LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Smisao zivota

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

Smisao zivota - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime6/9/2009, 11:50 pm

hepi i ja potpisujem

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime6/9/2009, 11:51 pm

džoni azra ::
smesko zz ds1989 ::
B
Mislim da nasa deca treba sama da nadju smisao svog zivota, ali ih treba nauciti sta je dobro a sta ne.
U potpunosti seslažem sa tobom da ih treba učiti šta je dobro a šta ne,ali bez Božanskog u sebu ne mogu postići punoću vrijednosti smisla života..Bez iskre Božanske u sebi čovjek postaje gord,sujetan,stavlja sebe iznad svih,gubi krotost i vezan je za ovozemaljski smisao života..Granice su mu sužene
i ne može da shvati na pravi način šta je dobro a šta ne..

I sa Bogom u sebi, vrlo često se može upasti u prelest, tako da dobro i zlo , gordost i sujetu, možemo pobijediti i bez Boga. Znam dosta ljudi koji su jako čestiti i poštuju sva Božja pravila, a po poredjeljenju su ateisti, što ne umanjuje ni u čemu njihovu ljudskost i dobrotu. Jako je pogrešno poistovjećivati vjernika sa dobrom osobom a priori.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/9/2009, 12:01 am

Naravno Besherat, znam mnoge ljude koji su vernici idu non stop u crkvu, moj otac je jedan od takvih, ali on nas ugusi time, a usput mnogo osudjuje druge sto po meni nije dobro, da ne pricam o nekim ljudima koji dolaze kod mene kao vernici a u stvari katastrofa. Ima mnogo ljudi koji znaju sta je dobro a sta ne, a da neveruju u Boga, barem ih ja znam dosta.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 7/9/2009, 12:24 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/9/2009, 12:07 am

Smisao života je biti čovjek i učiniti dobro za drugog čovjeka, a ne smarati ljude Bogom i na silu ih tjerati u crkvu. To izaziva samo kontraefekat. Imati ljubavi i razumijevanja za ljude. To možemo naučiti i sami i sami sebe izgrađivati u tome.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/9/2009, 12:19 am

besherat ::
Smisao života je biti čovjek i učiniti dobro za drugog čovjeka, a ne smarati ljude Bogom i na silu ih tjerati u crkvu. To izaziva samo kontraefekat. Imati ljubavi i razumijevanja za ljude. To možemo naučiti i sami i sami sebe izgrađivati u tome.
Polako malo...Ko je tebe naučio svim vrijednostima u životu..Ti sama,ili roditelji..Ili je to usađeno u čovjeku..Ako je to usađeno u čovjeku odakle mu to?
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/9/2009, 12:25 am

Meni reko čika Bogo i ulio u srce i mozak, a za druge ne znam. Very Happy Nisu trebali roditelji ništa da mi kazuju, ljudskosti ili neljudskosti se ne možeš naučiti.Učiniti dobro za drugog čovjeka je i najveći hrišćanski podvig. Ako uzmemo banalan primjer medicinskih sestara koje rade sa najtežim bolesnicima. Meni su one na prvom mjestu što se tiče ljudskosti , a da pri tom ne moraju biti ni " v " od vjernika, zar ne? Znači, smisao života može biti i u tome .
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/9/2009, 12:30 am

besherat ::
Meni reko čika Bogo i ulio u srce i mozak, a za druge ne znam. Very Happy Nisu trebali roditelji ništa da mi kazuju, ljudskosti ili neljudskosti se ne možeš naučiti.Učiniti dobro za drugog čovjeka je i najveći hrišćanski podvig. Ako uzmemo banalan primjer medicinskih sestara koje rade sa najtežim bolesnicima. Meni su one na prvom mjestu što se tiče ljudskosti , a da pri tom ne moraju biti ni " v " od vjernika, zar ne? Znači, smisao života može biti i u tome .

recimo jos da je smisao i cilj zivota zadobiti Duha Svetoga
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime8/9/2009, 12:55 am

Smisao zivota smo mi sami. Iskusenja, ljubavi, strahovi, usponi, padovi... Smisao zivota je citava prica o dualizmu i nasoj borbi sa istim. Kojim putem, kada, kako... Ta pitanja postavljamo svakoga dana. Upravo ona u sebi i njihovim odgovorima, nose smisao ovoga sto mi nazivamo zivotom. Neke stvari ne valja istraziti, ni shvatiti do kraja. I zasto pitati sta je smisao zivota? Mozda nam se odgovor na isto pitanje ne svidi, a mozda je bas u tome sto ne znamo odgovor i tragamo za njim, sam smisao zivota....

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime21/2/2010, 9:54 pm

Smisao zivota je...kada ustanes ujutro iz kreveta, neko ti pozeli dobro jutro
razgrnes zavese sa prozora,pomislis na nekog ko te voli i koga volis,
pomislis na svoju neispunjenu zelju,zamislis svoj cilj i shvatis da zivot ima
smisla Smisao zivota - Page 3 Icon_biggrin .

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime27/2/2010, 4:39 pm

Prvo treba reci sta je zivot?A kada otkrijemo sustinu zivota onda u njemu trazimo smisao.Jer upravo u tome sta je zivot,mi otkrivamo i njen sam smisao Po meni to je staza kojom idemo a neznamo gde će nas ona zapravo odvesti, sa puno skretanja , iskušenja i nadamo se pametnih odluka.
Svako ima svoj put.
Unapred odredjen zadatak na ovoj planeti. Jer svi smo dobilo baš onoliko koliko možemo poneti.

Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski
Broj poruka : 2939
Godina : 47
Humor : naravno
Datum upisa : 23.09.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime22/3/2010, 9:41 am

Smisao zivota..u caroliju malih stvari, sto su nam na dohvat ruke, ali ipak ih cesto ne vidimo, oni koji su u zivotu vise gubili prije su shvatili da je zivot vazniji od smrti..u jednostavnosti naci sjaj i smisao..imati dosta iako nemas mnogo, zivot vraca samo ono sto dajemo drugima, biti beskoristan isto je sto i rana smrt, mozemo biti uvijek bolji i najbolji, ali najbolji mozemo ostati i u kriznim situacijama ako je razumijevanje vece od licnih interesa..prihvatiti sve sto ne mozemo promijeniti.."koristiti" zivot od dana do dana...smiso je zivot sami(nikad do kraja definisan)..
Nazad na vrh Ići dole
ardy

ardy

Ženski
Broj poruka : 107
Datum upisa : 24.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime22/3/2010, 2:59 pm

Ljubav.Ljubav i samo ljubav.
Prema svima i svačemu.Voljeti i biti voljen.Smijati se,radovati malim stvarima.I tako to,baš sam lijena za pisati danas...
Nazad na vrh Ići dole
Ellen

Ellen

Ženski
Broj poruka : 1051
Godina : 41
Datum upisa : 26.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime25/3/2010, 4:39 pm

BITI ISPUNJEN TAKO DA IMATE ŽIVOTNU SVRHU.A vidim to je ono sto mnogima najvise fali a u stvari to ni neprimecuju.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime17/4/2010, 5:24 pm

Spoznaja usavrsavanje i teznja ka visem stepenu svesti. Medju ostalom.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime17/4/2010, 5:48 pm

Smisao života jeste za mene,zaista znati da ovaj život ima smisao,
biti siguran u to.
Zavidim svakom verniku koji,sa sigurnošću,nepokoljebljivo,tvrdi da je
smisao života,sjediniti se s Bogom i Božijom ljubavlju.
Nazad na vrh Ići dole
Bokssha

Bokssha

Ženski
Broj poruka : 28
Godina : 32
Datum upisa : 22.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime23/4/2010, 12:06 am

Meni,smisao zivota je ne traziti smisao...Vec ziveti svaki trenutak sto bolje mozemoi ne pitati se stalno sta je to zivot.
Nazad na vrh Ići dole
http://zezalica.serbianforum.info/
HA-NORCI

HA-NORCI

Broj poruka : 35
Datum upisa : 26.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 9:20 pm

Smisao života si ti sam,čovječe
neznajući da si živ,
jer život promiče pored tebe,
utopljen glupostima
kojima pridaješ važnost,
živi život dok si živ,
jer kad te smrt obuzme,
doći će tama,tama nad tamama,
i prekriće zadnju nadu,nad tobom svetim..
Ko će proslaviti Božije stvaralaštvo bolje od tebe,
Ko će podneti bolje od tebe
muke raspetog...
Zar nije razapet zbog
slave čovječije,zbog tebe
da ga proslaviš ,
i da vidiš gluposti koje se lome
o tvojoj duši,
Kao grane suve
koje pucaju na vetru večnosti..
Čoveče,zagledaj se u sopstvene oči
jer,ti si poezija,
satkan od stihova,
reči,Jer u početku bijaše reč
i reč bejaše svjetlost,
i mnogi je ne poznaše...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 10:08 pm

Ja verujem da svaki trenutak naših života ima smisao!?
Jedino ne znam, ne razumem, ne osećam da li trenutak definiše taj smisao ili smisao definiše trenutak??? To me malo buni.

Nazad na vrh Ići dole
Bokssha

Bokssha

Ženski
Broj poruka : 28
Godina : 32
Datum upisa : 22.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 10:39 pm

Svaki trenutak zivota je ustvari smisao...Svaki prozivljeni trenutak je ceo smisao zivljenja.
Nazad na vrh Ići dole
http://zezalica.serbianforum.info/
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 10:45 pm

Trenutak je stvarnost..
Sve ostalo si zapisi...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 10:51 pm

HA-NORCI ::
Trenutak je stvarnost..
Sve ostalo si zapisi...

Slozila bi se sa ovim,ali toliko trenutaka u zivotu imamo ali da li su svi ti trenuci ipak stvarnost.?Da li tu ima mozda jos necega dok ne stigne do tog zapisa.Jer ipak trenutak je tren...brzina zna cesto i da iscezne.

Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 10:54 pm

Ne radi seo brzini,
radi se o kriku vapaja duše
za samim sobom..
Tremutak je suviše spor
da bi ga uhatili u našoj brzini gluposti..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 10:59 pm

Kako za koga za mene su trenuci brzina,prosto ne mogu da ti objasnim kojom brzinom svi ti trenuci su mi proleteli.Da su isli tako sporo pa cak i da se radilo o brzini mojoj gluposti ja bi uspela da ih sacuvam sve do redom.Ali nisam uspela.U tim trenucima ne mora da se ogleda samo krik duse...jer toliko je proslo kroz zivot trenutaka tako da se to periodicno i menjalo.

Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 11:06 pm

Istina nam je na dohvat ruke,samo je ne vidimo od gluposti,jer gluposti verujemo više nego trenutku,gluposti smo verni više nego trenutku.jer trenutzak kao takav za nas ne postoji...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 11:17 pm

kako za koga, nije ni svaka istina ISTINA, a nije ni laz...vec istinu svako ima svoju...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 11:19 pm

Istina nam je na dohvat ruke,samo je ne vidimo od gluposti,jer gluposti verujemo više nego trenutku,gluposti smo verni više nego trenutku.jer trenutzak kao takav za nas ne postoji...

Izvini molim te a zasto stalno pricas u mnozini,i stalno generalizujes stvari.Istina nam jeste na dohvat ruke,ali ja je vidim zato sto zelim da je vidim...zelim da je cujem.Umorna sam od gluposti.I gledam da u svakom trenutku cak i ovom gde se sada kuckam stobom pronalazim neki smisao.

Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/4/2010, 11:33 pm

Jednom kada kreneš putem istine
shvatićeš zablude ljudskih gluposti..
shvatićeš koliko glupost utiče na ličnost,
i koliko trči ispred istine,sputavajući je
da prodre do jahača svjetlosti...
Istina je kao munja,grom što pali zemlju..
Vulkan moći nad nemoći ljudskom...
Jer,šta je čovjek ako nije deo vulkana..
Pepeo koji se širi nebom..
Nemoćan da sebe sputa,
u snazi sopstvenog pepela...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime27/4/2010, 6:40 am

Nemoj kretati putem istine,sacekaj je neka ona jednom stigne do tebe.Ne juri je,ne trci za njiom...dok stigne do tebe izgubice na toj zabludi i iskristalisace se u pravu i jedinu vrednost.Glupost utice na licnost ako joj dozvolis,predupredije je necim.I ne dozvoli da snaga svega postane deo pepela ,jer ljudko bice koliko god de je nemocno pronadje resenje ali u svojoj sopstvenoj snazi.

Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime27/4/2010, 1:32 pm

Beskraj ::
Nemoj kretati putem istine
Ako je budem čekao
razbiće se čekanje
u hiljade staklenih komada..
Razbiće se moje slutnje
u čovčnost imaginacije
pravde...
Ja ću biti stub srama,na vetrometini
prevara..
Izgubiću trunku pravde
u isčekivanju hiljada,
nepobedivih karaktera..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime27/4/2010, 7:57 pm

Malo se poetski izrazavas,ima dosta prizvuka metafore pa sam malo zbunjena odgovorima.Nece se nista cekanjem razbiti...cekanjem se mozda moze samo nesto iskristalisati.

Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime28/4/2010, 12:40 am

Čekanje je oružije laži..
I zato pžurimo, jer istina neće čekati večno.
Ona nas zove
i vapi
za svojim otkrivanjem nama..
Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime28/4/2010, 12:41 am

lucija ::
kako za koga, nije ni svaka istina ISTINA, a nije ni laz...vec istinu svako ima svoju...
Istina je samo jedna...
Nazad na vrh Ići dole
lucija

lucija

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime28/4/2010, 1:03 am

za tebe jeste, tvoja, ali svako ima svoju...i misli da je bas ta njegova istina prava...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime28/4/2010, 6:49 am

Čekanje je oružije laži..
I zato pžurimo, jer istina neće čekati večno.
Ona nas zove
i vapi
za svojim otkrivanjem nama..

Cekanje nije oruzje lazi.U cekanju i strpljenju samo je mudrost koja vodi putu prema istini.Mnogi su trcali da je stignu,za njom ne treba trcati ona uvek stigne tamo gde treba,u pravo mesto i na pravo vreme.Da ona ne zove,i ne vapi ali ako nije otkrivena,ako nije izrecena kako cemo razlikovati istinu od lazi.Cemu smisao toga?

Nazad na vrh Ići dole
HA-NORCI

HA-NORCI

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime28/4/2010, 10:37 am

lucija ::
za tebe jeste, tvoja, ali svako ima svoju...i misli da je bas ta njegova istina prava...
Rerkoh,istina je samo jedna..
Sve ostalo su iluzije
prolagođene našem lažnom egu..
Izvjane našom maštom,
imaginacijom pokreta oka,
apsurdom duše...
Verovanje sopstvenim lažima
u nepogrešivost naših iluzija...
Nazad na vrh Ići dole
midjika

midjika

Ženski
Broj poruka : 1194
Godina : 45
Humor : pa nije bas cunami, ali ima ga:)
Datum upisa : 04.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 1:30 am

Smisao života su deca. Ali ne kao produženje vrste, prosta reprodukcija, već oblikovati ih i pronaći u njima sopstvenu smisao! Ne potpuno, već samo do te mere dok sami ne uvide šta je smisao za njih i da pokušaju da pronađu sebe i svoj načina viđenja i ono što će za njih jednog dana biti "smisao života"
Smisao života je život sam, a njegova snaga se najbolje ogleda u deci.
Kroz igru, nova saznanja, upornost, želju...Trebalo bi samo sesti u park i gledati decu kako se igraju. Shvatićete šta je smisao - život- igralište!

kroz vazduh ne plivam, kroz vodu ne letim...
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski
Broj poruka : 883
Godina : 31
Humor : ljudska glupost
Datum upisa : 15.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 1:54 am

Izvini molim te a zasto stalno pricas u mnozini,i stalno generalizujes stvari.Istina nam jeste na dohvat ruke,ali ja je vidim zato sto zelim da je vidim...zelim da je cujem.Umorna sam od gluposti.I gledam da u svakom trenutku cak i ovom gde se sada kuckam stobom pronalazim neki smisao.

Istina je u wc solji!!!! Eureka!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 6:45 am

blackdreamer ::

Istina je u wc solji!!!! Eureka!

Jos jedan fenomenalan utisak dana.Da li je ta wc solja istina ili smisao zivota...malo mi je ostalo nedoreceno.

Nazad na vrh Ići dole
vučko

vučko

Muški
Broj poruka : 1382
Godina : 65
Humor : može biti...
Datum upisa : 09.04.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 8:41 am

Hej!WC-šolju mi ne dirajte!
To je moja veza sa rodnim krajem.
Moj smisao života.Kada budem na kraju puta ovozemaljskog,
želim da skončam u svom zavičaju.Ako ne bude uslova za to,
moj pepeo prospite u moju WC-šolju.Tu će se moja duša
najlepše osećati.Biću najbliže svojoj suštini,jer sadržaj nam je isti.
Nazad na vrh Ići dole
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 1:52 pm

Wc solja je sve,alfa i omega!!!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 3:42 pm

blackdreamer ::
Wc solja je sve,alfa i omega!!!

Ovo je utisak godine,nemam komentar. Smisao zivota - Page 3 Icon_biggrin

Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime7/5/2010, 4:24 pm

To ti je novi citat dana Smisao zivota - Page 3 Icon_biggrin

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime15/5/2010, 10:10 pm

Smisao zivota je sledeci
Zamislite krug i jedan pocetak celi nas zivot se vrti u krug krenes sa jedne strane i dodes ponove do istog gde te nema vise....

Smisao je da nema smisla..

Smisao stices zivotom koji te vodi u krug...Vrlo jednostavno.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime19/5/2010, 10:48 pm

Težnja ka saznavanju objektivnih
istina obezvređuje subjektivnost, i vodi traženju istina radi samih
tih istina
.
Neprestana čovekova promenljivost, kao i aproksimativni karakter
ljudskog saznanja, stoje kao razlozi za nemogućnost saznavanja apsolutne
istine. "Onaj koji saznaje - postoji, stoga dok on postoji, istina za
njega ne postoji... Istina kao saglasnost mišljenja i bivstvovanja ne
postoji, nego nastaje. Samim tim nema gotove istine".

Pošto nema mogućnosti pronalaska apsolutne istine, na kojoj bi se
nadogradila vera u Boga, mora se odustati od racionalnog utemeljenja
vere. Objašnjavajući Kjerkegorovo učenje, Karol Teplic primećuje da za
vernika u ovozemaljskom životu istine nema; on može u svom životu da
izrazi jedino težnju za njom. A sam Kjerkegor to ovako objašnjava:
"Ako bi Bog u svojoj desnici držao celu istinu, a u levici pak jedino
životno stremljenje prema njoj, ma i sa ogradom što ću uvek i večno
lutati, i rekao mi: izaberi! - sa osećanjem sopstvene prosečnosti bacio
bih se k njegovoj levici i rekao mu: Oče, daj, čista istina je i onako
za Tebe
."

Smisao zivota lezi u ispunjavanju sebe kroz tri osnovna stadija.
Prvi je zadovoljavanje culnih zadovoljstava biti poput Don Zuana.
Drugi je posvetiti se vecim moralnim vrednostima, biti poput Sokrata.
Treci lezi u trazenju sebe kroz veru,koji prevazilazi strah od
prolaznosti.Ideal ovod stadijuma je Isus Hristos.

Soren Kjerkegor

Ovo sam morala da iskopiram jako je sitno ali mi se dopalo.

Nazad na vrh Ići dole
besherat

besherat

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime19/5/2010, 10:53 pm

Sa svim posljedicama koje bih mogla da snosim, ja bih izabrala desnicu, jer je apsolutna istina ono što je neotkriveno čovjeku i mislim da će ostati tako zauvijek. To je moj pametni Njegoš znao i to ga je najviše mučilo i razjedalo, što i ističe u " Luči mikrokozmi ". Muči i mene , no trpim.

Leonard Cohen
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime6/10/2010, 10:40 pm

Treba poznavati život da bi se moglo nešto pametno reći o životu... ali ta činjenica ne ometa mnoge da teoretišu o stvarima koje ne samo da ne shvataju, nego čak i ne poznaju dovoljno...Tek kada se upozna zivot onda se moze traziti smisao u njemu.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime15/12/2010, 12:04 pm

Živeti, bolje rečeno uživati u sadašnjem trenutku.

- Ne osvrtati se u prošlost i ne očekivati previše od budućnosti, ovaj dan je sutra već prošlost, a današnji postupci "odzvanjaju" koliko već sutra

- biti zahvalan na onome što imaš

- radovati se i deliti životnu radost sa drugima

- ne tražiti u svemu smisao, živeti sada najbolje što se može.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime19/1/2011, 1:17 pm

Moj smisao zivota je ljubav... davati je i dobijati je...

Nazad na vrh Ići dole
Zar ptica

Zar ptica

Ženski
Broj poruka : 0
Godina : 45
Humor : Mama,sta znaci NORMALNO? To je program na ves masini ,duso.
Datum upisa : 24.11.2010

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime26/2/2011, 11:36 am

Smisao zivota je zapravo produzetak ,cista reprodukcija! Svi mi na prvom mestu volimo sami sebe pa tek onda druge,zato i tezimo ka tome da se produzimo a trenutno jedini nacin da ne odemo sa ovog sveta zauvek ,je radjanje...dakle najveca sustina naseg bitisanja na zemlji

Opijam se dragi ali pijanica nisam....
Nazad na vrh Ići dole
http://lenka98.blogspot.com/
blackdreamer

blackdreamer

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime17/3/2011, 10:40 pm

Žar ptica ::
Smisao zivota je zapravo produzetak ,cista reprodukcija! Svi mi na prvom mestu volimo sami sebe pa tek onda druge,zato i tezimo ka tome da se produzimo a trenutno jedini nacin da ne odemo sa ovog sveta zauvek ,je radjanje...dakle najveca sustina naseg bitisanja na zemlji

hepi hepi hepi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Smisao zivota
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: