentara,dugo nisam cula ovakvu glupost.Stvarno izvini ali kada ja ostanem bez teksta onda nesto zaista nije u redu.

После оних мојих писанија о трагачу, питала си ме у једној поруци да ли се владам тако како сам написао ? Рекао сам ти да се трудим да будем такав. Слагала се ти са Тонитрусом или не, он потпуно исто себе лаже као и ја по некада када скренем са пута. Само што ја лаж своју и признам.

Gost
Gost

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime17/8/2011, 6:48 pm

Прочитај још једном то све у књизи па види колико ти је мишљење различито од онога што пише, јер понашањем не доказујеш то у шта верујеш.

Možda si u pravu Masada, ali bih te zamolio da mi kažeš koje je to moje ponašanje koje doživljavaš kao suprotno od nečega ušta po tvom mišljenju ja verujem. Nekako, samo one ljude koji mi ukazuju u čemu (iz njihove perspektive) grešim, doživljavam kao prave prijatelje.

Osim toga, niko nije savršen... čovek može samo da teži nekim idealima, ali je pitanje koliko je bilo ko sposoban da ispuni čak i sopstvena očekivanja kad je, ajde nazovimo, "željeni kvalitet čoveka" u pitanju. Ja sam definitivno čovek koji je daleko, daleko od savršenstva, i iz svoje, i iz bilo čije perspektive.

Ali, to me ne sprečava da imam ideale, i da verujem da i ja, i bilo koji drugi čovek, može tokom života da dostigne "željeni kvalitet čoveka"... i da je zapravo to osnovni smisao postojanja i jedini životni zadatak svakog čoveka, za čije je bar delimično ispunjenje potrebno mnogo vremena - bar jedan ceo dugačak život... ako čovek utroši ceo život, a napravio samo jedan korak ka tom cilju, dao je neuporedivo više smisla svom postojanju od čoveka koji je mnogo toga uradio i proživeo a nije uspeo da napravi taj korak ka "željenom kvalitetu čoveka". Čak postojanje čoveka koji se trudio da taj korak napravi, a nije u tome uspeo, ima više smisla od postojanja čoveka koji taj korak nije ni pokušao da napravi... eto mog trenutnog mišljenja, koje, naravno, ne mora nužno da bude ispravno... dotle sam stigao u ovom trenutku... ko zna kroz koje ću faze još da prođem na svom životnom putu... idem, posmatram svoje transformacije, delim sa drugima svoja iskustva... ko ne želi da primi informaciju, ja ga ne teram... mislim, jednostavno ne mora da sluša ono što kažem, niti da čita ono što pišem... a kao što si rekao, čak ni ne pišem mnogo...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime17/8/2011, 8:38 pm

Možda si u pravu Masada, ali bih te zamolio da mi kažeš koje je to moje ponašanje koje doživljavaš kao suprotno od nečega ušta po tvom mišljenju ja verujem. Nekako, samo one ljude koji mi ukazuju u čemu (iz njihove perspektive) grešim, doživljavam kao prave prijatelje.

Osim toga, niko nije savršen... čovek može samo da teži nekim idealima, ali je pitanje koliko je bilo ko sposoban da ispuni čak i sopstvena očekivanja kad je, ajde nazovimo, "željeni kvalitet čoveka" u pitanju. Ja sam definitivno čovek koji je daleko, daleko od savršenstva, i iz svoje, i iz bilo čije perspektive.

Ali, to me ne sprečava da imam ideale, i da verujem da i ja, i bilo koji drugi čovek, može tokom života da dostigne "željeni kvalitet čoveka"... i da je zapravo to osnovni smisao postojanja i jedini životni zadatak svakog čoveka, za čije je bar delimično ispunjenje potrebno mnogo vremena - bar jedan ceo dugačak život... ako čovek utroši ceo život, a napravio samo jedan korak ka tom cilju, dao je neuporedivo više smisla svom postojanju od čoveka koji je mnogo toga uradio i proživeo a nije uspeo da napravi taj korak ka "željenom kvalitetu čoveka". Čak postojanje čoveka koji se trudio da taj korak napravi, a nije u tome uspeo, ima više smisla od postojanja čoveka koji taj korak nije ni pokušao da napravi... eto mog trenutnog mišljenja, koje, naravno, ne mora nužno da bude ispravno... dotle sam stigao u ovom trenutku... ko zna kroz koje ću faze još da prođem na svom životnom putu... idem, posmatram svoje transformacije, delim sa drugima svoja iskustva... ko ne želi da primi informaciju, ja ga ne teram... mislim, jednostavno ne mora da sluša ono što kažem, niti da čita ono što pišem... a kao što si rekao, čak ni ne pišem mnogo...

Па види овако, прво си био тамо у оној твојој пустињи, па онда си се уредно вадио оданде када год је овде нека фрака избила. Пипика беше први, па она луда од бога са БК, па сада се и овде умеша ти као, можда ће и ту да буде фрка па да се мало наслађујеш нашим губљењем енергије.
Лепо си тамо у пустињи само Бес нервирао називајући је, како беше, ? Не могу да мотам да тражим доле у теми. Ти уживаш да нервираш људе, додуше такав си, несавршен како кажеш. Људски, превише људски, нема везе са овим цитатима који и не говоре много, попут Шекспира су некада. Немој да ме доживљаваш пријатељем, молим те.

Ти не идеш нигде на путу. Шеташ само оном лејом у парку којом сви иду. Одважни су они који скрену са пута и у наличју нечега нађу лице. Баци ту црну књигу и цитате, делује на мозак. Свете књиге су нанеле највише зла на земљи, ратове су донеле, страхоте, не због речи које су у њима већ због догме коју садрже а прихватише је они који само шетају правом линијом бојећи се себе и онога што носе у себи.

И још само једно питање, ти верујеш у то што цитираш зато што мораш, зато што желиш или зато што то можеш ?

Sponsored content

T, nešto si teo ? Empty
PočaljiNaslov: Re: T, nešto si teo ?   T, nešto si teo ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

T, nešto si teo ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: