LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Ogledalo koje je pravo ogledalo?

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost

Ogledalo koje je pravo ogledalo? Empty
PočaljiNaslov: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 12:53 pm

Sve naše aktivnosti, ciljevi, planovi, odnosi, uglavnom se vrte oko pokušaja da shvatimo tko smo i kakvi smo. Jesmo li stravstveni ili smireni, jesmo li uzbudljivi ili predvidljivi, jesmo li snažni ili krhki, okretni ili nespretni, odani ili nemirni, topli ili distancirani?
Jedini odgovor na pitanje što smo i kakvi smo možemo dobiti kroz ljude oko sebe i kroz odnose koje stvaramo. Oni su naš odraz, povratna informacija o tome tko smo, koja je naša svrha i naša vrijednost, i u čemu je naša posebnost.
Mi se gledamo u ljudima koji su nam bliski, hvatamo njihove iskre u oku, njihovu namrštenost, njihove pohvale, njihova nezadovoljstva, njihove sumnje, i od komadića sklapamo mozaik, sliku sebe.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Ogledalo... koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 1:04 pm

Pokušaću dati još neka objašnjenja...za ovu temu me inspirisala tema u filozofiji "da li smo zaista onaki kakvim se predstavljamo"
Ja nisam baš uvijek sigurna da li sam upravo onakva ili želim biti takva...i u biti čovjeka je da se prikaže u najboljem svjetlu...i to je razumljivo...i ova tema se može nadovezati na prošlu temu Ega i ...svega ostalog što se tiče nas i psihe...zato postoje terapeuti koji pokušavaju proniknuti u onaj dio naše podsvjesti koji mi svjesno ili nesvjesno ljubomorno čuvamo...prilikom registrovanja na forum...nije bio problem dati podatke o sebi...ali dok smo birali avatar(barem ja)to smo radili pomno i pažljivo...da li postoji razlog zašto baš taj i takav avatar? Pokušajmo sebi objasniti zašto smo izabrali taj avatar i dozvolimo drugima da budu naši psiholozi i protumače vezu nas i našeg avatara...jer sve što napišemo,kažemo,nacrtamo,muziku koju slušamo,način komunikacije,verbalnost baš sve odražava našu ličnost.
Pa počnimo od avatara!!!
:flower:
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 4:08 pm

Pa sto se tice mene i moje psihe, nisam nikako toliko komplikovana,koliko bih bila kada bih se rukovodila gornjim uputama. Ne slazem se ni sa gornjim tvrdnjama, da sebe gledam kroz druge, cak ni kroz svoje bliznje. Mislim da je svako jedinka za sebe ( u svakom smislu ). Odnose sa ljudima gradimo zato sto to tako mora biti, ne sto to mi zelimo, tako da stvarno nikada sebe ne mogu vidjeti u drugima, cak ni u svojoj djeci.
Sto se tice avatara, i tu sam dosta jednostavna. Volim muziku, zavrsila sam osnovnu muzicku skolu i - eto avatara.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 4:22 pm

Pa slažem se u potpunosti....ni ja ne vidim sebe u drugima... i ne možemo biti niko drugi do mi sami,nismo se razumjeli...ali mislim da možemo naučito nešto o sebi gradeći vezu sa drugima, zato što naravno želimo graditi veze...

Citat :
Mi se gledamo u ljudima koji su nam bliski, hvatamo njihove iskre u oku, njihovu namrštenost, njihove pohvale, njihova nezadovoljstva, njihove sumnje, i od komadića sklapamo mozaik, sliku sebe.

gledajući njihove reakcije ipak naučimo nešto o sebi...naravno ako želimo..ja sam nažalost komplikovana osoba i puno analiziram, što moram priznati da nije dobro...i nije mi svojstvena usamljenost...doslovno sam društveno biće...a što se tiče mog avatara...nije toliko jednostavno...nisam bila u Africi,niti mi je kućni ljubimac bila puma.
:flower:
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 5:23 pm

Stavim ja nekada kao avatar Elvisa Presleya kao kauboja sa cigaretom i istina je da bih voljela da sam musko ali mi ne moze biti, hi,hi, tako da si u pravu za avatare. I ja o ljudima sudim po avatarima, jer mislim da ipak otkrivaju dio sebe. Stavljaju ono sto jesu ili ono sto bi htjeli biti.

Ogledalo koje je pravo ogledalo? Thumbs_2004EElvis-Presley-Posters
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 5:46 pm

O tome sam htjela malo razgovarati...ja sam jako otvorena i blijeda...a željela bih imati dozu misterioznosti i biti tamnoputa...živjeti u nekom bliskijem kontaktu sa prirodom i kao kleopatra biti fatalna žena sa svim svojim lavovima!!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 7:24 pm

Hi,hi, bas si me any nasmijala. Zasto biti fatalna?Toliko mnogo ih je sada fatalnih ( koje misle da su fatalne). Najgori primjer je Karleusa. Ne daj Boze da je iko onakav. Po meni je danas normalnost primamljiva, jer je rijetko ima. Tako da su se sada malo stvari promjenile i " normalni " ce uskoro biti na visokoj cijeni, jer ih ima sve manje,hi,hi. Eto ti sanse za tzv. blijedost. Mislim da uopste nisi blijeda.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 8:27 pm

Znaš da mi je drago što sam te nasmijala...naravno da ne želim biti ni K od Karleuše...ali ovakve cure su slabo primjetljive...pa me zbilja iznenadilo da si se osvrnula na moja recimo štreberska studentska naklapanja...želim biti učena mlada žena...naravno poslije i majka i ostalo...ali i ako ne izgledam, osjetljiva sam na neke nepravde...moram priznati ponekad se osjećam i dominantno...sve zavisi o situaciji...da li su mane ili vrline?Nisam sigurna...ali takva sam i tu se ne može ništa!!! :flower:
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 8:45 pm

Ogledalo, ogledalo? Sta nam kaze ogledalo? Nasli smo mladu zenu koja zeli da radi na usavrsavanju svoje licnosti, koja zeli sebe da ispuni ulogom majke, koja zivi zivot. Eto jedne lijepe slike u ogledalu. Drzi se nje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime3/4/2009, 10:57 pm

Hvala na tim lijepim riječima upravo mi je to trebalo...poslije pogreške koju sam napravila na predhodnoj temi o Egu...to mi mišljenje ipak vrati malo samopouzdanja...zato jedan cvijet za tebe.

Ogledalo koje je pravo ogledalo? Valentinovo_ruasrce_pusa_soft_GIF
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime4/4/2009, 12:40 am

Hvala any. Ja ne vidim nista strasno, malo vise price, ali svi smo nekada bili mladi i brzopleti i ovakvi i onakvi. Svi trebamo da pogledamo u ogledalo i uocimo svoje nedostatke, a drugi ce svoje. Ti si ucinila taj korak i pogledala u ogledalo. Eto , bas smo dobro ispunile zadatu nam temu, hi,hi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime4/4/2009, 10:32 am

Draga besherat...što se tiče ogledala...ja svako jutro ustanem i pred ogledalom kažem sma sebi...ovaj dan mora biti bez problema...(o kakvim problemima je riječ još je rano za reći)nekad uspijem,nekad ne uspijem...i naravno dan se mora pregrmiti...bilo sa ogledalom ili bez... :flower:
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime17/4/2009, 2:44 pm

svako jutro kada se prbudim zahvalim se Bogu sto sam ziva. i obecam sebi da cu uzivati u jos jednom poklonjenom danu.
a kada se pogledam u ogledalo samo mi pada na pamet kako sam lepa.... :-)
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime21/1/2010, 10:13 pm

any ::
Sve naše aktivnosti, ciljevi, planovi, odnosi, uglavnom se vrte oko pokušaja da shvatimo tko smo i kakvi smo. Jesmo li stravstveni ili smireni, jesmo li uzbudljivi ili predvidljivi, jesmo li snažni ili krhki, okretni ili nespretni, odani ili nemirni, topli ili distancirani?
Jedini odgovor na pitanje što smo i kakvi smo možemo dobiti kroz ljude oko sebe i kroz odnose koje stvaramo. Oni su naš odraz, povratna informacija o tome tko smo, koja je naša svrha i naša vrijednost, i u čemu je naša posebnost.

Ni ja se ovde nikako ne bi slozila da se gledam u ljudima koji su mi bliski.Jer po meni to nisam onda ja nego neko ko me je takvu njihovim postupcima napravio ili kako ti tece sklopio mozaik.Ja s time zaista nemam veze,niti se slazem sa ovom ne znam odakle si izvukla teorijim.Mislim da nikakve odgovore ni povratne ni nepovratne ne mogu dobiti od svih mojih bliskih osoba.Nikakva ogledala mi ne trebaju da bi znala kakva sam,jer ja sam zaista neko ko nenosi masku sasvim sam prirodna i u smehu i u besu i u sreci i u tuzi tako da mi nikakva ogledala ovoga sveta nisu potrebna.Najbolje poznajem sebe.Zaista imam dobru samopoznaju svih svojih mana i vrlina sto je vrlo bitno.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Rogue

Rogue

Ženski
Broj poruka : 5
Godina : 29
Datum upisa : 19.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime22/1/2010, 3:42 am

Beskraj ::

Ni ja se ovde nikako ne bi slozila da se gledam u ljudima koji su mi bliski.Jer po meni to nisam onda ja nego neko ko me je takvu njihovim postupcima napravio ili kako ti tece sklopio mozaik.Ja s time zaista nemam veze,niti se slazem sa ovom ne znam odakle si izvukla teorijim.Mislim da nikakve odgovore ni povratne ni nepovratne ne mogu dobiti od svih mojih bliskih osoba.Nikakva ogledala mi ne trebaju da bi znala kakva sam,jer ja sam zaista neko ko nenosi masku sasvim sam prirodna i u smehu i u besu i u sreci i u tuzi tako da mi nikakva ogledala ovoga sveta nisu potrebna.Najbolje poznajem sebe.Zaista imam dobru samopoznaju svih svojih mana i vrlina sto je vrlo bitno.

Delimično se slažem sa ovim. Svako ko nas poznaje ima različitu sliku o nama. Davno sam čitala jednu knjigu gde jednom čoveku žena čisto bez razloga kaže da ima veliki nos i njega to počne da proganja jer je živeo 40 godina ne znajući da ima veliki nos i onda počinje opsesivno da razmišlja o tome kako on nikada nije samo on kada je u prisustvu drugih ljudi, već postoje nekoliko njega u zavisnosti od broja ljudi koji su sa njim... Ukratko, da ne dužim, i ja mislim da čak ni onaj ko te najbolje poznaje ne može videti tebe onako kako se ti vidiš... I na kraju, nešto u čemu se ne slažem sa gornjim postom, mislim da nikada ne možemo sigurni koja je od tih slika o nama prava, t. da li je naša slika o nama prava...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime8/2/2010, 6:42 pm

Ne znam, moj utisak govori da su odrazi raznoliki, percepcija drugacija u razlicitih ljudi. Ne cinim nista narocito da bih sebe drugima priblizila onakvom kakvom sebe vidim. To sam sto jesam...preostaje da to prihvatim, zavolim, poboljsam a i drugima ne preostaje nista drugo no da to razumeju i imaju od mene ako zele. A ogledalo me najvise potseca na pricu o Narcisu... Mislim da bih se pronasla negde tu medju redovima. Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_biggrin

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Dragana

Dragana

Ženski
Broj poruka : 88
Datum upisa : 28.11.2009

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime8/2/2010, 7:24 pm

Ne bih se složila sa tumečenjem kako su ljudi koji na s okružuju i odnosi koje imamo sa njima jedini koji nam mogu dati odgovore na pitanje ; tko smo mi uistinu i što smo .
Mi sami smo jedini oni koji mogu dati ispravan odgovor na to pitanje . Način reagiranja na određene situacije u međuljudskim osnosima , mogu nam samo pomoći da lakše shvatimo sebe i svoja ponašanja .
Ono što vidim u ogledalu , sam ja sama , ja stvarna i ona kakv a uistinu jesam . Koliko ću to moći na ispravan način shvatiti i uopće razaznati , ovisi isključivo o samoj meni . Ne o ljudima koji me okružuju .
Ja mogu u drugima vidjeti njihovo nezadovoljstvo , sumnje i sl . ali , ono je dio njih . A ne dio mene i moje istinske stvarnosti .
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ogledalo koje je pravo ogledalo?   Ogledalo koje je pravo ogledalo? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Ogledalo koje je pravo ogledalo?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Psihologija-
Skoči na: