LJUBAV, SMRT I SNOVI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LJUBAV, SMRT I SNOVI

Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto

PrijemTražiRegistruj sePristupi
LJUBAV, SMRT I SNOVI - Poezija, priče, dnevnici i jos po nešto
Tema "Za goste i putnike" - otvorena je za komentare virtuelnih putnika. Svi vi koji lutate netom ovde možete ostaviti svoja mišljenja o ovom forumu, postaviti pitanja ili napisati bilo šta.
Svi forumi su dostupni i bez registracionog naloga, ako ste kreativni, ako volite da pišete, dođite, ako ne, čitajte.
Molim one, koji misle da im je nešto ukradeno da se jave u temama koje su otvorene za goste i putnike, te kažu ko, šta i gde je kopirao njihovo.
Rubrika Erotikon je zaključana zbog dece i net manijaka, dozvolu za pristup tražite od administratora foruma !

Sudbina ili slučajnost

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Beskraj

Beskraj

Ženski
Broj poruka : 21554
Godina : 44
Humor : Uvek nasmejana
Datum upisa : 20.03.2009

Sudbina ili slučajnost Empty
PočaljiNaslov: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime13/5/2009, 7:01 pm

Interesuje me u šta verujete? Neki dogadjaji u životu se dešavaju nekako "namešteno" pa se pitam da li je to sudbina ili slučajnost?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime13/5/2009, 7:01 pm

Nama je u krvi da verujemo u sudbinu, ona je izgovor za sve sto se desi, ponata je ona recenica - valjda je takva sudbina ili tako je moralo biti, a da ne pricam o onoj sto babe kazu - tako je zapisano! Super je verovati u to, mi smo skloni da verujemo u takve recenice za sve stvari za koje nemamo objasnjenje! Verovatno da nisu svi dogadjaji slucajni, ali da li je to deo sudbine ili sta god?! To je pitanje koje ce uvek biti otvoreno!!!
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški
Broj poruka : 9743
Godina : 59
Humor : Jok
Datum upisa : 05.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime13/5/2009, 10:38 pm

Negde je skockano sve sto se desava, neko ili nesto slaze slagalicu zivota dok stara varalica ( zivot ) u kaputu uspomena ide uporedo sa nama. Sudbinu ipak sami krojimo, skrecemo sa puta kuda bi trebali ici i poput deteta prepustamo se suncu dok nas nesto ne povuce na put kojim smo isli.

https://poezija.darkbb.com
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime14/5/2009, 7:36 pm

Masada ::
Negde je skockano sve sto se desava, neko ili nesto slaze slagalicu zivota dok stara varalica ( zivot ) u kaputu uspomena ide uporedo sa nama. Sudbinu ipak sami krojimo, skrecemo sa puta kuda bi trebali ici i poput deteta prepustamo se suncu dok nas nesto ne povuce na put kojim smo isli.

Moram da odgovorim a u stilu sa mojim nacelima zivljenja, SUDBINA NE POSTOJI, izabrani put je samo izbor zivotnog puta. Ako nesto ne postignem, nije zato sto mi je tako sudjeno, vec zato sto se nisam ispravno izborio za to. Sudbina se ne kroji...zivot je jedno snovi su drugo.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime14/5/2009, 8:01 pm

Mozda nisam ubio dete u sebi pa san i sudbinu mesam ? Znam jedno, negde izmedju dva sveta postoji nesto sto ...

SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime14/5/2009, 9:15 pm

Sudbina je samo izgovor za one koji nemaju snage da uzmu stvar u svoje ruke. Najjace mi je kad neki ljudi idu kod tzv gatara pa onda cekaju da vide da li ce im se desiti to sto je prorekla, gotovo da traze dokaze da je proreceno istinito. Neke stvari mozda izgledaju kao da su zapisane ali to su samo nase sitne duse koje traze neki smisao u besmislu i haosu. Lakse je verovati recimo da mi je sudjeno da budem siromasan nego se pomuciti da to promenim. Verovanje u sudbinu nas uljuljkuje, uspavljuje i umiruje. Treba to razumeti ali treba i osvestiti neke stvari..
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime15/5/2009, 5:36 pm

Mozda nisam ubio dete u sebi pa san i sudbinu mesam ? Znam jedno, negde izmedju dva sveta postoji nesto sto ...

Mozda nisi...ali postavi se da jesi...da nema tog deteta u tebi...da nema snova da je zivot ono sto zivis kakav bi odgovor izgledao.

U većini slučajeva, verovanje u sudbinu i pozivanje na istu, je samo opravdanje za nesnalažljivost, lenjost, odsustvo hrabrosti i životne mudrosti..Jer ti sto pricas izvini molim te vraca me na lepe bajke koje mi je nekada neko davno citao...a ja bila dete,i znala da sanjam.

Na skoro sve može da se utiče,veruj mi.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime15/5/2009, 6:37 pm

Ja i sada sanjarim a nisam vise dete, mada negde ono razuzdano opstaje u meni, zeljno znanja i igre. Ako bih gledao sustu realnost bila bi siva sto je mnogo gore od tame.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime15/5/2009, 8:11 pm

Ljudi teze ka necemu, svesno ili nesvesno, i obracaju paznju na neke stvari svesno ili nesvesno. Ja mogu da kazem da upravljam mojim zivotom. Samo treba biti realan i uvek objektivno sagledati situaciju i objektivno sebe postaviti u istu. Bitno je i truditi se maksimalno da postignete cilj. Uvek se desi i nesto sto ne ocekujete, ali to je onda zasigurno slucajnost. Verovatnoca da se nesto desi uvek postoji!!!
Jako je bitno mastati i verovati u sebe, ali uvek i stojati na svojim nogama i onda nekako sve samo dolazi i sve se samo namesta i tada prosto ne verujete da je to sve vasa zasluga ili zasluga nekog ko je vama blizak. Ali nije to sudbina, nego je to vas zivot.
Uvek sam volela da kazem da se ja igram sa svojim zivotom.Realnost je onakva kakva je to smo mi...davno smo prestali da budemo deca koliko god to zeleli ali zelje su jedno realnosti su drugo.Realnost nema veze sa sivilom i tamom...barem kod mene,jer joj nedozvoljavam da udje u moj zivot.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime15/5/2009, 8:17 pm

Svako zivi na nacin na koji je naucio, ja ovako zivim godinama, pomesam javu i snove, sudbina postoji za mene. Koliko god upravljali zivotom ako se okrenemo oko sebe videcemo da nas nesto nosi napre, zasto krenemo ponekad nekom drugom ulicom kada se vracamo kuci, nekim duzim putem bez ikakvog razloga ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime15/5/2009, 9:43 pm

Svako zivi na nacin na koji je naucio, ja ovako zivim godinama, pomesam javu i snove, sudbina postoji za mene. Koliko god upravljali zivotom ako se okrenemo oko sebe videcemo da nas nesto nosi napre, zasto krenemo ponekad nekom drugom ulicom kada se vracamo kuci, nekim duzim putem bez ikakvog razloga ?

Apsolutno svako od nas zivi na svoj nacin...i mislim da je bespremetno ubedjivanje u bilo koju ispravnost ovoga ili onoga...ja ovako kako sada razmisljam ne zivim stime godinama i celog zivota...jednostavno me zivot tako napravio...nemam vremena za snove...za bezanje realnosti to mi je sto mi je.Snove ostvarujem svom detetu jer ona sada sanja,a ja zivim na javi.A to zasto ponekada krenemo drugom ulicom...kod mene nista nije bez razloga ja licno krenem tom drugom ulicom da bi nesto promenila a ne za to sto mi je sudbina.Ne verujem u sudbinu. Ono sto nam se desava desava se jer mi tako zelimo, svesno ili nesvesno.
Ne mogu da krivim sudbinu za ono lose sto mi se desava, niti da joj se radujem ako mi se desi nesto lepo. Sami odlucujemo kakav ce nam zivot biti, i "krivac" ne moze biti tamo neka sudbina.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime15/5/2009, 11:57 pm

Ne pravi zivot nas vec ga mi kreiramo kako bi iskusili ponesto novo i naucili ono sto nismo znali da postoji. U tom kreiranju ipak postoji nesto sto nas vuce negde, ako neko veruje u Tvorca po cemu ne bi verovao da postoji dusa i sudbina ?

besherat

besherat

Ženski
Broj poruka : 4371
Datum upisa : 18.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime18/5/2009, 8:03 am

Mislim da su neke stvari vec odredjene mimo nase volje. Nase je da ispisemo svoju sudbinu ( ako to tako zovemo ), da sami slazemo sahovske figure na svom zivotnom polju, da sami snosimo odgovornost za svoje postupke, da se ucimo na greskama, svojim i tudjim, da pokusamo da napravimo sto manji haos od sopstvenih zivota. Mudrim djelovanjem i razmisljanjem se mozda moze promjeniti sudbina ili neka " zla kob ". Mnogo toga ipak ostaje van nasih moci djelovanja i tu smo prepusteni zivotu na milost i nemilost.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime18/5/2009, 7:06 pm

Ne verujem u sudbinu jer ne bih mogla da se pomirim sa činjeniciom da mi je ceo život unapred isprogramiran i sredjen, i da ja tu nemam baš nikakvog uticaja... E sad... I gospodin Slučaj zna ponekad da bude "nameštaljka"... Sve je moguce.
Nazad na vrh Ići dole
SaMar

SaMar

Ženski
Broj poruka : 1575
Datum upisa : 27.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime19/5/2009, 8:35 am

To sto se neke stvari desavaju mimo nase volje ne mogu da prihvatim kao dokaz da postoji sudbina. Tacno je da na mnogo stvari ne mozemo da uticemo- ne mogu da menjam vreme napolju, ne mogu da ozivim mrtve, ne mogu da ucinim da bude mir u svetu, ne mogu da budem sigurna da necu oboleti.... Da to su neke okolnosti koje su date i sa kojim racunamo dok se penjemo svojim putem. Ali ja sam ta koja odlucuje prvo kako cu se postaviti prema tim okolnostima, a onda kuda cu, kako i zasto...
Nazad na vrh Ići dole
bealiever

bealiever

Ženski
Broj poruka : 828
Godina : 43
Humor : uvek :)
Datum upisa : 31.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime29/5/2009, 8:53 pm

Sudbina i slučajnost su jako povezane i ne idu jedna bez druge. Kada biramo na raskršću na koju ćemo stranu ići, nesvesno biramo i slučajnosti koje će nam se desiti na tom istom putu, nešto kao bonus pitanje u kvizu života.
Zamislite dva dečaka na obali reke. Drže mali čamčić i dogovaraju se da ga jedan pusti, dok ga ovaj drugi mališan čeka malo dalje, nizvodno. Stavite sebe u taj čamac, koja je njegova sudbina, ili, još bolje, koja je Vaša sudbina? Slučajnost će doneti malo jači talas i čamčić je zauvek otišao od dečaka. Šta ga dalje čeka, ne znamo ni ja, ni Vi. Zato i jesmo ljudi. Neke stvari su nam date da o njima razmišljamo i nikada ih ne spoznamo u celosti.

Nazad na vrh Ići dole
http://www.bealiever.blog.rs
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime4/6/2009, 8:53 pm

Ja volim da kažem da puštam da me vetar nosi, pa kud odplovim. Ne mislim da mi se stvari u životu nameštaju sudbinski, ali me život isprobava, ispituje, baca u najrazličitija iskušenja i tu negde sam ja ta koja donosi odluke i u skladu sa istima nastavlja dalje, ma kakve one bile. Verujem u čaroliju momenta, gde imaš jedan sekund, minut, nekada dan da rešiš šta i kako ćeš da radiš i u zavisnosti od toga potećiće reka na ovu ili onu stranu, i onda se pliva u toj reci, do sledećih momenata. Verujem u slucajnost...a ja sam ta koja sebi rezira film zivota.

https://www.youtube.com/watch?v=XoaSOYGedjg&feature=player_embedded
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski
Broj poruka : 2850
Godina : 45
Datum upisa : 09.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime4/6/2009, 8:59 pm

ja mislim da sudbina postoji. ipak se neodvija bas sve po nasem planu, po nasoj volji. ali mislim da ipak neke stvari sami biramo.
i ja odbijam da verujem u to da sam fataslista...ali ipak verujem da o necemu ipak mi neodlucujemo...
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime4/6/2009, 9:34 pm

Ja mislim da je sudbina jedna rec sto su ljudi samo izmislili. Slucajnost nisu stvari koje ljudi mogu da kontrolisu, nego dogadjaji koji se desavaju, bilo to svakodnevno ili ponekad.Mada mislim da se nista nedesava u zivotu cak ni slucajno, uzrocno posledicni sledovi...mozda bi bio najadekvatnoiji odgovor.

Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime14/6/2009, 7:44 pm

Kad stignemo na raskrsce, potpuno smo slobodni da bez visih bica, oslonjeni samo na sebe, svoje emocije i svoje iskustvo, odaberemo put kojim cemo nastaviti. Ali kad ga jednom izaberemo i podjemo njime, nema nazad, nema povratka sve do sledece raskrsnice. I sve sto nam se na tom putu desi, gluposti i dobre stvari, deo su prirode puta kojeg smo odabrali i na to ne mozemo da uticemo. To nam onda izgleda kao 'visa sila' a zapravo je deo necega sto smo sami birali. I povratak je mozda i moguc, ali kroz siblje i travu, okolnim stazama i puteljcima ali to je sve gubljenje vremena... I onda idemo dalje do sledece raskrsnice na kojem nam je dozvoljena sloboda izbora... I tako to...

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

Broj poruka : 1002
Godina : 48
Datum upisa : 16.06.2009

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime16/6/2009, 9:18 pm

Verujem u sudbinu.
Previse stvari u zivotu mi se izdesavalo da bih verovala u slucajnosti
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 5:22 pm

Ovo sam pronasao lutajuci, uklapa se ovde, ne slazem se sa svime napisanim ali ...

Odluke
Što radimo sa svojom pažnjom kad ju usmjeravamo na ono kako se osjećamo?. Postajemo svjesni «vlasništva» svojih emocija: moj bijes, moja tuga i time isključujemo vanjske uzroke kao razlog da se osjećamo loše ili nezadovoljno.

Da li postajemo svjesni da uzroci leže u našim unutarnjim programima i filtrima kroz koje opažamo okolni svijet.? Tako izbjegavamo nesvjesno skretanje svoje pažnje na vanjske aktivnosti (hrana, sport, TV, tijelo, mentalna analiza), koje pomažu blokiranje pristupa informacija energije izvana. Potpuno preuzimanje vlastite odgovornosti za stanje u kojem se nalazimo, pomaže u savladavanju svih faza evolutivnog rasta.

Naš um ima sposobnost stvoriti sve uvjete koji su potrebni da opravda istinitost naših uvjerenja, ma koliko praksa pokazivala da to nije tako. Važno je tada biti potpuno svjestan da naši ugrađeni programi i filtri na automatski i nesvjestan način određuju sve naše postupke.. Važno je znati da um nesvjesno stvara okolnosti i usmjerava našu pažnju u skladu s našim uvjerenjima i omogućuje nam da uvijek potvrdimo svoja uvjerenja.

Um je uvijek usmjeren na kreiranje događaja o kojima najviše razmišljamo, pa je stoga osobito važno da ne razmišljamo o onome što želimo izbjeći, nego o onome što želimo postići. Osvijestiti mehanizam opiranja i neprihvaćanja onoga što nam se, prema našim kriterijima ne sviđa, najvažniji je korak u ovom stupnju rasta. Neprihvaćanje događaja koji se je već dogodio, koji ionako pripada prošlosti, je nerazumno i samo odgađa našu reakciju koja treba dati rezultate koje želimo. To ne znači pasivno prepuštanje struji događanja, nego svjesno prepoznavanje uzroka i njihovih posljedica. U ovom koraku postajemo svjesni svjedok zbivanja, bez negiranja, bez odbacivanja onoga što jest i s punom odgovornošću planiramo slijedeće akcije

Mi sami smo odgovorni za sve što nam se u životu događa, nismo mi žrtve stjecaja okolnosti, kako se to često misli. Istina je da nemamo kontrolu nad svim što se zbiva oko nas, no sigurno je samo o nama ovisi kakav ćemo stav zauzeti prema tim događajima. Zato je važno prestati igrati ulogu žrtve okolnosti, jer time sami sebi odričemo sposobnost upravljanja vlastitom sudbinom.

Da bi u potpunosti ovladali situacijama koje nas okružuju, imajmo stalno na umu da naše viđenje svijeta nije stvaran svijet. On je jednako stvaran koliko je zemljopisna karta stvarna u odnosu na prirodni reljef. Igrati ulogu glumca u predstvai poput Otela je zabavna stvar, no nemojmo pasti u zamku i povjerovati da smo mi Otelo... upozorenje je mudraca. Tim riječima nas upozoravaju da u svakom trenutku moramo biti svjesni da percepcija nema mogućnosti prikazati stvarni svijet i da ono što nam osjetila daju kao prikaz stvarnosti shvatimo kao koncept realiteta, a nikako realnost kao takvu.

Da istinsko pomažete, morate sami biti bez potrebe da vam se pomogne.

Da istinski dajete, morate prestati biti primaoci.

Da istinski ljubite, morate odbaciti podilaženje u ljubavi svako si krči put, vlastitim snagama svojom predanošću.

U postignuću postoji samo osjećaj što radost u srcima budi.

Postoji samo iskra što Ljubav-Bog se zove

Ostalo sve je samo varka, privid uma samsara, što u krug k sebi nas neodoljivo vuče. I zato ne tražite puteve druge osim onog na čijem ste pragu.

Misli o nedostižnom ma kako dostižne bile nisu prave misli. Ako nisu spremne da žrtvuju sebe same.

Girija

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 6:31 pm

Sneki ::
Verujem u sudbinu.
Previse stvari u zivotu mi se izdesavalo da bih verovala u slucajnosti

Mnogi veruju u sudbinu i kazu to mi je sudbinski zapisano...ja se stime ne bi nikada slozila jer zapisano je samo ono sto si ti svojom odlukom doneo i resio.I desilo ti se...to nikako ne mogu nazvati sudbinom.Sudbina je po meni samo izgovor za mnoge stvari koje se desavaju u zivotu.Dajem primer jer je ucestao KOD MNOGIH udala sam se on mi je sudbina.Nije on moja sudbina on je bio moj izbor.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 6:54 pm

A otisla sam kuci da vidim baku posle nekoliko meseci,ispricala se sa njom,rekle smo jedna drugoj sta smo imale da bih je ujutru nasla na krevetu kako nepomicno lezi,zauvek..
Jel to sudbina ili slucajnost?
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 7:02 pm

Sneki ::
A otisla sam kuci da vidim baku posle nekoliko meseci,ispricala se sa njom,rekle smo jedna drugoj sta smo imale da bih je ujutru nasla na krevetu kako nepomicno lezi,zauvek..
Jel to sudbina ili slucajnost?

Draga moja to nema veze sa sudbinom...svima nama je jel rodjenjem dano da cemo jednoga dana umreti.[Naravno samo niko nezna kada]To nemogu nikakvo nazvati sudbinom.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 7:05 pm

O da!
Mozda ne sve ali to sto sam ja navela kao primer,da.
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 7:45 pm

Mozda nam sudbina ugradjuje neki maleni neprimetni osecaj intuicije, neko ga razvije, neko ne, nesto nas nekuda tera, nesto cinimo, nesto ne, nekada to radimo van kontrole korteksa, zasto ? Ima sudbine.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 8:04 pm

Mozda nam sudbina ugradjuje neki maleni neprimetni osecaj intuicije, neko ga razvije, neko ne, nesto nas nekuda tera, nesto cinimo, nesto ne, nekada to radimo van kontrole korteksa, zasto ? Ima sudbine.

Ja ne verujem u sudbinu,sve je pitanje sopstvene odluke.

U odredjenom trenutku naseg postojanja,gubimo kontrolu nad sopstvenim zivotom i prepustamo se sudbini.To je najveca laz na svetu... Jesi li ga mozda procitao.
Alhemicar

Ja verujem u slucajnost,a sto se tice pojma " sudbine ",mislim da ga ljudi koriste kao izgovor za mnoge postupke...to sam vec negde gore navela i stojim iza toga.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 8:22 pm

Jesam citao Alhemicara ali pouka knjige je sasvim drugacija, po mom misljenju ali nije tema, Kueljo menja misljenje, u ratniku je vise oslonjen na sudbinu, kao mladji video je, kao stariji vise ne, mozda je kod mene obrnuto, nisam ranije toliko verovao u nju, sada mozda vise a to nije greh.

Slucaj ili slucajnost, pa nema neke razlike sem u ligvistickom smislu. Niko ne sspori tvoje misljenje, iznosimo nasa, poenta je da vidimo kada ovo budemo citali za desetak godina, sta smo mislili nekada.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 8:26 pm

Probajte ujutro kad ustanete da sami sebe ubedite,odnosno govorite sami sebi kako ce Vam danas biti lep dan i stvarno ce Vam biti lep dan.A ako od samog jutra mislis,joj ala mi je danas dan bezvezan i tmuran,ala sam neraspolozena i stvarno ce Vam biti tako.Zato uvek razmisljajte pozitivno i desavacevam se uvek lepe stvari... Mislim da bi bio to moj odgovor i za deset godina.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 8:37 pm

To sto si rekla nema nikakve veze sa sudbinom, ako jutrom spontano osetis da ce dan biti los, verovatno ce takav i biti, ubedjivati sebe da nece donosi neodlucnost. Mozda je intuicija deo sudbine ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 8:48 pm

To sto si rekla nema nikakve veze sa sudbinom, ako jutrom spontano osetis da ce dan biti los, verovatno ce takav i biti, ubedjivati sebe da nece donosi neodlucnost. Mozda je intuicija deo sudbine ?

Ali sa ovim sto sam rekla nisam ni mislila da kazem da je sudbina to nije nikakva sudbina...nisam ni mislila. Nema sudbine jer da je ima onda nema slobodne volje.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 9:02 pm

Sudbina je nesto sto ti odredjuje put, nema nikakve veze sa voljom, ona ti nudi dva puta, slobodnom voljom biras kojim ces, evo primera, neko te pozove na kafu, jedan put je ici, drugi ne ici, to biras slobodnom voljom, ali ako osetis da nesto lose moze da se desi, hoces li poci ?

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 9:19 pm

Sudbina je nesto sto ti odredjuje put, nema nikakve veze sa voljom, ona ti nudi dva puta, slobodnom voljom biras kojim ces, evo primera, neko te pozove na kafu, jedan put je ici, drugi ne ici, to biras slobodnom voljom, ali ako osetis da nesto lose moze da se desi, hoces li poci ?

Ima jedna knjiga zove se najvece cudo sveta - og mandino, i ono kao nesto ide da neki covek ima "bozji memorandum" i u njemu pise ovako:
Dao sam ti moc razmisljanja
Dao sam ti moc ljubavi
Dao sam ti moc zelji
Dao sam ti moc fantazirati
Dao sam ti moc planirati
Dao sam ti moc govora
Dao sam ti moca na izboru.........
Sad ti je jasno da da tvoje nesrece nisu bili po mojoj zelji, jer ti si bio onaj koji je imao moci da odabere imao si sve potrebne stvarii misli koje ga odvodile na covekovom bunistu, nije to moje delo

Jer sad jos mislis da postoji sudbina ?

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 10:31 pm

Mislim da Bog ne postoji, u sudbinu verujem jer sam je stavio u potpis, kao i u san o onome posle smrti, koji sam opisao u prici o Dankinu.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 10:37 pm

Posto iz isustva znam da se na forumu uvek posvadjam oko ovih stvari, rećiću kratko: slučajnost. svako ima svoje mišljenje. poštujem i one koji kažu ovo drugo.[Da budem jednom u zivotu diplomata]A sto se tice Boga svako ima pravo na svoje misljenje o tome da li postoji ili ne ali to vec nije tema ovoga.

Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 10:48 pm

Nije, a ne bih je ni otvarao jer nastane takva prepirka da....

BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime17/6/2009, 10:50 pm

smestas Boga i erotske price u isti kos. i oko njih se raspravljalo iha haj... hepi
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime18/6/2009, 6:23 am

Nesto kao Sudbina nepostoji, sve je logicno i sve moze da se objasni. Za sve one koji nemaju odgovor na ono sto se dogadja, izmisle nesto kao sudbinu, da bi mogli sebe da varaju da postoji neka veca sila. Zivot jeste relativan ali to nemora da znaci kao sudbina Skocim pod voz i kazem :"Sudbina je to bila.!!
Dajem primer;

Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime18/6/2009, 4:39 pm

Naravno da nije sudbina uvek,ali je u vecinu slucajeva.

Medju hiljade ljudi metak pogodi tebe.

Samo jedan primer..sudbina ili slucajnost?
Nazad na vrh Ići dole
Masada
Administrator
Masada

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime18/6/2009, 5:12 pm

Beskraj ::
Nesto kao Sudbina nepostoji, sve je logicno i sve moze da se objasni. Za sve one koji nemaju odgovor na ono sto se dogadja, izmisle nesto kao sudbinu, da bi mogli sebe da varaju da postoji neka veca sila. Zivot jeste relativan ali to nemora da znaci kao sudbina Skocim pod voz i kazem :"Sudbina je to bila.!!
Dajem primer;

Pa i ovi drugi koji ne mogu da objasne izmislili Boga.

Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime18/6/2009, 6:02 pm

Dajem primer;

Pa i ovi drugi koji ne mogu da objasne izmislili Boga.

Stvarno...cekaj cekaj a otkada je to Bog izmisljen.Objasni mi samo tu stvar.Nesto kao Sudbina nepostoji, sve je logicno i sve moze da se objasni. I Bog se moze objasniti ali vec sam rekla to je za neku drugu temu ako te zanima objasnjenje Boga otvori mi temu religija ili da se nadjemo na nekom drugom forumu pa cu ti sve lepo objasniti.Izvini ali tim svojim stavom koji stalno iznosis sudbina pa sudbina pa to si cak stavio i u potpis...po meni samo nalazis opravdanja za sva svoja dela.Covek treba biti odgovoran i da stalno ne izgovara e to mi je zapisano to mi je sudbina dodelila.

Moze li kompromisno resenje sudbina je susret Bozijeg prednaznacenja i Covekove slobodne volje !

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški
Broj poruka : 1057
Godina : 40
Humor : prepoznatljivo bolestan
Datum upisa : 29.07.2009

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime10/8/2009, 12:55 am

Definitivno sudbina, mada covek sam kroji svoju sudbuinu.Svojim odabirom mi biramo kako cemo ziveti, neke stvari su takve kakve su, ne moze covek birati gde ce se roditi i da li ce u tom trenutku biti materijalno bogat ili ne, medjutim sve ostalo uglavnom mi biramo, sta god da nam se dogodi mi biramo, ne verejum da je sve zapisano i da ce to kako god se mi ponasali biti tako. Primer tome je da nam moze biti zapisano da zivimo sto godina, izadjemo na ulicu i bacimo se pod autobus i eto dokaza da to nije istina,medjutim odem na utakmicu i od nas 15000 jednog decka pogodi raketa ispaljena sa druge strane, e to po meni nije slucajnost, to je sudbina.
Nazad na vrh Ići dole
Beskraj

Beskraj

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime19/8/2009, 7:32 pm

Ja ne verujem u subinu, apsolutno verujem da sam sama odgovorna za sve sto mi se desava u zivotu, i za sve odluke koje donesem spremana sam da stanem iza njih. Verujem u Boga, i u to da mi je masu stvari i dogadjaja "namestio" da bi mi olaksao put, i mozda mi ukazao na koju stranu treba da se okrenem, ali samo ja odlucujem da li cu ici levo ili desno.
Verujem da se svi radjamo sa nekom karmom, i da neke stvari moraju da nas zadese na putu njenog prevazilazenja.

Niko od nas ne bira gde ce se i u kakvoj porodici roditi, a to u velikoj meri odredjuje nas i nas zivot.

Ipak, nisam sklona determinizmu, smatram da sve moze da se preokrene i na bolje i na gore.
Sudbina postoji onakva kakvu je sebi iskrojimo.Jedino u to zaista verujem.

Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime21/8/2009, 1:15 am

Ja ne verujem u subinu, apsolutno verujem da sam sama odgovorna za sve sto mi se desava u zivotu, i za sve odluke koje donesem spremana sam da stanem iza njih.
Sudbina postoji onakva kakvu je sebi iskrojimo.Jedino u to zaista verujem.
Malo si kontradiktorna u ovoj temi zar ne?
Ne verujem ni ja da mi je zapisano kada cu da umrem, koliko puta da se ozenim....... ali neke stvari definitivno jesu sudbina, pocev od toga gde si se rodio-la, da li si materijalno obezbedjen-a pri rodjenu.... Sami krojimo svoju sudbinu nekim postupcima, tu mislim da se svi slazemo.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime21/8/2009, 1:46 pm

a ja bas mislim da mi je zapisano kada cu da umrem i kako. a materijalni status zavisi od nas samih...to neodredjuje sudbina.
mislim da se neke stvari desavaju mimo nase volje, ali na vecnu stvari mozemo da uticemo.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime21/8/2009, 1:53 pm

Bobi, glup primer ali je tako, izadjes na ulicu i bacis se pod autobus i zdravo, da li mislis da ti je to zapisano negde ili si tako sama odlucila?
Nazad na vrh Ići dole
Sneki

Sneki

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime21/8/2009, 3:12 pm

Ja i dalje ostajem pri svom i mislim da o vecini stvari ne odlucujemo sami.I ne verujem u slucajnosti,naravno da postoje,dese se.Ali veruujem u sudbinu jer me je nekoliko puta uverila da postoji.
Nazad na vrh Ići dole
BOBI-BO

BOBI-BO

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime21/8/2009, 9:53 pm

samoubistvo je definitivno los primer. to je voljna radnja. i nije povezana sa slucajnosti. kada sam rekla smrt, mislila sam da se umre prirodnom smrcu...
Sneki, naravno da o puno stvari neodlucujemo sami. ali o mnogima da.
Nazad na vrh Ići dole
smesko zz ds1989

smesko zz ds1989

Muški

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime22/8/2009, 1:50 am

Mislim da postoji definitivno, ali mi je krojimo sigurno, ok o nekim stvarima neodlucujemo ali o mnogima da.Nasi izbori nas vode na jedan ili drugi put.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Sudbina ili slučajnost   Sudbina ili slučajnost Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole

Sudbina ili slučajnost
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
LJUBAV, SMRT I SNOVI :: Krug svesti i mudrosti- piše se u temama ispod naslovne :: Filozofija-
Skoči na: