LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Smisao zivota

Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

Smisao zivota - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 12:07 am

Bobi to je i za mene smisao zivota, izvesti decu na dobar put, pored svega sto im novi svet nudi, ako to uspes bices srecna i zadovoljna time.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 2:19 pm

a sa druge strane, zar se zivot svodi na to da idem na posao, radim, spremam po kuci, druzim se sa decom, jedem, spavam...i jos stosta u spavacoj sobi Wink i gotovo?
gde je tu ono nesto vise? imam jos par stvari koje bih da zavrsim u zivotu ali mi nisu smisao zivota. volela bih da zavrsim postdiplomske studije, da magistriram, doktoriram ( ili kako se to sada po novom vec zove, ali znate na sta mislim) i tako...
volela bih da obidjem neka mesta koja me strasno privlace, jedno od njih je mrtvo more, Moskva i tako...
ali to sve mi nije svrha zivota.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:04 pm

Upravu si nije to smisao, to je da covek ne bi odlepio od preteranih navika.Zamisli samo moja koleginica koja je izgubila sina sa njegovih 25 decko se predozirao, ima jos jednog sina koji sedi u zatvoru zbog ubistva coveka, kako li je njoj, kazem ti ja Bobi iz iskustva starijih od mene a i ja mislim tako samo da vidis uspesne i postene ljude koje si ti vaspitala to je sustina zivota.Naravno i da ostavis jos neke stvari po kojima ce te pamtiti.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:09 pm

Суштина је и преживети сваки дан, сваки који долази доноси ново а шта ће изаћи на крају, то је надање да ће бити добар.

https://poezija.darkbb.com
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:12 pm

Ok, Masada, delimicno se slazem sa tobom ali kada bi smisao zivota bio samo puko prezivljavanje sa nadom da ce ti dan biti dobar, onda ne bi bilo dobro, uglavnom bi se svi ponasali ko zivotinje.Zdrava porodica je smisao zivota po meni, mozda gresim.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:15 pm

smesko zz ds1989 ::
Ok, Masada, delimicno se slazem sa tobom ali kada bi smisao zivota bio samo puko prezivljavanje sa nadom da ce ti dan biti dobar, onda ne bi bilo dobro, uglavnom bi se svi ponasali ko zivotinje.Zdrava porodica je smisao zivota po meni, mozda gresim.

Није пуко преживљавање, то је нажалост живот и није нада већ судбина или бар њен део. Имаш пп.

smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:27 pm

Nadam se da je sada dobro, sto se tice pp.Mozda si upravu ali ja zelim da verujem da nije sve tako crno kako ti kazes,moramo u zivotu videti lepe stvari inace..........
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:32 pm

nije sve crno...pomesano je sa ljubicastim. u tome je i caka...sve je pomesano
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:39 pm

Ma ja iako neslusam tu vrstu muzike niti mnogo gledam taj kanal ipak nekako najvise volim ruzicastu da ne kazem pink.Zivot mora biti ruzicast.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:41 pm

e, dragi moj ako nema crnog, ni pink nevalja sam...samo pomesano je dobro.
ja gledam pink Smile
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:45 pm

Naravno da je sve pink ne bi bilo interesatno, odnosno ne bismo znali drugacije, odnosno crnje.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 2:26 pm

daklem, jos nedodjosmo do toga sta je kome smisao zivota. sem sto se Masada izjasnio Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski
Broj poruka : 3260
Datum upisa : 20.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 3:08 pm

смисао мог живота је светло које видим на крају пута, све друге успут су пролазне станице само она која ме води у вечност је смисао мог живота

zlatokosa

Ženski
Broj poruka : 30
Godina : 43
Humor : gradim svoj smisao za humor
Datum upisa : 13.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 5:17 pm

Sve ima svoj smisao samim svojim postojanjem. Jer samo postojanje je smisao života. Ali vaš život ako nema neki vaš smisao gubi vrijednost u vašim očima. Potrebno vam je to, potrebno vam je znati zašto postojite. Jer to je ono što kažete da vas čini živim. Pa dobro, tražite svoj životni smisao. Ali tražite ga u svemu. Ne dopustite malim životnim radostima da prođu pored vas samo zato jer vi tražite neki svoj «veliki životni smisao». Mogao bi vam cijeli ovaj sadašnji život proći u potrazi za njim. A onda dolazi žaljenje – žaljenje na kraju životnog puta jer ga niste našli – «smisao vašeg života».
Nazad na vrh Ići dole
zlatokosa

zlatokosa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 5:20 pm

Ahh..zaboravih reci...
moj životni smisao je baš to – vaš,nas,moj život, to što postojimo.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 5:58 pm

nisam sigurna da bas ovo sve razumem. a valjda sto mi bljeste sliva Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 6:14 pm

lepo bi bilo posle svih tih putovanja usidriti se u sigurnu luku, naprotiv, ako je nas smisao na kraju puta onda nemamo za cime zaliti jer on je tu..ta svetlost koja nas uvodi u vecnost

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 11:28 pm

Ne slazem se sa tobom zlatokosa da je smisao zivota samo postojanje, jer ako covek za svog zivota nista ne uradi on kao i da nije postojao, ako iza sebe ne ostavi nikakav trag ni porodicu on je po meni dzabe ziveo.
Nazad na vrh Ići dole
zlatokosa

zlatokosa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 11:38 pm

Imas i donekle pravo smesko zz ds1989.
Šta je smisao života? Kako mogu da pronađem svrhu, ispunjenje i zadovoljstvo u životu? Da li imam potencijal da postignem nešto što će biti od trajne važnosti? Toliko mnogo ljudi nikad nije zastalo da se zapita šta je to smisao života,jeli smisao samo imati brak,porodicu djecu,a sta ako to nije to...?

Ma meni je
smisao života biti sretan
.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime13/8/2009, 11:41 pm

Lepo receno smisao zivota jeste biti srecan, mislim da covek ne moze biti srecniji nego kada vidi da je svoju decu izveo na pravi put, nemam jos dece ali iz tudjih iskustava mislim da je tako.

Poslednji izmenio smesko zz ds1989 dana 14/8/2009, 12:32 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime14/8/2009, 8:38 am

mislis li da je sreca trajne vrednosti? da lepo je biti srecan ali ni ona nije vecna, ili cemo stalno biti u potrazi za njom
vredi procitati knjigu Salamunovu, covjek koji je imao sve u zivotu, i carstvo i decu i ljubavi mnogo, upoznao je mudrost ovoga sveta i do kog zakljucka je dosao..

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime14/8/2009, 12:38 pm

Nisam procitao tu knjigu, tako da ne znam kako da ti odgovorim. Voleo bih da znam sta si time htela da kazes.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime15/8/2009, 4:38 pm

Masada ::
Суштина је и преживети сваки дан, сваки који долази доноси ново а шта ће изаћи на крају, то је надање да ће бити добар.

Ovde se nebi slozila nikako sa time.Smisao zivota nemoze i nebi trebalo da bude nikako prezivljavanje.To nije smisao to je za mene opstanak zivota.Nada moze da bude smisao ali preziveti dan nikako.

Za mene je smisao zivota perfekcija duse. Mi prolazimo kroz sito i reseto da bi usavrsili sami sebe duhovno, intelektualno, emotivno... najvaznije je pronaci smisao vlastitom zivotu. Sve ostalo je sporedno.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime15/8/2009, 5:27 pm

Beskraj ::
Masada ::

Ovde se nebi slozila nikako sa time.Smisao zivota nemoze i nebi trebalo da bude nikako prezivljavanje.To nije smisao to je za mene opstanak zivota.Nada moze da bude smisao ali preziveti dan nikako.

Za mene je smisao zivota perfekcija duse. Mi prolazimo kroz sito i reseto da bi usavrsili sami sebe duhovno, intelektualno, emotivno... najvaznije je pronaci smisao vlastitom zivotu. Sve ostalo je sporedno.

Tо је надање да ће бити добар, читаш ли ти шта је пишем ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime15/8/2009, 6:08 pm

Da citam ,ali ono prethodno sto je bilo bas mi je malo zaparalo usi tako da je tu nadu malo bacilo u senku svega.Primat price si dao na prezivljavanje zbog toga sam i citirala te.

Nazad na vrh Ići dole
zlatokosa

zlatokosa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime15/8/2009, 6:28 pm

Ja bih rekla da se teško može dati sve obuhvatniji odgovor na pitanje o smislu života, zato jer smislova vjerovatno ima mnogo... vjerovatno onoliko koliko i ljudi! Tako da smisao moramo tražiti sami!
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime15/8/2009, 6:41 pm

Apsolutno se slazem sa tobom svaki covek razlicito gleda na smisao zivota,ono sto je za mene mozda smisao to je za nekoga besmisao ili obrnuto.Najbitnije da svako pojedinacno u tom pitanju za sebe nadje pravi odgovor.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime17/8/2009, 12:41 am

Beskraj ::
Apsolutno se slazem sa tobom svaki covek razlicito gleda na smisao zivota,ono sto je za mene mozda smisao to je za nekoga besmisao ili obrnuto.Najbitnije da svako pojedinacno u tom pitanju za sebe nadje pravi odgovor.
Priznajem da se slazem sa obema, definitivno svako od nas ima svoj smisao zivota.Svako misli sta treba uraditi u zivotu i koliko god uspemo u tome toliko cemo biti srecni.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime17/8/2009, 5:21 pm

Smisao zivota je kad si barem na tren zaljubljen
kad na tren budes voljen ili volis..kad osetis sve to kroz sebe
i zapamtis taj osecaj ..Kad se osmehnes drugacije,,.ne treba veceg smisla...Put na mesec
je dosadan i hladan..put do srca..je najtezi put , ko ga pronadje
blago njemu.

Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski
Broj poruka : 406
Datum upisa : 31.05.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime18/8/2009, 7:50 am

Zavisi sta od zivota zelimo,...od zivota se ne sme ocekivati...zato ja ovu recenicu pamtim... Bez obzira koliko smo sposobni ili dostojni, nikada necemo dopreti do boljeg zivota dok ga ne zamislimo i dozvolimo sebi da ga imamo...
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime19/8/2009, 1:06 am

Madamm ::
Zavisi sta od zivota zelimo,...od zivota se ne sme ocekivati...zato ja ovu recenicu pamtim... Bez obzira koliko smo sposobni ili dostojni, nikada necemo dopreti do boljeg zivota dok ga ne zamislimo i dozvolimo sebi da ga imamo...
Moramo se truditi nije sve u zamisli, ta zamisao mora da se ostvari, a za to je potrebno mnogo truda.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime19/8/2009, 3:47 am

tea ::
mislis li da je sreca trajne vrednosti? da lepo je biti srecan ali ni ona nije vecna, ili cemo stalno biti u potrazi za njom
vredi procitati knjigu Salamunovu, covjek koji je imao sve u zivotu, i carstvo i decu i ljubavi mnogo, upoznao je mudrost ovoga sveta i do kog zakljucka je dosao..

Smisao života (našeg postojanja) odnosno zašto smo stvoreni je to da bi bili srećni, radosni, blaženi odnosno da bismo živeli u ljubavi i to ne samo privremeno nego u večnosti odnosno da to blaženstvo večno traje, i to je mudrost Solomunova i mudrost uopšte, razlikovati ono što vodi u večnu radost od onoga što je privremeni užitak a nakon smrti vodi u neuporedivo veću a možda i večnu patnju.
Nije svaka ovozemaljska radost na propast, ona nam može veoma mnogo pomoci, i svaka bol, nevolja i patnja na spasenje, treba imati mudrosti razlikovati šta je na spasenje i disciplinu ne povinovati se se svojim željama kada nisu na spasenje nego mudrosti.
Smisao života je sreća a to znači večna sreća, radost, ljubav i odnosno blaženstvo a ona je moguća samo u Carstvu Nebeskom, mudrost i jeste živeti život tako odnosno naći put do sreće, radosti, blaženstva odnosno ljubavi koja večno traje odnosti naći put do Carstva Nebeskog nakon smrti. Mudrost jeste razlikovati dobro od zla, gde je dobro sve ono što će nam nakon smrti obezbediti večno blaženstvo makar to bilo privremeno bolno i obratno.
Znamo da je Carstvo Božje radost odnosno blaženstvo i ljubav u Svetome Duhu, zato je logično što je cilj života po Svetome Serafimu Sarovskom zadobijanje Svetoga Duha. Cilj našega života je u što je moguće većoj meri zadobiti Duha Svetoga, što je detaljno objašnjeno u razgovoru Sv Serafima Sarovskog sa Motovilovim.

Poslednji izmenio Arhimed dana 19/8/2009, 9:34 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime19/8/2009, 10:47 am

Madamm ::
Moramo se truditi nije sve u zamisli, ta zamisao mora da se ostvari, a za to je potrebno mnogo truda.

Smesko, to sam i mislila, mozda se nisam dovoljno dobro izrazila. Kada sam napisala da ga trebamo zamisliti, znacilo je da tacno znamo sta hocemo. Na kraju to sebi treba i da dozvolimo, misleci pri tome, da se trudimo da to ostvarimo. U sustini mislili smo na isto, samo smo se drugacije izrazili.
Postovanje.....Smesko
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime19/8/2009, 12:46 pm

Dobro potpuno se slazemo oko ovog pitanja, moje postovanje Madamm, izvini ako sam te negde u nekom postu pecnuo da zaboli, neke stvari nisam znao odnosno neke stvari koje si napisala nisam procitao do pre neki dan.Svaka tebi cast kako izdrzavas da mislis pozitivno. hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime19/8/2009, 1:03 pm

Svako treba da pronađe svoj smisao u životu... Nema isprobanog recepta za to... Sve što ti je potrebno je nečija ruka za držanje i srce za razumevanje.Barem meni je tako.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime19/8/2009, 1:14 pm

Kao u pesmi jednog mog drugara
Ja sam samo polovina
potrebna je neka ona da bih postao celina
i ne mora osobina da bude joj vrlina
samo da sija za mene i sve drugo ce da krene.
Nazad na vrh Ići dole
Tea

Tea

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime30/8/2009, 8:20 am

Arhimed ::
tea ::

Smisao života (našeg postojanja) odnosno zašto smo stvoreni je to da bi bili srećni, radosni, blaženi odnosno da bismo živeli u ljubavi i to ne samo privremeno nego u večnosti odnosno da to blaženstvo večno traje, i to je mudrost Solomunova i mudrost uopšte, razlikovati ono što vodi u večnu radost od onoga što je privremeni užitak a nakon smrti vodi u neuporedivo veću a možda i večnu patnju.
Nije svaka ovozemaljska radost na propast, ona nam može veoma mnogo pomoci, i svaka bol, nevolja i patnja na spasenje, treba imati mudrosti razlikovati šta je na spasenje i disciplinu ne povinovati se se svojim željama kada nisu na spasenje nego mudrosti.
Smisao života je sreća a to znači večna sreća, radost, ljubav i odnosno blaženstvo a ona je moguća samo u Carstvu Nebeskom, mudrost i jeste živeti život tako odnosno naći put do sreće, radosti, blaženstva odnosno ljubavi koja večno traje odnosti naći put do Carstva Nebeskog nakon smrti. Mudrost jeste razlikovati dobro od zla, gde je dobro sve ono što će nam nakon smrti obezbediti večno blaženstvo makar to bilo privremeno bolno i obratno.
Znamo da je Carstvo Božje radost odnosno blaženstvo i ljubav u Svetome Duhu, zato je logično što je cilj života po Svetome Serafimu Sarovskom zadobijanje Svetoga Duha. Cilj našega života je u što je moguće većoj meri zadobiti Duha Svetoga, što je detaljno objašnjeno u razgovoru Sv Serafima Sarovskog sa Motovilovim.

znam da je vecna sreca moguca samo u Carstvu Nebeskom, ja sam mislila na sadasnje stanje, zato sam i navela Salamuna, koji je bas i govorio o tim stvarima koje ne dovode do vecne srece....
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime3/9/2009, 12:18 am

Meni je bitno da sam srecan u ovome zivotu, da li je to vecna sreca ili ne meni je svejedno. Stvarno bih voleo da moja deca kada ih budem imao, budu dobri ljudi, ne budu olos ili prevaranti, trudicu se da ih tako vaspitavam.da li je to vecna sreca ili da li ona postoji je neka druga tema koju necu da pokrecem.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

Broj poruka : 1278

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:01 am

Ne slazem se sa tobom zlatokosa da je smisao zivota samo postojanje, jer ako covek za svog zivota nista ne uradi on kao i da nije postojao, ako iza sebe ne ostavi nikakav trag ni porodicu on je po meni dzabe ziveo.
Pazi nešto..Svi smo se mi rodili za nešto,i za nama ostaju djela naša ,bez obzira imamo li djecu ili ne..Ta djela će nam suditi kad izađemo iz tunela..Mnogi ljudi su se rodili a nisu imali djecu..Recimo Nikola Tesla a za njim su ostala i te kakva djela...Tako da ne možeš reći da se džabe rodio ako za sobom ne ostavi porodicu...
Nazad na vrh Ići dole
http://kristal.forumotion.com/forum.htm
scarlett

scarlett

Ženski
Broj poruka : 0
Datum upisa : 30.08.2009

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 12:00 pm

.

Poslednji izmenio scarlett dana 3/10/2009, 1:09 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Madamm

Madamm

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 7:13 pm

Svako ima svoje tumacenje smisla zivota. Zavisi sta ti se u zivotu desi, tako se i putevi otvaraju ili zatvaraju.

Neko je nekad ovo rekao:

"Bijelu magiju zelje nece niko nauciti iz tudjeg iskustva ma koliko svedocanstvo i primjer bili ocigledni,
ma koliko snazno bilo cudo tudjeg zivota. Oni mogu sluziti samo kao podsticaj, kao predlog, nikad kao primer,
jer kao sto postoje opsti zakoni kojima smo svi podlozni, tako postoje i individualni.
Upravo je covjek jedinstven, neuporediv i nezamenjiv.
Ja ne mogu stici do srece po Vasem tragu, niti Vi po mojem jer mi dolazimo iz razlicitih smerova vecnosti.
Nase jezgre bica zastrte su zivotom, medjusobno stranim.
Ni dvije rijeci nemaju isto znacenje za dvoje ljudi, jos manje isto iskustvo."

Po meni je potpuno u pravu.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 9:06 pm

džoni azra ::
Pazi nešto..Svi smo se mi rodili za nešto,i za nama ostaju djela naša ,bez obzira imamo li djecu ili ne..Ta djela će nam suditi kad izađemo iz tunela..Mnogi ljudi su se rodili a nisu imali djecu..Recimo Nikola Tesla a za njim su ostala i te kakva djela...Tako da ne možeš reći da se džabe rodio ako za sobom ne ostavi porodicu...
Ok, u pravu si mada ja sam rekao nikakav trag ni porodicu, znaci ako je ostavio takav trag kao sto je Tesla ili neki pisci, filozofi, umetnici ... onda je to ok.Medjutim kod obicnih ljudi smatram da je smisao produziti vrstu sa normalnim i dobrim ljudima, nauciti decu da budu dobri ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:13 pm

U zavisnosti od toga kako dozivljavas zivot... tako ti se i namecu pitanja u vezi smisla zivota. Neko ima samo jedno pitanje... a neko gomilu... Cisto individualno.
Sto vise znas to su ti vise oci otvorene. Za mene je smisao zivota,boriti se da opstanem u ovoj losoj i iskvarenoj sredini... da se trudim da budemo najbolja u necemu sto volim.i tako uspeti u onome sto ocekujemo.Naravno tu je i moje dete koje mi daje svemu ovome gore navedenom smisao sto radim..i .da je izvedem na pravi put.Put vrednosti.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:21 pm

Naravno tu je i moje dete koje mi daje svemu ovome gore navedenom smisao sto radim..i .da je izvedem na pravi put.Put vrednosti.[quote]

To je ono sto ja smatram smislom zivota, sve ostalo su stvari koje radimo da ne bi umrli od dosade.totalno se slazem sa tobom u ovoj recenici Beskraj, mada mislim da ovaj svet i nije tako crn kao sto ti mislis.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 10:27 pm

Daleko od toga ovaj svet nije tako crn...niti ja tako mislim.Mislim da su crnji samo ljudi koji zive u ovom svetu.Jos jednu stvar da ti kazem nista u zivotu neradim iz dosade sve sto radim radim iz ljubavi cak i ovo sto se` sa tobom sada kuckam i razmenjujemo misljenja ja neubijam dosadu radim zato sto mi je prijatno da cujem i kako ona druga strana razmislja pa makar se i neslagala samnom.

Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:00 pm

.Medjutim kod obicnih ljudi smatram da je smisao produziti vrstu sa normalnim i dobrim ljudima, nauciti decu da budu dobri ljudi.
Obični ljudi su stvoreni za obične stvari i obična djela...Ma koliko ta djela zvučala obično ona su pred Bogom i te kako velika i cijenjena..Kad bi gledali sa aspekta ,,JA,,smisao života,
onda bi smisao života bio ograničen i svodio bi se na ovozemaljske stvari,i bio gola egzistencija,(O TOME JE PISAO NIČE)ali ako čitamo Dostojevskog,smisao života dobija drugi smisao.On ide ka tome da se čovjek kao svjesno biće ne odrekne svojega,,JA,, ali da to svoje,,JA,, okrene Bogu, pokida ovozermaljske lance i posveti se pravom smislu postojanja čovjeka kao duhovnog bića i da u svojoj djeci rasplamsa Božansku iskru koja je u njima usađena samim rođenjem..Jedan je put i jedna je istina.U traženju tog puta i istine treba naći smisao života, kako za sebe tako i za djecu..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:09 pm

Beskraj naravno da ne radim stvari iz dosade, naravno da mi se svidja ovo sto radim sada, ali mislim da nije njih da bi me dosada ubila, nisu ljudi bas tako crni to sam mislio, mozda ih je samo malo vise od onih koji su po meni normalni koji paze kako se ponasaju sa drugim ljudima.
Dzoni prilicno se slazem sa ovim sto si napisao, mada nisam toliki vernik i nisam siguran da li ista ostaje od nas kada umremo osim porodice i stvari koje uradimo, ali ne bih o toj temi. Mislim da nasa deca treba sama da nadju smisao svog zivota, ali ih treba nauciti sta je dobro a sta ne.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:31 pm

B
Mislim da nasa deca treba sama da nadju smisao svog zivota, ali ih treba nauciti sta je dobro a sta ne.
U potpunosti seslažem sa tobom da ih treba učiti šta je dobro a šta ne,ali bez Božanskog u sebu ne mogu postići punoću vrijednosti smisla života..Bez iskre Božanske u sebi čovjek postaje gord,sujetan,stavlja sebe iznad svih,gubi krotost i vezan je za ovozemaljski smisao života..Granice su mu sužene
i ne može da shvati na pravi način šta je dobro a šta ne..
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:39 pm

Ako je to Bozanski onda ok, ne trebaju da budu gordi i sujetni, ne treba stavljati sebe ispred drugih, to sam ja naucio, odnosno moji su me naucili, mislim da se vodim time. Jednostavno ne cini zlo drugima , gledaj da im pomognes ako mozes ako ne neodmazi im to je nesto sto cu ih uciti, tako su i mene ucili.
Nazad na vrh Ići dole
džoni azra

džoni azra

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime6/9/2009, 11:47 pm

Ako je to Bozanski onda ok, ne trebaju da budu gordi i sujetni, ne treba stavljati sebe ispred drugih, to sam ja naucio, odnosno moji su me naucili, mislim da se vodim time. Jednostavno ne cini zlo drugima , gledaj da im pomognes ako mozes ako ne neodmazi im to je nesto sto cu ih uciti, tako su i mene ucili.
Potpisujem... hepi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Smisao zivota   Smisao zivota - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Smisao zivota
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: