LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Smisao zivota

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime9/4/2009, 9:48 am

U mladosti sam voljela mnogo da filozofiram o kategorijama, kojima nisam mogla sagledati dimenzije, a jos manje shvatiti njihov smisao. Poslije teske bolesti i smrti prvog muza, pocela sam da shvatam sve filozofske kategorije- na zivotan nacin. Jedna od tih kategorija je i smisao zivota.
Imali smo jednoga djecaka, covjeka koji je zavrsio fakultet, radio, volio, imao djecu, zivio neke svoje ispisane dane. Sve je stalo u 35-oj. Da li je to mjera necijeg zivotnog smisla ? Zivot se poigrava na surov nacin, kada djeca dobiju najnizu mogucu penziju. Na pitanje : " Zbog cega je odredjena najniza penzija , za covjeka koji je fakultetski obrazovan ? " odgovor glasi - nema dovoljno godina radnog staza. A da li je tu ironija sto je covjek umro ? Koji je onda njegov smisao zivota?

Ja sam malo vise sjetna u ove lijepe proljecne dane. Voljela bih da neko da malo ljepse vidjenje ove teme i malo ljepse oboji ova razmisljanja.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime9/4/2009, 4:04 pm

Zaista je tesko naci smisao kad te nepravda sastavi... Ja bih volela da ti obojim dane lepim bojicama, posaljem isecak duge... ne znam da li mogu. Smisao za mene je u netrazenju smisla, u prihvatanju zivota kao takvog, kao dara Prirode, Boga, kako ko zeli. Osecati ga u svim porama, kad je lep i kad je ruzan, kad goraci i kad sladi, biti prisutan u trenutku, u sopstvenom telu i dusi- potpuno.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime9/4/2009, 4:50 pm

Hvala ti SaMar na rijecima podrske. Ja u principu vjerujem u smisao zivota, jer da ne vjerujem, mislim da bi mi bilo tesko da zivim. Ova situacija, koju sam opisala, je jedna upecatljiva crtica iz mog zivota, koja mi je slikovito predocila , kako te drustvo ponizi, kako ponizi i neciji zivot i neciju smrt, svodeci covjeka na nekih 60 e . Zar covjek vrijedi toliko malo ? Da li onda mozemo zivotu vidjeti neki smisao, kad ti ga drustvo tako ruzno obesmisli ?
Zanemarimo grubu stvarnost i nadjimo smisao u svojim dusama.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime9/4/2009, 9:08 pm

Lepo si to rekla- naci smisao u svojoj dusi. Danas svet zna da bude tako surov, za svako pravo koje ti pripada kao ljudskom bicu treba da se boris do krvi umesto da se podrazumeva. Tesko je ignorisati a jos teze ponekad boriti se sa vetrenjacama. Zato treba nauciti prihvatiti ono sto ne mozes da promenis i gledati da pronadjes lepotu u malim stvarima u svojoj blizini. Znam da nisam rekla nista novo ali ponekad je potrebno da cujemo od nekog drugog ili da ponavljamo sebi vise puta da ne zaboravimo.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime12/4/2009, 9:28 pm

I ja se pitam koji je smisao zivota. Danas sam bila na sahrani mog kuma koji mi je krstio decu. Umro je u 51. godini zivota. Ostavio je dve cerke od 14 i 7 godina i zenu...i majku...
i koji je smisao zivota?
On ga je imao.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime13/4/2009, 2:59 pm

Na kraju biva mnogo bitnije, ne koliko dugo je neko ziveo vec koliko je umeo da oseca zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime14/4/2009, 8:37 pm

Zivot je kao instrument, ako ga niko ne dodirne i ne zasvira na njemu gubi smisao. Kakva ce muzika iz njega izaci zavisi od onoga ko ga uzima u ruke a uzimaju ga i prosjaci i bogatasi i ludi i pametni, glupaci i poneki genije. Svako od nas ostavlja nesto iza, to moze biti dobro ili lose ali ostaje iza nas.

https://poezija.darkbb.com
SaMar

SaMar

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime15/4/2009, 12:17 pm

Zivot je kao dugi niz stepenika koji vode ko zna gde, ako non-stop razmisljamo kuda to stremimo i da li je bolje i lepse koji stepenik vislje, ako zurimo da stignemo, ako trazimo smisao u tom nekom konacnom, zamisljenom ili nezamislivom cilju, necemo primetiti lepote oko nas dok se penjemo, necemo uzivati u samom cinu penjanja, a to je jedino sto zaista posedujemo i jedino sto treba da nam bude bitno.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime15/4/2009, 12:41 pm

Jovan Ducic je rekao : " Mnogi se ljudi tuze da im prodje cio vijek trazeci zivotu neki smisao, koji, ako uopste postoji i nije drugdje nego u samom trazenju. "
Mislim da je ovo prava definicija, a neki smisao zivotu i ne pokusavam da trazim, jer mislim da bih dosla do nekog saznanja , koje mi se bas i ne bi svidjelo, tj. da nekog narocitog smisla i nema.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime17/4/2009, 2:39 pm

iskreno, nisam sigurna da ste ovo pisali meni...ali je pomoglo da malo azumem neke stvari...da me otrgne iz letargije u koju sam pala zbog tuge.

hvala
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime18/4/2009, 2:00 am

Moj smisao života je Jana...ako bi se njoj nešto desilo...mislim da bih teškom mukom našla drugi smisao života!!!

Smisao zivota 28lwb3m
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime19/4/2009, 10:54 am

trazila sam po netu sta je smisao zivota. i naravno nista pametno nenadjoh...samo gomilu necega...

Smisao Zivota je ovaj trenutak u kom se sad nalazimo! Proshlost je samo sklop molekula u nashem mozgu, a buducnost je logaritamska rastuca funkcija beskonachnih gluposti!
Coca - Cola

Je ono sto najcesce trazimo kada smo u velikim govnima...

i valjda je tako...ni nemislim o tome kada nisam u govnima...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime3/5/2009, 10:00 pm

Nista ne moze duhovno obagatiti coveka kao ljubav.
Zato se slazem da je za mene ljubav smisao zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime24/5/2009, 6:01 pm

I bol i patnja kao i smrt su smisao.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime24/5/2009, 6:38 pm

"Kakve su ti misli takav ti je život."

"Smiri se ti i smiriće se hiljade oko tebe."

Recimo da su ove dve rečenice ono čime se vodim.
Osmeh na lice i idemo dalje.Naravno Ljubav je ta koja mi daje taj osmeh i sav smisao moga zivota.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime24/5/2009, 7:00 pm

Ljubav, smrt i snovi, reci, koje cine zivot, smisao nadjen u stihu.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime24/5/2009, 7:11 pm

Ljubav je smisao svega,po meni...Ljubi bližnjeg svog,kao samog sebe...tako bi trebalo da gledamo na život,to je osnova svega,nakon toga sve dobija svoj smisao...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime24/5/2009, 7:13 pm

A ako bliznji ne ljube tebe kako onda gledati na sve ? Mislim fikcija je u pitanju, ne tvoja ili necija stvarnost.

Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime24/5/2009, 7:49 pm

Masada ::
A ako bliznji ne ljube tebe kako onda gledati na sve ? Mislim fikcija je u pitanju, ne tvoja ili necija stvarnost.

Ne znam zaista nisam o tome razmisljala...ako te bliznji ne ljube ljubi ti njih.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime27/5/2009, 7:48 pm

Nesagledive su duhovne borbe koje izmicu ljudskom oku i koje postaju vidljive
tek u granicama covekovog vremena i prostora-onda kada dobiju oblik zemlje,
a i tada su pristupacne samo odabranima.
Ko bude znao da isprica Istinu o Nedostiznom koje krije u sebi SMISAO SVEGA
pa i smisao zivota taj ce pobediti i "dole"i "gore"

Rece jedan moj prijatelj i ja se slozih sa njim.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime27/5/2009, 10:10 pm

evo, ko sto rekoh...sada kad me nerazara tuga, sve mi je potaman...nemogu se nicega setiti.
mislim da je zivot sam smisao...
Nazad na vrh Ići dole
black-devil

Broj poruka : 9
Datum upisa : 04.06.2009

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime4/6/2009, 11:04 pm

Imaj na umu da su veliki uspesi i velike ljubavi spojeni sa velikim rizicima. Kad gubis nemoj izgubiti pouku koju iz toga mozes izvuci.
Nemoj dozvoliti da zbog malog nesporazuma izgubis veliko prijateljstvo. Podeli svoje znanje sa drugima. To je put da postanes besmrtan. Presudi svoj uspeh po onome cega si se morao odreci da bi to postigao. Ne smej se snovima drugih ljudi. Zivi dobrim i casnim zivotom. Kada ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime5/6/2009, 10:21 pm

black-devil ::
Imaj na umu da su veliki uspesi i velike ljubavi spojeni sa velikim rizicima. Kad gubis nemoj izgubiti pouku koju iz toga mozes izvuci.
Nemoj dozvoliti da zbog malog nesporazuma izgubis veliko prijateljstvo. Podeli svoje znanje sa drugima. To je put da postanes besmrtan. Presudi svoj uspeh po onome cega si se morao odreci da bi to postigao. Ne smej se snovima drugih ljudi. Zivi dobrim i casnim zivotom. Kada ostaris moci ces se osvrnuti i jos jednom uzivati u zivotu.

Ovo mi se bas svidjelo i popravilo moje jadno raspolozenje.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime5/6/2009, 10:28 pm

Чини ми се да га понекад изгубим, хиљаде постављених питања, одговора нема. Тако треба, или не ?

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime6/6/2009, 11:23 pm

ma smisao zivota je ziveti. disati punim plucima. kako god...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime7/6/2009, 11:27 am

Svetlost u svakoj tami.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime15/6/2009, 6:56 pm

Pocela sam da sve sto sam starija i starija uopste da ne razmisljam o smislu zivota sa strane filozofije.Jer ustvari filozofija zivota je jedna knjiga koja moze stalno da se cita i da nikada ne bude procitana.Zivot je nesto nepredvidljivo...i nesto sto mi se cini koliko god mi mislili cesto i ne zavisi od nas samih.Tezim da ga sto zdravije prozivim u ovom ludom vremenu.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime15/6/2009, 7:17 pm

Zavisi, ne primecujes da zavisi od tebe, koracas ulicom, stajes uz izloge, gledas u njih, na kraju uhvatis sebe da posmatras svoju figuru kojoj pocinjes da se divis bez obzira na to koliko ti je godina, kako si obucena, lepo ili odrpano, eto, malo karikirano ali utices na smisao i time.

Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime16/6/2009, 9:14 pm

Zivot ima smisla, ako nas taj smisao ispunjava radoscu i dobrotom koju cemo velikodusno poklanjati drugima
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime22/6/2009, 8:38 pm

Ne znam da li je iko od vas ,ikada pomislio da bismo bili sretniji da ne stavljamo sebe na prvo mesto???!!![Prvo ja sebe stavljam ali sam razmisljala na ovu temu i dosla do zakljucka]Mozda smo rodjeni da usrecimo druge,mozda bismo bili sretniji kada bi,umesto da se pitamo sta bi nas to ucinilo srecnima,mozda trebali napraviti nesto da usrecimo drugoga...Mozda bi se tada kvalitet naseg zivota popravio!!!Uvek ocekujemo nesto od zivota,a ne pitamo se da li mozda neko,ocekuje nesto od nas!!!!Mozda je smisao zivota,pomoci drugima,da bi pomogao sebi!!!!

Život je neprestalna borba, a smisao života je ostati što duže u toj borbi, što pre se oporaviti od udaraca sudbine, što pre se podići posle padova, boriti se za što kvalitetniji život, i maksimalno uživati u svemu lepom šta život pruža i donosi.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime6/7/2009, 4:53 pm

Smiao života je sam život koji je dat od Boga.Prazan..Mi smo smisao tog života i mi dajemo smisao životu ugrađivanjem sebe u taj život..Kad ugradimo sebe u život koji nam je dat od Boga svojim postupcima smisao života dobija pravi smisao bez obzira kakvi bili ti postpuci..
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime6/7/2009, 6:17 pm

Ispunjenost duse,smeh od srca i sve one male sitnice koje nekad zivot znac.Pomiriti se sa svojim ja, imati osmeh na licu, voleti sebe, voleti ljude...
Boriti se, za sve ono što je vredno borbe...
Prihvatanje uspona i padova, kao sastavnog dela života.

Osmeh na lice i idemo dalje-To je meni osnovni smisao zivota.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime6/7/2009, 6:37 pm

Ходати, падати, устајати, наново ходати, падати .....

Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime6/7/2009, 9:26 pm

..voleti,biti voljen...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime8/7/2009, 9:03 pm

Sve ima svoj smisao samim svojim postojanjem. Jer samo postojanje je smisao života. Ako naš život nema smisao života onda gubi svaku vrednost . Smisao života čine male životne radosti, i nedozvolimo da one prođu pored nas samo zato što tražimo neki svoj «veliki životni smisao». Mogao bi nam ceo život proći u potrazi za njim. A onda dolazi žaljenje – žaljenje na kraju životnog puta jer ga nismo našli – «smisao našeg života».

Nazad na vrh Ići dole
Ptica

Ptica

Broj poruka : 524
Datum upisa : 17.04.2008

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime10/8/2009, 10:41 am

Сутра ће сигурно и кукавице моћи
Оно што данас могу само храбри и прави
Који су у простору између нас и ноћи
Пронашли дивне разлоге другачије љубави

Бранко Миљковић, ''Море пре него усним"
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime10/8/2009, 7:51 pm

Smisao zivota je da kada mi odemo neko ko je bio tu uz nas moze da kaze eto to je ostalo iza njega, to su njegovi prijatelji, to su njegova dela.Porodica je po meni smisao zivota ostaviti iza sebe pametne i postene osobe (cerke ili sinove ), ostaviti dela koje ce ljudi da pamte da kazu on je to uradio i bio je ovakav i onakav.U poslednje vreme cini mi se da smisao zivota nekim ljudima je da osudjuju druge, da ih nerviraju, misleci valjda da ih time nesto uce, najgora vrsta ljudi po meni.Ako nekome zelis dobro nemoj ga osudjivati iza ledja kazi mu to mozda to uspe da promeni,ako ne zelis pusti tu osobu da zivi ne diraj je jer ti nista nije uradila.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 9:57 am

Negde sam citala da ukoliko zelis da sagledas svoj zivot i njegovu vrednost i da li je to ono sto si za sebe zeleo...napisi svoj nekrolog!
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 4:21 pm

SaMar ::
Negde sam citala da ukoliko zelis da sagledas svoj zivot i njegovu vrednost i da li je to ono sto si za sebe zeleo...napisi svoj nekrolog!

Мислим да смо га оставили овде у речима, не један, хиљаде епитафа, хиљаде историја, дневника, нас, у трагу времена које је отишло, за траг времена које долази.

Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 9:03 pm

Smisao života je radost, sreća odnosno blaženstvo, a taj osećaj jedino daje ljubav pa bi se moglo reći da je smisao života i ljubav.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 9:16 pm

Smisao života je povezan i sa ciljem života a to je: oboženje,
a oboženi čovek je iskren, trezven, nježan, samopožrtvovan i ljubavan čovek.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 9:19 pm

Arhimed ::
Smisao života je povezan i sa ciljem života a to je: oboženje,
a oboženi čovek je iskren, trezven, nježan, samopožrtvovan i ljubavan čovek.

Обожен је био и Хитлер.

Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 9:23 pm

Citat :
Обожен је био и Хитлер.

ne, Hitler je bio demonozivan, obožen čovek je čovek u kome je Duh Sveti i koji je Božji lik koji je u duši upodobio Bogu odnosno zadobio Božje podobije

Poslednji izmenio Arhimed dana 11/8/2009, 9:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 9:27 pm

Ишао је у цркву, помагао. У шта је он веровао, у своју визију смисла живота и у расу градитеља, расу владара и ону трећу коју је требало сатрети.

Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 10:06 pm

Ишао је у цркву, помагао. У шта је он веровао, у своју визију смисла живота и у расу градитеља, расу владара и ону трећу коју је требало сатрети.

ne bih znao kako odgovorti na ovo pitanje a ne odgovoriti na ovo pitanje...
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 10:09 pm

Само констатујем његов смисао живота, јасно је ваљда да је од човека до човека оно различито.

Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 10:16 pm

ako te interesuje mogu ti reci u sta ja verujem a to je da svako ima svoju ulogu koja mu je namenjena i koju treba da igra ali da ako mu se ne sviđa uloga (kao nedovojno glamurozna ili suviše skromna recimo) koja mu je dodeljena neka to kaže pošteno a ne lažima, podlostima i manipulacijama da otme ono što mu ne pripada, po objektivnoj vrednosti koju ima i one koju traži

Poslednji izmenio Arhimed dana 11/8/2009, 10:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 10:17 pm

Ја своју видим у овом стварању, понекад натерам и друге да стварају, то је део улоге, где ћу стићи до краја, видећемо.

Gost
Gost

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 10:34 pm

Ја своју видим у овом стварању, понекад натерам и друге да стварају, то је део улоге, где ћу стићи до краја, видећемо.

da, mislim da zaista uspevaš u tome, a verujem i u mnogo čemu drugome
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime11/8/2009, 10:45 pm

kako ljudi postaju svesni svog smisla u zivotu?
ja nesto nevidim sta je moj smisao. bar ne sa filozovskog stanovista...
zadovoljna sam sa svojim zivotom takav kakav je, ja sam ga kreirala i stvarala. da li je mozda moj smisao da izvedem svoju decu na put? to mislim da je zadatak svakog roditelja...
jednostavno neznam...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Smisao zivota Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Smisao zivota
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: